Jaruš7 Jaruš7 komentáře u knih

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Bezvadný, načtený skvělým stylem, neboť každá, opravdu každá věta vás udrží v naprostém napětí po celou dobu četby. Film nemůže poskytnout niace myšlenkových pochodů, takže kniha, je za mě lepší. Ani se nedivím výběru M.Formana pro scénář k filmu, má hodně co říct o společnosti.
Byla to výzva uveřejnit, pohled indiánského amíka, přeživšího válečné střety a uklizeného do ústavu pro narušené k vůli, pro společnost zvláštní nekomunikativní psychice, ( pro niž měl své skutečností nabyté důvody), s provokativním příchozím, plným nakažlivé živočišné lidskosti, která dovedla na chvilku systém Kombajn převálcovat, a ukázat i těm Kombajnem postiženým, že je život pozoruhodný.
Citace :" Ještě jsem si nikdy neuvědomil, že duševní choroba může v sobě obsahovat jistý aspekt moci."
Další v citátech.

25.09.2017 5 z 5

Vykutálený pohádky Vykutálený pohádky Josef Alois Náhlovský

Pohádkové pohádky, Werichovský styl, ale navíc s něžným humorem mistra J.A.Náhlovského.
No paráda, ty moudra, ty triky, postavičky jako ze života chytrolínské, parádivé, zlobivé i něžné a laskavé, ( potrestaní rarášci okřídlením je BOŽÍ ).
Citace " Komu práce nevoní, tomu žádné chytračení štěstí nepřinese."
Na Bílou Karkulku se v dalším pokračování fakt těším.
Pohlazení dušičky. :-):-):-) ,

20.09.2017 5 z 5

Čtvrtý protokol Čtvrtý protokol Frederick Forsyth

Hustá komprese je pro F.F. typická, pro nadšené fanoušky špionážního žánru je načtená kniha senzační, prostě jsme zase v akci se vším všudy. Jestliže na každém díle je alespoň pravdy trochu, tak tohle byl majstrštyk. Hrátky a naschvály, kdo co vydrží a nápad, že se hazard a risk někomu vyplatí, je ve světě citlivé téma, které rozvědky drží v napjaté pozornosti. Takže pravda může mít tvář zahalenou průsvitnou i děravou maskou.
Zážitkové potěšení.

19.09.2017 5 z 5

Nestydaté neviňátko Nestydaté neviňátko Dominik Dán

Odvaz, z extrému do extrému. V detektivním žánru lze objevit i nehledaný žánr - sonda do intimní varianty potřeby lidského života, opět zaujme svým úhlem pohledu na věc.

15.09.2017 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Má kdysi první nesbovka, načtená na MP3, od Filipa Švarce s hlasem podmanivým, zapůsobila coby afrodiziakum a podlehnout stylu bylo neodolatelné. Pozorovat a hodnotit objekt jeho zájmu v knize je školením v pestrých procesech života, které vám jen tak zadarmo nikdo nevěnuje. A zde je máte i s příběhem od mistra v detektivním hávu.

13.09.2017 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Slibný název a fantazie vykvete. Není nad pohled ženské intuice na předzvěst problémů,(to pak jsou náměty k bestsellerům), neboť jak je známo, muž dovede uvažovat v úzkém pohledu na věc, a má pak rychlé řešení, ale žena svým širokým spektrem pohledu na souvislosti, to má nepoměrně složitější.
Autorka svůj talent prožívat ženské životy parádně zúročuje. Je v tom excelentní.

12.09.2017 5 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Senzační, znovu mi před očima šel film, ale nyní zvolna s informačními detaily o Alžírsku - francouzské kolonii, kam se uchylovali uprchlíci z Francie už v dobách napoleonských válek před Napoleonem. Zde staletí bohatli a nyní, kdy se měla stáhnout z Alžíru na povel generála de Gaulla francouzská legie, narostl odpor vůči generálovi, jeho likvidaci bylo vícekrát v pokusech zabráněno. V tomto díle od informačního zpravodaje - mistra v oboru, je cesta střelce Šakala dramaticky pestrá a jeho převleky jsou ukázkové.
Citace: "Při honbě na něj spolupracovalo i nechvalně známé korzické podsvětí. Prolézali doupata pasáků, prostitutek, zlodějů a kapsářů, s hrozbou, že ten kdo nebude spolupracovat upadne u svazu v nemilost."
Načteno, nemá chybu.

04.09.2017 5 z 5

Druhý syn Druhý syn Alexander Söderberg

Pokračování thrillerovým stylem, pro přehled je fajn mít "tahák", jako ve vyšetřování zločinu - "Kdo, s kým, (o čem), pro koho". Aktéři se rozrůstají po příbuzenské i profesní linii.
Vývoj v nových obrátkách má podobu hadího svlékání z kůže, ta nová má na sobě neodstranitelné hříchy.
Citace: Dříve byl policista, manžel, táta, kolega, pro, hloubavý a přes negativní postoj k životu se snažil jednat správně. I teď byl policista, manžel, táta, a kolega a tak dále, navíc byl ovšem kriminálník, vrah a se stejně negativním pohledem na svět, teď cíleně jednal špatně. Tuhle cestu měl vyšlapanou. Nemohl ji změnit, ať chtěl sebevíc.
Na třetí díl se těším.

29.08.2017 5 z 5

Strach v hrsti prachu Strach v hrsti prachu John Ives

Někdo musí do příběhu vložit nelidskou brutalitu, mučící varianty, potoky krve, fantasmagorická stvoření, nebo galaktické příšery, aby dosáhl zájmu čtenářů a přitom stačí děj ponechat v lůně přírodní scenérie v arizonské poušti pouze tři muže a jednu manželku, jak je pán Bůh stvořil. Jako trest se jeví pomsta za odlišné lidské schopnosti, které jsou tak vzácné pro civilizaci. Nezdolná neústupnost, zlovolná trpělivost a nenávist i ochranná otupělost a znalost starých zvyků k přežití je udržovala při životě. V trýznivých pouštních podmínkách rozjitřené vztahy a život mají novou hodnotu.
Citát :" Svoboda být všední. " Je touhou a snem.
Pečlivý v detailech, dramatický v jednoduchosti toho co poušť k přežití nabízí, načtený, poučný příběh.

26.08.2017 4 z 5

Andaluský přítel Andaluský přítel Alexander Söderberg

Svérázně napsaný první díl trilogie příběhu, postavy jsou natolik variabilní co do správně utajovaného cíleného záměru, s tím, že u nich z prožitých akcí, postupně a to nečekaně dochází ke změnám v takříkajíc v hadím stylu, až je to opravdu celkem čtivý thriller.

23.08.2017 4 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Frederick Forsyth

Načtené, opět precizní dílo, možná strategie příběhu je zde ukázkou, jak citlivé jsou politické hrátky, i dobrý úmysl pro svět může mít zlé následky. Zákon - Akce a reakce zde platí v plném rozsahu.

20.08.2017 5 z 5

Boží pěst Boží pěst Frederick Forsyth

Načtená, perfektní, forma služebního zápisu je přímočará a dramatická.
Trocha nostalgie - v té době pod režimem beta u Červených baretů byla nálada vypjatá na max, a snad bylo obrovským štěstím nevědět , co to byla Boží pěst. Pojem Studená AB je alternativou - za zveřejnění dík.

17.08.2017 5 z 5

Přísežný meč (adaptace) Přísežný meč (adaptace) Ben Avery

Po Potulném rytíři další díl před ságou Hra o trůny. A jako vždy žádná pohádka. Hrdost vlastnit a bojovat s Přísežným mečem, mečem pod kterým je přísaha zavazující k plnění jen čestných skutků, je pro Rytíře posláním na celý život.
Kresby jako vždy parádní a esence dávnověku tu nechává drsnou romantičnost rezonovat.

16.08.2017 3 z 5

… a manželka nejlepší ze všech … a manželka nejlepší ze všech Ephraim Kishon

Název knihy je částí dialogu, kdy autor - manžel sděluje své paní, že Židé v muslimské zemi mohou mít více žen, jeho žena to vezme s nadhledem a v této konverzační herní frašce mu jakoby nějakou povolí s úlohou obletující a obšťastňující služky, aby mohla mít čas hledat "samu sebe", manžel ji za tento návrh uděluje pozici první Manželka nejlepší ze všech.
Humorista E.K. svou dvorností k manželce je úžasný.
Citace : Poslechni kamaráde, volám ti protože si nejsem jistý, jak to bylo včera večer... Pověz mi, Tibi, ale upřímně, byl jsem vlastně u tebe na večírku? Ne nedělám žádné pitomé vtipy, nemůžu si na nic vzpomenout. ... nezapomínej, že mi shořely i kalhoty.. Cože, v tvém akváriu...? Ubohé zlaté rybičky..Myslel jsme, že tropické ryby jsou na horko zvyklé...Cože? Saze? Všechno je černé? Nejlepší je to terpentýnem a tvrdým kartáčem... Samozřejmě je to hodně práce. Jak známo, saze se odstraňují velmi obtížně.. Cože, já? Teď? Je mi líto, Tibi, teď ne, teď musím zůstat v posteli, hlava se mi co nevidět rozskočí.. Vyloučeno milý příteli, to nepřichází v úvahu... Prosím tě, neotravuj, jsi na nejlepší cestě, abys mi zkazil vzpomínku na velkolepý večírek..."

15.08.2017 5 z 5

Sběratelka parfémů Sběratelka parfémů Kathleen Tessaro

Pro můj seznam s názvem Aurová díla. Kniha je jako osvícením, jak omamný je svérázný styl Francie. Příběh zabalený ve voňavém hedvábí se svůdným tajemstvím, které bez pardonu vás přesvědčí, že ani léta nic nezmění na oblibě smyslových požitků.
Citace : " Parfém by měl vyprávět příběh - příběh o tom, kdo jste, kým byste mohla být, možná dokonce i kým se bojíte stát ... všechny tyto věci jsou možné. Je to intimní znak ženy, stejně jako třeba její podpis nebo barva hlasu. A tlumočí pocity a stavy dané osoby, které nemají jméno, nedají se vyjádřit slovy. Jeho mnohoznačnost jej činí pravdivějším než slova. Vůně jsou strážci vzpomínek. Váš čich vás spojuje nejen se samotnou vzpomínkou, ale i s pocitem, který jste měla, když vzpomínka vznikla.Je to poezie v té nejokamžitější podobě. Vůně se stává touhou, cílem. Nejen prostředkem ke svádění, ale i nástrojem postavení a moci."

11.08.2017 5 z 5

Bourneův rébus Bourneův rébus Eric Van Lustbader

Jason Bourne prošel literárním zušlechtěným přerodem.
Nedávné politické hrátky ve východní Evropě jsou základem pro zápletky v tomto díle.
Je to opět fikce, ale až aktuálně mrazivě vykonstruovaná v pravdivých událostech. I když z duše jsem tuto verzi odmítala přijmout, je skvělé sestavená.
Jason i z filmů byl tvrdý bojovník s mozkem kombinátora nezdolného ducha, teď je citlivější, znalec extra bojového umění a do děje se mu plete ve větší míře ženský element, bojovnice Kidonu, který úroveň knihy jen zvyšuje.
Citát :Před očima ji vyvstal uzavřený kruh peněz připomínající tantrické kolo. Vozdušnik, člověk který nechává mizet špinavé peníze. "
R. Ludlum má senzačního nástupce a J.B. v jeho verzi je skvělý a dělá čest jeho dílu.

04.08.2017 5 z 5

Ostrov lhářů Ostrov lhářů Emily Jenkins

Bestseller, rozjezd idylický, gradace ke konci strhující, dojem - (protimluv) neuvěřitelně uvěřitelné. Síla mamonu, prestiže a rasových názorů devastují Sinclairův klan.
Výsledek je zdrcující, až se nechce věřit v takový záměr autorky, takže skutečnost je tu jaksi asi základem pro toto oceněné dílo.

01.08.2017 4 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Velmi poutavé čtení, další varianta z hrozeb, které dosud nejsou v popředí zájmu prognostiky v knižním hávu. Mistrně sestavený příběh s lepší variantou charakteru a inteligence mstitele.
Citát : " Základy celoživotní tragédie byly položeny." Dětství bez lásky a thriller je dokonalý.

28.07.2017 5 z 5

Domácí výrobky z léčivých rostlin Domácí výrobky z léčivých rostlin Martin Gato (p)

Tak tohle je dokonale vymazlená publikace, jsem z ní nadšená, vše na co si vzpomenete i s radami a přesnými návody. Kategorie - pravé, české, léčivé už i jen na pohled dělá radost.

27.07.2017 5 z 5

Dědeček Dědeček Vítězslav Jareš

Moje zatím šestá ze sedmi a můj obdiv narostl o rozměr mimořádně trefného humoru, (kdyby mě slyšela moje babička tak ta její slova "Zase bereš jméno boží nadarmo", by měla opět váhu).
Ten báječný idol revolty CheG. na kapotě neskutečně CHYBÍ.
Pro dokonalost - vlepení portrétu je řešením.
Kniha je koktejl dnešní doby, nehlazený, nečesaný, s odérem lehké drogy, ale i o odvaze názoru selského rozumu verzus svět, i výpověď osudů z rodinné kroniky.
Dnes v den V. - přání - další tituly na pultech je snad neskromné, ale určitě intenzivně očekávané, neboť proč ne, další extrajízdu, když se předchozí vydařily.

21.07.2017 5 z 5