knihomolka_elka knihomolka_elka komentáře u knih

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Sama v černém lese je knížka, která mě upoutala na první pohled. Už delší dobu jsem fanda filmů, kde se dokonalá rodinka musí z finančních důvodů vzdát svého městského domu a odstěhovat do nějaké barabizny, kde se záhy ukáže, že není všechno tak úplně v pořádku. A tak když jsem v seznamu knih zahlédla tuhle, věděla jsem, že ji prostě musím mít!

Knížka je absolutně boží a fandové tohoto žánru ji jistě ocení. Do úplného konce jsem neodhalila KDO TO JE a navíc to napětí, ten adrenalin čišící z knihy mě absolutně dostali....pro víc textu mrkněte na mou recenzi ;)

14.08.2018 5 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Asi jedna z nejhezčích a nejemotivnějších knih, která se mi letos dostala do rukou. A co víc, popisuje naši ještě nedávnou minulost,která se zaryla do srdce našeho národa a utváří jeho přítomnost i budoucnost. Je to přesně ta kniha, jejíž četba by měla být naše národní povinnost!

23.09.2019

Sousedky Sousedky Cass Green (p)

Po velmi povedené předchozí autorčině knize (Sama v černém lese) jsem byla velice namotivovaná si tuto knihu přečíst. Velmi tomu přidalo i pozitivní hodnocení na Goodreads. Bohužel moje očekávání nebyla zcela naplněna. Knížka sama o sobě je dobrá, příběh neobvyklý a zajímavý, psychologie postav je vcelku slušně vykreslená. Nicméně samotný příběh je psán poněkud vlekle, asi jako když stará bába sedí u kafíčka a vypráví o svém životě. Ano, k těm postavám to sedí, nicméně čtení je díky tomu docela zdlouhavé.

23.09.2019 3 z 5

Pirát jménem Šampaňský Pirát jménem Šampaňský Petra Štarková

Knížka je vtipná, aktuální, poučná i hravá. Co je super, jednotlivé příběhy jsou krátké a hravě je přečtete dětem před spaním. Styl vyprávění mi připomíná klasické večerníčky. Je to něco jako novější Mach a Šebestová. Popravdě, jsem si jistá tím, že právě večerníčkové ztvárnění by této knížce opravdu moc slušelo. Tak snad se někdy dočkáme.

13.05.2019 5 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Nesmírně silný příběh přátelství jistě dojme nejednoho čtenáře. Motivy lásky, zrady ale i odpuštění to vše nabízí tato fenomenální kniha.

Jednou jste dole jednou nahoře, stejně jako dvě hlavní hrdinky vzdušné akrobatky Astrid a Noe. Jakmile se do tohoto příběhu začtete, už vás nepustí. Ale litovat toho rozhodně nebudete. Takto kouzelnou knihu jsem již dlouho nečetla.

03.11.2018 5 z 5

Čechoslováci ve světě Čechoslováci ve světě kolektiv autorů

Moc zajímavá a obohacující knížka. Jsem opravdu ráda, že jsem se do četby této knihy pustila.

01.05.2019 3 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Tracy Brogan

Knížka mě velice mile překvapila. Je psána s absolutní lehkostí díky čemuž se čte opravdu skvěle. Překvapilo mě, kolikrát jsem se u této knihy zasmála. Je to ideální knížka pro letní dovolenou.

12.06.2018 4 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Nádherný a velice emotivní příběh, který musí zasáhnout opravdu každého. Nabízí nám možnost nezapomenout na hrůzy minulosti. Poukazuje na sílu lásky a přátelství, která dokáže kvést i na místech, kde bychom to nečekali.

Pokud vás zaujala knížka Tatér z Osvětimi, je právě tohle kniha, do které by jste se měli rozhodně pustit, slibuji, že zklamaní nebudete. Více v recenzi ;)

11.06.2019 5 z 5

Planetarium Planetarium Jenny Broom

Nádherná knížka z parádně provedené a zajímavé edice naučných knih Račte vstoupit do muzea.

11.06.2019 5 z 5

Srdcová královna Srdcová královna Kimmery Martin

Tak na tuto knihu jsem se opravdu těšila. Sama se v prostředí nemocnice pohybuji téměř denně a tak mě zajímalo, jak bude tato romantika ztvárněná. Po přečtení musím podotknout, že se sice o nejlepší knihu letošního roku nejedná, ale jistě ani o tu nejhorší. Je to takový průměrný románek, který zhltne každá romantická čtenářka u čaje o páté.

09.03.2019 3 z 5

Buďte jako kočka Buďte jako kočka Alison Davies

Tak z téhle malé knížečky se stala moje srdcovka! Nejen že je neskutečně roztomilá, dokáže však člověku pozvednout náladu, uvolnit vnitřní nepokoj a umožní i koukat na svět kočičíma očkama. Miluju její ilustrace a jediné co mě mrzí je, že těch parádních obrázků, krásných citátů, zajímavých textíků a skvělých relaxací není více! Doporučuje 10 kočičáků z 10.

21.02.2019 5 z 5

Sedm kamenů lásky a ztráty Sedm kamenů lásky a ztráty Diana Gabaldon

Povinnost přečíst pro každého fanouška Cizinky! :D Ne teď vážně, knížka je opravdu skvělá a umožní nám nahlédnout do osudů vedlejších postav, na něž není v ději hlavní knihy prostor. Máme tak možnost dozvědět se třeba o původu Rodgera Mackenzieho (a musím dodat, že jsem si myslela, že to bude úplně jinak :D) ale i bratra lorda Johna, (což je mimochodem Hal), Jamieho nevlastní dcery nebo magického St. Germaina, či prostě milovaného lorda Johna. Stojí to za přečtení a stránky stejně jako v hlavním příběhu mizí pod rukama a než byste řekli švec máte dočteno. Za mě rozhodně 5 hvězdiček.

05.02.2019 5 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Jedna z nejkouzelnějších knížek, která se mi za poslední dobu dostala do rukou. Struktura příběhu plně koresponduje se samotným dějem. Chvílemi se pohybujete v temné dolině plné strachu o budoucnost Astrid a Noi, dvou akrobatek na vysoké houpačce, pak se zase dostáváme na vrchol a zdá se, že už vše bude jen lepší a lepší, než se vám znovu zatají dech a vy s hlavními hrdinkami bojujete společně o život. Miluji to.

17.10.2018 5 z 5

Za tebe bych život dal a jiné ztracené povídky Za tebe bych život dal a jiné ztracené povídky Francis Scott Fitzgerald

Knížka, díky které zase o něco víc miluji F.S.Fitzgeralda. Pokud se ke knížce někdy v průběhu života alespoň trochu přiblížíte, nakročte jí naproti a vrhněte se do četby. Stojí to totiž zato!

15.10.2018 5 z 5

S láskou Luisa S láskou Luisa Barbara Metzger

Další kousek z řady Srdcovek , kterým jsem byla tentokráte velice mile překvapena. Čas od času se prostě hodí, přečíst si nějaký ten idylický románek z přímořského prostředí, který zahřeje na dušičce. Romantická linka zde plyne velice pozvolna, vše tak působí věrohodně. Autorka dává čtenáři možnost těšit se na lásku stejně, jako se na ni těší hlavní hrdinka, a to je podle mě hlavní přednost této knížky. Taky fakt, že si u ní odpočinete k večeru po práci a pravděpodobně si i o něco zlepšíte náladu. Za mě tato kniha rozhodně ano!

17.09.2018 5 z 5

Já a holka odvedle Já a holka odvedle Jared Reck

Já a holka odvedle je knížka, která absolutně předčila má očekávání. Toto psychologické young-adult drama je absolutně kouzelné od začátku až do konce. Ať už tím s jakou lehkostí a věrností vykresluje charaktery jednotlivých postav, nebo prostě TÍM zasazeným v absolutně skvělém bodě celého příběhu. Dostala mě autorova promyšlenost TOHO celého a dle mého názoru tato kniha young-adult literaturu mnohonásobně převyšuje. Trochu to ve mě vlastně evokovalo knihy od Jodi Picoultové. Příběh Matta jehož smutek nikdo netoleruje a nerespektuje přivádí k zamyšlení nad osudy spousty dalších nešťastných lidí, nikdy totiž tak úplně nevíte, kdo vás miluje...

05.09.2018

Projezte se k těhotenství Projezte se k těhotenství Zita West

Zajímavá, inspirativní knížka, která má bohužel jisté mouchy. Více v recenzi ;)

05.09.2018 3 z 5

Popelčiny střevíčky Popelčiny střevíčky Trisha Ashley

Knihu bohužel nemohu vychválit do nebes, díky úvodním sto padesáti stránkám, které mě doslova mučily. Naštěstí se pak příběh aspoň trošku spravil, ale na pět hvězdiček už bohužel nedosáhnul. Pokud hledáte něco na zaplnění času, co bude velice jednoduché a děj se nebude moc měnit pak ano. Za mě je tohle ovšem nejslabší ze Srdcovek - bohužel, a to jsem do knihy vkládala tolik nadějí. No a možná proto jsem byla i tolik zklamaná. Knihu četla i mamka (čtyřicátnice) a byla moc spokojená. Opravdu je to jenom o tom co od knihy očekáváte, takže nemohu ani doporučovat ani nedoporučovat. Prostě posuďte sami na co máte chuť. - a ano ta chuť je více než na místě, protože téměř na každé straně je zmínka o jídle. Tak dobrou chuť a dobré čtení :)

03.09.2018 3 z 5

Půlnoční odhalení Půlnoční odhalení Melinda Leigh

Knížka je parádní! Jen od ní nečekejte klasický šílený thriller, ono se totiž jedná o něco místy odlehčenějšího. Zatím jsem se s podobným žánrem nesetkala, ale označila bych ho jako detektivní romantický thriller. Kniha tedy snoubí tajemno a temno s opatrnou láskou. No není to ideální pro odlehčenou letní četbu?

Musím zcela nesouhlasit s tvrzením martina.tim, že by knihu napsal nezkušený autor. Kniha má krásně rozvětvenou dějovou linku, dobře promyšlené postavy i zločin. Jediné co by se dalo do příště vylepšit je lépe a déle utajovat vraha. Nicméně mně se kniha líbila opravdu hodně a jsem moc zvědavá na další knihy z této Půlnoční série.

19.06.2018 5 z 5

Jane - moderní příběh Jany Eyrové Jane - moderní příběh Jany Eyrové April Lindner

Hezké, jednoduché a čtivé převyprávění klasického románu v moderním duchu. Věřím, že pro ty, kteří neradi čtou klasickou literaturu, může tato kniha představovat slibný kompromis, jak se s dějem Jany Eyrové seznámit. Přesto mi nepřijde správné si nepřečíst originální knihu, která je sama o sobě prostě dokonalá.

Román Jana Eyrová patří mezi mé nejoblíbenější klasické romány, proto pro mě tahle kniha představovala jakési zpestření, které musím konstatovat, bylo více než slibné.

23.04.2018 4 z 5