JIVaJaH JIVaJaH komentáře u knih

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Knize jsem dala šanci....ze začátku jsem se nemohla začíst, padlo mých 70 stran a nic. Neodtrhla jsem se až někde za stranou sto... Pak už paráda, má to spád, je tam nápad!

25.02.2019 4 z 5

Medovníček detektivem Medovníček detektivem Jan Lebeda

Přečetla jsem čtyřletému synovi na doporučení kolegyně, která s knihami o skřitku Medovníckovi měla úspěch u svých dvou synů. Milé čtení, seznámení s přírodou, lehké dobrodružno...každý večer jeden příběh a synek si přál další knížku!

01.02.2019 5 z 5

Brněnské Židovky Brněnské Židovky Naďa Horáková

Těšila jsem se. Přesně nevím, co jsem čekala, ale ne to, co jsem četla. Zajímavé osudy, ale spousta postav, zápletek....neoslnilo mě to. Děkuji za zkušenost.

24.09.2018 3 z 5

Prázdná hnízda Prázdná hnízda Mariam Petrosjanová (p)

Kniha mi tedy vůbec nesedla se všemi svými symboly, podivnými postavami a zvláštním dějem.

26.08.2018 2 z 5

Dívka s perlou Dívka s perlou Tracy Chevalier

Kouzelné vyprávění. Nelituji setkání s touto knihou.

06.08.2018 5 z 5

Duch Llana Estacada Duch Llana Estacada Karel May

Lákavé prostředí, zajímavé osudy postav, poutavý děj. Jako dítě jsem knihu nečetla, to až teď.

21.07.2018 4 z 5

Hra osudu Hra osudu Barbara Wood

Někdy jsem od teto autorky něco četla..nevím. Tato kniha mi sedla. Moc hezky se četla, děj poutavý.

09.07.2018 5 z 5

Doktor Proktor a vana času Doktor Proktor a vana času Jo Nesbø

Těžko hodnotit...nápad, fantazie, děj prima. Vracím se ale k HH.

04.07.2018 4 z 5

Rabínova dcera Rabínova dcera Reva Mann

Ano, život ortodoxních Židů a jejich život je tu zachycen. Myslím ale, že je to doprovodný proud k tématu č.1, a to je sexuální touha hlavní hrdinky.

01.07.2018 3 z 5

Schizofrenik Schizofrenik Petr Novotný

První setkání s tímto autorem. Kniha mě moc nezaujala, hlavní hrdina umělec podivín....

02.06.2018 3 z 5

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

Celá kniha je protkána odvahou. Na druhém místě láskou a přátelstvím. Jako statické kulisy stojí v pozadí prostředí, doba a její hrůzy. Jinak pojata kniha z období války.
Ale ani přesto vše mě kniha k sobě nepřikovala...

23.03.2018 3 z 5

Naverbovaná Naverbovaná Valérie De Boisrolin

Jediné, co bych si přála vzhledem k událostem v knize? Aby si svůj nerozum odtrpěli jen ti, kteří konvertují, odejdou ze svého rodného státu. Je to možná kruté, ale když i přes spoustu špatných příběhů se někdo nechá zfanatizovat touto utopií!? Ať matky a otcové...netrpí za své děti!
Kniha závažná a čtivá.

06.02.2018 5 z 5

Arabská dcera Arabská dcera Tanya Valko

Pokračování Arabské ženy už pro mě nebylo tolik poutavé. Ze vztahů rodiny a jejich známých se děj přesouvá do jedné linie, a to života starší z dcer Doroty Miriam. Diky svému muži je vystavena nebezpeči. Bohužel se kniha odvíjí dost v rovině politiky....Neodradilo mě to ale a těšim se na dalši dily.

13.01.2018 4 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Další výpověď o době, do které bychom se nechtěli vrátit.Četlo se dobře.

28.12.2017 4 z 5

Poirot a já Poirot a já David Suchet

My, kdo milujeme H.Poirota skvěle ztvárněného D.Suchetem musime tuto knížku mít! Krásné vyprávění o žití Poirota se Suchetem nebo obráceně? Výborný je pečlivý seznam D.Sucheta zvyklostí Poirota, jak mu dala do vínku dáma Agatha.

13.12.2017 5 z 5

Herák Herák Melvin Burgess

Jedna z posledních kapitol toho říká hodně o závislých lidech....když posloucháte, co zažil feťák, které mu je teď osmnáct a pak se na něj podíváte, myslíte, že mluvíte s člověkem o hodně let starším. To je fakt. Umí se skrývat, jsou mistři ve lži, jediným motorem je droga! Smutné, ale reálné! Kniha o partičce, která si ani nemyslela, že si zkazí život, když zkusí...bohužel někteří neví, že si život zkazili. To, že každou kapitolou provází jiný vypravěč mě lehce někdy mátlo. Kniha se ale jinak dobře četla, přiběh Gemmy a Dehtíka silný...

30.11.2017 4 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Spisovatelka je asi "sadistka"...čtenáře výborně podrásá umanutostí hlavních hrdinek. Zatím to tak ve všech knihách bylo! Z knih dýchá lidskost, lidské trápení v rodinných vztazích i partnerských. První třetinu jsem se nějak nemohla začíst, tušila jsem ale, že to přijde a přišlo! Moc hezké počtení!

16.11.2017 5 z 5

Chopinův rukopis Chopinův rukopis Jeffery Deaver

Nejen pro milovníka hudby dobrá a napínavá zápletka, občas bych nepohrdla "kompasem", abych se vyvedela ze zmatenosti z množství postav, předstupeň největšího lumpa jsem odhalila, hlavního ne. Ráda se k tomuto autorovi vracím, oceňuji, že v tolika lidech "deaverovina" byla zachována!

25.10.2017 5 z 5

Míň než nula Míň než nula Bret Easton Ellis

Zapálil jsem si cigaretu, dal jsem si šňupku....nejdůležitější a nejčastější...
Člověk se ztrácí v počtu postav, díky množství večírků.S podobnou problematickou mládeží jsem se v knihách už potkala, tady však zvláštní přiblížením.Nesedl mi ani styl, jakým je kniha psaná.

24.09.2017 2 z 5

Sbohem, lásko Sbohem, lásko Vojtěch Steklač

Chtěla jsem poznat od tohoto autora i jinou knihu, než knihu pro děti. Jako poznání stačilo. Já nevím, nejen hlavní postava se mi zdá taková "ťulpasovitá".

22.09.2017 3 z 5