keiko33 keiko33 komentáře u knih

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Ako vždy za 5*. Ja proste štýl autora zbožňujem, jeho suchý humor a precíznosť. Ako všetko do seba postupne zapadá. Druhý diel s Evie bol napínavejši, keďže sa postupne dozvedáme, čo sa vlastne Evie stalo a kto v skutočnosti je. Bavil ma vzťah medzi Evie a Cyrusom, boli ako starší brat a otravná, neposlušné mladšia sestra. Teším sa na pokračovanie.

19.06.2022 5 z 5

Evvie Drakeová začíná znovu Evvie Drakeová začíná znovu Linda Holmes

Taká jemná romantika, dej plynul pomaly. Príbeh zo života. Chýbalo mi tu nejaké vzrúšo, bolo to nezáživné. Asi najviac ma zaujalo priateľstvo Andyho a Eveleth.

05.04.2022 3 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Tak to bol taký krásny príbeh. Plný citu, nehy, lásky a životného utrpenia. Hlavné postavy si museli najprv prejsť ťažkými životnými udalosťami a až potom našli spoločnú cestu. Po tých neustálych ženských románoch, kde sa pol knihy hlavné postavy prevaľujú v posteli, je toto naozaj príjemná zmena. Dúfam, že sa preloží aj pokračovanie o Landonovi a Shay.

30.03.2022 5 z 5

Ďábel v přestrojení Ďábel v přestrojení Lisa Kleypas

Ako vždy, zaujímavý príbeh, tentoraz nezávislá a nebojácna vdova Merritt a Keir krásny a statný Škót. Bolo fajn, že sa tam objavili mnohé postavy z predchádzajúcich kníh. Čo mi ale vadilo, boli tie detailné posteľové opisy, čo sa do danej doby nehodí. Len čo ju spoznal, už si predstavuje, ako sa pohybuje v nej a kadečo iné, čo by s ňou robil. Toto dosť kazí dojem z historickej romance.

29.03.2022 4 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Tiež som dlhšie odkladala čítanie knihy. Listy z minulosti nieje moja šálka kávy, no autorkine knihy mám rada. Začiatok bol pomalý, no od prvého stretnutia Beccy a Mika to šlo plnou parou vpred. Becca bola riadne číslo, všetko dopadlo úplne inak, ako plánovala. Mike bol zlatíčko, aj keď na môj vkus až príliš sladký. Trochu drsnosti by nezaškodilo. A čo sa tíka príbehu z minulosti, to bolo tak krásne a smutné. Pripravte si vreckovky. Ak chcete niečo bláznivé a zároveň precítené, tak vrelo odporúčam.

27.03.2022 5 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Bolo to čitateľne,no ničím to extra nevynikalo. Teda až na to prekvapujúce rozuzlenie na konci. Takéto ťažké životné situácie v knihách veľmi nevyhľadávam, ale tu mi to neprekážalo, keďže som sa skoro celú knihu bavila. Aj keď Hollis mi chvíľkami pripomínal ublíženú, nerozhodnú pubertiačku. Ten názov mi ku knihe vôbec nesadol a ani tá obálka má neohúrila. Ako oddychovka fajn, ale nič pamätné.

23.03.2022 4 z 5

Návrat do minulosti Návrat do minulosti Tijan (p)

O trochu lepšie ako prvá časť. Neviem, z tejto série mám taký zvláštny pocit. Nebolo to zle, ale ani dobré. Chvíľkami nudné, zbytočne sa to predlžovalo dlhými dialógmi. Emma všetko rozoberala, do všetkého pchala nos. Carter bol desivý zabijak, pritom si nevedel rady s Emmou, ktorá sa do všetkého starala. Ženy sa do záležitostí mafie nemali starať, pritom Emma bola taká "osina v zadku". A to, že chcel Carter odísť od mafie, kvôli Emme? To sa dá? A toľko mŕtvych, bez toho, aby sa zapojila polícia? Pripadalo mi to, ako paródia na mafiu. Proste kopu veci v tejto sérii bolo nereálnych. Taký slabší priemer.

21.03.2022 3 z 5

Vražedné pouto Vražedné pouto Tijan (p)

Mám rada mafiánske prostredie, no toto bol taký slabý odvar. Chýbala tu ta mafiánska mrazivosť a napätie. Príbeh bol zbytočne naťahovaný, aj keď celkovo bol fajn. Emma dávala príliš veľa otázok, všetko zbytočne analyzovala. A nie veľmi mi sedel autorkin štýl. Proste nevyužila dobrý príbeh, ktorý slabo opísala. Dám šancu pokračovaniu, lebo chcem vedieť ako bude pokračovať, snáď druhá časť nebude tak naťahovaná.

20.03.2022 3 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Moja prvá kniha od autorky a musím povedať, že na začiatok to bolo fajn. Určite som z knihy nepadla na zadok. Čakala som na základe vysokého hodnotenia viac. Áno bavila som sa, najprv mi tie Charlynine slová liezli na nervy, ale potom som si zvykla a bolo to celkom zlaté. Ale príbeh v celku nič moc. Mala sexi Zrzka sa snaží skrotiť veľkého zatrpknutého medveďa. Tie ich doťahovačky boli super, hoci na môj vkus toho sexu tam bolo veľa. Štýl autorky mi až tak nesedel, neviem či je to prekladom, ale pôsobil tak zastaralo, ako by to písala staršia autorka. Chýbala mi tam nejaká dráma, možno nejaká hádka, rozchod. Proste kniha bola len o poznávaní a postupnom zamilovaní. Bolo to milé, sladké, ale ľahko zabudnutelné. Obálka mi moc ku knihe nesadla, hodil by sa na ňu starší muž, pôsobí mlado. Kniha fajn, taká oddychová.

19.03.2022 4 z 5

Hněv kejklíře Hněv kejklíře Amo Jones

Páni. Znovu zhltnute za pár hodín. Kill bol teda číslo. Tie jeho hrátky s mysľou boli fascinujúce. Bol sexi, diabolský, vtipný a nenapraviteľný sukničkár bez srdca. Alebo to srdce má, len ho musí nájsť tá správna? Páčila sa mi Sassina drzosť, ako vedela nevšímavosťou manipulovať toho nepolepšitelného manipulátora. Všetko do seba zapadalo, minulosť sa začala vyhasňovať. Delii a Maji a aj Val mi bolo ľúto. Láska a šťastie si proste nenájde každého. Znovu to bolo zvrátené, plne sexu aj násilia, aj keď to násilie nebolo až také rozsiahle, aké sme pri mafiu zvyknutí. Kapitoly z vystúpení boli asi naj. Vtedy si predstavíte že ste v obecenstve a prežívate to s postavami. Na konci sa otvorili dvere do ďalšieho príbehu, už sa neviem dočkať.

18.03.2022 5 z 5

Chaos v míru Chaos v míru Amo Jones

Ste zvyknutí, že Amo ide tak 150km za hodinu? Tak sa pripútajte, lebo tentoraz pridá plyn tak možno na 300. Vtiahne vás do sveta Polnocneho besnenia, kde nechýba vzrušenie, násilie, sex či zvrátenosť. Čo už s Amo, keď ju miluješ, nieje čo riešiť. Mám pocit, že každou ďalšou sériou je to lepšie. A tu sa fakt prekonala. Je to nové, neprebádané prostredie. Áno mafiu, či bývanie v karavane na cestách tu už bolo, ale "cirkus"? Tak to je novinka. King bol sexi a zároveň diabolský. Chvíľkami som mala chuť ho uškrtit. Co si od neho musela Holubičia vytrpieť a aj vďaka tomu bola silná. Presne taká, aká k nemu patrí. Páčil sa mi vzťah Holubičky s bratmi, ako ju ochranovali, aj keď ju chceli zničiť. Takže ak sa pustíte do Polnocneho besnenia, určite si naň nechajte dostatok času, lebo sa od neho odtrhnete až keď bude koniec.

17.03.2022 5 z 5

Koruna osudu Koruna osudu Amo Jones

Páni. Znova šialená a zvrátena jazda. Amo to hádam ani inak nevie. Aj preto mám jej tvorbu rada. Je iná. Je to ako jazda na horskej dráhe, plná adrenalínu. Keď čítate, všetko naokolo zmizne a vy sa plne sústredíte na to šialenstvo. Aj keď ten koniec bol fakt scifi, vôbec to nevadilo. Bryant a Isa boli tak blázniví, až boli dokonalí. Inak mne sa veľmi páčil Devon, jeho zvrátenosť a vtip príbeh perfektne okorenil.

16.03.2022 5 z 5

Koruna nenávisti Koruna nenávisti Amo Jones

Táto kniha je tipická Amo Jones. Buď jej zvrátenú tvorbu milujete, alebo vám nesadne. Ja mám jej tvorbu rada. K tejto knihe poviem len toľko, že sa čítala dobre, príbeh zaujímavý a koniec? Hádam len dobre, že mám poruke hneď ďalší diel. K celkovému príbehu sa je ťažko vyjadrovať, keďže ešte neskončil. Uz sa teším na pokračovanie.

16.03.2022 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Tak mne sa príbeh Jude a Blakea páčil. Jude chcela byť celý život herečka a po fiasku v L. A. sa bála, že ju všetci za jej neúspech odsúdia a hlavne Blake, ktorého opustila kvôli kariére. Blake bol zlatý chalan, ktorý chcel v živote kariéru a Jude. Potom čo ho Jude nechala, stal sa zatrpknuty. A keď sa znovu vrátila, všetka bolesť sa vrátila. Možno otrepaný príbeh, ale čítal sa dobre. Ja som sa vôbec nenudila.

15.03.2022 5 z 5

Odhalený milenec Odhalený milenec J. R. Ward (p)

Znovu skvelé. Ja proste milujem Wardovej humor. Tie vtipky a podpichovanie. Tentoraz tu bolo viac príbehov a to bolo dobré. Je fajn keď sa autorka vracia aj k predchádzajúcim postavám. Postava Sahvaga sa mi fakt páčila. Bol vtipný a drzý. S Mae sa dobre dopĺňali. Som rada, že sa tu objavil Rehvenge. Zbožňujem jeho a Vischousou sarkazmus. Lassiter mal plné ruky práce, ale tentoraz nešlo o televízny program. A Devina? Tej mi bolo hadam nachvíľu aj ľúto. Už sa neviem dočkať pokračovania. BČD je ako droga. Potrebujem stále viac.

14.03.2022 5 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Tak ja som sa bavila. Olive bola riadne číslo. A Ethan bol vlastne veľmi milý. Čo sa tíka príbehu, nič extra, no čítalo sa to veľmi rýchlo. Akurát Epilóg má už tak nebavil. Ale inak veľmi milá oddychová.

10.03.2022

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Tak toto bolo fakt super. Hanzel Bradfordova bola riadne číslo. Tak bláznivú osobu som ešte nestretla, ale musel by to byť zážitok. Bola prirodzená, zábavná a hlavne sama sebou. Aj keď je málo ľudí, ktorí jej rozumeli. A jedným z nich bol Josh, jej najlepší kamarát. Aj keď sú úplne odlišní, dokonale k sebe zapadali. Ja som sa pri tejto knihe veľmi bavila, len jednu vec musím vytknúť a to rýchly koniec. Chcelo to ešte jedno bláznovstvo nakoniec.

09.03.2022 5 z 5

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

Tak v prvom rade, nechápem to nízke hodnotenie. Kniha si určite zaslúži viac. Čo som si v komentároch všimla, tak čitatelia sú sklamaní, lebo kniha nieje ako séria Božský. No a čo. Veď o tom je písanie. Nemôžu byť všetky knihy na jedno kopyto. Štýl písania bol čitateľny a zábavný. To iskrenie a naschvály medzi Evie a Carterom ma bavili. Fakt som sa nasmiala. Chápem, že niekoho môže nudiť to množstvo filmov a názvov z filmového prostredia, ale to k tomu patrí. Carter bol strašne zlatý a Evie navonok chladná, ale profesionálna. A Brad bol prvotriedny hajzel Názov knihy, je klyše a obálka vôbec nevystihuje knihu. Príbeh dvoch súperiacich agentov je síce otrepaný, ale autorky sa ho zhostili celkom fajn.

07.03.2022 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Knihu som dlhšie odkladala a po dosť nízkom hodnotení som mala obavy. No nakoniec má kniha veľmi milo prekvapila. Štýl písania mi pripomína Colleen Hoover. Bol to krásny romantický príbeh dvoch mladých ľudí, ktorí majú svoje sny a túžby. Áno, kniha je niečo úplne iné, ako séria Božský. No to je dobre. Séria Božský je písaná čitateľne, no bez akéhokoľvek poučenia. Proste hlavne sex. Mám rada knihy, na ktoré keď ich prečítam, ešte dlho myslím. Tu bola pekne opísaná láska k hudbe a čím si všetkým musel Calvin prejsť a hrať na podradných miestach, aj keď mal za sebou štúdium na Julliarde, lebo nemal platné víza. Páčilo sa mi, že bol skromný a že mu sláva nestupila do hlavy, hoci to jeho klamstvo mi vadilo. Holland mi bola sympatická, možno preto, že mám s ňou veľa spoločného. Vždy dávala prednosť potrebám iných a nie svojim. Aj preto sa trochu stratila, zostala "za oponou". Ta jej "najlepšia priateľka" bola hrozna. Ale to je taký typ ľudí. Závistliví a sebeckí. Vzťah so strýkmi bol veľmi pekný. Ja som sa veľakrát zasmiala. Hodnotiť preklad nebudem, keďže som knihu čítala v inom jazyku. Celkovo kniha na mňa urobila veľký dojem. Ak sa vám páčila séria Božský a hľadáte niečo podobné, tak ani knihu nečítajte. Ak však hľadáte jemný romantický príbeh z prostredia hudby, tak sa vám kniha bude páčiť.

06.03.2022 5 z 5

Asa Asa Jay Crownover

Nebolo to zle, ale o dosť slabšie ako predchádzajúce príbehy. Bol to jeden kolotoč o tom ako Royal naháňala Asu a on sa jej snažil vysvetliť, že nieje pre ňu dobrý. Bolo to strašné natiahnuté a ku koncu až príliš presladené. Autorka to s tými menami trochu prešvihla. Po toľkých knihách som už mala z tých zvláštnych mien miš-maš. Už sa mi plietlo kto s kým. Dobre že už séria končí.

22.02.2022 3 z 5