Kate.S Kate.S komentáře u knih

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Kája mě vždycky fascinoval:D:) Jednoduchá knížka, která je i místy vtipná:)

28.12.2012 5 z 5

Agáta a doktor Lupa - Ohrožená plavba Agáta a doktor Lupa - Ohrožená plavba Gerit Kopietz

Četba vhodná pro ty mladší čtenáře. Podle mě je toto dost slabý díl.

28.12.2012 2 z 5

Agáta a doktor Lupa - Únos vlaku Agáta a doktor Lupa - Únos vlaku Gerit Kopietz

Určené pro mladší čtenáře. Četba, která je jistě hned zaujme. U těch starších už to takové není. Ale mě se tento díl kdysi moc líbil.

28.12.2012 4 z 5

Agáta a doktor Lupa - Sídliště v ohrožení Agáta a doktor Lupa - Sídliště v ohrožení Gerit Kopietz

Jako malá jsem příběhy o Agátě a Lupovi milovala. Teď už určitě ne:D

Nejchytřejší poník na světě Nejchytřejší poník na světě Julia Boehme

Když jsem byla malá, tak byla tahle knížka moje nejoblíbenější. Četla jsem ji několikrát. Vím, že se mi vždycky líbila ta obálka:D

Nejpříšernější poklad světa Nejpříšernější poklad světa Thomas Brezina

Je to příběh, který mě moc bavil. Je dobrodružný a když jsem byla mladší, tak jsem se dokonce bála:D

Zatoulané štěně Zatoulané štěně Lucy Daniels

Nádherný dětský úříběh, který jsem měla jako mladší moc ráda:)

Líza Bublina Líza Bublina Jacqueline Wilson

Knížka pro ty menší, která je ale místy zábavná.

Pomsta červené mumie Pomsta červené mumie Thomas Brezina

Příběhy o mumiích jsou moje srdcovky:)

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Lehké čtení, které mě ale moc pobavilo. Jsem ráda, že jsem na uto knihu narazila. Určitě se k ní ještě něky vrátím.

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Kniha se mi moc líbila. Je to zajímavé počtení o příbězích z minulosti. Prostě nezapomenutelná kniha.

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Pověsti i příběhy se vždycky dobře čtou a jsou srozumitelné. Tuto knihu mám moc ráda.

Návštěvníci Návštěvníci Ota Hofman

To je prostě klasika. Úžasný příběh, na který nedám dopustit.

28.12.2012 5 z 5

Dobrodružná kniha, která mě vždycky bavila. Nejraději jsem vždy měla Pátka:D

Guliverovy cesty Guliverovy cesty Jonathan Swift

Mě osobně kniha moc nebavila, ale nebyla špatná. K postavám jsem si nevytvořila žádný vztah, takže jsem to brala spíše jako povinnost ji dočíst.

Příběhy tisíce a jedné noci Příběhy tisíce a jedné noci Eduard Petiška

Mě se to líbilo a hlavně dobře četlo. Jsou to krásné příběhy.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Na přiznání chyby a změny názoru není nikdy pozdě. Malého prince jsem poprvé četla jako malá a vůbec se mi nelíbil a zůstal mi nepochopený. Sáhla jsem však po něm po druhé a chtěla mu dát druhou šanci ... jen mě mrzí, že jsem to neudělala už dřív - opravdu roztomilá knížka plná krásných myšlenek, které teď mohu ocenit. Holt na četbu Malého prince byla potřeba dozrát :)
P.S. už teď mohu jistě říct, že se k Malému princi ráda vrátím a kdo ví, možná si pořídím i vlastní kopii, kterou bych mohla obdivovat :)

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

No, že by mě to nějk zvlášť bavilo, se říct nedá.

Slavík a růže Slavík a růže Oscar Wilde

Tahle pohádka se mi nikdoy moc nebavila. Ani nevím proč.

28.12.2012 2 z 5

Jen ty nám zůstáváš, ó lásko Jen ty nám zůstáváš, ó lásko Victor Hugo

Přesně v této knize se ukázalo, jak básním těžko rozumím. Básně pro mě byly nesrozumitelné a občas i nepochopitelné. Bohužel, k básním nemám žádný vztah ani cit.