kilometr kilometr komentáře u knih

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Má první a zřejmě i poslední kniha od manželského dua Ahndoril.Po celkem slušném rozjezdu sotva průměrná krimi se spoustou chyb a nevýrazných postav.Takovým příběhům z 87.revíru to nesahá ani po kotníky.30%.

23.08.2017 2 z 5

Býti Skotem Býti Skotem Sean Connery

"Pojďme objevovat věci,o kterých nevědí ani místní," zaznělo od Seana ,"Musíme přijít s něčím svěžím,vizuálně vděčným a hlavně to musíme nějak zajímavě pojmout."80%.

22.08.2017 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Poslední dobou jsou Mistrovi knihy v rozjezdu výborné,hlavně potěší spousty hlášek,jen ten konec opět ztrácí dech a to je velká škoda.Sračky jsou hovna!65%.

18.08.2017 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

To se musí přečíst,je zbytečné to hodnotit.

18.08.2017 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Klasický klukovský evergreen.Tudíž dílo,u kterého se holčičenky nudí a nudit budou,protože to prostě nepochopí.80%.

07.08.2017 4 z 5

V rozpuku mládí V rozpuku mládí Robert Merle

Tuhle knihu mi doporučil člověk,kterého jsem potkal tak trochu náhodou(a doufám,že ho ještě uvidím).Kniha se mi velmi líbila a docela čučím,že je to takhle rozmáchlá sága.První kniha od tohoto autora,který si mě hned téměř získal.Mám stejný názor a náhled na ženy,jako Petr ze Sioraku a jeho nejen milostné eskapády se mi velmi zamlouvali.Tudíž se nevidíme naposledy.85%.

02.08.2017 4 z 5

Mio, můj Mio Mio, můj Mio Astrid Lindgren

Těžko říct,jak bych to hodnotil jako dítě,ale to bych byl býval věděl,kdybych si to přečetl,že?Takhle trochu prapodivný příběh(pohádka?),která nezklamala a možná až se opět stanu dítětem,tak se k Astrid opět vrátím.70%.

02.08.2017 3 z 5

Astrid Lindgrenová - životopis Astrid Lindgrenová - životopis Margareta Strömstedt

Moc pěkný životopis,místy téměř strhující a místy je to zbytečné opakování věcí,které už čtenář ví.75%.

24.07.2017 4 z 5

Čtyři západy slunce (Román o románu) Čtyři západy slunce (Román o románu) Mika Waltari

Místy velice čtivé a poetické,to když autor promlouvá se zvířaty a někdy jsem to trochu nepobral,to byly pasáže o srdci a třínohém muži.50%.

24.07.2017 3 z 5

Simona Monyová Simona Monyová Jiřina Veselá

Ženské prostě nevědí,co chtějí.Simona měla doma manžela moulu,nudného patrona a ten ji byl málo.Tak se zaláskovala do vraha a ten ji bil jak žito.Ale kdo chce kam....80%.

18.07.2017 4 z 5

Příběhy z Haliče Příběhy z Haliče Jurij Vynnyčuk

Veselé,moudré i tajemné příběhy z kraje.60%.

18.07.2017 3 z 5

Když psi pláčou Když psi pláčou Markus Zusak

Kniha mě zaujala obálkou.A potěšila romantikou mezi Octavii a Cameronem.A ten konec.....to je čtenářské vysvobození.Uff Tečka 15%

14.07.2017 1 z 5

Islandem po jedné stopě Islandem po jedné stopě Jaroslava Procházková

Je to cestopisný,místy vtipný.Kniha mě sice nerozhoupala k tomu,abych se na Island vypravil,ale fotky uvnitř knihy stojí rozhodně za kouknutí.

11.07.2017 3 z 5

Amelia Earhartová Amelia Earhartová Jennifer Lesieur

Velmi dobře napsaná kniha,od které se nedalo téměř odtrhnout.Přečteno za necelý den.85%.

10.07.2017 4 z 5

Vstát znovu se slepicema Vstát znovu se slepicema Joshua Ferris

Knihu doporučil sám Mistr King,tak jsem se na ni těšil.No,nebyla špatná,ale k popukání to taky nebylo.50%.

10.07.2017 3 z 5

Hadí zámek Hadí zámek Bram Stoker

Neskutečně naivní,hloupoučké,směšné a hlavně nehororové! 20%.

10.07.2017 1 z 5

Český biják Český biják Pavel Taussig

Po přečtení této knihy jsem si pár filmů přehrál a musím potvrdit přečtené-není nad český biják!!100%.

01.07.2017 5 z 5

Ve stínu mastodonta Ve stínu mastodonta Věra Nosková

Teprve má druhá kniha od této autorky a i ta se mi moc líbila,takže se určitě ještě setkáme.80%.

01.07.2017 4 z 5

Václav Havel - Život jako absurdní drama Václav Havel - Život jako absurdní drama Marie Formáčková

Jsem ročník 77 a osobnost pana V.H. moc nemusím a tato kniha mi především osvěžila paměť,proč to mu tak nadále je.A nejvíc mi chybí Ruzyně,Václave!65%.

01.07.2017 3 z 5

Deoduši Deoduši Jan Werich

To je prostě krásné čtení a pohlazení,po kterém spím jako miminko.85%.

01.07.2017 4 z 5