Ketfl Ketfl komentáře u knih

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

"Dokážeš zachovat tajemství?"
Hlavní postavy v knize evidentně jo, protože jsem velkou část knihy přemýšlela, co se to zatraceně děje? Již anotace i název knihy napovídá, že velkou roli v knize bude hrát nějaký tajemný spolek. Ale zatraceně, přišlo mi, že pořád se objevují nové a nové otázky, ale skoro žádné odpovědi. Navíc ti kluci byli fakt docela psychopati. Každopádně, bylo to fakt neskutečně napínavé, že jsem se absolutně nemohla odtrhnout a čekala, co se dozvím dál. Autorka navíc píše vážně čtivě, takže tím se problém s odtrhnutím od knihy ještě zhoršuje.
"Postavili mě na nohy, zvedli mě tak vysoko, abych mohla létat, jen aby se mohli dívat, jak padám." A já taky padám, hlavně z toho konce! Už aby tu byl další díl, protože mě neskutečně zajímá, jak tohle dopadne.

18.12.2021 4 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Tohle bylo takové milé, peprné a zábavné počteníčko. Příběh je sám o sobě hezky napsaný, příjemně plyne, nejsou v něm nějaké extra šílené zvraty, které by vás úplně zničily, ale i tak se to nikde netáhne. Jak jsem začala číst, nemohla jsem se jen tak odtrhnout. Prostředí auto-moto-servisu je taky příjemná změna. Od autorky jsem zatím četla dvě knihy (Kontrast, Výměna rolí), které mě moc nezaujaly, ale tato kniha se mi opravdu líbila. Za mě povedené.

06.12.2021 4 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Tak tohle byl opravdu velice nádherný příběh, taková krásná sladká pohádka pro dospělé. Jako vždy skvěle napsáno, sympatické hlavní postavy, sladká romantika a spousta vtipu. U té scény s "flunkerbsht" jsem se smála jak šílená. Krásně nám to holky naše spisovatelský napsaly, moc jsem si tento příběh užila a určitě se k němu do budoucna zase vrátím.

05.10.2021 5 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

Opět moc hezký příběh, tentokrát o rodinných dramatech. Hlavní hrdinové příběhu, Bridger a Scarlet, mi byli oba moc sympatičtí, jen to měli chudáci opravdu dost těžké s rodiči. Nezávidím, byla to opravdu příšerná hrůza a jsem ráda, že já jsem nic takového nikdy nemusela prožívat. Nakonec oba měli velké štěstí a také kupu přátel, kteří jim se vším pomohli, takže to bylo opravdu moc hezké. Knihu jsem si moc užila a těším se na další díl.

11.09.2021 5 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Opět další skvělá kniha od naší milované autorky. Příběh mě pohltil od první stránky a nepustil mě do té poslední. Bylo to krásné, vtipné, sexy, ale taky velice smutné, i slzičku jsem musela zadržovat. Chemie mezi hlavními postavami mě absolutně bavila. Prostě opravdu nádherný příběh, který si do budoucna určitě přečtu ještě jednou. Užila jsem si to maximálně. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo velké množství chyb v textu, to je velká škoda. Každopádně těším se na další knihy.

04.07.2021 5 z 5

Bez závazků Bez závazků Vi Keeland

Abych se přiznala, ze začátku mě kniha moc nezaujala. Přišlo mi, že se tam hrozně zvláštně střídají scény, které tím působily usekle. I postavy mě zprvu nezaujaly. Už jsem začínala být smutná, že to bude snad první kniha od Vi, která se mi nelíbí. Ale nakonec to tak vůbec nebylo. Naštěstí, čím dál a dál jsem v ději postupovala, tak se kniha rozjížděla a v závěru musím říct, že se mi opravdu moc líbila. O té nemoci, co měla Hunterova rodina, jsem ani nikdy neslyšela, takže když jsem si o tom i něco přečetla na internetu, tak mi to bylo moc líto. Na knihách je úžasný, když dokážou přimět čtenáře prožívat příběh, jako by stál u toho, a to se této knize rozhodně podařilo. Když Hunter řekl Natalii "Jsem do tebe blázen, kulihrášku. Promiň mi to." úplně mi to málem zlomilo srdce. Závěr je však samozřejmě jako vždy potěšující. Ale byla to doslova citová horská dráha :-D Miluju to. Těším se na další knihu.

03.02.2021 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Tohle teda byla opět jízda. Colleen prostě umí psát! Sice tato kniha nedosáhla na mé nejoblíbenější knihy "Možná jednou" či "Odvrácená tvář lásky", ale rozhodně si i tak zaslouží plný počet bodů. Velice kladně hodnotím, že je kniha napsána z pohledu matky i dcery. Do obou jsem se dokázala plně vžít a příběh jsem s nimi neskutečně prožívala. Až jsem měla slzy v očích při těch drobných maličkostech, u kterých vidíte, že vás ten druhý opravdu miluje - viz ty melounové bonbony. Bože, to bylo tak krásné. Když jsem se dozvěděla o té zradě, opravdu mě za obě hlavní hrdinky bolelo srdce. Ale překvapilo mě, že si Morgan nepřečetla ty dopisy. Já bych si je asi přečetla, i přes to všechno (jo, zvědavost se ale někdy nevyplatí). No, prostě nádherný příběh. Prosím, prosím další knihu od Colleen co nejdříve :-)

09.01.2021 5 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Tak tohle bylo... srdcervoucí. Ten závěr mě dost rozesmutnil, i jsem si malinko poplakala. Nicméně fakt je ten, že kniha je skvělá. Opět velice čtivá, děj se mi moc líbil. Dokonce jsem úplně schopná se vžít do lidí, kteří se bojí, že jim někdo znovu zlomí srdce, že raději předem nepočítají v dalším vztahu s ničím dobrým. Jediné, co mě na knize trochu rozčilovalo, bylo sobectví Elodie. Už hned ze začátku jsem si říkala, jestli ji není trapné si pořád stěžovat těžce nemocné kamarádce. No, nakonec to i sama uznala a na závěr vše vyšlo najevo.

Každopádně chválím autorky, že do děje zakomponovaly opět Pixy, alias Skopový Esmeraldu Sněhovou vločku. Asi čtenářky v knize Drzý bastard tolik kozička zaujala, že ji neváhaly zmínit i tady. A já jim za to moc děkuji. Vykouzlilo mi to úsměv na tváři :-)

22.11.2020 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tuto knihu od Colleen miluju. Líbí se mi, jakým stylem je děj psán. Má to takový příjemný spád, který se dobře čte. Tuto knihu jsem četla už několikrát a pokaždé jsem z ní dost smutná. Nedokážu si představit tu bolest, kterou si musely postavy projít. Colleen zas a znovu dokazuje, že psát prostě umí, a že člověk její příběhy prožívá, jako by se to dělo před ním ve skutečnosti. Jedním slovem - krása.

11.05.2020 5 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Musím říct, že kniha mi rozhodně zůstala v hlavě. Dlouho jsem přemýšlela nad takovým životem, jaký obě hlavní postavy musely žít. My, co žijeme v relativně "obyčejném" světě, tohle asi nikdy nemůžeme plně pochopit. No, jinak kniha se četla úplně sama. Bylo to napínavé a rozhodně čtivé. Občas jsem trochu nechápala chování Bitsy. Ale zařazuju knihu mezi mé oblíbené. Doufám, že se brzy dočkáme nějaké další knížky od této autorky.

11.02.2020 5 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Musím se přiznat, že mě knížka dost zasáhla. Nejednalo se o takovou tu tuctovou erotickou romanťárnu. Oceňuji nápad autorek. Děj byl super, od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Přečetla jsem ji za jeden večer. Vtipné scény se prolínaly s těmi, při kterých mi ukápla i nějaká ta slzička. Doporučuji.

04.01.2020 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Skvělá knížka, Wellska je jedna z mých top hlavních ženských postav. Doporucuju přečíst.

23.07.2019 5 z 5

Z popela Z popela Aly Martinez

Stačí jedna vteřina a život, jak jste ho znali a milovali, shoří na prach. Může z popela vzejít i něco jiného, než jen smutek a bolest?

Easonovo manželství s Jessicou poslední dobou skřípe. Ona je doma s malinkou dcerou Lunou, zatímco on se snaží prorazit jako hudebník, ale moc se mu nedaří. S penězi na tom nejsou nejlépe a Jessice rychle dochází trpělivost. Naopak manželství jejich dlouholetých nejlepších přátel, Bree a Roba, vypadá jako z pohádky. Mají spolu dvě děti, úspěšnou firmu a chovají se k sobě, jako by spolu teprve začali chodit.
Dvojité rande mělo být zaslouženým povyražením pro oba páry. Jenže tohle rande se promění v peklo na zemi. A z plamenů se podaří dostat jen Easonovi a Bree.

Autorce se podařilo vytvořit velice zajímavý a emocionálně nabitý příběh. Skvěle popsala, jak se Eason a Bree vyrovnávají s následky obrovské tragédie. Oba dva přijdou o životní partnery a zůstanou sami na svoje děti. Eason a jeho malinká dcera Luna dokonce přijdou o střechu nad hlavou. Přesto, že kniha je nabitá emocemi, není napsaná tak, abyste ji museli celou probrečet. Text se čte skvěle a já byla opravdu moc zvědavá, co se dozvím dál.

Romantická linka je hodně pomalá a vztah ústřední dvojice se vyvíjí v letech. Eason a Bree měli dříve trochu vyostřenější vztah. Po tragédii si však zůstanou na blízku a Bree brzy vidí, že Eason není vůbec takový, jak si myslela. Eason byl celkově skvělá postava a já si ho opravdu oblíbila.

Příběh ale není jen o tragédii a vyrovnání se s prožitými traumaty. Hlavní dvojice brzy začne odhalovat temná tajemství, která čtenáře překvapí. Já sama jsem některé události vůbec nečekala.

Přesto, že příběh byl opravdu nádherný, tak půl hvězdičky ubírám za to, že toho dramatu mi tam přišlo už zbytečně moc. I tak si ale myslím, že tohle je kniha, kterou byste neměli přejít bez povšimnutí, protože rozhodně stojí za přečtení.

Hodnotím 4,5 z 5*

20.02.2024 5 z 5

Matt Matt Lauren Layne

3,5/5*

Příběh Matta byl za mě rozhodně lepší než příběh Iana. Hate to love romantickou linku mám ráda, ale tady mi přišla taková ne příliš uvěřitelná. Jako ta nenávist tam zase až tak nebyla. Příběh se ale hezky četl, kniha je krátká, takže příběh se nikde netáhl. Postavy samy o sobě mi přišly sympatické. Jen to ničím nevyčnívá z davu. Prostě příjemná odpočinkovka, u které za pár dní nebudete ani vědět, že jste ji četly.

20.01.2024 4 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Cassie Connor

Jakmile jsem zjistila, že tato kniha bude vycházet, tak bylo jasné, že si ji určitě nenechám ujít. Já předstírané vztahy miluju. Navíc podle anotace mi to hodně připomnělo Lásku po španělsku a ta se mi fakt moc líbila.

Musím říct, že příběh mě rozhodně nezklamal. S čím jsem měla trochu problém, byla hlavní hrdinka. Na jednu stranu je fajn, že v každé knize není jen nějaká křehká květinka, která potřebuje silného alfa samce, který se k ní chová hrozně, ale pak se do sebe šíleně zamilují. Tady dostanete prostě Rebeccu, totálně soběstačnou workoholičku. Ale mně nějak úplně nesedla. Hudson byl miláček, toho jsem si oblíbila hned. Celkově mě ale na knize štvalo, že některé věci nebyly řádně dovysvětlené. A hlavně ten konec? Nechápu, že Rebecca nechtěla od Hudsona žádné vysvětlení. Přišlo mi to, jak kdyby autorka potřebovala na závěr vytvořit nějaké poslední drama, ale za mě se to teda moc nepovedlo. Kniha byla jinak fajn, ale ten závěr to docela zkazil. Každopádně si myslím, že kniha stojí za přečtení.

30.12.2023 4 z 5

Šéf, co tě nadzvedne Šéf, co tě nadzvedne Winter Renshaw

U této autorky je to vždycky buď a nebo. Někdy je její kniha poměrně pěkně zpracovaná a někdy fakt vrtím hlavou, kdo to napsal?! Naštěstí tato kniha mi přišla poměrně povedená.
Kniha měla zajímavý prvek v podobě toho, co se stalo hlavní hrdince. Postavy mi přišly sympatické. Ano, téma bylo otřepané a nenabídne nic nového, přesto je to milá a romantická oddechovka na jeden dva večery.
Myslím, že za měsíc už nebudu vůbec vědět, že jsem tohle četla, protože kniha opravdu nenabízí nic překvapivého, ale jinak jsem si to užila. Pěkné.

30.12.2023 4 z 5

Život je příliš krátký Život je příliš krátký Abby Jimenez

Celou sérii Jenom kamarádi jsem si nesmírně oblíbila, protože autorka Abby Jimenez má absolutně dokonalý styl psaní a její příběhy jsem vždy přečetla jedním dechem. Proto jsem se už nemohla dočkat, jaký příběh přinese třetí díl. A ten mě úplně rozložil. Tahle kniha totiž nabízí dokonalý příběh, který vás donutí smát se a plakat zároveň.

Co rozhodně chválím, tak to, jak si autorka poradila s velmi smutným námětem smrtelné nemoci. Celou knihu totiž vyvažuje také skvělý smysl pro humor. Hlavní hrdinku Vanessu jsem si ihned zamilovala. Žije svůj život na plno a říká, co si myslí. Adrian je zase absolutní miláček od první chvíle, co se v příběhu objeví. Romantická linka je sice spíš slowburn a mně osobně by nevadilo i více erotických scén, přesto nemám celému příběhu téměř co vytknout.

Ano, některé scény byly bizarní, ale dost mě zaujalo, jak se celá rodina vyrovnávala s nemocí, která postihovala ženy ve Vanessině rodové linii. Řekněme, že i pro ostatní to nebylo vůbec jednoduché a každý musel bojovat se svými vlastními démony. Kniha ve mně vyvolala celou škálu emocí a vůbec jsem se nemohla donutit ji odložit. Také donutí čtenáře se zamyslet, protože když vám dochází čas, počítá se každá vteřina.

Tuto knihu a sérii celkově rozhodně doporučuji!
@vnimej_svet_knih

20.09.2023 5 z 5

Princezna a hráč Princezna a hráč Ilsa Madden-Mills

IG: @vnimej_svet_knih

Když Francescu chvíli před svatbou opustí snoubenec, rozhodne se, že její svatební šaty rozhodně nepřijdou vniveč. Oblékne si je a vyrazí do exkluzivního tajného klubu na maškarní ples. Tady se setkává s přitažlivým cizincem. Francesca však netuší, že se jedná o Tucka Averyho, hvězdu NFL, který přišel do klubu oslavit s přáteli své narozeniny. Na jednu noc se tedy Francesca a Tuck oddají hříšnému románku. Žádná jména, žádné závazky a masky se nesundávají.
Netrvá dlouho a Francesca zjistí, že oním tajemným cizincem je právě Tuck. A co hůř? On žije ve stejném domě a média mu přihazují jednu aférku za druhou. Jejich světy se naprosto diametrálně odlišují, takže je jasné, že je žádná budoucnost nečeká. Jenže osud dvojici připraví jiné plány v podobě dvou čárek na těhotenském testu.

Ve druhém díle se seznamujeme s Tuckem, který je nejlepším přítelem Ronana z prvního dílu. Autorka pokračuje ve sportovní tématice, ale jen v takové dávce, která potěší i ty, kteří sportovní tématice neholdují. Seznámení ústřední dvojice bylo rozhodně zajímavé. Ihned mezi nimi přeskočila žhavá jiskra a celkově musím říct, že jsem se od začátku do čtení celkem "zažrala". Přesto je pro mě druhý díl v závěru ještě o něco slabší než díl první. Již u předchozího dílu jsem měla trochu problém s autorčiným psaním a v tomto díle se mi jen potvrdilo, že ač Ilsa píše čtivě, mezi moje nejoblíbenější autorky se řadit nebude. Na knize se mi líbilo, že autorka vymyslela zajímavé životní příběhy obou hlavních hrdinů, díky čemuž čtenář mnohá jejich jednání chápe, přesto mi něco z toho přišlo už strašně protahované a úplně na hlavu. Závěrečné drama mě dost zasáhlo, a kdyby se něco takového stalo mně, asi bych to tak rychle jako Francesca nepřešla. Kniha byla čtivá, přesto úplně nadšená nejsem a knihu hodnotím poměrně průměrně.

Hodnotím 3,5/5

31.08.2023 4 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

Tato kniha pro mě byla jednou z nejočekávanějších romantických knih tohoto roku. Celou sérii totiž opravdu zbožňuju, takže jsem se na Christophera neskutečně těšila. O to horší pro mě bylo zklamání, které mě při čtení této knihy čekalo.

Autorka se hned od začátku snažila knihu pojmout vtipnou formou. Ano, párkrát jsem se zasmála, ale čím déle jsem četla, tím větší bizár to byl. Celé mi to přišlo totálně natlačené na sílu a vlastně to pak už ani nebylo vtipné.

Co se týče hlavních postav, hodně dlouho jsem nezažila, že by kniha měla tak extrémně nesympatické postavy. Christo byl za mě absolutní vypatlanec, který myslel pouze na to jedno. Jeho chování bylo úplně postavené na hlavu. Hayden byla rozhodně lepší postava, ale zároveň byla neskutečně mdlá a nezajímavá. Jediné, co mi na ní přišlo zajímavé, bylo její povolání. Ano, měla to být hodná holka, ale taky to za mě byla úplná rohožka. Vůbec nerozumím tomu, proč by se taková ženská zahazovala s chlapem jako je Christo.

Celé dílo na mě navíc působilo strašně zvláštně. Autorka usekávala jednotlivé scény, přeskakovala, kde se dalo a vlastně celé to cestování po světě mě vůbec nebavilo. Rozhodně čtivější mi přišla ta část, kdy se ústřední dvojice vrátila z cest a začala žít běžným životem. Jenže brzy mi přišlo, že se autorka snaží do děje zařadit ty prvky, které se jí osvědčily v předchozích dílech. Drama ve vztahu by mi přišlo přirozené, kdyby se toho autorka chopila možná trochu jinak. Obě postavy se opět zachovaly úplně nenormálně, nehledě na to, jakým stylem se vše vyřešilo. Závěrečná věta už byla fakt jen pomyslnou třešničkou na dortu téhle šílenosti. Za mě neskutečné zklamání. Jak celou sérii miluji, tak tohle byl absolutní propadák. Musím říct, že v celé knize nastalo úplné minimum scén, kdy jsem si říkala, že je to fakt super. Kdyby to napsala jiná autorka, tak tohle dílo nejspíš ani nedočtu. Takhle hodnotím 2,5/5 s úplně odřenýma ušima, a to jen kvůli autorce a předchozím dílům, které jsem si zamilovala. Tohle se fakt nepovedlo.

23.08.2023 3 z 5

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

Autorka mě mile překvapila, že se příběhu chopila trochu jinak. Kniha je pojatá humorně a dělá si tak trochu legraci z klasických romantických knih. Nora je totiž přesně ta hlavní hrdinka, kterou si normálně chlap nevybere. Ze začátku možná chvíli trvá, než čtenáři Nora přiroste k srdci, ale jakmile se celý děj přesune do malého městečka Sunshine Falls v Severní Karolíně, tak se příběh hezky rozjede. Vtipné úkoly a interakce mezi místními, Norou a Charliem mě moc bavily. U knihy jsem se několikrát pěkně od srdce zasmála. Za mě by neuškodilo ještě více chemie mezi Norou a Charliem, ale i tak jsem celkově s vývojem jejich vztahu spokojená. Konec byl možná mírně natahovaný, ale jako celek knihu hodnotím velmi pozitivně. Čtení jsem si užila a věřím, že si jej užijete i vy.
Pěkné počtení na léto!

17.07.2023 4 z 5