Kamchaa Kamchaa komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha nádherně napsaná. Několikrát jsem se při čtení rozplakala a zároveň mě neustále nutila číst další a další stránky. Krutost tohoto příběhu je velkolepá. Určitě všem doporučuji.

12.02.2019 5 z 5

Lékárník z Osvětimi – Dosud nevyřčený příběh Victora Capesia Lékárník z Osvětimi – Dosud nevyřčený příběh Victora Capesia Patricia Posner

Znovu bych knihu neotevřela. Místy opravdu náročné. Nejzajímavější byly asi popisy soudních jednání.

12.02.2019 2 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Nechce se mi věřit, že se tato zvěrstva vůbec děla. Zcela na očích, zcela beztrestně. Nemohu uvěřit, že se něco takového stalo a utéct se z tohoto pekla podařilo. Určitě doporučuji.

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Wow.. a potom dlouho nic. Všechny knihy s tématem holokaustu ve mne zanechávají neutuchající pocit neuvěřitelnosti tehdejší doby.

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

Čtivá, místy neuvěřitelná kniha. Zlhtnuto na jeden zátah.

Matčiny hříchy Matčiny hříchy Irene Kelly

Přečteno jedním dechem. Surové, kruté, neuvěřitelné. Na konci knihy teprve došlo k pochopení souvislostí na začátku knihy a dovysvětlení některých událostí. Zajímavá, určitě bych doporučila.

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

Pokračování románu, které nepřekvapilo ale ani neurazilo. Ten kdo prečetl první díl ho určitě nenechá jen tak :-)

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Moc pěkný, lehce čitelný oddechový román. Na konci pár odhalení, které mě určitě nenechají ponechat druhý díl jen tak ladem skladem :-). Příjemná oddechovka ač trošku neuvěřitelná :-).

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Knížek k tématu holokaustu jsem přečetla několik ale tato jedinná mi až tolik nepřirostla k srdci. Nevím proč. Možná proto, že dříve čtené knihy byly "drsnější". Za mně obrovské zklamání. Do dočtení jsem se musela vyloženě nutit.

12.02.2019 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Velmi čtivá, napínavá, děj se odvíjel dynamicky. Určitě mohu jen doporučit.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Do poslední chvíle napínavý příběh, kdy po celou dobu čtení uvažuji nad tím, jak by příběh mohl dopadnout :-). Příběh plný zvratů jak již bylo určitě několikrát uvedeno. Určitě doporučuji. Zhltnuto za dva večery.