Kate.S Kate.S komentáře u knih

Rumcajs Rumcajs Václav Čtvrtek (p)

Hezká pohádka, jak knižně napsaná, tak filmově zpracovaná.

08.02.2013 5 z 5

Zlatovláska (a jiné české pohádky) Zlatovláska (a jiné české pohádky) Karel Jaromír Erben

Jeden čas jsem tuto knížku četla neustále. I teď se mi pohádka líbí, je to pro mě taková pohádková klasika:)

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Pro mě takový průměr. Pohádky se hezky čtou, ale nepamatuji si, že by mě nějak zvlášť nadchly.

Kouzelné dudy Kouzelné dudy Vladimír Hulpach

Z této knihy jsem nikdy nebyla zvlášť nadšená, ale pro zpestření...proč ne?

Národní pohádky Národní pohádky Božena Němcová

Pohádky z této knížky potěší, to je jediné, co se dá o knize říct.

Příběhy z Medové stráně Příběhy z Medové stráně Václav Deyl

Příjemné pohádky, které pobaví. Moje oblíbená postava byl vždy hlemýžď Pižla a želva Veruna. Obrázky z obálky jsem si občas překrelovala a pohádky sama přepisovala do jednodušších verzí.

Prázdniny s babou Jagou Prázdniny s babou Jagou Eduard Nikolajevič Uspenskij

Jako malé se mi příliš nezamlouvala obálka a samozřejmě i ten název, ale když jsem se odhodlala si knihu přečíst, tak se mi celkem líbila. Nevím, jak moc, protože je to hodně dlouho, co jsem ji četla.

Běžel z lesa zajíček Běžel z lesa zajíček Oldřich Sirovátka

Příjemné básničky a říkadla pro děti, které se snadno zapamatují. Já osobně jsem je ale jako dítě moc nečetla.

Inkoustová smrt Inkoustová smrt Cornelia Funke

Opravdu kouzelné zakončení celé trilogie! Poslední kapitolu jsem si četla dokonce vícekrát, protože mě prostě fascinuje. Je zajímavé, že jak rychle sem si Farida v druhém díle oblíbila, tak rychle jsem k němu začala pociťovat menší averzi. Možná je to ale tím,že se tam objevil Doria, kterého sem si oblíbila. Silák se mi také líbil. Postavy celé trilogie jsou pěkně vymyšlené a hezky mi tam pasují. Když tak o tom přemýšlím, tak u mě vede zcela jasně Inkoustová krev:) Abych řekla pravdu,tak mi je celkem líto, že kniny nemám ve své knihovně, ale přesto se k nim určitě vrátím. Inkoustivý svět mi totiž nabídl něco, na co nechci zapomenout. A nebojím se tu prohlásit, že se ty knihy staly nejhezčími knihami, co jsem kdy četla. Opravdu. Jestli chcete zažít něco magického, tak si celý Inkoustový svět přečtěte:) Rozhodně nebudete litovat.

07.02.2013 5 z 5

Alenčina čítanka Alenčina čítanka Eduard Petiška

Jedna z mých začátečnických knížek:) Skvěle napsaná knížka:)

06.02.2013 5 z 5

100 čarodějných způsobů, jak žít odvážně ... a vydobýt si respekt v každé situaci 100 čarodějných způsobů, jak žít odvážně ... a vydobýt si respekt v každé situaci Lene Kaaberbøl

Již obálka se mi líbila, tak bylo jasné, že jsem si knihu musela přečíst. Zbožňovala jsem Witch.

06.02.2013 4 z 5

Agáta a doktor Lupa - Chyťte zloděje! Agáta a doktor Lupa - Chyťte zloděje! Gerit Kopietz

Tuto knížku jsme četli někdy v 5. třídě ve škole a já se vždycky těšila, až si budu moci prohlédnout obrázek, který se tam skrýval. TA lupa byla stejěn vždycky nej:)

Anděl Vicky Anděl Vicky Jacqueline Wilson

Pěkná kniha. Čtivá, zabaví, co více dodat? Možná jen to, že toto byla moje první knížka od Wilson.

06.02.2013 5 z 5

100 čarodějných způsobů, jak objevit svůj půvab 100 čarodějných způsobů, jak objevit svůj půvab Conti Giulia

Opět další knížka Witch, kterou jsou zbožňovala.

06.02.2013 5 z 5

100 čarodějných způsobů, jak přežít ve škole 100 čarodějných způsobů, jak přežít ve škole Conti Giulia

Moje první knížka Witch, kterou jsem kdysi vlastnila. Neustále jsem jí listovala:)

06.02.2013 5 z 5

100 čarodějných způsobů, jak si poradit s láskou 100 čarodějných způsobů, jak si poradit s láskou Conti Giulia

Jeden čas to byl hit, kterému jsem samozřejmě také propadla. Milovala jsem Witch knihy a všechno, kde byly jejich obličeje:)

Witch: Osudové pouto Witch: Osudové pouto Elizabeth Lenhard

V období, kdy jsem Witch milovala, je to jedna z mých oblíbených knížek o nich.

06.02.2013 4 z 5

Ilustrovaný slovník anglicko-německo-český Ilustrovaný slovník anglicko-německo-český neznámý - neuveden

Jako malé se mi tento slovník moc líbil a ilustrace k němu taktéž. Myslím, že je to celkem solidní lovním pro ty menší.

06.02.2013 4 z 5

Přehled učiva Českého jazyka s procvičováním pravopisných jevů, a poučením a klíčem správnosti Přehled učiva Českého jazyka s procvičováním pravopisných jevů, a poučením a klíčem správnosti kolektiv autorů

Úžasná kniha, která je kolikrát lepší než výklad učitelů a normálních učebnic. Dobře pojato a vysvětleno. Nemuám nač si stěžovat, jsem nadmíru spokojena.

Přehled středoškolské matematiky Přehled středoškolské matematiky Josef Polák

Už jsem knihu nmnohokrát použila a jsem s ní spokojená. Doporučila bych ji.