Ketfl Ketfl komentáře u knih

Válka s láskou Válka s láskou Winter Renshaw

Vůbec nerozumím jedné věci. Od autorky jsem před pár dny dočetla knihu Sliby chyby a to se absolutně nedá s touto knihou srovnávat. Jako nebe a dudy. Napsala vůbec tyto knihy ta samá autorka? Protože kniha Sliby chyby děs, ale tohle bylo opravdu velice pěkné. Příběh za mě povedený, skvěle se to četlo, hlavní postavy sympatické, zajímavá zápletka. Jako jo, čtenář nemůže očekávat nějakou vrcholovou literaturu, ale bylo to opravdu pěkné, hezky a svižně se to četlo. Takto bych si představovala další knihy od této autorky, tak snad. Už nevím, jestli se mám na nadcházející knihy těšit nebo ne, protože tohle jsou pro mě velice zajímavé výkyvy v psaní.

01.11.2021 4 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Tohle bylo mega hezké. Hlavní hrdinka opět ztřeštěná ženská, kterou trapasy potkávají na každém kroku. Hlavní hrdina sympaťák, takže si každý čtenář musí přát dobrý konec. Příběh sám o sobě byl velice čtivý, vtipný, romantický, ale i neskutečně smutný. Ta zakázaná láska, to je něco na mě, je mi to vždycky šíleně líto. Každopádně příběh od příběhu je snad lepší a lepší, tak jsem zvědavá, s čím autorka přijde příště. Těším se.

25.10.2021 5 z 5

Zatracená svatozář Zatracená svatozář Alessandra Torre

Přiznám se, že mě v průběhu čtení docela překvapilo, že příběh je úplně o něčem jiném, než bych od této autorky očekávala. V tomhle případě se jedná čistě o romantický a humorný román, ale mě výborně sedl. Příběh jsem si užila od první do poslední stránky, bylo to odpočinkové, hezké a mega vtipné, opravdu dost jsem se nasmála. Pan Kvík byl pro mě hvězdou příběhu, já jsem asi celkově ujetá na zvláštní domácí zvířátka, takže mě se to šíleně líbilo. Jiskra mezi hlavními hrdiny mi taky přišla patrná, celkově to byla taková kravinka, ale fakt mi to zrovna přišlo v téhle pohrkané době vhod, takže hodnotím plným počtem bodů. Pěkné.

21.10.2021 5 z 5

Ty nejsi můj Romeo Ty nejsi můj Romeo Ilsa Madden-Mills

Jé, tak tohle byla moc hezká kniha. Skvěle napsaná, že se to četlo fakt samo. Hlavní hrdinka Elena mi byla velice sympatická, Jack byl přímo roztomile stydlivej, ale hrozně mě rozčiloval, jak se stavěl k citům. To jsem si říkala, že to je fakt bambula jeden ušatej, ach jo. Každopádně, jinak to bylo moc hezké a odpočinkové počtení. Za mě velká spokojenost.

08.10.2021 4 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Na příběh Colea jsem se těšila už od začátku. Autorka pořád drží vysokou úroveň, je to skvěle napsané a ty příběhy se čtou fakt samy. Tento příběh se mi líbil, ale přiznám se, že jsem od něj asi čekala o malinko více. Možná mi trochu vadily ty přehnaný a unáhlený reakce - ať už Shannon, nebo pak na konci Colea, ale jinak si nemám na co stěžovat. Líbí se mi, že se pořád objevují ostatní postavy a že se jejich rodinky rozrůstají (akorát těch jmen je tolik, hlavně u těch dětí, že vždycky nevím které je které :-D). No, těším se na další a zároveň poslední díl (ach jo).

25.09.2021 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Kniha mi hodně připomněla příběhy od Mony Kasten, takže já jsem velmi spokojená. Bylo to moc hezké, hlavní postavy sympatické (i přesto, že byl Ryan ze začátku pěkný mrzout), jejich vztah se hezky vyvíjel a jiskra mezi nimi byla znatelná. Celkově to bylo takové pohlazení po duši. Jako ano, byly tam i nelogické věci - jako kdo by si třeba nevzal ručník do koupelny? Ale celkově vzato se to četlo samo. Opravdu velmi povedený příběh a já se už nemohu dočkat dalšího dílu. PS: Ty obálky jsou snad kniha od knihy hezčí a hezčí :-)

23.08.2021 4 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Přiznám se, že jsem se vždycky tomuto tématu vyhýbala. Nakonec jsem si ale řekla, že když tuto knihu napsaly dvě autorky, které mám ráda, tak tomu dám šanci. No, a nakonec jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Bylo to fakt pěkný. Klukům jsem fandila, aby to dobře dopadlo a vyšlo jim to. Překvapil mě i přístup rodiny jednoho z hlavních hrdinů, jak skvěle to vzali. Epilog mě pak opravdu pobavil, skvělé hlášky tam zazněly. No, sama jsem překvapená, tak možná dám konečně šanci i té sérii HIM.

19.08.2021 5 z 5

Neměli bychom Neměli bychom Vi Keeland

Tato autorka je prostě sázka na jistotu! Opět velmi povedený příběh. Je sice fakt, že jsem od autorky četla lepší příběhy, tady možná trochu chyběla nějaká taková ta třešnička, která by tomu dala úplně ten 100% šmrnc, ale já jsem i přesto velice spokojená a hodnotím plným počtem bodů. Hlavní postavy mi byly opravdu sympatické, fandila jsem jim a čekala jsem, jak se vyvine to jejich soupeření v práci. Upřímně, hodně jsem se nasmála u toho, jak si Annalise komentovala řízení, to bylo fakt roztomilé. "Dívám se do zpětného zrcátka. Zajíždím k chodníku. Parkuji." Za mě prostě spokojenost. A navíc, konečně taky jednou mohu ocenit obálku. :-)

30.04.2021 5 z 5

Navždy s tebou Navždy s tebou J. Lynn (p)

Upřímně jsem se na příběh Nicka a Stefanie moc netěšila, ani nevím proč. Pak si tedy dokážete představit to příjemné překvapení, které jsem u čtení měla. Opět se jednalo o nádherný příběh. Nickovi i Stefanii jsem moc fandila, i když si prošli teda šíleně smutnou událostí. Velké plus dávám autorce za to, že se v dílech stále objevují postavy z předchozích dílů - jsem nadšená, když se dozvím i něco o nich. No, a teď směle na poslední dvojici, už se klepu, co si pro nás autorka připravila u Brocka a Jillian. :-)

18.12.2020 5 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Moc se mi to líbilo. Tahle autorka prostě píše tak čtivě. To hašteření mezi hlavními hrdiny mě moc bavilo. A ten konec? Aaaach, moje srdíčko si úplně zaplesalo. Nádhera :-)

06.11.2020 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Tahle kniha byla prostě skvělá! Jake byl hrozný - takový hulvát, ale přesto si nejde ho nezamilovat. Autorka skvěle vyřešila ten děj - líbí se mi to prolínání vyprávění ze strany obou hlavních hrdinů a příspěvky na blogu. Taky to členění na brány je super. Kniha měla krásný spád, to hašteření a jiskra mezi hlavními hrdiny bylo skvělý. Moc povedený. Určitě si tuto knihu přečtu zase.

20.05.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Tohle byla nádherná kniha. Ze začátku jsem si říkala, že je to docela bichle, ale pak se to četlo tak samo, že jsem nemohla uvěřit, že jsem na konci. Jedním slovem: Krásné. Určitě si ji přečtu minimálně ještě jednou.

11.02.2020 5 z 5

Mizera Mizera L. J. Shen

Chladný. Krutý. Citově nedostupný. Hádés v drahém obleku.
Nového generálního ředitele Royal Pipelines Cilliana Fitzpatricka média zrovna nemilují a označují ho jako MIZERU. Pro Persephone je to ale muž, který jí zachránil život, a to více než jedním způsobem. Jenže Cillian nedělá nic z dobroty srdce. Každý jeho krok je promyšlený, aby nic a nikdo nemohl rozhodit jeho pečlivě hlídaný tep. Když se ve městě objeví dávný nepřítel, který hrozí, že zničí vše, na čem Cillian dlouhá léta pracoval, Persephone se mu přímo hodí do jeho plánů, takže se brzy stane figurkou v jeho rozehrané hře.

Cillian ale zapomněl na jeden drobný detail. Persephone nebyla pouze bohyní jara, byla také královnou smrti. Místo po boku vládce podsvětí jí je tedy přímo předurčeno. A kdo ví? Možná právě jí se podaří rozmrazit jeho ledové srdce.

L. J. Shen se opět podařilo vytvořit naprosto dechberoucí příběh s lehkými dark prvky, které zajistí, že nejedna čtenářka bude mít problém pustit knihu z ruky. Cillian je typický temný hrdina, který nemá žádné city. Naopak Persephone je usměvavá a milá žena, která touží po lásce. Romantická linka je sice spíš slow burn, ale mohu vám zaručit, že až dojde na nějakou tu akci, tak vás čeká pěkně žhavé a drsnější počteníčko! Příběh také postupně odhaluje temná tajemství, která obestírají Cilliana a jeho život. Možná vás čeká pořádné překvapení.

Na knize také chválím celou řadu prvků, které příběh dotvářejí a zaručují tak, že na tuto knihu budete myslet ještě mnoho dní po přečtení.

Za mě opravdu velice povedený díl, který si nesmíte nechat ujít!

09.04.2024 5 z 5

Jediná šance Jediná šance Kendall Ryan

Na tuhle knihu jsem se moc těšila, protože já ty romance ze sportovního prostředí opravdu můžu. Ale tohle mě bohužel zklamalo.

Sportu samotného v knize zase tolik není, spíš téměř žádný, ale to nevidím jako tak velký problém. Co bohužel problém byl, tak hlavní postavy. Řekněme, že horší postavy jsem dlouho nezažila. Elise totiž miluje Justina od dětství, ale je to mladší sestra jeho nejlepšího kamaráda. Justin taky Elise miluje, ale ví, že pro ni není ten pravý, takže si užívá kde to jde. Nakonec je svede jedna noc a už se to veze. Jenže Elise najednou vlastně Justina nechce, chce jen románek. A Justin ji vlastně taky nechce. Takže se chtějí a nechtějí, a o tomhle byla pomalu celá kniha. Bože! Už v půlce jsem myslela, že to nedám. Ale říkala jsem si, že musím vyčkat, že třeba mě tam přece jen něco zaujme. Tak mě nezaujalo vůbec nic, ach jo. Ani nemusím psát, jak je mi to strašně líto, moc jsem se těšila.
Co ale musím uznat, autorka umí pěkně popsat erotické scény. Navíc nemá úplně špatný styl psaní. Vždy po několika kapitolách, které se mi nelíbily, přišla jedna, kdy jsem si říkala: Jo! Konečně se to rozjíždí a už to budu hltat, ale za pár stránek to zase bylo tam, kde předtím. Což je fakt velká škoda! Každopádně celá série má dle GR stoupající tendenci, takže dalšímu dílu dám určitě ještě šanci, abych si ověřila, zda tato autorka bude vůbec to pravé ořechové pro mě. Tohle se ale fakt moc nepovedlo.

04.02.2024 2 z 5

Mechanika lásky Mechanika lásky Alexene Farol Follmuth

Tohle bylo prostě roztomile krásný.

Ano, ze začátku jsem měla trochu problém s hlavní hrdinkou. Chápu, pro mnohé je těžké si v dospívání zvolit, jakým směrem se bude život dál ubírat. Někdo prostě neví, jak se svým životem naložit a laxní přístup hlavní hrdinky mě trochu iritoval, protože kašlala na všechno. Naštěstí je kniha právě o tom. Najít svoje silné stránky, svoje místo v životě a jít si za svým snem a cílem. Takže jsem si opravdu moc užívala, jakým vývojem prošli jak Bel, tak i Teo. Oba to byli takový slaďouši, že jsem se u čtení kolikrát musela usmívat. Líbilo se mi i zaměření knihy na robotiku, to bylo moc fajn.

Tento příběh stojí určitě za přečtení.

03.01.2024 4 z 5

Jiskřivý idol Jiskřivý idol Katee Robert

Řekla bych, že si pořád kladu ty samé otázky, jako jsem si kladla i u prvního dílu. Moc nechápu ten svět, to pojetí bohů, k čemu tam jsou dobří a tak, ale stejně jsem to zhltla jak malinu. Autorce se musí nechat, že i vlastně úplnou blbost plnou docela závažných chyb, které by mě normálně nutily upustit od čtení, dokáže napsat tak čtivě, že jsem si to opravdu užila. Když vezmu vztah ústřední dvojice, Psyché a Erota, tak ten byl fakt žhavý. Tu chemii mezi nimi se autorce povedlo popsat fakt na jedničku. Jen mi vadilo, že snad půlku knihy oba omílali a řešili to samé dokola. Možná to udělalo i to, že začátek příběhu měl fakt rychlý spád a pak se to prostě docela táhlo. Přesto musím říct, že mě to bavilo, což mi přijde fakt neuvěřitelné, když tady píšu tohle hodnocení. Mohla bych tam vytknout totiž milion dalších věcí, přesto jsem si knihu dost užila a další díl si nenechám ujít.

Hodnotím 3,5 z 5.

18.10.2023 4 z 5

Temná harmonie Temná harmonie Laura Thalassa

Máme tu třetí díl série, ve kterém si autorka pro čtenáře připravila přímo grandiózní finále. Jestli jste si v průběhu čtení kladli asi tak milion otázek a těšili se na rozuzlení, tak se rozhodně máte na co těšit. Všechny pravdy a drobnosti, které nás pomalu nenechali spát, totiž konečně vyjdou na světlo. V závěru jsem nadšená, jak skvělý příběh autorka vymyslela. Od začátku příběhu jsem si absolutně zamilovala ústřední dvojici, Callie a Dese. Jejich vzájemná chemie a dynamika jejich vztahu mě neskutečně bavila. Kdo by si nezamiloval to jejich hašteření, vtípky, ale také ty pořádně žhavé interakce? Celkově mi sedlo lidské chování, jednání a mluva Callie a absolutní dokonalost a tajemství Dese. Ten je tajemný jak hrad v Karpatech i po celý tento díl, ale všem musí být jasné, že má vždy schované nějaké to eso v rukávu. Příběh jsem si užila, moc mě to bavilo a těším se na další knihy od této autorky, protože styl jejího psaní je opravdu bravurní. Osobně mi přišlo, že se to se Zlodějem duší vyřešilo trochu moc jednoduše, ale když jinak zhodnotím celý díl, nemám vůbec co dalšího vytknout.
Tleskám a sérii si řadím do oblíbených.
Doporučuji.

27.09.2023 5 z 5

Vzdálenost mezi námi Vzdálenost mezi námi Kasie West

Já se na knihy od Kasie West vždycky těším. Jednou za čas mě chuť na takový sladký příběh pro mladší čtenářky úplně přepadne, navíc Kasie má opravdu úžasný styl psaní, takže zábava na jeden dva večery je vždy zaručena. Tento příběh měl celkem zajímavý námět. Hlavní hrdinka totiž vypomáhá svojí mamince - a to prosím - v obchodě s porcelánovými panenkami. To je trochu jako z noční můry, ale proč ne? Hlavní hrdina Xander byl na můj vkus až moc dokonalý, na svůj věk až neuvěřitelný slaďouš. Ale jako celek dobrý. Na moje nejoblíbenější knihy od Kasie (Po tvém boku a P.S. Líbíš se mi) to sice nedosahuje, ale i tak jsem si knihu příjemně užila.

30.07.2023 4 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Stacey Kennedy

Na příběh Kierana a Hazel jsem se těšila a nejsem vůbec zklamaná. Ano, autorka se s tím nepáře, příběh jede a všechny zádrhele se vždy vyřeší ke spokojenosti všech. Není to také žádné terno, ale jako odpočinkovka docela dobrý. Hazel s Kieranem měli mezi sebou skvělou chemii. Jen mě zarazilo, že Hazel se dozví dost velkou novinku, nic si řádně nepotvrdí, ale hned to všem řekne. Ale tak každý tohle řeší asi jinak. Těším se na další díl o Huntovi a Lottie.

28.05.2023 3 z 5

Láska a kerosin Láska a kerosin Winter Renshaw

S touto autorkou je to jak na houpačce. Někdy je její kniha celkem dobrá, někdy je to celkem dost velká bída. U této knihy jsem byla na vážkách, jak ji vůbec ohodnotit. Tematicky kniha nebyla úplně špatná, dokonce i prvek v podobě zvláštních a netypických slov mi přišel opravdu zajímavý. Ale jinak to celé prostě nějak nesedělo. Mezi ústřední dvojicí byla absolutně nulová chemie, takže ač měly obě hlavní postavy docela zajímavé životní příběhy, tak to působilo celé strašně nemastně neslaně a vůbec mě o tom nebavilo číst. Nehledě na to, že v knize je hromada chyb. To taky knize nepřidalo. Celkově tedy mohu říct, že kniha je spíše slabší průměr. Rozhodně mi nezůstane v hlavě a už vůbec se nechystám si ji do budoucna číst znovu.
Hodnotím 2,5/5

20.05.2023 3 z 5