Kami33 Kami33 komentáře u knih

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Druhá sada povídek a opět skvělé čtení. Už se těším na další.

17.12.2021 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Oproti minulému dílu, za mě lepší. Nebo už jsem si na Luca a Avu zvykla?

22.11.2021 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

První setkání s autorkou. Knížka mě bavila a jdu na další díl. O pravděpodobnosti zápletky se nechci rozepisovat, jedná se o detektivku, ne literaturu faktu a proto, proč ne?

13.11.2021 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Za mě skvělý díl.

02.05.2021 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Pár knížek Jo Nesbo jsem už četla, i když ne tak, jak jdou za sebou. (A kdybych nečetla první Švábi, nemuselo mi trvat tak dlouho než jsem přečetla další). Ale k Nemesis... Protože jsem nedávno dočetla Červenku (mimochodem vynikající), šla jsem pokračovat k Nemesis a opět skvělé. Napínavé, zajímavé - např. ohledně romských zvyklostí, plné zvratů. Prostě hezké čtení.

02.03.2021 5 z 5

Na podpatcích Na podpatcích Dominik Dán

Netřeba opakovat již napsané. Super. Ale fakt bylo nutné toto Borisovi provést? (To je jen řečnická otázka :-))

30.12.2020 5 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Oblíbená autorka, napínavý děj bez zbytečných odmlk, prostě super.

30.12.2020 5 z 5

Dopis ze záhrobí Dopis ze záhrobí Dominik Dán

Bezvadné. Jdu na další.

02.09.2020 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Nevím, co psát jiného než je v předchozích komentářích. Hezká, čtivá detektivka bez hluchých míst.

02.09.2020 5 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Mort se stává Smrťovým pomocníkem a málem ho i nahradí. Naštěstí vše se vrátí do správných kolejí. A Smrť je jednoznačně skvělý hrdina.

17.06.2020 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Mrakoplaš s Dvoukvítkem cestují po Zeměploše a poznávají jí. Dvoukvítek s nadšením turisty, Mrakoplaš s obavami. Místy jsem se trošku ztrácela, abych se za chvilku zase našla. A čas od času jsem se zasmála. Celkově jsem byla trochu rozpačitá... a po dočtení jsem ihned sáhla po dalším dílu. Takže ano, má to své kouzlo.

26.05.2020 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Začátek o něco pomalejší rozjezd, aby mohl vyniknout strhující závěr. Mě se to líbilo a hezky četlo.

18.03.2020 5 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Příjemná detektivka, která se hezky čte. A i když je třetím dílem série o Patrikovi a Erice, je možné ji číst i samostatně.

28.05.2024 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

No co napsat... Knížky o Harrym Holem mám ráda, ale asi jsem nějak pozapomněla, jak Nesbo píše. Během celého čtení jsem měla pocit, že něco je špatně, že se něco zlého stane, a že to nemůže dobře dopadnout. Celé čtení doprovázel takový znepokojivý pocit...nevím jak to lépe popsat. Snažila jsem se číst rychle, abych už ty nepříjemné "zprávy" měla za sebou.

12.05.2024 4 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Za mě opět příjemné čtení, i když tento díl byl pro mě maličko slabší. I tak to ale bylo skvělé počtení.

11.02.2024 5 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Poslouchala jsem jako audioknihu skvěle načtenou Mariánem Geišbergem. Vše ostatní již zde bylo řečeno...

30.10.2023 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Docela hezká detektivka. Lottie není zrovna sympatická, ale upřímně to zde není asi nikdo. Třeba se to změní. Určitě jí dám ještě šanci.

15.10.2023 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Souhlasím s předchozími komentáři - nenáročná knížka, která se přečte poměrně svižně. A ano závěr je sladký, ale na druhou stranu proč ne.

15.10.2023 4 z 5

Vražedná povaha Vražedná povaha John Connolly

Moje oblíbená série. Skvělý, tajemný Charlie Parker, jeho přátelé Louis a Angel, trocha mystiky, děsivý nepřítel a další skvělé počtení je tu. Oceňuji, že není nezbytné číst knížky chronologicky.

10.07.2023 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Poslední kniha, kterou jsem od Weavera četla bylo Zlomené srdce a ta mě přišla poněkud překombinovaná a tolik mě nebavila. Tak jsem si od autora dala pauzu.
Muž bez minulosti mi zase vylepšil můj pohled na autora. Četlo se to hezky, bylo to patřičně napínavé. Také jste hledali Císařovniny ostrovy?

05.06.2023 5 z 5