Ketfl Ketfl komentáře u knih

Podmanivý Podmanivý Jodi Ellen Malpas

Hned na úvod musím říct, že autorka se rozhodně nezdráhala napsat tuto knihu pěkně drsně. Už prolog mě tak zarazil, že jsem na chvíli musela knihu odložit, abych rozdýchala, jak hroznou minulost musely hlavní postavy prožít. Ale rozhodně musím uznat, že takto si já představuji knihu o mafii.

Rose Cassidy je citově otupělá. Ví, že slouží jen jako loutka a hračka pro vyšší cíle muže, který ovládá její život. Však na ni má také velkou páku, kterou jí nutí držet pusu a plnit úkoly.

Danny Black je muž, který nedává druhé šance. V dětství si prožil doslova peklo na zemi a muž, který ho vychoval ho naučil tomu, že láska je jen velká slabina. Když však unese Rose, která mu má pomoci dosáhnout jistého cíle, rozhodně nečeká, že by právě díky ní zatoužil změnit svůj život od základů.

Chemie mezi Dannym a Rose byla opravdu úžasná. Někdy mě sice trochu otravovalo, jak se k sobě chovali, ale celkově se mi moc líbil vývoj jejich vztahu.

Téma knihy mě absolutně vtáhlo, příběh autorka vymyslela přímo mistrovsky a celkově jsem si čtení užila. Jediný problém mám akorát se stylem psaní autorky, který mi prostě úplně stoprocentně nesedí a přijde mi takový slabší. Rozhodně si však nenechám ujít další díly.

11.05.2023 4 z 5

Nevděčný Nevděčný Penelope Ward

Knihy od Penelope Ward mám ráda, jsou to milé oddychové romantiky s pěknou erotikou, ale tento příběh byl tedy opravdu dost slabý. Celý příběh se točí kolem toho, zda spolu ústřední pár bude nebo nebude. Ta nenávist Aspyn k Troyovi, která se táhla již od střední školy, mi přišla spíš úsměvná, když se hlavně nic z toho netýkalo přímo jí. Člověk by čekal, že malé oživení přinese alespoň osmiletá neteř, jenže když to tak shrnu, tak se tohle dítě chovalo tak na 25let. A k tomu ten její "problém", který vzali úplně v pohodě a ani ho neřešili s doktorem? Jen jsem se divila. Je mi to líto, ale tato kniha opravdu nemá moc co nabídnout. Jen to, že je to typická Penelope a je to pěkně napsané, tak se to aspoň dobře čte. Jinak je to absolutně bez zajímavého námětu či zápletky, díky které by taková kniha zůstala delší dobu v hlavě.

15.03.2023 3 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Na úvod hodnocení musím říct, že jsem si z knihy sedla na zadek. Opravdu! Byla to totiž neskutečná emoční jízda. Hned první stránky vás lapí do svých spárů a vypustí vás až na konci příběhu. Dokonce nastaly chvíle, kdy mi srdce málem vynechávalo. Říkala jsem si: "Né, to tam autorka určitě dát nemůže." Tak mi věřte, že může. Autorka má opravdu úžasný styl psaní, příběh je neskutečně skvěle propracovaný a originální.

A Habibi? Řekněme, že běžně si při čtení potrpím na romantiku. Tady ji moc nedostanete. Místo toho čekejte hlavního hrdinu, za kterého mluví činy než slova, ale mohu vám zaručit, že si vás doslova omotá kolem prstu. Je tedy fakt, že jsem chvílemi přemýšlela, zda ho nutně chci taky domů, nebo jestli potřebuju prostrčit ruku čtečkou a jednu mu fláknout, ale děvčata, nebudeme si nic nalhávat – kalhotky v plamenech jsou zaručeny!

Co si na knize také velice chválím, jsou vulgární výrazy. Ano, čtete správně. Jsem toho názoru, že díky tomu dostalo celé dílko naprosto dokonalé grády a také realistickou syrovost. Úžasně se to četlo. Chemie mezi Harrym a Cassie byla navíc fakt výbušná. Celý příběh jsem zhltla jako malinu a nemůžu se dočkat dalšího dílu.
Tato dark romance vás prostě nenechá jít spát!

22.02.2023 5 z 5

24 dní do Vianoc 24 dní do Vianoc Michala Ries

Hlavní hrdinka Nina zabředla ve svém životě a není v něm úplně spokojená. Protože se však blíží Vánoce, její nejmilovanější svátky, rozhodne se, že si sestaví adventní plán, díky kterému změní svůj život. Při čtení jsem si fakt říkala škoda, že jsem sama knihu nečetla před Vánoci, protože jsem měla úplně chuť si také udělat nějaký takový adventní plán. Každý den Nina totiž zažívala skvělé dobrodružství, snažila se ve svém životě změnit to, co se ji v něm nelíbilo, ale také našla životní lásku. Autorka má naprosto dokonalý smysl pro humor. Úlohy některých dní byly tak vtipné a stejně tak chování hlavní hrdinky. Byla to prostě dokonalá bláznivka, ale neskutečně mě to bavilo. Jiné dny byly úkoly dojemnější, nebo naopak vyloženě smutné, že i slzička mi ukápla. Celkově jsem ale z knihy neskutečně nadšená. Četlo se to samo. Bylo to vtipné, romantické, i trochu smutné. Ale dýchla z toho na mě nádherná vánočních atmosféra i takto po Vánocích. Jelikož tohle byla moje první kniha od autorky, rozhodně si seženu i další její knihy, protože píše fakt úžasně. Moc se mi to líbilo.

31.12.2022 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Hned na úvod musím říct, že autorka měla určitě velice zajímavý nápad. Mě osobně právě zaujalo pojetí řeckých bohů a čekala jsem, jaký magický či fantasy příběh se na stránkách knihy skrývá. O to větší překvapení, když jsem zjistila, že žádné fantasy ani magii v knize neobjevím. Příběh se totiž odehrává v normálním, moderním světě. A tady podle mě přichází první kámen úrazu. K čemu jsou tam ti "bohové" tedy dobří?
Na jednu stranu samotná romance mezi Hádem a Persefonou byla skvělá. Úžasná jiskra, celkově to bylo žhavé a pěkně hříšné počteníčko. Líbil se mi přerod chladného a odtažitého Háda v muže, který by pro svou lásku udělal vše. Ale na druhou stranu pro mě byl ten koncept bohů v závěru celkem zklamáním. Zápletka byla poměrně mírná a vše se celkem rychle vyřešilo, rozhodně ale tomuto dílu nemohu upřít čtivost. Styl psaní autorky se mi moc líbil. I tak jsem ale z této knihy poměrně rozpačitá, protože dle mého názoru šel celý koncept řecké mytologie využít o dost lépe. Také mi stále vrtá hlavou, proč název knihy Neonoví bohové?

Hodnotím 3,5/5⭐️

02.12.2022 4 z 5

Láska naslepo Láska naslepo Lauren Layne

Moc pěkný příběh, i když víc pohádkový než Láska z Manhattanu. I tak se to skvěle četlo, hlavní postavy mi byly moc sympatické. Je to prostě takové odpočinkové počteníčko na jeden, dva večery. Já jsem spokojená. Určitě si nenechám ujít další knihy od autorky.

28.11.2022 4 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Kniha není úplně špatná, četla se mi celkem hezky, i přes traumatickou událost, která se stala hlavní hrdince, ale v závěru kniha obsahuje i několik věcí, ke kterým jsem měla opravdu dost velké výhrady. První z nich je podnikání hlavní hrdinky. Kate si celý chod její kavárny obstarává sama - obsluhuje, peče, ale kdy řeší nějakou administrativu, dodávky, výplaty atd., to ví asi jenom pánbůh. Autorka evidentně nikdy v životě nepekla, nebo si nedovedu představit, jak jinak by ji napadlo, že hlavní hrdinka peče - kromě potřeby své kavárny - i na zakázky a nákupy si chodí vyřizovat sama pěšky. Zajímalo by mě, jak tahá ty balíky mouky, cukru, másla a všeho dalšího. Možná jí to samo magicky nalítne až pod nos do kuchyně, ale kdo ví? Ano, jsou to detaily, ale i takové detaily bohužel dělají knihu. Romantická linka byla ve stylu hate to love a ze začátku jsem z ní byla úplně rozpačitá, protože se k sobě Kate a Aidan chovali fakt jak malá děcka. Přerod k lásce se udál pomalu jak lusknutím prstu. Nevím, chyběla mi tam prostě větší hloubka citů, nějaká chemie. To jsem tam prostě vůbec necítila. Také jsem nebyla moc nadšená po textové stránce, protože kniha obsahuje opravdu velké množství chyb. Klasický spisovný styl textu je najednou z ničeho nic rozbit hovorovou češtinou. Několikrát bylo v knize zmíněno, že Aidan není žádné dítě smutku. Co to, prosím, vůbec znamená? Dokonce mi to nedalo, že jsem si to i vygooglila a ani google mi nic nenašel. Předpokládám, že se bude jednat o nějaký doslovný překlad z němčiny, ale fakt vůbec nechápu, co si pod tím mám představit. Takže sečteno podtrženo, kniha nebyla úplně zlá, ale rozhodně na mě neudělala takový dojem, abych si ji chtěla přečíst znovu. Opravdu obyčejný průměr.

28.10.2022 3 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Na knihu jsem se velmi těšila, ale bohužel nejsem úplně nadšená. Začátek se jevil více než slibně, skvělý rozjezd, úžasně napsáno, ani mi nepřišlo, že je to od německé autorky. Čím víc jsem ale v ději postupovala, tím míň mě to bavilo. Děj se chvílemi táhl, hlavně ty kapitoly, kdy chodili pouze na ty přednášky. Přišlo mi to strašně nedotažené a nedomyšlené. Výuka jim pořád odpadávala a evidentně jediné přednášky byly z literatury, biologie a kurzy herectví, což mi zní jako vyloženě náročné studium :-D. Hlavní hrdinka je dívka z bohaté rodiny, zvyklá, že jí někdo pořád hlídá, a pak se tady chovala, jako kdyby měla ochranku poprvé v životě. Někdy jsem si říkala, že je snad úplně blbá. Taky to její věčný zakoktávání a zakopávání, nevím, jestli to mělo být jakože roztomilé, mně to tak teda vůbec nepřišlo. Ryan se mi zdál lepší, i když je fakt, že to byl teda taky bodyguard za všechny prachy, hlavně že na to strašně dlouho trénoval, v 19 letech :-D. Slow burn romantiku zbožňuji, ale v této knize mě spíš otravovala, protože jsem z té knihy nějak moc tu chemii necítila. Ke konci se to zase začalo rozjíždět a četlo se to hned lépe, ale epilog mě taky nijak nepřesvědčil o úžasnosti tohoto díla. Jako takhle, nejhorší to nebylo, ale nějak extra dobré taky ne. I přesto ale dám autorce šanci a přečtu si další díly.

14.09.2022 3 z 5

Vše, co k tobě cítím Vše, co k tobě cítím Nora Welling

Příjemná a oddychová kniha. Na rozdíl od dalších německých autorek je tato spíše pro starší čtenářky. Španělsko, koně, dobré jídlo, jižanský temperament a láska. Já jsem spokojená. Ano, četla jsem už lepší knihy, ale nemohu si na nic extra stěžovat. Těším se na další díly.

09.09.2022 4 z 5

Hon na knížete Draculu Hon na knížete Draculu Kerri Maniscalco

Druhý díl mě opravdu bavil. Skvělé prostředí Rumunska a tajemného hradu Bran. Na rozdíl od prvního dílu jsem si vraha ani zdaleka netipla. Autorka nás tady dokonale zmátla. Zaujala mě taky historie Thomasova rodu. Ústřední dvojici pak přímo zbožňuju. Hlavně Thomasovy hlášky směřované na Audrey Rose. Já, taková romantická duše, bych klidně uvítala i víc nějakých těch polibků, ale vzhledem k době, ve které se příběh odehrává, je to dostačující. Moc se mi to líbí. Ach jo, velice se těším na další díl.

PS: Ty dopisy úplně na konci knihy, mezi Thomasem a jeho sestrou Daci, ty opravdu stojí za to. Až na to písmo. Některá slova jsem nerozluštila ani za boha, ale nevadí.

23.08.2022 5 z 5

Rytíř Rytíř Devney Perry

Na příběh Genevieve a Isaiaha jsem se moc těšila, ale jsem mírně zklamaná. Jako příběh sám o sobě se mi líbil, moc hezky se to četlo, ale v závěru se tak půlku knihy skoro vůbec nic neděje. Veškerá akce nastane až ke konci. O proti prvnímu dílu, který byl tedy nabitý akcí, je to poměrně škoda. Ale aspoň jsme dostali odpovědi na otázky a opět se dočkali krásného happy endu. Co mě osobně ale na knize hrozně rozčilovalo, tak to je skloňování jména Genevieve. To jméno je stejný jako Bryce a podle mě se neskloňuje. To věčný "s Genevievou" mi úplně trhalo oči.

19.07.2022 4 z 5

Zloděj duší Zloděj duší Martina Hohenberger

Kniha mě navnadila svou anotací, takže když jsem dostala možnost si ji přečíst, byla jsem nadšená. A po přečtení jsem nadšená ještě víc. Příběh je bravurně zpracován, drží si své tempo, takže čtenář nemá sebemenší šanci se nudit. Některé scény byly pak přímo masakrální, ale i přesto to příběhu dodalo tu správnou šťávu. Celou dobu jsem byla v napětí, jak se to vše bude vyvíjet. Pozitivně hodnotím také to, že celá kniha je velice kvalitně napsaná. Neobjevila jsem skoro žádné překlepy a opravdu výborně se to četlo. A Hekabra? No, tak tu bych také velice ráda navštívila. Jediné co, tak hlavní hrdinka mi úplně nepřirostla k srdci. Ano, byla sympatická, ale možná nemá čtenář tolik prostoru se do ní vžít, protože nějaké její myšlenky či pocity tam úplně nejsou. V příběhu je naznačena i romantická linka, ale mně tam chyběly nějaké detaily, náznaky, že se ta zamilovanost koná. Jinak ale nemám co vytknout a budu vyhlížet další díl, kterého se snad brzy dočkáme.

Moc děkuji autorce za poskytnutí eknihy k recenzi. Celá recenze je k přečtení na mém blogu (odkaz v profilu).

15.07.2022 4 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Tuto knihu jsem četla už kdysi ve slovenštině, takže když jsem na ní teď znovu narazila v češtině, bylo to vlastně jako bych jí četla poprvé. Jedná o skvěle napsanou knihu s těžkými tématy, která vás totálně vtáhne do děje a nepustí. Nicméně se musím přiznat, že o proti jiným knihám od Samanthy, mi hlavní hrdinka Nora příliš nepřirostla k srdci. Ano, měla velmi těžký život a spoustu závažných rozhodnutí učinila jako velice mladá, ale já tyhle zbytečně sebe trýznitelské duše moc nechápu. Toho dramatu tam bylo poměrně dost. Každopádně i tak byla kniha skvělá. Za co ale musím teda strhnout tu jednu hvězdičku, je bohužel ten překlad skotského přízvuku. Já naprosto chápu překladatelku, proč to tak udělala, ale skotština prostě nejde nějak pro nás přeložit, aby to udělalo takový efekt, jako když si knihu čtete v angličtině. Za mě to tedy mělo zůstat přeložené normálně, a ne tohle, protože se to kolikrát fakt nedalo ani číst. No, nic. I tak je to velice pěkná a dojemná kniha.

22.06.2022 4 z 5

Struny srdce Struny srdce Melanie Moreland

Jak jsme od této autorky zvyklí, byl to teda pořádný medík. Příběh opravdu přeslazený, ale zároveň i dost smutný. Je strašné přijít o dítě, a stejně tak hrozné je zapomenout na to druhé zdravé a živé. Jinak to byla taková milá jednohubka.

25.05.2022 4 z 5

Sandy Sandy Melanie Moreland

Tak a poslední příběh z této série je za mnou. To byla teda krásná a sladká pohádka! A taky moje první kniha, kde byl ústředním párem někdo, kdo je věkově mým rodičům. Ač teda dle popisu autorky měl ústřední pár těla a vzhled dvacátníků. :-D Celkově koukám tedy, že Toronto je dalším rodištěm nádherných, úžasných, sexy, mega bohatých mužů a žen. Nezbývá tedy než si sbalit pár svých švestek, koupit si letenku do Kanady a přesvědčit se na vlastní oči. Ale konec srandiček. Bylo to přímo cukříkové a medíkové a mě se to moc líbilo. Až mi normálně všechny ty postavy (a jejich asi tak miliarda dětí) budou chybět. Jsem ráda, že jsem nakonec dala této sérii šanci.

08.02.2022 4 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Jak už jsem psala u jiných knih této autorky, vždycky mám trochu obavy, co mě čeká. Autorka totiž píše fakt skvěle, problémy mívám akorát s charaktery jejích postav, které jsou pro mě většinou fakt odporné a proto se mi její knihy někdy hůř čtou. :-D Tato kniha se mi ale opravdu líbila. Jako ano, trochu mi to možná přišlo, jako by to psal někdo jiný, ale asi celkově jsem po těch fantasy knihách nějakou takovou romanťárnu potřebovala, takže mi to pěkně sedlo. Jako ano, určitě existují lepší knihy, ale za mě pěkné! Rozhodně si nemůžu na nic stěžovat.

07.02.2022 5 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

Tohle bylo opravdu pěkně napínavé počteníčko. Jako ano, nejedná se o žádnou vrcholovou literaturu, ale jak jsem se pustila do čtení, tak jsem se vůbec nemohla odtrhnout. Člověk může jen žasnout nad tím, jak si s námi dokáže pohrávat vlastní hlava. Jelikož jsem knihu již v minulosti četla, tak jsem si v průběhu čtení vzpomněla, kdo byl nakonec vrahem, ale přiznám se, že ač to k tomu možná tak nějak směřovalo, nebylo to vždy úplně jednoznačné. A závěr byl proto více než překvapivý. Líbilo se mi to.

07.01.2022 4 z 5

Vánoční lásky Vánoční lásky Vi Keeland

Od začátku jsem věděla, že se bude jednat o povídky a ne o klasický příběh. S tím nemám absolutně problém, těšila jsem se, jak si s tím toto autorské duo poradí a hlavně jsem se těšila, jak na mě z vánočně zaměřených povídek dýchne kouzlo Vánoc. Což se teda vůbec nestalo! Do každé povídky byly sice Vánoce a zima zakomponované, ale spíš tak, aby se jako neřeklo, jinou roli to tam nehrálo. Co mě ale nejvíc štve je, že si s tím autorky absolutně nepohrály a nepřišly v každém z příběhů s něčím originálním. Místo toho se v příbězích opakují ty stejné prvky - hlavní postava právník, postavy ze Star Wars, rakovina (příp. rakovina tlustého střeva), hodně ozdobený dům, kterým vybírají peníze na nějakou charitu, atd. Jako proč? Neříkejte mi, že by neuměly přijít pokaždé s něčím jiným, takhle je to jak přes kopírák. Co se týče samotných příběhů, tak 1., 2. a 4. byly takovým docela příjemným průměrem, poměrně milé povídky, které sice nezanechají žádný hluboký dojem, ale aspoň se to hezky četlo. Povídka č. 3 za mě byla úplně mimo, akorát to zabralo stránky a takový výtvor jsem si s prominutím mohla napsat klidně sama (a ne, nemám žádné spisovatelské nadání). Hodnotit pozitivně mohu akorát ten poslední příběh, který se mi fakt líbil a dokázala bych si ho opravdu představit i jako samostatný příběh na celou knihu. Sympatické postavy, bylo to vtipné (hlavně to s tím koněm na konci), a navíc byl příběh propojen s knihou Drzý kravaťák. No, škoda. Moc jsem se těšila a místo toho na mě čekalo spíše zklamání. Tak snad příště se naše holky zase polepší. :-)

03.12.2021 3 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Příběh Liv a Natea je další z mých velmi oblíbených! Moc se mi líbil přerod jejich vztahu z přátelského na partnerský, i když si samozřejmě prošli taky svým. Jsem taky nadšená, že spolu s příběhem ústřední dvojice, zároveň pokračují i příběhy dalších dvojic - ať už z předešlých dílů, nebo naopak z dílů budoucích. Za mě opravdu úžasná série, skvěle napsaná. Líbí, líbí, moc :-)

22.09.2021 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Tato série se dlouhodobě řadí k mým oblíbeným a některé díly jsem opravdu četla i víc než dvakrát. Akorát jsem se ještě nedostala k tomu, abych je tady ohodnotila, takže jsem se pustila znovu do čtení a musím to napravit. Mě osobně styl psaní Samanthy Young neskutečně vyhovuje. Příběh byl neskutečně čtivý, ani na chvíli jsem se nenudila a prožívala s hlavními hrdiny jejich životy jako skutečnost. Braden byl naprosto skvělý, i když trochu dominantní, a nechápu Joss, že mu tak dlouho odolávala. Jinak Joss byla někdy trochu na profláknutí, ale vzhledem k tomu, čím vším si v životě prošla, to bylo pochopitelné. No, skvělý první díl a teď už honem na druhý. :-)

15.09.2021 5 z 5