Kattie Kattie komentáře u knih

Měsíční zrnko Měsíční zrnko Katarína Macurová

Ilustrace vtipné, milé, hezké. Příběh je pěkný, možná je to tím, že je na trhu teď takových knih hodně, ale trochu ve stejném stylu, jako některé jiné knížky, ale na půjčení z knihovny ano. Domů na poličku k nám ale nepřibyde. Jiné knihy autorky jsou co do příběhu originálnější.

05.07.2021 4 z 5

Jedlička se narodila Jedlička se narodila Oksana Bula

Myšlenka tukonů je milá a ilustrace jsou pěkné. Dokonce i námět se mi celkem líbí. Ale celá kniha - prostě to není ono. K srdci nám nepřirostla.

10.10.2020 2 z 5

Buřtík a Špejlička: Cesta do Žatce Buřtík a Špejlička: Cesta do Žatce Zdeněk Svěrák

Syna nejvíc baví vnitřní strany, které se dají rozložit. A samozřejmě - hlavně že tam je traktor :). Jinak je pravda, že od pana Svěráka bych čekala možná o trošku víc, je to taková originálnější verze pohádky o velké řepě :) ale líbí se nám :)

04.06.2020 5 z 5

Od pohádky k pohádce - Medvídek Pú Od pohádky k pohádce - Medvídek Pú kolektiv autorů

Dva milé příběhy pro malé děti s velkými obrázky.

26.05.2020 5 z 5

Týna a kocour Mikeš staví zdravý a krásný dům Týna a kocour Mikeš staví zdravý a krásný dům Kateřina Jebavá

(SPOILER) Musím hodnotit plným počtem za téma. Jsme s manželem stavaři a stavíme si pasivní dům. Takže touto knihou můžeme synovi trochu přiblížit, čím si procházíme :). Je to knížka trochu i pro dospělé. Pobavila nás dvoustrana s nepoctivými firmami: "Slepím vám chajdu z toho co najdu". Kniha ukazuje důležitost orientace domu (kolečko s půdorysem, které se dá otáčet na světové strany), řádného větrání a zateplení (analogie s mraveništěm, ptačími hnízdy, iglů), kvalitních materiálů (dvoustrana s okénky, kde si dítě osahá polystyren, dřevo, vlnu...). Syna kniha baví.

Magnus, mocný kouzelník Magnus, mocný kouzelník Petra Bartíková

(SPOILER) Kouzelník chce splnit přání zvířátkům, které s ním žijí. Nejde to. Kočka se mu směje, tak na ní sešle kouzlo a to se povede. Drobná knížka, syna baví, díky pohyblivým částem knížky interaktivní.

Horkovzdušný balón Horkovzdušný balón Elin Ferner

(SPOILER) V knihovně jsme nejprve narazili na leporela, která chtěl syn číst stále dokola. Tak jsem je nakonec koupila, protože skoro obrečel, že jsem je chtěla vrátit. Tak jsme narazili i na tuto sérii příběhů. Syn se do ní zamiloval. Čteme pořád dokola. Na začátku a na konci knihy je z ptačí perspektivy město, ve kterém se prochází maličký pták Pohromák a je potřeba ho najít. V knize jsou velké pěkné ilustrace doplněné o odstavce textu, které jsou pochopitelné pro menší děti.

Pták Pohromák nešťastnou náhodou zakopne a zamotá se do lana a odnese ho nikým neřízený horkovzdušný balón. Hasička Hanička a policejní auto Pavlík na záchranu nestačí, tak ho musí zachránit letadlo Lenka a vrtulník Toník.

24.05.2020 4 z 5

Dobrodružné táboření Dobrodružné táboření Elin Ferner

Pošťák Rosťa by se také rád stal statečným autíčkem. Celý den je myšlenkami jinde a neuvědomuje si, že ho celé město jako statečné autíčko vnímá, protože bez něj by neměli své důležité zásilky, bez kterých často nemohou pracovat. Až když pošťák zachrání ptáka Pohromáka, tak mu to řeknou a on z toho má velkou radost.

Do města přijel praštěný Štěpán Do města přijel praštěný Štěpán Elin Ferner

V knize o praštěném Štěpánovi se mi líbí závěr, ve kterém Alice hlásnice příběh uzavře tak, že je jí Štěpána líto, protože když někdo takhle zlobí, tak často ze všeho nejvíc potřebuje přátele.

Dráček Zog a princezna Rebelka Dráček Zog a princezna Rebelka Julia Donaldson

Máme v angličtině, tak převypravuji, i bez veršů se synovi kniha moc líbí. V angličtině opět pěkná hra s jazykem, jako u ostatních knih, které dvojice vydala. Určitě si českou verzi půjčíme v knihovně a doufám, že vyjdou v ČJ i další knihy, protože jsou nádherně ilustrované, mají nápad a děti je mají rády.

Deník rostoucího bříška Deník rostoucího bříška Bára Trojanová

Opravdu deník. Takový, jako by si ho psala jakákoli těhotná normální holka. V tom to vlastně bylo sympatické. Ale přečtení mi nic nedalo a zasmála jsem se jednou. Ale zas jsem to přečetla za chvilku, tak o nic nejde. Doporučuji ale ten čas věnovat nějaké lepší knize.

27.10.2019 2 z 5

Stavíme dům - Průvodce stavebníka od základů až po hrubou stavbu domu Stavíme dům - Průvodce stavebníka od základů až po hrubou stavbu domu Zbyněk Stárek

Některé informace jsou užitečné, nicméně se kniha zaměřuje pouze na některé systémy stavění a chybí mi zpracována část předrealizační.

21.05.2019 3 z 5

Čarodejnice Čarodejnice Roald Dahl

Opravdu, dětský horor :). V dětství jsem milovala film Matylda. Asi před půl rokem jsem dostala jako dárek (za nějaký nákup) audioknihu Obr Dobr. Ta se mi moc líbila a později jsem zjistila, že je Dahl i autorem Matyldy :). Už tyto dvě knihy mě přesvědčili o autorově úžasné fantasii, a to jsem ještě nevěděla, že i další díla stojí za to. Čarodějnice obzvlášť. Navíc se mi díky zdejšímu bazaru podařilo sehnat verzi ilustrovanou A. Bornem, to mi udělalo velkou radost.

04.08.2018 5 z 5

Velká obrázková knížka - Zvířátka Velká obrázková knížka - Zvířátka Magali Clavelet

Moc krásná kniha. Zvířata jsou rozdělěna do různých prostředí (moře, džungle, statek apod.). Každé prostředí má svou dvoustranu. Levá část obsahuje nakreslená zvířátka s jejich názvy a pravá část obrázek typický pro dané prostředí - například cirkusová manéž a všechna zvířátka z levé strany jsou zde někde nakreslena. Některá zvířátka můžeme v knize najít vícekrát - například lva v cirkuse a džungli. Malého kniha moc baví.

15.07.2018 5 z 5

Gruffalinka Gruffalinka Julia Donaldson

Výborné pokračování :) Bohužel jsem četla jen v angličtině, kde výborně použili dvojsmyslu z prvního dílu. V prvním dílu říká myš hadovi, že jde na dort ke strašlivému Gruffalovi a v druhém díle řekne had Gruffalince, co hledá strašnou myš, že si dává myš dort z Gruffala - v angličtině to totiž zní stejně Gruffalův dort a dort z Gruffala :). To je geniální. Nevím, jak to udělali v češtině, asi se to přeloží těžko, aby se jim to také povedlo.

15.07.2018 5 z 5

Malý nočník, malá hovínka Malý nočník, malá hovínka Carine Fontaine

Mě to pobavilo :), vzala jsem to domů z knihovny, abych to ukázala manželovi. Tomu to přijde jako pěkná blbost. Ještě nemohu říct, zda je kniha užitečná, protože s nočníkem začínám ještě v době, kdy malý knihu ještě nechápe, ale jestli se nám to nebude dařit a odsunu to na pozdější dobu, třeba knihu ještě využijeme.

14.07.2018 3 z 5

Gruffalo Gruffalo Julia Donaldson

Příběh super. V češtině se možná tolik nevynikne, je fakt, že v angličtině to je opravdu lepší, ale i tak to je hezká knížka, co se dětem líbí.

13.07.2018 5 z 5

2. dobrodružství pavouka Čendy 2. dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Nádherné ilustrace a pokračování příběhu pavouka Čendy, který vás pohladí po duši a zpříjemní vám den. Pavouček se octl v lese, potká tam mnoho zajímavých tvorů. Aby se ve všem neztratil, nakreslí si mapu s popisky, jako například: "tady je hodně much".

04.07.2018 5 z 5

Dlouhá země Dlouhá země Terry Pratchett

Výborný nápad, přijde mi ale bohužel úplně nevyužitý - spíše mi to ale přišlo jako úvod k sérii - čekala jsem větší "akci" - ale strašně se mi líbili části, které psali o tom, co by se stalo s lidstvem a lidmi, kdyby... tak by to totiž určitě bylo (viz krádeže, zlatá horečka, zakládání kolonií apod. Jsem zvědavá na další díly - měla to být pentalogie - vím, že už jsou knihy vydané tři - neví někdo, zda stihli napsat další - nebo zda to dopíše Stephen sám? Terryho je opravdu škoda :(

22.11.2015 4 z 5

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Terry Pratchett

Úžasná - zatím moje nejoblíbenější Pratchettovka a možná i kniha vůbec :)

21.11.2015 5 z 5