KaMal KaMal komentáře u knih

Dracula Dracula Bram Stoker

I klasika dokáže překvapit! Když člověk přijme filosoficko-romantické diskuze hlavních hrdinů, tak je příběh napínavý a nezadá si se současnými horory... Mně osobně nejvíc fascinovala rychlost doručování pošty v té době - kam se na ni hrabe dnešní Česká pošta :-D

03.12.2021 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Dlouho jsem o knize slýchala, k přečtení jsem se dostala diky Čtenářské výzvě a jsem za to moc ráda. Zdánlivě pohodový příběh, v němž se střetává dětský pohled na svět s dospěláckými problémy, mě občas přiměje k zamyšlení i dlouho po přečtení...

07.10.2021 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Moje první kniha od Bryndzy a zaujala mě natolik, že jdu hned na další. Výborně napsaná detektivka a k tomu hlavní vyšetřovatelka ze Slovenska - to je skoro jako od nás a to potěší:-)

13.08.2022 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Jsem ráda, že se mi knihu po dlouhém čekání podařilo vypůjčit. A byl to moc fajn zážitek! První půlka velice vtipná, pak přijde romantika, nakonec i s trochu vážnější přesahem. Jako oddechovku doporučuju všemi deseti :-)

27.04.2022 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Knížka vypadala jako humorné severské povídání (zkraje jsem se nemohla ubránit srovnání se Staříkem), ale postupně odkrývá dojemný příběh jednoho života. Doteď se nemůžu rozhodnout, jestli byl závěr smutný, nebo šťastný... ale hlavně byl upřímný.

27.10.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Super úvod k detektivní sérii, v níž inspektorka původem ze Slovenska vyšetřuje související řadu vražd. Erika je ale dost svéhlavá, celkem pochybuji, že by to v reálu někomu prošlo...

26.08.2022 4 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

(SPOILER) Velké očekávání bohužel přineslo zklamání. Pandemie jako pozadí vraždy je neotřelý nápad, ale asi jsem čekala něco jiného. Když přehlédnu popisné vsuvky míst, tras a reálií, které si člověk neznalý Londýna neužije, hrozně mi vadilo černobílé pojetí postav - správňáci trpěli vším zlem světa (ochrnutí, potrat, smrt syna, nepochopení), kdežto záporáci byli zlí, zkažení a zvrácení až do morku kostí. A některé úseky se mi zdály nechutné tak nějak bezúčelně.

26.12.2021 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Někteří píší, že příběhu chybí emoce. Je to tak, ale nevidím v tom chybu, spíš naopak - pro mě by nebylo reálné, kdyby hlavní hrdina soucítil s každým v táboře. Pokud chtěl přežít, potřeboval odstup, ale líbilo se mi, že si přesto zachoval naději a určitou dávku optimismu. A jestli je příběh pravdivý? Možná je, možná není, ale myslím, že zrovna to zde není až tak důležité.

01.07.2020 5 z 5

Hlavní hrdina Alan je frajer, i když je mu sto let, a z jeho přístupu k životu bychom si všichni mohli vzít příklad. Ale nejvíc mě baví jazyk, jakým je kniha (i ostatní autorovy knihy) napsaná!!! Díky vrstvení náhodných až absurdních situací komentovanému obyčejným, popisným jazykem působí příběh zcela důvěryhodně a realisticky. A třeba se i stal :-)

29.10.2019 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Bylo to takové příjemné povídání o mladých (a velice uvedomělých) děvčatech a jejich životě z období občanské války v USA (ne že by byla nějak výrazně zmiňovaná). Druhá část už mě tak nebavila, holky byly starší a většina příběhu se točila kolem vdavek (a na koho nezbyl ženich, ten umřel, to mě dost mrzelo).

06.06.2022 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

U českých knih často nemám vysoká očekávání, snad kvůli stereotypním charakterům nebo známému prostředí, ale přitom mě často potěší a zaujmou. Detektivka se mi líbila, Josefína byla na můj vkus až moc praštěná, ale vraha jsem až do konce neodhalila - a tak to má být ;-)

08.05.2022 4 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Dlouho jsem se české fantasy vyhýbala a teď vidím, jaká to byla škoda! Příběh napínavý, reálie nerušily (i když Brno moc neznám), hnusnych scén i vtipu tak akorát. Palec nahoru!!! (A chtěla bych pokračování:-))

03.02.2022 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Když mi bylo 13, četla jsem knížky L.Lanczové. A tohle je naprosto stejné... jen jsou postavy o deset let starší, chodí do práce misto do školy a mají víc sexu. Takže fajn relax, oddechnout si a bez výčitek zapomenout :-)

22.12.2021 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Velice povedené pokračování. Některé otázky byly zodpovězeny, víc se jich však vynořilo...už se těším na 3. díl :-)

02.11.2019 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Knížka se mi velmi líbila. Byla sice delší, ale děj docela odsýpal. Animant nebyla takový rebel, za jakého ji někteří měli, z pana Reeda se nakonec vyklubal téměř milý a krotký beránek. Mrzí mě jen neuzavřená linie příběhu týkající se vzdělávání žen, kamarádky Elisy a otravné paní (jméno si už nepamatuju), co tam Thomase pořád naháněla. Třeba příště, no...

28.03.2022 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Moje celkově třetí setkání s Agathou Christie, z toho poprvé v psané podobě. Trochu těžko jsem se smiřovala s rozvleklými diskuzemi a afektovanými ženštinami, ale zápletka byla tak promyšlená, že jsem vraha neodhalila - a to mám rada :-)

17.03.2022 4 z 5

Trajekt Trajekt Mats Strandberg

To byla jízda! Na začátku mnoho postav, postupem času však děj získává na obrátkách a krev teče (co teče, přímo stříká) po hektolitrech. Líbily se mi krátké kapitoly, díky nimž příběh krásně odsýpá, musím ale přiznat, že jsem četla jen přes den, abych se v noci nebála jít na záchod :-D

26.04.2021 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Zima v Londýně, geniální konzultant, sympatická vyšetřovatelka a děsivý sériový skorovrah... knihu jsem přečetla jedním dechem. A že dedukce a profilování nastoupí tam, kde skutečným důkazům dojde dech? Třeba to není moc reálné, Winter je ale prostě sympaťák (jako seriálový Mentalista) a celý příběh se mi opravdu líbil.

30.06.2020 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Poslechnuto jako audiokniha - smutné, pravdivé, krásné. Ale synovi to zatím číst nebudu...

07.10.2021 4 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Očekávala jsem další YA dystopii, ale příběh mě příjemně překvapil. Děsivá vize budoucího světa zamořeného nákazou vyvolává mrazení v zádech (hlavně v dnešní korona-době) a donutí vás přemýšlet nad tím, kdo se dá vlastně považovat za "dobrého člověka".

18.04.2020 5 z 5