keiko33 keiko33 komentáře u knih

Zničená Zničená Rachel Van Dyken

Tesila som sa na novu knihu od autorky, lebo kazda jej kniha je top. Trochu ma sklamalo, ze vlastne seriu uz mam davno precitanu z anglictiny. Hoci som ju uz citala davno, mam ju zivo v pamati a to hovori za vsetko. Su knihy na ktore rychlo zabudnete a su knihy na ktore si pamatate aj po rokoch. Zarucujem vam, ze tuto seriu si zapamatate. Za mna jedna z naj. Aj ked by som ju zaradila skor do young adult, ako do romanov pre zeny.

05.12.2020 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Carter je Carter, proste srdcovka, ale tato cast nieje jeho top. Na zaciatku to boli fakt zimomriavky. Mlada kapsarka ukradne zapisnik a potom zisti, ze urobila najvacsiu chybu zivota, ze ukradla zapisnik serioveho vraha s podrobnym opisom vrazd. No ako sa pribeh rozbieha a vrah zisti, kto mu zapisnik ukradol, prejde to skor do akcneho zanru, kde nahanaju vraha a vrah nahana ich. Chybalo mi podrobne opisy vrazd a vysetrovanie. To bolo chvilu na zaciatku, no potom to vsetko bolo len o chytani vraha. Ziadne rozoberanie obeti a ich zabitie. Celkovo tato cast bola mierna a predvidatelna. Chybali mi tie zimomriavky, ktore bezne Carter ma.

05.12.2020 4 z 5

Graysonův slib Graysonův slib Mia Sheridan

Autorka znova nesklamala. Taka romanticka rozpravka. Najprv su proti sebe, no postupna pritazlivost a laska ich da dokopy. Na Kire sa mi pacilo, ze aj napriek tazkej minulosti, bola vesela, plna energie a vzdy ochotna pomoct, narozdiel od Graysona, ktory bol zatrpknuty. No carodejnica nakoniec draka skroti a ukradne mu srdce.

21.11.2020 5 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Kazdy par tejto serie je uplne iny a to je dobre. Inak by pribehy splyvali. Everly a Nolan boli kludny par. Ziadne bujare vecierky a velke dramy. Nolan bol profesor literatury, tak je jasne ze bude mat kludnejsiu povahu a po tom co si prezil, ani nemal chut oslavovat. Taktiez Everly po zazitkoch z detstva s otcom, bola uzavreta a preto si prostrednictvom literatury a pisania s Nolanom dobre rozumeli. Za mna znovu super.

06.11.2020 5 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Aj ked pribeh Banea a Jess do serie vobec nezapadal, ak tak len okrajovo, fakt bol super napisany. Hlavne postavy spajalo toho tolko, ze museli skoncit spolu, aj ked to nebolo velmi uveritelne, tolko nahod sa proste stat nemohlo. Ale aj tak, neprestanete citat, kym nieste na konci. To co si prezila Jess a to dokonca dvakrat, ju nastastie nepolozilo, prave naopak. Urobilo ju to silnou a Roman do toho perfektne zapadol.

19.10.2020 5 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Aj ked mam radsej pribehy ako bol pribeh Viciousa a Milly, pribeh Edie a Trenta som si uzila najviac. Hoci boli uplne odlisni, nielen vekovo, ale aj konickami a zivotnym ztylom, mali jednu vec spolocnu. A to, ze boli uplne oddani ludom, ktorych milovali a boli ochotni pre nich urobit cokolvek. Vekovy rozdiel ma vobec nepohorsoval, Edie si prezila za svoj kratky zivot tolko, co niekto neprezije za cely. Bola obetava a zodpovedna. Chudak Trent nemal proti tejto prilivovej vlne sancu. Co jedine nechapem, preco autorka nenapisala len knihy o styroch hotholes, skratila pribeh Jamieho, na ukor Banea, ktory k nim vobec nepatri.

17.10.2020 5 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Za mna super. Dean bol uplne iny, ako Vic. Bol taky soumen, no v sukromi mal svoje problemy, o ktorych nevedeli ani hot holes. Co sa tika Niny, cakala som nieco ine. Rosie to mala tazke so svojou chorobou. Je tazke zit s tym, ze sa asi nedozijete ani styridsiatky. To ze bol Dean s dvomi sestrami davam za vinu Rosie. Keby Milly neustupila, netrpeli by tolko a neprisla by o roky s Deanom.

15.10.2020 5 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

No ano Vicious bol blbec a tyran. No takto sa vacsinou spravaju tyrani. Ublizili mne, tak ublizim inym, aby som sa lepsie citil. Hladam nieco, aby som zabudol na svoje trapenie. Ti co sikanuju, zvyknu byt sikanovani. Zial tu si to odskakala ta dobra, aj ked velmi naivna Milli. Na jednej strane mi bolo Deana luto, no na druhej ked vedel, ze k nej Vic nieco citi, aj ked to nepriznal, nemal si s Milli zacinat. Rovnako si Milli nemala zacat s Deanom, hlavne nie ked ho nemilovala, ale Vica. Kamosi by mali drzat spolu a nie rozmyslat rozkrokom, no nie vzdy to tak je. Ano pribeh bol trocha klise. Zly, sexi a bohaty chalan a a chudobne, dobre a naivne dievca. Bum a je z toho laska jak hrom. A hlavne sa to dobre citalo.

11.10.2020 5 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Tak to bola rychla jazda. Pribeh nic extra, no autorkin styl vas donuti pustit knihu, az ked ste na konci. Aj ked mate super pribeh, no neviete ho podat, kniha je o nicom. Tato autorka to proste vie. Jaime si zasluzil plnu knihu, nielen uvod do serie. Dalo sa to rozpracovat, nielen koooopu drazdiveho sexu, no to mi vobec nevadilo, ako u inych knih. Tu si to ziadalo. Skvely uvod do serie.

10.10.2020 5 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Krasny emotivny pribeh dvoch ludi, ktori si presli peklom. Autorka nesla zbytocne do detailov nasilia, co bolo pre tento zaner tak akurat, takze sa nemusite bat, ze tu nasilie prevazuje. Skor naopak. Je to pribeh o zblizovani. Cital sa rychle, prijala by som kludne aj viac stran. Taktiez ten koniec bol rychly, autorka ho mohla viac rozpisat. Ale inak super.

09.10.2020 5 z 5

Prenasledovaná kráska Prenasledovaná kráska Lisa Kleypas

Zle to nebolo, ale ani nic ze wau. Bolo to take kludne mile rozpravanie. Ziadna akcia, ziadne hadky. Cakala som, ze Tom bude viac vzdorovat a nie so vsetkym hned suhlasit. A trochu ma otravovali postelove sceny. Az prilis na historicku romancu. Neurazilo, ani nenadchlo.

08.10.2020 4 z 5

M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy Richard Hooker

Stara dobra humorna klasika.

05.10.2020 4 z 5

Zajatec noci Zajatec noci J. R. Ward (p)

BCD je moja srdcovka a akakolvek kniha od Wardky ma potesi, zboznujem jej rukopis. Prvu poviedku aj ked bola mimo hlavnej linie, som si uzila. S Trezom to bol zase navrat medzi bratstvo. Pri Prekliatom milencovi som si poplakala a za to som mala na autorku tazke srdce, ale verila som, ze nenecha Treza dlho trpiet. Dokazala uz ozivit a premenit kadekoho, takze to co urobila so Selenou ma neprekvapilo, hoci som to prelinanie casovo nie az tak pochopila. Lessiter mi vzdy zlepsi naladu, len zial je ho strasne malo. Takze znova super a nabuduce viac blazniveho anjela.

05.10.2020 5 z 5

Vraky Vraky Michael Robotham

Ako vzdy Robotham nesklamal. A vobec mi nevadila odchylka od Joea, ktory tam bol tentoraz za vedlajsiu postavu. Hlavnou postavou bol Ruiz, ktoreho mam tiez rada. Ano, hlavnou temou boli peniaze a terorizmus, tema ktoru bezne necitam. No bolo to napisane skvele. Vsetko do detailov premyslene, vidno ze si autor temu poriadne nastudoval. Dokonale preplietol zivoty ludi, ktori by sa nikdy nestretli, nebyt nahody odhalenia prepierania penazi. Sice to nebola klasika, na ktoru sme od autora zvyknuti, no jeho jedinecny styl sa ani tu nezaprie. A zmena je niekedy potrebna, aby knihy v serii neboli jednotvarne.

09.08.2020

44 kapitol o 4 mužích 44 kapitol o 4 mužích B.B. Easton

No upne zle to nebolo, ale tiez nechapem to vysoke hodnotenie na GR. Kniha mi pripomenula Dennik moderneho fotra. Tu autorka tiez chcela byt nasilu vtipna. Pritom stacilo netlacit na pilu s humorom a urcite by to vypalilo lepsie. Ako napad to zle nebolo, prave naopak. Ved kolke z nas ma podobneho nevsimaveho Kena doma. Len sa to dalo opisat slusnejsie a nie ako patnastrocna, hormonmi natriasana pubertacka so slovnikom dlazdica, co sa pre vystudovanu psychologicku nehodi. Rovnako, ako ta obsesia tetovanim. Ved laska sa moze dokazat aj inym sposom, co si vlastne nakoniec aj uvedomila. Zhrniem to. Z knihy vypliva niekolko ponauceni, no boli podane nie prilis vhodnym sposobom.

30.07.2020 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Tak za mna super. Trocha som sa bala, ze to bude obycajne romanticke klise, no vyslo z toho nieco originalne. Rozbiehalo sa to dost pomaly, ale odkedy sa na scene zjavil Richie, uz to islo samo. Pacilo sa mi, ze hlavne postavy neboli, ako z modneho casopisu, ale boli same sebou. Autorka pekne vykreslila chory vztah a ake ma nasledky psychycke tyranie a zneuzivanie lasky toho druheho. Vsetky postavy mali nieco do seba a nic mi na nich nevadilo. Jedine co mi trochu vadilo bolo to oznacovanie postav v niektorych kapitolach. Bolo to divne. A obalka sa vydarila. Knihu urcite odporucam, ak hladate trochu narocnejsiu romantiku, nie tipicky americku,aj ked koniec konci samozrejme stastne, urcite odporucam.

26.07.2020 5 z 5

Odhalená Odhalená Jodi Ellen Malpas

Tato cast bola najlepsia asi preto, ze sa v nej vsetko vyjasnilo a bolo to napinave. Celkovo pribeh Millera a Livi hodnotim dost dobre, ale bol zbytocne zdlhavy. Vmestil by sa do max dvoch knih, stacilo by obmedzit tie zbytocne zdhave sexualne sceny, ktore som viacmenej preskakovala. Toho ochutnavania a uctievania som uz mala plne zuby. Len to kazilo dobry dojem. Velke plus bol Epilog. Ten sa fakt vydaril asi aj preto, ze neobsahoval ziadnu postelovu scenu.

25.07.2020 4 z 5

Odmítnutá Odmítnutá Jodi Ellen Malpas

Tak tento diel bol vyvazeny s prvym. Akurat tu sa toho dialo viac, ale tie zbytocne natahovane postelove sceny,boli zbitocne a zabijali dobry dojem z knihy. To "Chcem ta uctievat" a "Chcem ta ochutnat" mi uz lezie na nervy a rovnako oslovenie holcicko moje. Pritom dej ma potencial a napatie. Cele to bolo ako na hojdacke, ked Miller prave nezuril, alebo neziarlil, tak Livi sa chovala ako rozmaznane decko. Ved ked mi ublizil, tak mu to vratim. Opijem sa a vleziem s niekym do postele, nech trpi. Velke plus bola Babi. Ta bola fakt podarena. Ako celok nie zle, len by to chcelo ubrat jednu tretinu zbytocneho a nudneho opisu sexu.

23.07.2020 4 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Jodi Ellen Malpas

Nebolo to zle, ale ani nic take ze wau. Citalo sa to rychle, ale niektore veci mi liezli na nervy. Millerov slovnik, akokeby mal aspon 50, a nie 29, alebo z minuleho storocia. Vzhladom na jeho povolanie je to mozno pochopitelne, ale aj tak. Do postele dvoch mladych ludi, co este nemaju ani 30, mi to nepasovalo. Tymto to stracalo na sexualnom naboji. Livy mi pripominala male dieta, ktore nevie co chce. Ak nieje po jej, otoci sa a odide. Prekvapilo ma, ze ho tak nevrazivo odsudila za nieco co robila aj ona. Ziarlivost je svina a este v tomto pripade to nemala lahke. Ale jej reakcia bola prehnana, az mi bolo Millera luto. Ta jeho posadnutost poriadkom bola hrozna. Takeho chlapa by som nezniesla a mohol by byt bohaty a sexi kolko chce, po case by som bola schopna uskrtit ho. Ved bol horsi, ako Monk. Som zvedava, ci to mal v sebe, alebo z niecoho z minulosti. A tiez mi po case vadilo, ze sa vsetko tocilo okolo sexu, ktoreho tam bolo prehnane. Chapem, ze je to eroticka kniha, ale ked je toho prilis, ubija to dej. A ta scena na konci? No hotove 50 odtienov. Aj ked ta cela zapletka je malo uveritelna, ze sa do seba zalubia dvaja s ich minulostou, nebolo to zle. Urcite z tych lepsich tohoto zanru.

21.07.2020 4 z 5

Voľný pád Voľný pád Sandra Brown

Taka akcna oddychovka s kvapkou romantiky. Hlavny hrdina letec s stazkou traumou, ktory sa vyhyba vztahom, ktoremu necakane do zivota vpadne sexi doktorka, ktora ho zapletie do svojich problemov. Pribeh ma bavil, ani chvilu som sa nenudila, hoci bol napisany na americky styl. V skutocnosti by sa taky blaznivy pribeh asi nestal. Mam rada tento typ pribehov, ktory vas vtiahne do deja a odputa od beznych problemov. A musim pochvalit obalku.

19.07.2020 4 z 5