Kate.S Kate.S komentáře u knih

Biblické příběhy Biblické příběhy Ivan Olbracht (p)

Mě to celkem bavilo. některé příběhy jsou celkem zajímavé.

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Moje nejoblíbenější sbírka. Co víc dodat?

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Úžasné. Ironie tohoto díla a nadčasový obsah dokáže oslovit čtenáře.

Metličky Metličky Jan Skácel

Kniha mě moc nezaujala. Básně pro mě byly těžké na pochopení, tudíž se pro mě kniha stala nezajímavou.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

To je klasika, která se prostě musí líbit! Mě se teda líbila určitě. K básním jsem si nikdy nevytvořila cit, ale Erbenovy básně jsou hezké. Zajímavé na tom jsou trochu morbidní konce. Kytici mám moc ráda.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Příliš mě to nezaujalo. Já osobně jsem ději příliš nerozuměla, protože byl složitý na pochopení.

28.12.2012 2 z 5

Klokočí Klokočí Jiří Suchý

Moc mě to bavilo:D:) Přečetla jsem knihu jedním dechem. Nejraději čtu o píseň o Vyšinutém trpaslíkovi. Doporučila bych všem si tuto sbírku přečíst:)

Smuténka Smuténka Jan Skácel

Mě to příliš nezaujalo.

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Nemám pro básně cit, taže mi je občas zatěžko poznat, co se autor snaží popsat. Jinak báseň se čte svižně. Autor má zvláštní vyjadřovací způsoby, které jsou pro ně však typické:)

Básně Básně Jiří Wolker

Celkem pěkné počtení:) Bísně jsou dobře zapamatovatelsné. Nejvíce zajímavé mi přišly básně, ve kterých se projevuje autorův vztah ke smrti, ať už je to Smrt či Hřbitov.

Kráska a zvíře Kráska a zvíře František Hrubín

Krásný příběh, který mě nikdy neomrzí.:) Kráska a zvíře vždycky patřila, patří a bude patřit mezi mojí nekrásnější pohádku. Už jako malá jsem obdivovala Krásku za její odvahu.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Příběh o pěti uličnících je pro mě nezapomenutelný. Při četbě knihy je mi vždy tak lehce. Odpočinková knížka, která mě vždy odreaguje a bez potíží se nad ní zasměji. Seriál také moc povedený.

Odysseia Odysseia Homér

Příběh mě začal bavit, až u vykládání Odysseových příběhů. Jinak pro mě kniha velice těžce pochopitelná, takže jsem si dokonce z některých zpěvů nedozvěděla nic. Místy je epos poněkud obtížný na čtení díky neustálým zastaralým obratům, archaismům a množstvím postav, v nichž mi bylo občas zatěžko se zorientovat. Ale jak už jsem se zmínila, popis Odysseovi cesty mě celkem bavil a to nejvíce jeho dobrodružství s Kyklopem Polymésem, který snědl některé z jeho mužů. Vím, že je tento příběh velice slavný a je to klasika, ale asi bych si ho znovu nepřečetla.

Zář Zář Alexandra Adornetto

Všech, kterých jsem se na tuto knihu ptala, říkali, že je to nesmysl. TAk jsem si řekla, že to zkusím a posoudím sama pravdu jejich slov. Ale hned po pár kapitolách jsem s nimi začala souhlasit. Příběh mě vůbec neoslovil. Při čtení jsem se nudila. Znám lepší andělské ságy, např. Andělé nebo Padlí andělé.

28.12.2012 1 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Jediný důvod, proč jsem si tuhle knihu přečetla byl, že se jedná o povinnou četbu. Nelíbilo se mi to. Abych se přiznala, tak jsem příběhu pořádně ani nerozuměla, hlavně některým částem. Styl jeho psaní je mi cizí.

28.12.2012 1 z 5

Young Indiana Jones a hrobka hrůzy Young Indiana Jones a hrobka hrůzy Les Martin

Už je to nějaký ten pátek, co jsem tuhle knihu četla. Vím, že se mi líbila.

Noc oživlých mumií Noc oživlých mumií Thomas Brezina

Mám ráda mumie:D Je to moc pěkný příběh.

Úkryt hraběte Drákuly Úkryt hraběte Drákuly Thomas Brezina

Mě se z Klubu záhad líbí právě tahle kniha. Možná je to proto, že mám prostě upíry ráda, nebo proto, že Brezina vymyslel úžasný příběh. Nevím:D Určitě bych ji doporučila:)

Tajemství stříbrných vlků Tajemství stříbrných vlků Thomas Brezina

Úžasná oddechová knížka, která zaujme. JAko mladší jsem četla jedině Klub záhad:)

Radleyovi – Upíři odvedle Radleyovi – Upíři odvedle Matt Haig

Čekala jsem od toho hodně, a jsem zklamaná. Přestalo mě to v půli bavit, a tak jsem knihu musela odložit. Děj mi nepřišel zajímavý a vtipný už vůbec ne. Bohužel, postavy mi jdou proti srsti.

27.12.2012 1 z 5