jprst jprst komentáře u knih

Co Taussigovi? Co Taussigovi? Antonín Rašek

Takový příběh dokáže nás starší čtenáře nejen zaujmout, ale i dojmout. Možná proto, že o té době dost víme z vyprávění rodičů a prarodičů.

Návrat nymfomanky Návrat nymfomanky Antonín Rašek

Po přečtení Nymfomanky si tohle pokračování klidně odpustím a ani mne to nebude mrzet. Škoda času.

29.12.2011

Nymfomanka Nymfomanka Antonín Rašek

Poučení z četby tohoto románu: Každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán. Román jsem přečetl, takže potrestaný jsem tím byl. Pokračování pod názvem Návrat nymfomanky jsem se rozhodl vynechat.

29.12.2011 1 z 5

Lásky z Teufelshofu Lásky z Teufelshofu Antonín Rašek

Jedna z lepších a poutavějších autorových knih.

Do smrti mám chlapů dost Do smrti mám chlapů dost Antonín Rašek

Rozvleklé, poněkud nudné, dočetl jsem to silou vůle. I když čtenářky můžou mít výrazně jiný názor.

29.12.2011 1 z 5

Pouť Pouť Pavel Frýbort

Na dobu svého vydání docela odvážné. Autor měl dobře přečtený život v malém městě a spoustě jeho čtenářů se musely postavy tohoto příběhu zdát docela známé a některé možná viděli i v zrcadle.

Poslední soud Poslední soud Pavel Frýbort

Další z příběhů soukromého detektiva Honzy Jareše, který se postupně zaplétá do složité hry policistů, tajných agentů, obchodníků se zbraněmi, drogami a prostitucí.Některé části zápletky mi připadaly až příliš překombinované a nereálné, nicméně obraz obchodu s drogami a prostitucí byl reálný až dost. Jinak napínavé, ale docela drsné.

Muž na prodej Muž na prodej Pavel Frýbort

Ačkiliv jsem knihu přečetl docela pozorně, o sexu jsem tam nic moc nenašel, Páralovi se to také nepodobá, ale možná že jsem četl jinou knihu než autor předchozího komentáře. Je to dobře propracovaný detektivní příběh, který neztrácí napětí a dal by se číst i na jeden zátah.

Bodyguard Bodyguard Pavel Frýbort

Děj románu mi připadal až příliš překombinovaný, složité zápletky, do hry vstupuje tajná služba..... Ale kdo z nás běžných čtenářů je schopen říci, co z toho se může ještě podobat realitě v našem státě a co je již autorova fantazie.

Berunky Berunky Pavel Frýbort

Dramatická detektivka, napínavý a zároveň drsně reálný děj, který nemusí být až tak vzdálený skutečnosti. Stačí sledovat zprávy ve sdělovacích prostředcích, které jsou sice hodně filtrované, ale občas něco napovědí.

Agentura Agentura Pavel Frýbort

Poutavé, napínavé, jen to občasné populistické moralizování narušuje děj. Nejnepříjemnější je ale úvaha, ke které autor čtenáře tlačí, a to: Ten příběh nemusí být až tak docela vymyšlený a mnohé skutečné příběhy se mu dost podobají.

29.12.2011

Byl jsem v ruském zajetí Byl jsem v ruském zajetí Helmuth Nowak (p)

Další válečný román českého spisovatele Josefa Fraise, vydávajícího tuto část své tvorby pod pseudonymem Helmuth Nowak.

Bojoval jsem u Berlína Bojoval jsem u Berlína Josef Frais

Dosud se mi nepodařilo zjistit, kde skutečný autor této knihy český spisovatel Josef Frais získal autobiografické vzpomínky Helmutha Nowaka, ačkoliv jsem šmejdil i v některých německých databázích.

Bojoval jsem u Varšavy Bojoval jsem u Varšavy Josef Frais

Další válečný román, který pod pseudonymem Helmuth Nowak napsal český spisovatel Josef Frais. Pseudonymu zřejmě použil proto, že by pro českého čtenáře byl " německý pohled" vytvořený českým spisovatelem hůře "stravitelný", ale asi i hůře prodejný.

Bojoval jsem u Kyjeva Bojoval jsem u Kyjeva Josef Frais

Bylo by docela zajímavé vědět, kde skutečný autor této knihy český spisovatel Josef Frais, získal autobiografické vzpomínky Helmutha Nowaka, který je velice pravděpodobně postavou zcela vymyšlenou.

Bojoval jsem u Kursku Bojoval jsem u Kursku Josef Frais

Skutečným autorem této knihy je český spisovatel Josef Frais a Helmuth Nowak je pouze smyšlenou postavou. Jinak se ale příběh dobře čte a obsahuje celu řadu pravdivých historických údajů.

Bojoval jsem u Stalingradu Bojoval jsem u Stalingradu Josef Frais

Přesvědčivá románová fikce, především proto, že skutečným autorem tohoto příběhu je český spisovatel Josef Frais a jméno Helmutha Nowaka používá jako pseudonym. Proč? Zřejmě pro zvýšení prodejnosti.

Až přiletí čáp Až přiletí čáp Josef Frais

Co asi vedlo autora k tomu, že tuto knihu nechal vydat pod pseudonymem?

26.12.2011 1 z 5

Milena to zařídí Milena to zařídí Vladimír Šírava (p)

Nemohu se ke kvalitě tohoto dílka vyjádřit, nečetl jsem to. Jen tak mne napadlo, proč to autor vydával pod pseudonymem? Že by se za to styděl?

26.12.2011

Hauři Hauři Stanislav Vácha

Ačkoliv autor neuvedl, že se jedná o JZD Slušovice - pýchu socialistického družstevnictví, kde bylo dovoleno vše, co v žádném jiném JZD.

24.12.2011 3 z 5