knihomolka_eli knihomolka_eli komentáře u knih

Tajemství Tajemství Anna Todd

Zatiaľ mám prečítané 3 diely...a tento tretí je podľa mňa zatiaľ najlepší. Tessa a Hardin ma stále vedia naštvať, ale už som sa s tým nejako zmierila :-). Hardin ma štve tým neustálym privlastňovaním Tessy...povedala by som, že až chorým privlastňovaním. Mne osobne by sa nepáčilo, keby sa môj partner ku každému mužovi, kamarátovi v mojom okolí takto správal a už vôbec, že by sa im chodil vyhrážať. Je prirodzené mať kamarátov a kamarátky aj keď sú dvaja vo vzťahu, no Tessa a Hardin si v podstate zakazujú všetko a nemajú anilen spoločných priateľov. Na Tesse mi zas prekáža to ako Hardinovi káže, čo sa týka alkoholu a sama sa podľa svojich slov nespráva...v podstate si myslím, že jemu ten alkohol nespôsobuje také stavy ako jej. Je mi veľmi ľúto Landona, ktorý je v podstate až príliš dobrá postava a jeho súkromné problémy si proste nezaslúži, dúfam, že záverečný diel mu pripletie do cesty tú peknú a milú susedku :-). Nuž a záver bol ozaj napínavý, aj keď z tej scény pred koncom som bola sklamaná. Hardinova mama je už predsa zrelá žena a to čo a ako sa stalo v minulosti pre mňa nebolo dostatočným ospravedlnením tej celej situácie. Kimberly mi bolo tiež ľúto, tiež je mi sympatická, i keď trochu klebetná :-). No a Tessin otec síce prekvapil, ale zrejme to dobre dopadne a som zvedavá, ako sa ďalej bude správať jej mama. Napriek tomu,že mi knižka ako aj tie predchádzajúce prišla až zbytočne dlhá a hlavný príbeh dosť prehnaný v každom smere, číta sa rýchlo. Tak za mňa 2 *

12.11.2019 2 z 5

Krajina slobody Krajina slobody Ken Follett

Mám slabosť na Follettove knihy :-). Všetky sú totiž skvelé. Toto bola moja prvá kratšia kniha od neho a môžem povedať, že v nej nič nechýbalo. Mala všetko, čo vo Follettových knihách čakám :-). Jeho historické romány sú skvelé, napínavé, dúfala som, že to dopadne tak, ako to dopadlo, čítajú sa rýchlo, postavy aj ich príbehy sú veľmi uveriteľné. McAsh-ovi som od začiatku po koniec držala palce. Jeho ideály boli na tú dobu naozaj odvážne a taká vlastne bola aj Lizzie. Naozaj veľmi pekný príbeh.

05.11.2019 5 z 5

Pekne spinkaj, bábika Pekne spinkaj, bábika M. J. Arlidge

Táto kniha sa mi zatiaľ páčila od autora najviac. Rovnako ako predtým, krátke kapitoly mi veľmi vyhovovali, čítajú sa rýchlo, s čím samozrejme stúpa u čitateľa napätie. Páči sa mi, že autor vždy poskytne čitateľovi pohľad aj zo strany vyšetrovateľov, aj páchateľov, aj zo strany obetí...a konkrétne v tejto knihe boli napínavé hlavne kapitoly s Ruby...držala som jej palce a celé som to prežívala s ňou. Aj súkromný život vyšetrovateľov sa hýbe ďalej, sú sympatickí a som zvedavá ako bude ďalej pokračovať osud Helen, aj Charlie :) .

26.10.2019 5 z 5

Balík Balík Sebastian Fitzek

Je to moja prvá prečítaná kniha od autora. A musím povedať, že určite nie posledná. Píše úžasne :) , úplne iným štýlom, než na aký je bežný čitateľ zvyknutý. Veľmi dobrý príbeh, veľmi napínavé... Každou ďalšou kapitolou som mala iné podozrenie, no páchateľa som neuhádla ani náhodou...až nakoniec sa všetko správne odkrylo a pospájalo. Hlavná hrdinka si prešla peklom, nečudujem sa jej konaniu, myslím, že by tak konal každý, aj keď som sa miestami obávala, či vôbec po tom všetkom nebude sedieť ešte aj ona :) . Taktiež sa mi páči, že autor uvádza svoje kontaktné údaje a s tým som sa ešte nestretla...prečítala som si aj všetky listy jeho fanúšikov...a rozhodne by takto mali zmýšľať aj ďalší autori...tá spätná väzba stojí zato :) .

26.10.2019 5 z 5

Na koho to slovo padne Na koho to slovo padne M. J. Arlidge

Kniha sa mi pacila viac ako prva. Kratke kapitoly a to ako je pisana, nuti citatela precitat ju naozaj za chvilku...bola som strasne zvedava, kto je za tym a aky ma motiv. Bolo mi luto Tonyho...a bolo mi luto aj samotnej vrahyne, aj toho, aky mala na to dovod. Strasne smutne, strasne odporne...co sa dokaze diat v rodinach, ktore vyzeraju navonok ukazkovo. Knihu urcite odporucam a som zvedava na dalsie casti, do ktorych sa hned pustim :-)

22.10.2019 5 z 5

18 pod nulou 18 pod nulou Stefan Ahnhem

Dočítané :-) bavila ma viac ako Deviaty hrob...vyhovuje mi autorov styl pisania, jeho knihy ma vzdy tak vtiahnu do deja, ze ich necitam dlhsie nez 1-2 dni. Tu bol fakt dobry, celkom realny pribeh. Kniha bola plna napatia. Paci sa mi, ze v kazdej casti sa v podstate vedu dve vysetrovania, dva pripady, v dvoch krajinach...aj Dunja mala velmi zaujimavy a zial mozno az prilis realny pripad na tuto dobu. Nemozem sa dockat Motivu X, potrebujem vediet, co sa dalej stane s Dunjou...a tiez ako sa vyriesi vec s Theom, ktory sa dost vymyka spod akejkolvek kontroly rodicov a to na com sa zucastnil v tejto knihe je uz fakt cez. Tazko povedat ako si s tym rodicia poradia. Tiez ocenujem zaver a ze Fabian konecne prekonal sam seba...a neskoncilo to ako v poslednej knihe. Tiez ma zaujima ako si Fabian poradi s tym, co v zavere objavil :-( musim cim skor navstivit kniznicu :-) uz tam mame aj 4.diel :-)

20.10.2019 5 z 5

Deviaty hrob Deviaty hrob Stefan Ahnhem

Super kniha, chytila ma rovnako ako predchadzajuca. Velmi mi vyhovuju tie kratke kapitoly, je to ovela zaujimavejsie a rychlejsie :-). Dejovo sa odohrava pred predchadzajucou knihou, co mi vobec nevadilo. Jednu hviezdicku uberam len kvoli Fabianovi a tomu celemu okolo Nivy a zaveru...necakala som happy end, ale vzdy cakam, ze zlo bude potrestane...a tu to bolo nejako opacne...a tiez ma nastvalo Fabianove zlyhanie...pre mna malo dost obrovsky rozmer...a v podstate mi to vadilo, pretoze nejaky extra dovod to zlyhanie nemalo a policajtovi by sa to predsa len stat nemalo....

20.10.2019 4 z 5

Ententýky Ententýky M. J. Arlidge

Knižka sa rýchlo a dobre čítala.Námet bol zaujimavý, bolo to napínavé až do konca. Hoci podľa mňa sa dalo z tohto námetu spraviť lepší triler. Motív vraždenia bol slabý, nedomyslený. Vraždiť neznámych ľudí kvôli takémuti niečomu je zvláštne,dalo sa tam vymyslieť aj lepší dôvod. Ale inak kniha by mohla byť určite fajn napr. ako dovolenkové čítanie.

12.10.2019 3 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Prvá kniha bola strašná, táto je tiež. Mňa nebavila vôbec, ja to čítam už len z takej nejakej zvedavosti. Každý ju ospevuje a podľa mňa je ten príbeh zatiaľ úplne o ničom a v podstate by ma prekvapilo, keby sa to ešte zmenilo. Číta sa ľahko a rýchlo, ale Hardin, Tessa a vlastne všetci mi fakt lezú na nervy....to detinské vracanie si všetkého nevysvetleného, bozkávanie s kadekým a samé naschvály...a stále dookola...ja by som neodpustila môjmu partnerovi nič z toho, čo robí Hardin a podľa mňa by ani mne nikdy nebolo odpustené správanie na štýl Tessa :D ...fakt strašné....nejako mi to vôbec nesadlo :)

04.10.2019 odpad!

Návrh Návrh Elle Kennedy

Super kniha, teším sa na ďalšiu časť zo série :) Prečítaná bola za 1 deň, ja som sa od nej nevedela odlepiť :) Dobrý začiatok, veľa veľa naozaj vtipných momentov, oproti iným knihám s týmto žánrom tam bol sex naozaj v primeranom množstve, nič prehnané :) A okrem toho milujem hokej, takže celkovo nápad s hokejistami vážne oceňujem :) . Pekný príbeh o mladých inteligentných ľuďoch, každý so svojím problémom...toho Garrettovho otca by som doslova nakopala. Ale nakoniec všetko dobre dopadlo :) a teším sa na príbehy ostatných chalanov.

30.09.2019 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Zo začiatku ma kniha až tak nebavila...ale dala som jej šancu...a dobre som spravila. Je to jedno príjemné oddychové čítanie. Veľa krát som sa zasmiala, hlavne na Chase-ovi a jeho talente vo vymýšľaní si príbehov, ale aj na Reese a tom, ako s ním pri nich spolupracovala. Pekný a originálny námet. Obaja hrdinovia mali v podstate fakt smutnú minulosť a to ich spojilo ešte viac. Záver bol dokonalý...naozaj ma dojal, čo sa mi už dlhšie pri žiadnej knihe nestalo. Určite odporúčam :)

25.09.2019 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Práve čítam 2.diel, takže zatiaľ sa viem vyjadriť len k 1. časti....a nie som z knihy vôbec nadšená, číta sa pomerne rýchlo, aj napriek tomu počtu strán. Z príbehu mám ale dosť negatívne pocity. Začiatok bol celkom sľubný, páčil sa mi ten drzý chalanisko a milá, slušne vychovaná Tessa....ale to potom...panebože, z toho chlapca spravila autorka totálneho idiota...slušnejšie to napísať neviem, ktorý okolo úcty k ženám ani neprešiel...otrasné, z Tessy zas spravila ženu bez štipky sebaúcty...ono odpúšťať sa dá veľa, ale nie všetko. V polke knihy som sa pristihla pri tom, že by som Hardinovi neodpustila nič, že asi by sa mi ani náhodou nepáčilo, keby sa ku mne nejaký muž takto otrasne správal...keď som si myslela, že ma už nič nemôže prekvapiť, tak som bola na veľkom omyle...stupidita záveru a teda toho najhoršieho, čo Hardin Tesse vykonal, je už úplne cez čiaru. Toto je neodpustiteľné. To sa nedalo anilen čítať. Choré. Zhrnula by som to týmto výrazom. Sexu až nad rámec a enormne detailne opísaného...čo by mne ani tak nevadilo, ale vadí mi, že je ho tam toľko a v takomto podaní, aj keď je kniha žánrovo YA...obsahovo by podľa mňa medzi YA patriť nemala. Nuž...tešila som sa...ale ten záver autorka fakt prehnala...je pravda, že Hardin prežil veľa zlého...v detstve, ale stále si nemyslím, že by mal najtragickejšie detstvo na svete a že by ho oprávňovalo robiť takéto veci. Myslím, že normálneho človeka by udalosti z jeho detstva skôr prinútili ešte viac chrániť ženy a nie takto im ubližovať. V podstate sa môžem tešiť aspoň tomu, že som si knihu len požičala z knižnice a nevyhodila peniaze doslova do luftu.

23.09.2019 2 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Kniha ma veľmi bavila...od začiatku bola napínavá, autor stále niečím prekvapoval...v podstate je to už druhá kniha za posledný mesiac...pri ktorej som sa zamýšľala nad tým ako detstvo...školské časy...zlo medzi deťmi, vie zničiť človeka aj do budúcna...že to v takýchto prípadoch naozaj môže zanechať na duši človeka nezmazateľnú stopu...za mňa veľmi dobré čítanie, už mám doma aj zvyšok série :)

12.09.2019 5 z 5

Žiadosť o priateľstvo Žiadosť o priateľstvo Laura Marshall

Kniha sa mi naozaj páčila...čítala sa rýchlo, záver bol prekvapivý...a celkovo sa človek veľakrát zamyslel...aké zlo si vedia ľudia spôsobiť navzájom už v detstve a aké následky to potom má na celé ich životné smerovanie...

12.09.2019 2 z 5

Iba jeden rok Iba jeden rok Gayle Forman

Táto kniha ma bavila ešte o niečo viac ako 1. diel...až tu začalo všetko zapadať na svoje miesto...

12.09.2019 4 z 5

Iba jeden deň Iba jeden deň Gayle Forman

Pekný príbeh, taká oddychovka...dobre napísaná, číta sa rýchlo....bola som celkom zvedavá na ďalšiu časť a hneď som sa do nej pustila....okrem toho mám rada Shakespeara :) a toho tam bolo celkom dosť :)

12.09.2019 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Knižku radím k tým lepším trilerom. Nebol to /podľa mňa/ až taký psychotriler ako niekde uvádzajú, ale bavil ma. Vtiahol ma do deja od prvých strán. Páčil sa mi nápad - ten dom, s jeho zvláštnym majiteľom (myslím, že ja by som v takom dome, s takými pravidlami žiť nemohla, som strašný škrečok a ten život bez kníh?! pre mňa nepredstaviteľné), dve ženy so svojimi životmi, problémami, páčilo sa mi, že kapitoly neboli dlhé a že sa striedali kapitoly o Emme a Jane, ako minulosť a súčasnosť, veľmi ma to bavilo, vadila mi absencia úvodzoviek v častiach, ktoré patrili Emme. Priznám sa, že vinníka som neodhadla, mala som dva tipy a ani jeden sa nezhodoval s pravým. Samozrejme, ako sa blížil koniec, tak som tušila akým smerom sa to nakoniec celé uberie. Za mňa 4*z 5

24.02.2018 4 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Smutná, dojemná, krásna. Knižka o dvoch ľuďoch, ktorí majú/mali rakovinu v strašne mladom veku. Po prečítaní takýchto kníh sa zvyčajne dlho zamýšľam nad tým, o čo všetko tie deti rakovina obrala a o čo všetko sa obrať nedali :-) tu sa hlavní hrdinovia doslova našli, patrili k sebe, myšlienkami, názormi, humorom, vo všetkom sa mi zdali krásne zladení. Láska Hazel a Gusa bola tak krásna a čistá ako v knižke Tisíc chlapčenských bozkov medzi Poppy a Rune -om. Nebudem písať ako to všetko dopadne, ak by sa tu ešte našiel niekto kto to nečítal. Páčil sa mi štýl písania autora, páčil sa mi spôsob akým sa hlavní hrdinovia viac menej zmierili s rakovinou, sem tam som sa zasmiala pri ich humorných, či ironických poznámkach, či pri tom, ako sa pasujú títo teen ľudia so svojimi rodičmi, ktorí sú pod vplyvom choroby svojich detí, presne takí, akí by boli asi všetci rodičia na ich mieste. Sem tam som sa zasmiala, sem tam som si poplakala a sem tam som knižku na chvíľku odložila a nad všetkým sa zamyslela. Nie všetky otázky však majú odpovede. A niekedy je fajn brať prítomnosť ako niečo, čo je a neriešiť, čo by bolo, keby... Za mňa silná kniha plná silných ľudí :-)
Za mňa 5 * z 5.

22.02.2018 5 z 5

Tí, ktorí zlyhali Tí, ktorí zlyhali Hans Rosenfeldt (p)

U mňa zas 5 *z 5. Mňa tieto knižky neskutočne bavili a dúfam, že bude aj pokračovanie a že nebude dlho trvať, kým bude :-) Koniec totiž ostal taký, že som zvedavá, čo bude ďalej. Vyšetrovanie, prípad, vrah a celé to okolo ma vtiahlo maximálne do deja a za 1,5 dňa bola otočená posledná stránka knižky, súkromie vyšetrovateľov ma bavilo tiež, aj keď veľa postáv nakoniec nepôjde takým smerom, ako by som si želala :-) Teším sa na všetky ich ďalšie knižky :-)

20.02.2018 5 z 5

Dračí posel Dračí posel Rachel Hartman

Mám rada fantasy, a mám rada, keď autor ten fantasy svet v svojej knižke tak postupne jemne odkrýva, tu sa autorka snažila všetky pojmy a výrazy o tom, čo to a to znamená, natisnúť hneď na prvých stranách. Takže som mala nielen chaos v postavách, ale aj v pojmoch a celkovo som sa v tom strašne strácala, na konci knižky sú síce vysvetlivky, v prvej časti pojmov, v druhej tuším len o postavách, ale fakt ma nebavilo listovať celú knihu po každom druhom riadku. Prvých cca. 150 strán ma k tomu všetkému ešte aj nudilo, takže som chcela knižku nechať ako nedočítanú. Ale potom sa to už začalo rozbiehať, keď sa už čitateľ ako tak začne vyznať v tom prostredí, ide to čítanie už ľahšie. Prvú časť by som hodnotila na 2*z 5, najmä kvôli tomu kostrbatému začiatku, druhá časť ma bavila podstatne viac a dám jej 4* z 5. Nápad to bol dobrý, asi som ani nič s podobným motívom nečítala, záver som čakala trochu iný, niektoré postavy som si dosť obľúbila, a hoci tam bolo minimum romantiky, celkom ma to bavilo, a bola som zvedavá ako to dopadne, ale nevtiahlo ma to do deja tak, ako iné fantasy, ktoré som čítala, také tie, že ich čítate jedným dychom a nakoniec je vám ľúto, že to už skončilo :-) .
Keď si to celé zhrniem, neľutujem, že som knižky prečítala, ale čítala som aj podstatne lepšie :-)

17.02.2018 4 z 5