KarolinaFifth KarolinaFifth komentáře u knih

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Kniha mě bavila i proto, že je jiná, tematicky odvážná. Myšlenkové pochody mužského hrdiny jsou uvěřitelné, mikrosvět tetřevny zábavný. Víc takových knih.

05.06.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Skvělá kniha!

Vždycky v menšině Vždycky v menšině Martin C. Putna

Nepíšu negativní recenze a když dávám jednu hvězdu, tak to už musí být.
Jenže arogance tohoto pána čiší z téměř každé jeho myšlenky. Vzdělanost ho odkrojila od empatie, proto je tato kniha nepříjemná.

01.05.2023 1 z 5

Nezvěstný Nezvěstný Egon Hostovský

Výborně popsané pocity, ta tíseň, kterou znají jen nedobrovolní vyděděnci. Příběh také skvělý.

Nahý oběd Nahý oběd William Seward Burroughs

Je to vybočující kniha - v mnoha směrech, ale skvělá a pořád si zaslouží pozornost.

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Je to takové "troškovské" a infantilní a dost to předznamenalo to, co se bude dít v naší literatuře dnes. Infantilnosti, jednoduchost až urážející a neliterárnost.

27.04.2023 1 z 5

Cesta nikam Cesta nikam Józef Mackiewicz

Nemám moc povědomí o tamním území, zvyklostech, lidech, zkrátka o kultuře vůbec, ale líbilo se mi, jak byla tato kniha napsaná. Skvěle popsané postavy, jejich motivy i způsob myšlení.

26.07.2022 5 z 5

Ruční práce Ruční práce Leïla Slimani

Téma zajímavé, ale asi by mi stačilo přečíst si o tom ve faktografickém článku na internetu. Jako kniha to moc nefungovala, a to nejspíš proto, jak to bylo napsané. Trochu mě to nudilo a zklamalo.

26.07.2022 1 z 5