Kate.S Kate.S komentáře u knih

Pravidla českého pravopisu s výkladem mluvnice Pravidla českého pravopisu s výkladem mluvnice Vladimír Šaur

Mně vyhovuje. Splňuje to, proč jsem si ho pořídila, ale samozřejmě už je to slovník starší, čili tam některé věci nejsou.

06.02.2013 4 z 5

Kompletní přehled české a světové literatury Kompletní přehled české a světové literatury Marie Sochrová

Pro mě skvělá kniha, kterou jsem již hodněkrát využila. Hodí se mi hlavně do školy, ale ráda si jí prohlížím už jen proto, že mám literaturu moc ráda.

06.02.2013 5 z 5

Slovník cizích slov pro nové století Slovník cizích slov pro nové století Jiří Linhart

Pro mě velice dobře udělaný slovník. Někdy jsem až překvapená, kolik slov jsem v životě neslyšela. Pamatuji si, že jsem ho dostala proto, abych se nemusela nikoho ptát. Občas si jen slovník prohlížím a učím se novým slovům. Knížku jsem vždy spolehlivě využila.

06.02.2013 5 z 5

Fantom školy Fantom školy Thomas Brezina

Pohodové čtení, když se chcete uvolnit. Osobně mi tento příběh moc nesedl, ale nebyl tak špatný, rozhodně nic, co by mě vysloveně nudilo. Jen mě děj tolik nezaujal.

05.02.2013 3 z 5

Psí horoskopy - I pes má duši Psí horoskopy - I pes má duši Olga Krumlovská

Jedná se o celkem příjemnou knížku,která lásku ke psům dokáže zpestřit. Pro mě zajímavé čtení, i když třeba psa nemám.

05.02.2013 4 z 5

Pohádková čítanka Pohádková čítanka Eduard Petiška

Pamatuji si, že když jsem byla malá, tak jsem do knížky neustále nahlížela. Vždycky se mi líbil ten zajíc v puntikatých kalhotkách.

05.02.2013 4 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Pro mě celkem překvapení. Kniha se mi líbila. Samozřejmě hned, jak jsem narazila na Ostravu,tak jsem si okamžitě vzpomněla na nezapomenutelný přednes Jiřího Wimmera a hned jsem si báseň četla několikrát.

04.02.2013 4 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Hezká kniha. Dobře se čte, je snadno zapamatovatelná. Líbila se mi.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Ne, nebavilo mě to. Občas jsem se pousmála, alejak dlouho mi trvalo, než jsem tuto knížečku přeloukala! Hrůza. Bohužel,na mě se se tu autorka příliš soustředí na popis a to je to, u čeho jsem skoro usínala.

04.02.2013 1 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Že by mě to nějak bavilo, to se říct opravdu nedá. Možná si Babičku přečtu až budu zase o pár let starší a možná změním názor, ale ten říkám, že se mi knih moc nelíbila.

Čeští panovníci v kostce Čeští panovníci v kostce Martin Víšek

Zajímavá kniha,která se mi v dějepise určitě bude někdy hodit.

Prokletí Prokletí Lisa Jane Smith

První díl byl bomba. Tento? Jisté zklamání. Ale stále je to lepší než UD. Stejně raději zůstanu u seriálu.

Tajemství tajného pokoje Tajemství tajného pokoje Enid Blyton

Zajímavé, že jediné, co si z knížky kdysi čtené pamatuji, je postava Špekouna. Ale myslím, že se mi to celkem líbilo.

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Dokonce i teď Modroočka občas poslouchám s mladším bratrem:) Nejlepší kniha, co jme ve škole četli.

04.02.2013 5 z 5

Alice's Adventures in Wonderland / Alenka v kraji divů Alice's Adventures in Wonderland / Alenka v kraji divů Lewis Carroll (p)

Čteno jako ebook. Alenku jsem přeloženou nečetla. Originál je prostě originál. Zajímavý příběh, který jsem jako malá milovala v Disneyovském animovaném podání.

04.02.2013 3 z 5

Agáta a doktor Lupa - Černý rytíř Agáta a doktor Lupa - Černý rytíř Gerit Kopietz

Agáta a doktor Lupa, knížky,na kterých jsem začínala:)

Boříkovy lapálie Boříkovy lapálie Vojtěch Steklač

Četla jsem ji někdy v 5. třídě a moc se mi líbila. Velmi zábavná kniha, která neurazí.

Rákosníček a rybník Rákosníček a rybník Zdeněk Smetana

Jeden z mých oblíbených večerníčků. Pamatuji si, jak jsme tuto knihu četli ve škole. Opravdu moc povedená pohádka pro děti;)

Dinosauři - malá kniha Dinosauři - malá kniha Michael Benton

Nejlepší kniha o dinasourech, co jsem kdy měla! Opravdu stojí za přečtení. Nikdy mě neomrzelo jen tak knihou listovat a prohlížet si ty úžasné obrázky. Vždy mě fascinovalo, kolik různých druhů dinosarů existovalo. A fascinuje mě to dodnes.

03.02.2013 5 z 5

Abeceda dávných věků Abeceda dávných věků Bořivoj Záruba

Zajímavá kniha, která mě nikdy neomrzela. Obsah knihy, co bylo v naší minulosti, mě velice zajímá, a proto jsem moc ráda, že tato kniha zabírrá místo v mé knihovně.

03.02.2013 4 z 5