Kanimůra2 Kanimůra2 komentáře u knih

Agnetino dědictví Agnetino dědictví Corina Bomann

Já nemám knize co vytknout, mě se líbila. Nedala bych ji do "super" knížek, ale do "dobrých" knížek. Těším se na další díl a další knihy od autorky

02.09.2021 5 z 5

Zasloužíš si smrt! Zasloužíš si smrt! Zdenka Hamerová

kniha se pěkně čte, je svižná. Trochu jsem nepochopila postoj Věrčinýho manžela. Můžu být flegmatik a studený čumák, ale co je moc, to je moc.

09.08.2021 4 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Polovina knihy mi vůbec nepřišla jako detektivka. Možná jsem jen zblblá ze stále surovějších "cizích" detektivek. Příběh se mi líbil a četl dobře už od začátku, ale připadal mi trochu jako ženský příběh. Jak se jedna rozvedla a zase ke štěstí přišla. Asi v polovině se to zlomilo a dočetla jsem na jeden zátah. Nakonec jsem byla spokojená a zkusím další paní Hamerovou.

23.07.2021 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Asi jsem knížku špatně načasovala. Měla jsem raději sáhnout po drsný detektivce. Nějak mě "ženský" knihy zmáhají.
Určitě pěkně napsaná, to se nedá upřít. Paní spisovatelku mám ráda, její styl psaní. Proto taky 4 hvězdičky. Tam není co dodat.
Trochu mi nešlo do hlavy, proč se měli chovat jako bratr a sestra, když jimi pokrevně nebyli. Je to i u nás v Čechách? A o 6 let později proč tajili vztah, jako by jim bylo 14 let? A taky mi přišlo divný, proč se za celou dobu nesvěřil svému nejlepšímu kamarádovi. Když se tak trápil. A chtěla bych chlapa, který se 6 let dostává z životní tragédie? Samozřejmě těžké tragédie, to neupírám. Ale i ženská by se s tím měla vyrovnat rychleji, natož chlap. Nic, jdu na ten krvák..

03.06.2021 4 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Knížka se mi dost líbila, jen z počátku se na mě hrnulo mnoho jmen a příběhů, trochu mě to mátlo. Od začátku čtivé, jen pro mě trochu rozvětvené. Celkově - dobrý námět, dobře psaný.

21.04.2021 4 z 5

Na šábes se nevraždí Na šábes se nevraždí Petr Eidler

Mě se knížka líbila. Nikdy jsem nečetla o současných Židech, vždycky to byly jen historický knížky o jejich pronásledování. Mimo detektivní zápletky i zajímavý pohled na jejich život, zvyky, myšlení. Podívám se, co ještě pan Eidler napsal.

03.03.2021 4 z 5

Časy se mění Časy se mění Anne Jacobs

Trilogie dočtena, celá se mi líbila. V tomto díle byl zajímavý návrat do středověkého kláštera. Pěkný nápad. Nemám co bych vytkla. Mám ráda rodinný ságy. Až mi bylo líto, že jsem dočetla.

03.03.2021 5 z 5

Se džbánem pro vodu Se džbánem pro vodu Marie Horová

Líbí se mi jak autorka píše. První díl jsem trochu váhala, ale všechny hlavní hrdiny jsem si oblíbila.
Námět taky dobrý. Ale popis, jak se hlavní hrdina přátelí s bezdomovci mi přijde trochu moc. Já je nijak neodsuzuju, každý si žijeme jak nám bylo do vínku dáno. Ale navštěvovat je v jejich příbytku? Myslím, že tam by nevydržel člověk ani 5 minut.
Nebo jak Knihovník dostal práci? Vždyť je to kravina. Pokud byl bezdomovcem rok, tak by se ještě byl schopný zařadit. Pokud 5 let, tak už ho vidím, jak "vystřihnul" lososa. Kde ty léta trénoval? Vaření není jako jízda na kole. To se musí trénovat.
A konec mi přišel už opravdu moc. To si musela vybrat zrovna tyhle dva hlavní podezřelý??
za to, jak se mi líbí styl psaní dávám 3* a určitě přečtu ještě poslední knihu.

03.06.2024 3 z 5

Všechny květy Paříže Všechny květy Paříže Sarah Jio

je to trochu neuvěřitelný příběh, ale mě se to líbilo. Moc se mi to líbilo. Zamilované, ale dávka romantiky v normě. A do toho příběh z války.
Pěkné

02.06.2024 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Je pravda, že kniha trošku zaváněla červenou knihovnu. Všechno na růžovým obláčku. Jiná, že ty, které jsem od ní četla
Přesto se mi knížka líbila. Dle mě spisovatelka krásně píše, tak čtivě, příběh lehounce plyne.

03.05.2024 5 z 5

Vyplavená smrt Vyplavená smrt Tomáš Klimek

No, vzhledem k tomu, že mám moc ráda historický detektivky, dám 3 *. Ale s odřenýma ušima. Budeme doufat, že se v příští knize vylepší.

09.01.2024 3 z 5

Tajemství hradu Klamorná Tajemství hradu Klamorná Martina Novotná

Já bych řekla, že je to standardní kniha od této autorky. Kdo ji má rád, tak se mu líbila, kdo ne tak ne.
Ani to téma mě nenaštvalo nebo dokonce pohoršilo. Takoví lidé byli vždycky a v historických detektivkách se neobjevují tak často.

29.12.2023 4 z 5

Rodina Karnovských Rodina Karnovských Israel Joshua Singer

Kniha mě zaujala už po přečtení prvních stránek, moc se mi líbila a všem doporučuju.
Krásně popsaný život židovských rodin od začátku století, přes léta 30. Ačkoli v knize není žádné násilí ze strany příslušníků "vysokých bot" je všude cítit ta beznaděj, strach a bezpráví.
Hodně mě zaujala část o Jegorovi. Nikdy mě nenapadlo zamyslet se nad pocity dětí ze smíšených manželství. Kdo mu bude bližší ? Křesťan - Žid?
Skvělá kniha

25.12.2023 5 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Já jsem byla z knihy nadšená. Úžasný popis středověkého města, chování měšťanů a společenství Židů. Popis jejich běžného života, jejich komunity i jejich věčného strachu.
Ale jen do té doby, než se z Lucie stala von Bruckberg. I tady byl čtivě popisován život - tentokrát šlechtický. Ale z příběhu se rázem stala červená knihovna a ten konec tomu dal korunu

16.12.2023 3 z 5

Děvčata z Firefly Lane Děvčata z Firefly Lane Kristin Hannah

Krásná kniha. Ostatně jako všechny knihy, které jsem od Paní spisovatelky četla. Do poslední chvíle jsem doufala, že konec se přeci jenom převrátí na lepší stránku.
Posledních pár stran mi přišlo tak dojemných, že jsem je prostě prolistovala. Neměla jsem sílu číst.

20.11.2023 5 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

neurazí, neublíží. Musím se zamyslet, jestli budu s autorem pokračovat.
A plně souhlasím s předchozím komentářem

09.11.2023 3 z 5

Vykupiteľ duší Vykupiteľ duší Iveta Pačutová

Já nemám ráda v příběhu nadpřirozeno, proto o hvězdičku méně. Ale jinak mě příběh zaujal a bavil. Krásně se to četlo

28.10.2023 4 z 5

Velké naděje Velké naděje Christiane Gohl

Moje oblíbená autorka. Ale druhý díl mě už tolik nepotěšil.
Ta Kréta mi tam nějak neseděla. Jinak je autorka skvělá. Krásné příběhy vždycky,

23.08.2023 4 z 5

Pouť oběšenců Pouť oběšenců Pavel Hrdlička

Podrychtáře jsem měla ráda. Škoda, že se nedočkáme dalších dílů.

06.07.2023 4 z 5

Vůně španělských třešní Vůně španělských třešní Jo Thomas

Kniha splnila přesně to, co jsem čekala. Romantiku, ale ne červenou knihovnu. Lehce se čte, doporučuju pro ty, kterým se tento žánr líbí

17.04.2023 5 z 5