Knihomolka97 Online Knihomolka97 komentáře u knih

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Podcast Opravdové zločiny znám, ale neposlouchám. Po knize jsem pokukávala a jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst v rámci štafety.
V prvé řadě musím pochválit grafické zpracování knihy. Vevnitř to vypadá fakt dobře, je to přehledné a zkrátka super. Nechybí i fotografie.
Těch případů tu je teda více, než jsem čekala. Možná bych jich brala radši méně s více informacemi. Některé jsou známé a sama jsem si o nich dřív vyhledávala informace na internetu, takže nic moc nového jsem se nedozvěděla. Ty méně známé, nebo pro mě úplně neznámé jsem ale hltala a vstřebávala nové informace.
Určitě to není pro slabší povahy, protože chvilkama to bylo fakt brutální, nechutné až k neuvěření. Brrr.
Občas mě teda pobavilo, kolik dostali let vězení (200 a více, však proč ne :D ).
A sem tam jsem se podivovala nad některými ženami...jak můžou být s prominutím tak blbé. Nepochopím prostě!

27.06.2022 4 z 5

Zrada Bílé růže Zrada Bílé růže V. S. Alexander

Já určitě doporučuji. :)

27.06.2022 5 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Na knihu mě nalákaly především pozitivní ohlasy, bohužel se k nim nepřidám.
Téma knihy je únos 3 leté holčičky, nic příjemného. Začalo to velmi slibně, bylo to napínavé, mělo to spád, četlo se to dobře. Ale asi jsem čekala něco jiného, než se z toho nakonec vyklubalo...
Postupně mi začaly vadit ty skoky v čase. Vždy, když kapitola končila tak napínavě, další kapitola byla o něčem úplně jiném a mně to prostě nesedělo. Některé části mi tam přišly zbytečné, nezáživné, že bych je klidně vynechala. Naopak jiné byly zajímavé, soustředila jsem se hlavně na ně a vlastně kvůli nim jsem četla dál.
Já vím, že to mělo být speciální a originální, ale zkrátka za mě ne.
Kdo stojí za únosem jsem netušila, důvod jsem ale uhodla. To samé u posílání kazet. Čekala jsem větší překvapení a odhalení.
Konec mě bohužel taky zklamal, byl až moc uspěchaný..achjo.
Sice tam bylo takové nalákání na další díl, ten ale určitě vynechám.
2,5⭐/5⭐

27.06.2022 2 z 5

Druhá šance pro Zoe Druhá šance pro Zoe Michaela Schmiedlová

Druhá šance pro Zoe je opravdu velmi milý, odpočinkový, romantický příběh, i když chvilkama i smutný, co si budeme..
Kniha je vyprávěna ve dvou časových rovinách - před 20 lety z pohledu Terezy a v současnosti z pohledu Zoe. Matka a dcera. :)
Obě linky jsem si užívala a obě mě chytly za srdce. K mužským hrdinům můžu říct jen to, že bych jednou chtěla potkat taky takového Jamese (nebo Quentina). :D
Moc se mi líbilo, jako roli tu hrál osud. Krásně do sebe vše zapadlo. :)
Snad všechny postavy jsem si oblíbila, příjemná parta lidí, která držela při sobě.
Jediná postava, která mi příliš neseděla, byla Kim (dobře napsaná "macecha" :D ).
Při čtení se mi sbíhaly sliny, protože Tereza i Zoe jsou velmi nadané cukrářky. Takhle péct bych chtěla umět taky. Určitě někdy zkusím upéct ten výborný dort, jehož recept najdeme na konci knihy. :) A líbilo se mi taky prostředí, kde se příběh odehrává.

21.06.2022 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Čekala jsem trošku něco jiného, nicméně se mi do ruk dostal dost dobrý thriller. Vyprávěno je z pohledu hned několika postav a četlo se mi to moc dobře.
Hlavně v první polovině to chvilkama ale bylo takové pomalé, na mě až nudné, zdlouhavé, druhá polovina ovšem byla jízda. Jízda plná zvratů a odhalování tajemství z minulosti. To, co postupně vycházelo najevo..no.. mazec! Vše do sebe zapadalo a dva momenty mě fakt překvapily!
Sympatické mi byly pouze dvě postavy, jinak mi nesedl nikdo. Třeba Charlie mě dokázal vytočit do běla! Prostředí se mi líbilo, atmosféra byla eňo ňuňo a konec jsem teda nečekala vůbec! Chválím! :D

21.06.2022 4 z 5

Urob mi to Urob mi to Stela Rouge

Obálka, název, nálepka 18+ varuje před drsným, vulgárním příběhem plným sexu. To je určitě dobře, hlavně to 18+. :D
Je vyprávěno z pohledu hlavní hrdinky Emy a také z pohledu jednoho nejmenovaného psychouše..Četlo se to skoro samo. Ze začátku jsem teda byla až šokovaná, protože ten týpek...ten byl opravdu povedený. To bylo moc i na mě.. trochu jsem se obávala, že to bude tak "úchylné" celou dobu, ale naštěstí ne.
Příběh jako takový mě celkem bavil, drsnější erotiku/romantiku já můžu. Když se k tomu přidá tak trochu stalking, posedlost no jéje. :D
Erotické scény podle mě nebyly psaný nějak dopodrobna (což je plus) a upřímně jsem erotiky čekala víc. Je to určitě i tím, že je kniha tak krátká.
I tak to bylo samozřejmě žhavé, chalani, teda jeden chalan sa mi páčil. :D Kdo je ten psychouš (pardon.. nevím, jak jinak ho nazvat), jsem začala tušit někdy za polovinou, ale bylo to pěkně zamotané skoro až do konce.
Jenže mi strašně neseděla hlavní hrdinka. Ze začátku celkem ano, postupně mé sympatie klesaly. Někdy jsem si říkala, že není úplně nejchytřejší..její rozhodnutí postrádaly jakoukoli logiku a na konci u mě tak klesla! Že jsem myslela, že tu knihu roztrhnu. :D Jako ne. NE! Úplně mi to zkazilo dojem z knihy. :(
2,5⭐/5⭐

15.06.2022 2 z 5

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Uff.. vůbec nevím, kde začít. No v prvé řadě musím přiznat, že jsem nečetla anotaci. Věděla jsem pouze, že Hra na druhou je román, kde hraje klíčovou roli vyšší věkový rozdíl a starší je žena. To já ráda.
Byla jsem proto docela překvapená, jakým směrem se příběh ubíral. Ta událost, co se stala, mi sebrala vítr z plachet a chvilku jsem nebyla schopna slova. Mně to bylo tak strašně líto! A vše jsem to prožívala..
Příběh mě vtáhl od úplného začátku, od prvního momentu přeskočila mezi Nelou a Benem jiskra a já jim strašně fandila!
Ben byl jednoduše úžasný, vyspělý a hlavně velký bojovník. U Nely jsem chápala její dilema a též mi byla moc sympatická..
Jediný, kdo mi moc nesedl, byla Romana. Nevím..prostě mi úplně nesedla. ‍️
Knihu jsem doslova zhltla, protože to je opravdu taková jednohubka na jedno odpoledne. Na konci mi bylo líto, že už je konec, klidně bych četla ještě dál. I slza mi málem ukápla.
Příjemné překvapení 4,5⭐/5⭐

13.06.2022 5 z 5

Vendetta v Bransonu Vendetta v Bransonu Luboš Hejda

Vendetta v Bransonu je pro mě takový knižní Vřískot, super vyvražďovačka. :D Četla se dobře, bavila mě a na konci mě jedno odhalení fakt překvapilo, to jsem teda v žádném případě nečekala...

13.06.2022 4 z 5

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

Kniha má poměrně vysoké hodnocení, ale mě teda moc nenadchla. Styl vyprávění byl určitě zajímavý a nečetlo se to špatně. První půlka ale nebyla moc záživná, neměla jsem pocit, že by se příběh nějak posouval.. Nicméně druhá polovina byla mnohem lepší.
Jedna osoba mi od prvního momentu nebyla vůbec sympatická, něco mi na ní nesedělo a v průběhu jsem si mé tušení jen potvrdila. Ovšem části, kde tato osoba vystupovala a dělala, co dělala, mě hodně bavily. Bylo fakt zajímavé to sledovat. Těžko se to popisuje, abych nic neprozradila. :D
Příběh je tedy předvídatelný a vlastně jen jeden moment mě fakt jakože fakt překvapil.
Důvod k únosu.. no.. zkrátka zoufalí lidé dělají zoufalé věci... Na konci jsem teda čekala větší dramaa, bylo to takové rychlé. Není to nijak zvlášť napínavé čtení, ale zajímavý psychologický thriller.
A za mě slabší průměr 3⭐️/5⭐️

08.06.2022 3 z 5

Tři kroky od pekla Tři kroky od pekla Veronika Černucká

Někdy si říkám, že je škoda, když kniha nemá hezčí obálku, což je přesně tento případ. Tři kroky od pekla v sobě totiž ukrývá vážně skvělý detektivní příběh a mě osobně obálka spíš odrazuje. Což je škoda. Ke knize jsem dostala díky knižní štafetě, jinak by mě určitě minula.
Kniha je pro mě drsná tématem i jeho zpracováním, není to příjemné čtení, ale velmi návyková záležitost. Nemohla jsem se vůbec odtrhnout, autorka mě dokázala udržet ve střehu po celou dobu.
Vůbec jsem netušila, jak to s tím vrahem může být. Samozřejmě jsem měla v hlavě různé teorie ale netrefila jsem se. Byla jsem tedy dost překvapená až šokovaná odhalením na konci. A úplně nečekaně jsem neudržela slzy. Jeden moment byl prostě úplně šílený a bylo mi strašně líto jedné postavy..
Když jsem u postav - bohužel musím vytknout, že jich v příběhu bylo až moc. Pletla jsem si je, některé části mi přišly už překombinované a měla jsem v tom trochu zmatek. Méně je někdy více, znáte to.. Kvůli tomu nedávám plný počet, ale 4⭐️/5⭐️.

08.06.2022 4 z 5

Králova mlha Králova mlha Aleš Diviš

Příběh je spíše odpočinkového rázu, ovšem nechybí pár napínavých, akčních, někdy krvavých scén, také překvapivých momentů a magie. Je vyprávěno v er-formě a ústřední postavou je zloděj Nydeon. V průběhu se ale objeví další klíčové postavy - třeba takového elfa Theliana jsem si oblíbila skoro okamžitě. Pak také Yogrif stojí za zmínku, protože ten mě bavil svýma hláškama! Co věta to perla. :D Společně s dalšíma postavama tvořili zajímavou nesourodou partu a to se mi strašně líbilo. (Hned jsem si vzpomněla na Šest vran :D )
Začátek byl pomalejší, postupně to bylo čím dál zajímavější, vše do sebe zapadalo a poslední třetinu jsem doslova zhtla. Moc se mi líbil svět, kde se příběh odehrával (byť mi chviličku trvalo se v něm zorientovat).
Vše bylo ale hezky popsáno a vysvětleno - historie, prostředí, atmosféra, magie, bytosti... Popisů bylo poměrně dost, naštěstí mě nenudily. Na začátku knihy najdeme samozřejmě také mapu. Naopak nenajdeme romantiku - pro mě nezvyklé, ale příjemné zpestření a zjištění, že to jde i bez ní. A to já romantiku vyhledávam skoro všude... :D
Závěr navnadil na pokračování, jsem opravdu zvědavá, co bude dál a těším se na další díl! Ještě musím pochválit obálku, která je podle mě naprosto skvělá!
4,5⭐️/5⭐️.

01.06.2022 4 z 5

Král Král Devney Perry

Čekala jsem drsnější romantiku, což jsem taky dostala a byla to jízda. Přiznávám ale, že jsem to čekala víc drsné (třeba na Amo to v tomto směru v žádném případě nemá), ale takto to bylo perfektní. Kombinace romantiky/erotiky/a tak trochu detektivky z motorkářského prostředí. Příběh je vyprávěn v ich-formě z pohledu obou hlavních aktérů. Asi nemusím říkat, že se to čte jako po másle.
Hlavní hrdinka Bryce mi sedla od úplného začátku, byla cílevědomá a nebála se jít do všeho po hlavě, necouvla za žádnou cenu. Dash alias King byl prostě a jednoduše boží, o takovýchto chlapech chceme číst, že... :D Jiskřilo to mezi nimi od prvního setkání a já si jejich sbližování maximálně užívala.Dashe jsem v jednom momentu měla chuť něčím praštit po hlavě, ale nevydržela jsem se na něj zlobit moc dlouho.
Romantická linka za mě teda úžasná a chvilkama úplně sladká. Erotiky bylo v přiměřené míře. Co se týče "detektivní " části, tak ta mě taky bavila, nebylo to předvídatelné, měla jsem v hlavě několik teorií... Uff, těším se na Rytíře!

31.05.2022 5 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Autorku znám díky sérii Všem klukům, které jsem milovala. Četla jsem všechny tři díly a bylo to moc fajn romantické sladké čtení.
Léto, kdy jsem zkrásněla jsem si chtěla už dlouho přečíst, nuž dostala jsem se k tomu až teď. Myslím, že kdybych ji četla o pár let dříve, byla bych víc nadšená. Už nejsem cílova skupina, je to příběh rozhodně pro mladší čtenářky.
Nemůžu určitě upřít čtivost a styl vyprávění. Přítomnost se střídala s minulostí, což se mi líbilo. Příběh jako takový mě bavil, vrátila jsem se o pár let zpátky a zavzpomínala na staré dobré časy. Krásně na mě taky dýchla atmosféra léta. :)
Problém knihy pro mě ale byla hlavní hrdinka Belly. Nedokázala jsem se do ní vžít, byla ufňukaná, užalovaná a nelíbilo se mi její chování k její mamce. Jasně, je skoro o 10 let mladší než já, ale ne, prostě ne. :)
Taky jsem nechápala, co přesně na Conradovi vidí.. za mě byl totiž takový nevýrazný, moc se neprojevoval.. vůbec ho nepovažuji za "bad boye". Oproti němu Jeremiah mě zaujal mnohem víc svou osobností a celkově chováním. Takové zlatíčko.
V příběhu se objevil ještě jeden týpek, který se mi taky docela zalíbil.. Takže to bylo celkem zamotané. Kniha řeší i poměrně závažnější témata, která prostě k životu patří...
3⭐️/5⭐️ a další díly rozhodně nevynechám. Moc se těším na adaptaci, která podle ukázek nevypadá vůbec špatně.

31.05.2022 3 z 5

Než padne tma Než padne tma Emma Haughton

Výborná kniha.. Doporučuju!

30.05.2022 5 z 5

Všichni naši ex Všichni naši ex Eva Woods (p)

Od knihy jsem neměla žádná velká očekávání kvůli nízkému hodnocení, nicméně mě poměrně příjemně překvapila. Nebylo to tak špatné čtení a chvilkama jsem se dobře bavila. Čtveřice kamarádek (Helen, Marnie, Rosa, Ani) se dohodnou, že si navzájem dohodí svoje ex.. to přece nemůže dopadnout dobře...
NO... bylo to rozhodně zajímavé, bavilo mě to, prakticky jsem to hltala a fandila některým dvojicím. Mám ale pár výhrad.
V průběhu se objevovaly nové a nové postavy až jsem se v nich začala ztrácet. Bylo jich tam až moc a v jeden moment jsem měla trochu krizi.
Taky mi vadilo neustálé opakování a vzpomínání jednoho jména. Ed. Pak mi vadil i on osobně. :D
Ani jedna ze čtyř hlavních hrdinek mi nepřirostla příliš k srdci. Naopak nejoblíbenější postavou byl Karl. Ten mě celou dobu tak bavil!
Kniha byla v mnoha ohledech předvídatelná, ale já byla ráda, že ze se to vyvíjelo směrem, kterým jsem chtěla a závěr se mi moc líbil.
3,5⭐️/5⭐️

25.05.2022 4 z 5

Milovat a psát Milovat a psát Lily King

Milovat a psát mě zaujalo krásnou obálkou a anotací. Bohužel jsem od příběhu dostala něco jiného, než jsem čekala.
Prvních cca 90 stran jsem se nemohla pořádně začíst, nic moc zajímavého se nedělo a hlavní hrdinka nebyla úplně podle mého gusta (v průběhu jsem si ji ale oblíbila :) ). Styl vyprávění byl takový.. zvláštní. Ich-forma z pohledu Casey a její časté vzpomínky do minulosti. Nebylo to moc záživné.
Naštěstí se to zlomilo v okamžiku, kdy se na scéně objevili Silas a Oscar. Milostné trojúhelníky já můžu, i když tady vlastně nebyl nijak výrazný. Osobně mě víc zaujal Oscar, ale Silas též nebyl špatný.
Nakonec to bylo příjemné oddechové čtení, ale myslím, že za pár měsíců si na knihu nevzpomenu. Konec mě docela překvapil, čekala jsem, že to dopadne jinak. Ale bylo to pěkné. :)

25.05.2022 3 z 5

M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek Dalibor Vácha

Josef Mašín, Josef Balabán a Václav Morávek - tři čeští odbojáři, známí jako tři králové. Kniha sleduje hlavně jejich osudy ale samozřejmě i dalších lidí, kteří se na odboji podíleli. Vidíme jak takový odboj probíhal, jak prakticky neustále všichni žili ve strachu, skrývali se a stejně neváhali položit život za svou zem. Neuvěřitelná odvaha. Přiznávám, že občas jsem se zasmála nad nějakou jejich hláškou..černý humor no.. :)
Kniha je napsána formou příběhu, což je super. Četlo se to moc dobře, byť to chvilkama bylo trochu zdlouhavé a bohužel tedy musím snížit hodnocení. Části, kde se vyslýchalo (mučilo), mi nedělaly vůbec dobře, ale jsem ráda že jsem si knihu přečetla. Doporučuju všem, co se zajímají o toto období a chtějí se dozvědět něco nového. Či chtějí příběh tří králů prožít na vlastní kůži..

23.05.2022 4 z 5

Mrchy Mrchy Melanie Blake

Tahle kniha je naprostá pecka a zatím asi největší překvapení roku. Anotace zněla lákavě a věděla jsem, že se mi příběh bude líbit. Ale až tak? Wow!
Příběh plný intrik, podrazů a sexu.
Je napsán v er-formě poutavým stylem. Užívala jsem si i detailněji popisy filmařského prostředí, kde se příběh odehrává a to je co říct. :D
Na začátku je seznam postav a o každé alespoň pár informací. Což je super pro lepší přehled, protože jich je poměrně hodně, každá dostává svůj prostor a jsou vlastně navzájem propojené. Je zajímavé, že postavy jsou věkově starší. Máme tu tedy hlavně ženy, ale muži samozřejmě též nechybí.
Musím říct, že jejich charaktery byly perfektně vykresleny. Jakž takž jsem si oblíbila snad jen dvě postavy. :D Jinak to byli všichni do jednoho velcí intrikáni, podrazáci a sobci. Co všechno byli schopni někteří udělat pro úspěch...mazec. A já to úplně hltala a chtěla víc a víc. Dočkala jsem se také pár momentů, které jsem nečekala a hlavně ke konci zvratu, který stál opravdu za to.

20.05.2022 5 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Kniha je napsána velice poutavě, střídá se minulost se současností a je v ich-formě, co víc si přát? :D Četlo se to jako po másle, čtení jsem si dávkovala, abych si to co nejvíc vychutnala.
V současnosti prožíváme příběh Natálie, která se nešťastnou náhodou ocitne v nemocnici, kde potká babi Kratochvílovou. Ta ji začne vyprávět příběh osudové lásky její starší sestry Evy z období druhé světové války.
Bavily mě jak části Nat tak Evy. Bylo to dojemné, milé, smutné a krásné zároveň. Slzička samozřejmě ukápla.
U Natálie se mi líbila její "proměna", že si uvědomila, že by mohla žít a chovat se jinak.. Příběh Evy mě chytl za srdce. Doba a atmosféra druhé sv. války byla výborně vykreslená. Ne nijak do podrobna, ale tak, že jsem měla pocit, jako bych to zažila na vlastní kůži. Brrr..
Kniha plyne opravdu krásně a dočkáme se i pár překvapivých částí. Hlavně ke konci, kdy jsem četla doslova se zatajeným dechem. Jeden moment jsem teda vůbec nečekala a chvíli jsem nebyla schopna ničeho...

17.05.2022 5 z 5

Tajemství v nás Tajemství v nás Anna Savas

Kniha mě zaujala na první pohled nádhernou obálkou. Bohužel z ní mám podobný pocity jako z BreakAway - krásná obálka a příběh trošku pokulhává. Tím nechci říct, že by byl vyloženě špatný, to vůbec. :)
Za mě je to lepší průměr, přijemná kniha na odpočinek, ale nic převratného.
Vyprávění v ich-formě a střídání pohledu obou hlavních aktérů mi perfektně vyhovuje. To je vždy velké plus.
Tessa se mi zalíbila hned od začátku, Cole si mé sympatie získával postupně. Jejich sbližování bylo pomalé a nenásilné. Zkrátka slow-burn romance jak vyšitá. Chemii i lásku jsem jim věřila.
Oblíbila jsem si některé vedlejší postavy a také se mi moc líbilo prostředí, kde se vše odehrávalo.
Kámen úrazu bylo to, že se příběh chvilkama zbytečně táhl a byl zdlouhavý. Ty správné grády nabral spíš v druhé polovině. Tajemství Tessy je poměrně předvídatelné a ne moc originální. Zrovna nedávno jsem četla knihu, kde se stala podobná událost..
Velmi mě mrzí příliš urychlený konec. Cítím se ochuzena, protože to, co mě zajímalo, jsem se nedozvěděla a přišlo mi to takové useknuté. :(
Váhala jsem s hodnocením a nakonec dávám 3,5⭐️/5⭐️

13.05.2022 3 z 5