kilometr kilometr komentáře u knih

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Nebýt toho zbytečného vysvětlujícího závěru(a hlavně toho vysvětlování v pořadu Co se děje),tak je hodnocení vyšší.Jo Nesbo těžce nezvládl konec.40%.

25.11.2015 2 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

S každým dalším dílem je série HH lepší a lepší,tak doufám,že to vydrží :-).90%.

11.11.2015 5 z 5

Osobní poplach Osobní poplach Josef Holcman

Dobře čtivá kniha,mapující život jednoho člověka.I přes to,že se tu některé situace zbytečně opakují,se mi kniha líbila.75%.

19.10.2015 4 z 5

Tak upřímně těch 87%,co to má na databázi knih,dost dobře nechápu,ale až na pár povídek(výborné Brýle),se mi kniha nelíbila.A kult POE u mě padl.50%.

19.10.2015 3 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Začátek knihy výborný a asi tak 100 stran před velkým finále knize došel neskutečně dech a co je nejhorší,bylo vlastně jedno,jak to dopadne.60%.

19.10.2015 3 z 5

Kunhuta Přemyslovna: Vynucený sňatek českého a polského království Kunhuta Přemyslovna: Vynucený sňatek českého a polského království Hana Parkánová-Whitton

Po téměř třech letech jsem se vrátil k této autorce a přečetl její třetí knihu.Příběh Kunhuty mě neoslovil tak jako skvělá Anna Falcká,ale čtivé to je.Prostě oddechovka.50%.

03.09.2015 2 z 5

Hájili jsme hrad Hájili jsme hrad William Eastlake

Válka má spoustu příběhů a tenhle je místy čtivý velmi a místy dějem jen tak proplouváte,až dočtete do konce.65%.

03.09.2015 3 z 5

Měsíc je drsná milenka Měsíc je drsná milenka Robert A. Heinlein

U stránky 240 jsem to vzdal a přelétl to na konec.Bylo mi jedno,jak to vše dopadne.Po zajímavém začátku,knize došel dech.50%.

18.08.2015 3 z 5

Zázrak v Praze Zázrak v Praze Martin Leschinger

Tak tu máme příběh o tom,jak šéfredaktor deníku Hlas dne se i díky pražskému jezulátku na správnou cestu dá a ve své duši najde (snad) klid.Moc jsem to Hansovi nevěřil,dost podivný příběh.40%.

10.08.2015 2 z 5

Fucking, loving Ireland / Až vyrostu, chci být Ir! Fucking, loving Ireland / Až vyrostu, chci být Ir! Kateřina Hejlová

Těšil jsem se že se dovím něco o Irsku a dověděl jsem se dost málo.Vlastně ani nechápu,proč se ti tři do Irska zamilovali.Jinak se mi četlo prima a párkrát jsem se i dobře zasmál.70%.

10.08.2015 3 z 5

Bretaň - dcera oceánu Bretaň - dcera oceánu František Kožík

Kniha vám Bretaň a bretonce přiblíží téměř dokonale,ale dokud ji neochutnáte a neprocestujete sami,tak je to takové neosobní a prostě jen dobře napsaná jednohubka.85%.

31.07.2015 4 z 5

Grónsko - Ostrov splněné touhy Grónsko - Ostrov splněné touhy Alena Klempířová

Velmi pěkná kniha o tom,jak manželé Klempířovi do Gronska jeli,zdejší zemi si zamilovali,zdejší přírodu a lidi do srdcí vryli.100%.

31.07.2015 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Taková kniha je pro čtenáře pohlazení,lahodná jednohubka.Klukem budu až do smrti,proto mám takovéto příběhy moc rád.100%.

23.07.2015 5 z 5

Knihu jsem na straně 101 zavřel a vrátil do knihovny.Velká nuda.20%.

23.07.2015 1 z 5

Peníze Peníze Émile Zola

Ani tentokrát Zola nezklamal a napsal další výbornou knihu.Jedinou vadou na kráse vidím v tom,že souboj Saccard vs.Gundermann a životy lidí kolem nich mě moc neoslovily.80%.

23.07.2015 4 z 5

Žebrák se stříbrnou holí Žebrák se stříbrnou holí Ludmila Vaňková

Vcelku čtivá kniha.Místy to mělo větší šmrnc(Dalimilův příběh),místy menší(Václavův).60%.

23.07.2015 3 z 5

Šmírák Šmírák Jan Pelc

Dokud se příběh prolíná mezi příběhem party šmíráků a vzpomínáním Mutanta na dětství,tak je kniha vcelku čtivá.Ale jak začnou "výslechy" a Mutant popisuje život v kriminále,tak je to už o ničem a ....za konec jsem byl vděčný.50%.

09.07.2015 3 z 5

...a to mi nemůžete udělat ...a to mi nemůžete udělat Jan Pelc

Opravdu hodně netradiční kniha,od tohoto autora.Čte se ale jedním dechem.A i přes docela "zmatený" konec,pěkné počteníčko.80%.

09.07.2015 4 z 5

Oči soumraku Oči soumraku Dean Koontz

Touto svou knihou jste mě nepotěšil pane Deane,tak ani já Vás nepotěším.Začneme tím,co mě těšilo.Prostředí poutě je dobře vybráno,ale ne zcela vyčerpáno.Intimní scény mají šťávu a líbili se mi tak,že jsem si přál,přečíst si nějaký erotický román od Vás.Scény napětí a souboje se skřetama mě nebavili a zoufale nudily.Už jsem neměl dlouho chuť knihou prašit nebo jí přiložit do kotle,jako při čtení Vašeho díla.5%.

09.07.2015 odpad!

1984 1984 George Orwell (p)

Velký Bratr tě vidí......mě je to celkem vuřt.Raději krysy,než číst tuhle knihu ještě jednou.50%.

22.06.2015 3 z 5