Ketfl Ketfl komentáře u knih

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Nemůžu uvěřit, že už je konec. Čtení na pár hodin, pak šílený čekání, dalších pár hodin... no a závěr je tu. Autorku musím vychválit fakt až do nebes. Když to totiž zhodnotím, tak příběh sám o sobě je vlastně docela průměr, nic extra. Ale je to prostě úžasně napsaný. Žádná příšerná omáčka kolem, kniha je prostě úderná, pořád jedna velká akce, a čtenář je doslova donucen to okamžitě přečíst, protože se nedá odtrhnout. Oba hlavní hrdinové jedním slovem super. Chlap, co představuje velké zvíře a opravdu jím je, ne že má autorka pořád potřebu jeho činy omlouvat, jako se to občas děje v jiných knihách. Hlavní hrdinka sympatická, sebevědomá, uměla používat hlavu a i zachovat důstojnost. Erotické scénky jsem si fakt užívala, i když v tomto posledním díle jich tolik nebylo. Každopádně hlavní zápletka pěkně vygradovala, docela jsem byla překvapená, kdo byl nakonec ten "padouch", to bych opravdu od počátku knihy netipla. Opravdu doufám, že nakladatelství brzy přeloží a vydá nějaké další knihy od autorky, protože opravdu moc moc chválím a určitě bych si od ní velice ráda přečetla nějakou další tvorbu. No a na závěr musím říct, že se mi snad i po Lachlanovi a Keiře bude stýskat. Knihy si určitě do budoucna přečtu znovu.

26.06.2021 5 z 5

Evvie Drakeová začíná znovu Evvie Drakeová začíná znovu Linda Holmes

Tak tohle byl opravdu velmi hezký román o dvou lidech, kteří se snaží překonat překážky, které je v životě potkaly. Kniha je velice pěkně napsaná a opravdu dobře se čte. Přiznám se, že na mě ze začátku působila hodně "britsky", asi kvůli tomu, jakým stylem je napsaná. Jinak naprosto souhlasím s recenzí od Knihodrak. Za mě také mohly být ty intimní scény více propracované, i když samozřejmě se nejedná o žádný erotický román. A souhlasím, že historka o závodu cereálií byla úplně top. Dost jsem se nasmála. Opravdu velmi příjemná kniha, určitě si ji někdy do budoucna přečtu ještě minimálně jednou.

18.06.2021 4 z 5

Možná tentokrát Možná tentokrát Kasie West

Za mě další velmi pěkná Westovka, která potěší i čtenářky, kterým už není "náct". Jedná se o opět velmi pěkný, odpočinkový a romantický příběh. Téma se mi líbilo a postavy mi přišly opravdu fajn. Co určitě musím pochválit je to, jak každý úsek knihy byl oddělen akcí a popisem květin. To bylo opravdu hezké. Líbilo se mi to.

17.06.2021 4 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Tuto knihu je pro mě opravdu hodně obtížné nějakým způsobem ohodnotit a okomentovat. Na jedné straně tu máme silné téma, jak hluboce nás může poškodit rodina a prostředí, ve kterém jsme nuceni vyrůstat. Malá Wavy si vlastně vůbec neužila své dětství, protože od malička fungovala ve světě jako dospělá. Byla nucena vidět a zažít věci, které by dítě jen tak vidět a zažít nemělo a starala se o mladšího bratra. Bohužel jsem si jistá, že tohle není ojedinělý případ a moc mě mrzí, že jsou na světě děti, které tohle a i horší věci musí zažívat. Na druhé straně se objeví i něco pozitivního, když se pak na scéně objeví Kellen. O Wavy se hezky stará a ta celá pookřeje. Vše je hezké jen do chvíle, kdy už si nejste vůbec jistí, jestli je to ještě krása nebo opravdu šílená a zvrácená ošklivost. Člověk nikdy neví, kdy potká svou spřízněnou duši, člověka, ke kterému vaše duše přilne jako k nikomu jinému. Ale nic to nemění na faktu, že Wavy byla dítě a mě to přišlo prostě strašně nenormální.

Každopádně kniha je napsaná opravdu úžasně, málem jsem kvůli ní dnes v noci nešla ani spát, protože jsem ji musela dočíst. Skvělé bylo i to střídání pohledů různých osob, takže měl čtenář prostor se do děje vžít ze spousty stran a pochopit celý obraz. I po přečtení mi hlava šrotovala, protože tohle vám v tý hlavě prostě nějakou chvíli zůstane. Název knihy skutečně sedí do posledního puntíku.

22.04.2021 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Další kniha od Colleen, kterou prostě miluju. Četla jsem jí už několikrát a pokaždé jsem z ní stejně hotová jako poprvé - je úžasná, nádherná, smutná, ale absolutně a stoprocentně lidská. Colleen je opravdu úžasná autorka. Každá její kniha člověka vezme za srdce a donutí přemýšlet nad životem.

V této knize je během básně řečena jedna věc, kterou můžu číst stokrát dokola a stejně jsem z ní pokaždé naměkko.
"Víte co? Nechte si oceán. Já beru jezero."
Lake a Willovi prostě v této knize musí každý fandit ♥

26.02.2021 5 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Skvělá kniha! Moc se mi to líbilo. Děj měl od první do poslední stránky spád, nechyběla akce, napětí ani kapka romantiky. Prostředí i styl, jakým je kniha napsána, mi naprosto dokonale sedl a i postavy byly vykresleny věrohodně. Vždycky se u těchto knih obávám, když vidím zařazení "Pro děti a mládež", protože už nespadám do této věkové kategorie, ale tuto knihu bych tam tedy nezařadila. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla a doufám, že do budoucna se tu ještě od této autorky nějaká kniha objeví.

05.12.2020 5 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

No sakra! Může mi někdo vysvětlit, co tohle zatraceně bylo? Myslela jsem, že knihu neodložím. Čekala jsem něco blíž pohádce, jako je série Royalů, ale tohle mi totálně vyrazilo dech. Takový totálně zvrácený děj jsem fakt nečekala, ale naprosto mě to uchvátilo. Sice tam bylo v některých místech dost nesmyslných situací, ale člověk je lehce přehlédne, když je celkový výsledek tohle. Hned si musím pořídit další díly, protože mě teda fakt neskutečně zajímá, jak tohle dopadne...

15.07.2020 5 z 5

Jedna malá lež Jedna malá lež K. A. Tucker

Nádhera. Příběh Livie se mi líbil ještě víc, než příběh její sestry Kacey. Autorka umí skvěle vypracovat příběhy lidí. Většina z nás má totiž nějaké trable, nic není jednoduché. Super je i to prolínání děje s příběhem Kacey, Trenta, Storm a ostatních. A nesmím zapomenout na doktora Staynera. Ten je úplně top!

Ale co se mi na celé knížce líbilo nejvíc?
Ty jsi moje holka navěky.
Co to znamená?
Svobodu.

29.05.2020 5 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Moje oblíbená kniha od této autorky. Vracím se k ní čas od času pravidelně a pokaždé mě moc baví. Obě hlavní postavy jsou sympatické. Jediné, co mi pokaždé vyrazí dech, je Cainova minulost - ale tak nějak se vypracovat musel. Super kniha od super autorky :-)

14.05.2020 5 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Na plný počet bodů to není, ale i tak se mi kniha líbila. Mělo to spád a rozhodně to mělo šťávu. Nedovedu si představit, že by mě můj otec někomu takhle "prodal", takže i to téma se mi jevilo dost zajímavě. No, doporučuji! :-)

04.05.2020 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Dlouho jsem přemýšlela, jak tuto knihu ohodnotit. Protože jo, byla fakt skvělá. Četla se úplně sama, navíc autorka opět ukázala, že její knihy jsou prostě samá sranda. Nasmála jsem se teda dost. Každopádně o proti knížce Kulti mi to přišlo takové víc bez nějaké větší akce. Nevím, jako na jednu stranu jsem nadšená, ale schválně jsem si Kultiho přečetla před tím, než jsem začala číst tuto knihu, a tak můžu říct, že tahle kniha je pro mě o něco slabší. Ale určitě si zaslouží i tak plný počet bodů, protože se k ní určitě ráda vrátím. Doufám, že o této autorce neslyšíme naposled. Super :-)

30.04.2020 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Třetí díl a opět jsem nadšená. Možná bych i řekla, že se mi tento díl líbil zatím nejvíc. Líbilo se mi vylíčení obou hlavních postav. Sawyer ušla určitě velký kus cesty. Plně se dokážu vcítit do postavy, která si mysli, ze si nezaslouží nic lepšího, ani lásku. Mona prostě umí psát. A já se tedy budu těšit na další knihu.

17.03.2020 5 z 5

Nic mě nezlomí Nic mě nezlomí Veronika Fecková

Kniha Nic mě nezlomí vychází 10.4.2024 v českém překladu.
Tímto moc děkuji autorce za možnost si knihu přečíst ještě před jejím vydáním.

Hlavní hrdinka Olívie žije spolu se svou mladší sestrou v pěstounské péči, kde obě dívky zažívají peklo na zemi. Na krátký čas potká Olívii štěstí, když se k nim do domova přistěhuje Will. Je z toho první velká láska, jenže pak je Will nucený odejít a Olívii to zlomí srdce.

Olívie nakonec dospěje v mladou ženu. Má novou identitu a kolem sebe přátele, díky kterým se jí daří žít poměrně spokojený život. Jen po milostné stránce jí to tak úplně nevychází. Vše ale změní dovolená, kam vyrazí s kamarádkami. Tam totiž potká muže, který ji ihned uchvátí. A je to přesně ten, se kterým se musela před lety rozloučit. Může si ho ale znovu vpustit do života a riskovat bolest, kterou si kvůli němu už jednou musela vytrpět? Nic není zadarmo, ani láska.

Autorce se podařilo vytvořit nádherný emotivní příběh, který vás strhne od první stránky. Především flashbacky do minulosti, které dávají nahlédnout do Olíviina, ale také Willova života u pěstounů, chytí mnohé čtenáře za srdce. Nebudu zastírat, mně i slzička ukápla. Díky těmto flashbackům mě opravdu moc zajímalo, co všechno se v životech hlavních hrdinů událo.
Zároveň je ale nesmírně zajímavé sledovat, jak se životy Olívie a Willa vyvíjely po jejich odloučení. Will to neměl rozhodně jednoduché, přesto jeho životní cesta byla o něco jednodušší než ta Olíviina. Po boku strýce se mu povedlo vybudovat firmu a zajistit si bohatství, přesto uvnitř zůstal stále tím hodným a milým klukem. Olívie ve svém životě musela víc bojovat s tím, co ji potkalo, přesto dospěla ve schopnou, milou a dobrosrdečnou ženu.

Vztah ústřední dvojice byl trochu jako na horské dráze. Od začátku víme, že mezi nimi byla velká láska, ale od té doby uplynulo několik let. Nyní je Olívie obezřetná a bojí se případné bolesti. Will to s ní kolikrát neměl úplně jednoduché, i z toho důvodu, že Olivíe se nechtěla otevřít stran své minulosti a veškeré pokusy o rozhovor na toto téma ihned bojkotovala.

Autorce rozhodně nemohu upřít velice čtivý styl psaní, i přesto, že kniha sama má drobné nedostatky. Také překlad nebyl úplně stoprocentní, přesto si myslím, že byste si tento příběh neměli nechat ujít. Také je nutné poznamenat, že se nejedná o standalone, ale příběh je rozdělen na dva díly, takže se připravte, že konec vás naláká na pokračování, kterého se snad brzy dočkáme. Ještě jednou moc děkuji Veronice za možnost si příběh přečíst.

04.04.2024 4 z 5

Láska s Liamem Láska s Liamem Melanie Moreland

Kdo již četl předchozí díly této série tak ví, že se v díle o Ronanovi již Liam s Paige objevili. Dalo by se i říct, že jejich vztah dostal v předchozím díle poměrně dost prostoru, proto mě celkem zarazilo, že se autorka rozhodla věnovat Liamovi samostatný díl. Přesto jsem byla zvědavá, co vymyslí nového A musím říct, že nevymyslela téměř nic. Příběh Liama je totiž z větší části převyprávění toho, co již víme z Ronanova dílu, akorát se na veškeré události díváme z pohledu Liama nebo Paige. Také vztah hlavní dvojice se vyvinul raketovou rychlostí, díky čemuž působil neskutečně neuvěřitelně. Autorka samozřejmě zapojila svůj přeslazený styl a celou řadu členů BAM rodinky, ale bohužel to knihu nezachránilo. Zápletka by nebyla úplně špatná, ale vše se opět vyřešilo lusknutím prstu. Ano, Melanie Moreland má velice příjemný a čtivý styl psaní, ale upřímně si myslím, že tento díl mohla věnovat někomu jinému z dětí než Liamovi. Takhle dostanete díl, který neurazí, ale rozhodně ani nenadchne, protože více méně všechno jste si již mohli přečíst u Ronana. Na dalšího potomka z Callaghanovic klanu, tentokrát na Avu, se ale moc těším a doufám, že autorka zase trochu předvede svůj spisovatelský um.

21.08.2023 3 z 5

Vše, čím jsme nikdy nebyli Vše, čím jsme nikdy nebyli Alice Kellen

Hlavní hrdinka příběhu, Leah, je po smrti rodičů jen přízrakem dívky, kterou bývala. Už není schopná malovat, barvy ani nic jiného jí nečiní radost. Uvízla na temném místě. Když její bratr musí na rok pracovně odcestovat, je Leah nucena přestěhovat se do plážového domku k jeho nejlepšímu příteli Axelovi. Axel žije přítomným okamžikem a užívá si každičkého dne. Proto se rozhodně, že ten rok využije k tomu, aby Leah pomohl dát se zase dohromady. Netuší ale, že tím, že ji donutí zase žít a cítit, v ní opět probudí i staré city. Leah totiž byla do Axela vždy zamilovaná, jenže Axel v ní viděl jen malou sestřičku svého nejlepšího kamaráda. Teď když spolu ale dvojice tráví většinu času, Axelovy city se také rychle mění. Však zakázané ovoce chutná nejlépe.

Příběh mě mile překvapil. Autorka má velice příjemný styl psaní, text je jednoduše napsán a krátké kapitolky tomu dodávají na čtivosti. Od začátku je sice jasné, jakým směrem se příběh bude ubírat, nicméně prostředí Austrálie, pláže, surfování a celkové povahy hlavních postav v kombinaci s uměním a písničkami Beatles tomu dodaly tu správnou atmosféru a šťávu. Celkem dost mě zarazil věkový rozdíl mezi ústřední dvojicí. Věřím, že hlavně pro Axela, který vlastně viděl Leah vyrůstat, to mohlo být i poněkud zvláštní. Což bylo evidentní i z toho, že Axel se jejich vztahu poměrně dost bránil, i když to měl chudáček prostě předem prohrané. Příběh řeší také závažnější téma vyrovnání se se smrtí blízkých osob, ale po emoční stránce je opravdu moc pěkně zpracovaný. Závěr knihy samozřejmě nabídne zvrat, který naláká na přečtení dalšího dílu, který nese název Vše, čím jsme se stali. Za mě moc pěkné čtení.

27.07.2023 4 z 5

Řekni, že mě chceš Řekni, že mě chceš Willow Winters

No, na to, jak je kniha krátká, tak jsem si myslela, že jí snad nikdy nedočtu. Námět knihy není nijak originální, ale proč ne. Sexuální vztah mezi šéfem a jeho podřízenou mi rozhodně nevadí. Ale děj sám o sobě je hrozně plytký, stejně tak postavy, které vám vůbec nepřirostou k srdci. Ač je to erotický román, tak sex samotný to bohužel neutáhne. Autorka nemá úplně špatný styl psaní, ale tohle je za mě úplně zbytečná kniha :/

12.07.2023 2 z 5

Všechno, co jsme ztratili Všechno, co jsme ztratili Jennifer Bright (p)

Musím se přiznat, že tento díl mi přišel rozhodně lépe zpracovaný a uchopený než díl první. Postavy mi více sedly, téma mě více bavilo. Ano, má to - jak já tomu říkám - takové to německé zpracování, kdy se příběh chvílemi táhne, nebo se postavy vyjadřují až moc roboticky, ale celkově tato kniha nabídla svým čtenářům opravdu krásný a dojemný příběh. Myslím, že příběh hodně oživil samotný Yeonjun a jeho domovina. Moc se mi líbilo, že jsem poznala nová místa, zvyky a pokrmy. Navíc hlavní dvojice podnikala zajímavé výlety, takže jsem si to užila s nimi. Jen mi prostě hrozně vrtá hlavou, že Yeonjun je Korejec, a přitom měřil snad 190 cm. Také ten konec bych si představila malinko jinak, ale chápu, proč to takto autorka pojala. Každopádně kniha se mi líbila. V rámci dalších knih to není žádné velké terno, ale v rámci německé literatury hodnotím poměrně dost pozitivně.

09.05.2023 4 z 5

Někdo zůstává Někdo zůstává Laura Kneidl

Lauru Kneidl mám z německých autorek opravdu hodně ráda a moc se mi líbí její styl psaní. Takže nemůžu říct, že by mě příběh sám o sobě zklamal. Docela jsem si užila, že hlavní hrdinka je původem z Pákistánu a ač se narodila v USA, tak ty pákistánské tradice a jídla se tu objevovaly. Já nikoho z Pákistánu neznám, tak to byla taková příjemná změna. Co mě ale zklamalo? Vztah ústřední dvojice, protože mezi Alizou a Lucienem byla doslova nulová jiskra. Mně tohle prostě hodně vadí. Jak mám někomu zbaštit velkou lásku, když tam není uvěřitelné zhola nic? Navíc zápletka mi přišla taková prvoplánová a nedomyšlená. Chápala jsem Lucienův strach, ale podle mě pak obyčejné promiň směřované Alize bylo dost nedostatečné. Škoda, že autorka víc nevyužila potenciál celého příběhu. Hezky se to četlo, ale žádný wow efekt se nedostavil.

27.11.2022 3 z 5

Láska k Vánocům Láska k Vánocům Karen Schaler

Milá a oddychová vánoční knížka. Nebýt Vánoc, tak by mě něco takového číst příliš nebavilo. Na mě to bylo až příliš cukříkové. Tak moc, že se ten cukřík někdy až zajídal. Ale jinak to bylo hezké. Chválím také na konci ty tipy a recept.

23.12.2021 3 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Na tuto novou sérii od Laury Kneidl jsem se velice těšila. O to víc jsem byla zklamaná ze začátku knihy, který mě prostě vůbec nebavil. Bylo to velice zdlouhavé, pořád se řešilo to samé dokola - ztracený bratr, problémy s rodiči i se školou atd. Už jsem si říkala, že to snad vzdám. Ale pak jsem vytrvala a i vám ostatním radím, abyste udělali to samé, pokud budete mít podobný pocit. Zbytek knihy je pak totiž pořádná jízda!
Od začátku knihy pomalu nahlížíme do různých tajemství, získáváme postupně indicie, které navádí, jakým směrem se příběh bude dál ubírat. Já se přiznám, že jsem na hlavní zápletku přišla hned od začátku, ale o to víc jsem čekala, jestli to tak skutečně bude a hlavně jak si s takovým tématem autorka poradí. Co si budeme povídat, není to zrovna úplně běžné, ač se s tímto tématem v životě potýká mnoho lidí. Nakonec musím říct, že kniha ve mě nechala hlubokou odezvu. Sama za sebe si totiž nejsem jistá, jak bych se k takovému tajemství postavila. A bylo mi líto Juliana, protože kroky, které v životě musel učinit, rozhodně nemohly být jednoduché. Přiznám se, že mi z toho bylo vyloženě úzko. Každopádně nemohu si pomoc, ale bylo to skvělé. Tleskám autorce, že se do takového tématu odvážila.

13.12.2021 4 z 5