Kate.S Kate.S komentáře u knih

Báječné příběhy Čtyřlístku: 1979-1982 Báječné příběhy Čtyřlístku: 1979-1982 Ljuba Štíplová

Jeden čas jsem Čtyřlístek přímo zbožňovala a komiksové knížky četla několikrát za sebou. Nikdy mě neomrzely.

02.02.2013 5 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Moc hezká dětská knížka, která mě v mých dětských letech okouzlila.

02.02.2013 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Četla jsem ji, když jsem byla malá a vím, že se mi knížka moc líbila. Honzíkova cesta je prostě klasika.

02.02.2013 4 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Fimfárum se mi vždy líbilo. I loutkové zpracování.

02.02.2013 4 z 5

Zrazená Zrazená Kristin Cast

Je tu určité zlamání. První díl mě taé moc nebavil, ale nudila jsem se, tak jsem zkusila pokračování. Při čtení jsem si k hlavní postavě vytvořila takovou averzi, že jsem chtěla knížku hned zavřít. Ne, ovládla jsem se. Ale když tak přemýšlím, tak jsem to klidně udělat mohla a ušetřila bych si tím tolik stránek nudy. Myslela jsem si, že Škola noci bude něco nového a zajímavého. Bohužel ne. Uznávám, že je to jiné než ostatní upíří knížky, ale to je tak všechno. Jsem celkově zklamaná.

02.02.2013 2 z 5

Bella a Sebastián: Tajný dokument Bella a Sebastián: Tajný dokument Cécile Aubry (p)

Když jsem ho asi před třemi -čtyřmi lety četla, tak se mi moc líbil. Četla jsem příběh dokonce vícekrát, protože mě jednoduše fascinoval:)

01.02.2013 4 z 5

Inkoustová krev Inkoustová krev Cornelia Funke

Tento příběh nelze vystihnout slovy. Je to naprosto dokonalý a promyšlený svět, do kterého bych se, i přes všechny věci, co se hlavním postavám staly, ráda podívala. Dějem jsem byla celkově pohlcena a jsm zvědavá na celé ukončení trilogie. Jak jsem tak při četbě poznávala všechny postavy, tam si mou značnou oblibu získal Prašprst, jehož skon mě velice posmutnil, a také až po uši zamilovaný chlapec Farid, kterého mi bylo celkově líto. Cornelia nijak nezklamala. Naopak, laťku Inkoustového světa posunula o několik příček výš. Moc se mi líbí styl jejího psaní, do kterého se snadno vžijete a Inkoustovému světu zcela propadnete. Škoda, že nelze hodnotit vyšším počtem hvězdiček, takže jsem nucena dát pouze těch pět. Jinak jsem moc zvědavá na poslední díl, který bude zajisté tak úžasný jako tento. Inkoustový vět rozhodně DOPORUČUJI:)

31.01.2013 5 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Po prvním tak říkajíc dobrém díle, jsem si říkala, že série má celkem dobře našlápnuto. Teď nevím, protože mi tento díl přišel hodně stejný. Jediná novinka byly hádky mezi Patchem a Norou. Musím přiznat, že Nora mi občas s tou svou žárlivostí lezla krkem. Na konci že mě některé věci překvapily, ale to je vše. Že bych z toho byla nějaká nadšená, to opravdu ne.

26.01.2013 3 z 5

Akademie Evernight Akademie Evernight Claudia Gray (p)

Něco tak nudného jsem dlouho nečetla. Hned na začátku mě nic neoslovilo a hlavní hrdinka mi je celkem nesympatická. V knize jsem nenašla nic, co by mě jakýmkoli způsobem oslovilo, takže nemám potřebu ji dočítat. Už je to dost dlouho, co jsem přerušila čtení nějaké knihy. Bohužel, Evernight mi nenabídl nic nového.

19.01.2013 1 z 5

Vidím to, co vrah Vidím to, co vrah Jill Hathaway

Mně se to líbilo, takový průměr. Nic jsem od toho neočekávala, takže jsem příjemně překvapena. Je tu jistá podobnost s Lovkyní snů, ale přesto je to svým způsobem originální.

18.01.2013 3 z 5

Cáry rubáše Cáry rubáše Antonín K. K. Kudláč

Na tuhle knížku jsem moc zvědavá vzheldem k tomu, že byla jako příloha časopisu. Z vlastní zkušenosti vím, že ty knížky většinou stály tak akorát za nic. Doufejme, že tato kniha mě překvapí. Celkem se těším, až se do ní začtu a uvidíme, zda mám s přílohovými knížkami pravdu nebo se mýlím. Já doufám v tu druhou věc:)

18.01.2013

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

No prosím, tohle je pořádná upírská literatura! Žádní třpytící se upíři. Ne, nic takového. Musím přiznat, že jsem si musela na styl psaní autorky nejdříve zvykat, protože byl pro mě novým. Ale pak šlo vše jako po másle. Dokonce jsem si styl psaní pochvalovala a jsem natěšená da další díly.

15.01.2013 4 z 5

Prvák Prvák Douglas Rees

Mně se to líbilo. V jistém ohledu je to jiné než ostatní upíří ságy. Hodně jsem váhala, ale jsem ráda, že jsem to zkusila.
Příběh není nijak složitý a tím pádem se čte velice svižně. Celý příběh je takový oddechový. Prvák předčil mé očekávání, jelikož jsem čekala opravdový nesmysl, kterých je, v dnešní době na téma upíři, spousty. Kniha by neměla urazit, protože obsahuje pár zajímavých nápadů a momentů. Jsem zvědavá, co přinese druhý díl.

13.01.2013 3 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Celkem jednoduchá kniha, jak co se týče čtení i námětu, ale mně se to líbilo. Je to oddechová knížka, u které se skvěle odreagujete.

12.01.2013 3 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Jak mě první díl celkem bavil, tak tenhle zklamal. Moc mě to nebavilo a musel jsem se přímo přemáhat. Možná to někd zkusím znova, ale až za hodně hodně dlouho. Přišlo mi to hodně předvídatelné.

10.01.2013 2 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Knížka se mi líbila, i když se z hlavní hrdinky vyklubala pěkná mrcha. Naštěstí to zachránil ten konec. Kniha mě zaujala už obálkou a názvem.

05.01.2013 4 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Možná to je tím, že jsem viděla film dříve, ale byla jsem trochu zklamaná. V knize bych ocenila více akce. Toto je možná jediný případ, kdy je film lepší než kniha, ale určitě bych doporučila ji přečíst. Hvězdný prach je můj oblíbený. Je to úžasně magický příběh.

03.01.2013 4 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Je to dokonale promyšlená kniha, od které jsems nemohla odtrhnout. Chvílemi jsem si připadala jako hráč, který je Erebosem zcela pohlcený. Některé chvíle jsem se dokonce žlutých očí bála sama. Prostě a jednoduše, Erebos je fantastický příběh, do kterého se začtete a jen těžko přestanete.

02.01.2013 4 z 5

Vášeň Vášeň Lisa Jane Smith

Tento díl je podle mne nejlepší z celé série. Kniha je napínavá a konec plný nečekaných zvratů. Konec je jedním slovem úžasný. Celá série stojí za přečtení:)Je to moc pěkné zakončení celé trilogie. Nejvíce se mi líbil konec, kde se zjistí, že Gabriel a Kait patří k sobě a Rob to nijak nepopírá. Konec mi přišel hodně romantický a možná i trochu smutný. Rozhodně nelituji, že jsem si celou sérii přečetla.

30.12.2012 3 z 5

Posedlost Posedlost Lisa Jane Smith

Příjemné čtení, svižný a napínavý děj. Přesně to je druhý díl Temných vizí. Nijak mě nezklamal, ba dokonce potěšil. Nemohla jsem se od čtení vůbec odtrhnout, děj mě pohltil a já se zcela vžila do všech postav. Líbily se mi vyvíjející se vztah Gabriela a Kait. Vždycky jsem držela palce Robovi a Kait, ale jak se v této knize ukázalo, tak to Kait táhne ke Gabrielovi jako magnet. Jsem moc zvědavá, jak celá trilogie skončí.

28.12.2012 3 z 5