kacenka6144 kacenka6144 komentáře u knih

Zrazená dáma Zrazená dáma Nicole Byrd

Za mě je to z celé série nejslabší knížka. Adrian prchá několik let před svým bratrancem a pak to všechno vyřeší v jedné stránce. Celý příběh je trošku přitažený za vlasy.

01.07.2020 2 z 5

Svádění sira Olivera Svádění sira Olivera Nicole Byrd

Mně se tahle série docela líbí. A nemám pocit, že bych se zase tak nudila. Navíc mě v téhle sérii baví autorka svými neobvyklými místy, kde dochází k prvním sexuálním zkušenostem mezi hlavními postavami - zem na půdě, sousedství klece s divokou šelmou, kůlna těsně před výbuchem, během plavby na lodi po zběsilé jízdě na koni. Tady je prostě klasická postel tabu. :-)

25.06.2020 4 z 5

Dáma bez pozlátka Dáma bez pozlátka Nicole Byrd

Postupně se "pročítám" celou sérií. Knížky na sebe poměrně dobře navazují. Každá má svůj příběh, ale navíc ještě můžeme sledovat pátrání Gabriela Sinclaira po svém otci. Příběh Clarissy mi připomínal trochu příběh Pretty Women (ne povoláním, ale jejím postupným vývojem). Úplně jsem slyšela ty "svině klouzavý". U knížky jsem se dobře bavila.

23.06.2020 4 z 5

Šarlatová vdova Šarlatová vdova Nicole Byrd

Ze série zatím nejslabší. A ani nevím, proč je do této série zařazená, jméno Sinclairů v knížce neobjevilo ani jednou. Lucy se nedá upřít snaha vyřešit všechny svoje problémy s hrdě vztyčenou hlavou a z Nicholase je prvotřídní ochránce, ale prostě tomu něco schází.

18.06.2020 3 z 5

Dáma v nesnázích Dáma v nesnázích Nicole Byrd

Circe je prostě "dílo". Tahle knížka s ní stojí i padá. Její přístup k životu i pohled na okolní dění jí dává šmrnc. "Jak se mohl změnit v tohohle kultivovaného vola." nebo "Chlapče z Westuby, můžeš si vzít svá pravidla služného chování a strčit si je své dobře vychované zadnice." - u tohoto jsem vážné neubránila upřímnému smíchu.

16.06.2020 4 z 5

Pán mého srdce Pán mého srdce Jo Beverley

Miluju příběhy ze středověku plné čestných, udatných rytířů a odhodlaných, zamilovaných žen, které je chrání před nimi samotnými. :-)

15.06.2020 4 z 5

Zrušené zásnuby Zrušené zásnuby Amanda Scott (p)

Je to již několikátá knížka téhle autorky, kterou jsem četla. A konečně jsem si ji trochu užila. Nevím, jestli autorka píše v jiných knížkách daleko těžkopádněji nebo je to věc překladatele, ale u téhle knížky jsem se při čtení "netrápila". A příběh se mi taky docela líbil. Proto 4*

26.05.2020 4 z 5

Kouzlo lásky Kouzlo lásky Kimberly Cates

Romantický příběh podkreslený irskou mytologií.

21.05.2020 4 z 5

Tajemný ženich Tajemný ženich Karen Ranney

Musím souhlasit s tím, že tahle knížka je z celé série asi nelepší, ale i tak jsem čekala malinko víc. Mám ráda neohrožené hrdinky, které se dokážou postavit chlapovi jako rovnocenný partner a dokážou ho vytáhnout z jeho ulity, ale tady tomu pořád něco malinko scházelo.

18.05.2020 4 z 5

Ledová královna Ledová královna Karen Ranney

Knížku jsem dlouho sháněla a dost jsem se na ni těšila. Ale mám z ní takový zvláštní pocit. Přišlo mi to trošku přitažené za vlasy - "ona bude věrná jemu, já budu věrný jí". Uvidíme, co další díl.

14.05.2020 3 z 5

Finova pomsta Finova pomsta Amanda Scott (p)

Knížkou jsem se prokousávala tak nějak horko-těžko. Nesedí mi autorčiny sloh. Kdyby šlo dát půl hvězdičky, dal bych 2,5. Zkusím přečíst další knížku a uvidíme.

29.04.2020 3 z 5

Touha statného Skota Touha statného Skota Gayle Callen

Poslední díl trilogie ze skotské Vysočiny. Mám tyhle příběhy ráda, i když jsou někdy trošku jednoduché a pritazene za vlasy.

18.03.2020 4 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Sabrina Jeffries

Další díl série, která zatím nepatří k autorčiným nejlepším. Ani nevím, jak bych knihu popsala. Stačí jenom číst a moc nepřemýšlet. A o to tady asi vlastně jde.

11.03.2020 3 z 5

Odhalena láskou Odhalena láskou Sabrina Jeffries

Od této autorky jsem již četla lepší knížky. Nějak jsem se nemohla začíst a několikrát jsem knížku odložila a zase se k ní vrátila. Od zhruba půlky už to bylo lepší a nakonec jsem knížku dočetla na "dva nádechy", ale že by patřila k mým oblíbeným se asi říct nedá.

11.03.2020 3 z 5

Vládce všech moří Vládce všech moří Stephanie Laurens (p)

Tak, a finále máme úspěšně za sebou. Dalo by se skoro říct - to nejlepší nakonec. Opět tady máme hlavního hrdinu s pevným charakterem a jeho družku, která má pro něho jedno obrovské překvapení. Dramatické osvobození zajatců je vyvrcholením africké části příběhu a po jejich návratu do Anglie sledujeme, jak se dokáží vypořádat se zločinnými a chamtivými investory. V posledním díle se nám připomenou všechny předchozí páry a po návratu do Anglie se objeví i postavy z předešlých knih autorky. Jenom, kdyby se v tom člověk tak neztrácel. :-) Z příběhu kouká jasné poučení - dva jsou vždycky víc než jeden a lhát se nevyplácí. Jo, a nesmíme zapomenout na pořekadlo - když se ruka k ruce vine, tak se dílo podaří.

12.02.2020 4 z 5

Neodolatelná svůdnice Neodolatelná svůdnice Stephanie Laurens (p)

A pomalu se blížíme do finále celé série - situace jsou čím dál nebezpečnější, hlavní hrdinové jsou čím dál odvážnější - prostě správně gradovaný příběh. Některé situace jsou sice popisovány lehce naivně - z pobytu vězňů v táboře uprostřed džungle má někdy člověk pocit, že jsou na trošku přísnějším letním táboře a občas přiloží ruku k dílu. Ale abych autorce nekřivdila - knížku jsem přečetla poměrně v tempu a byla jsem ráda, že mám po ruce i poslední díl téhle tetralogie a můžu se hned dát do jeho čtení.

12.02.2020 4 z 5