Knihomolka97 Knihomolka97 komentáře u knih

Cudzinca nemiluj Cudzinca nemiluj Ivana Ondriová

Po dlouhé době jsem zkusila číst zase ve slovenštině, kniha mě okamžitě zaujala názvem i obálkou. A byl to velice zajímavý román, řekla bych takový thriller pro ženy.
Hlavní hrdinka Rebeka se snaží dokázat, že snoubenec její sestry Angie není ten, za koho se vydává...a nemá to vůbec lehké. Nikdo jí nevěří a všichni jsou proti ní.
Sice mě občas docela štvala svým chováním, trochu jsem nechápala, proč tak stále lpí na Peterovi, který se o ni prakticky nezajímal, ale jinak jsem jí fandila, ať toho h**la Daniela dostane. :D
Angela neboli Angie mi nesedla vůbec, ale doufala jsem, že otevře oči a sundá růžové brýle...Závěrečné odhalení mě překvapilo, tohle jsem nečekala.
4,5/5

12.07.2021 4 z 5

Azurové nevěry Azurové nevěry Petra Nachtmanová

Tak tohle...tohle bylo něco. Příběh o dvou kamarádkách Emě a Dianě, které jejich manželé podvádí.
Nevím, které mi bylo líto víc. Ze začátku rozhodně Diany, protože potom, co jsem zjistila, s kým ji její manžel Honza podvádí, jsem byla mírně v šoku, ale i tohle se v reálu stává. Na druhou stranu žila v blažené nevědomosti. Teď se nabízí otázka, jestli raději žít ve lži a nevědět nebo naopak upřímnost a trápit se?
Navíc Dianina dcera Aneta byla teda pěkné kvítko.
U Emy a Martina to šlo tak nějak postupně do kopru až to vyvrcholilo nevěrou.
Byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne a nebudu lhát, čekala jsem jiný konec, ale po delším přemýšlení jsem došla k tomu, že to dopadlo asi tak, jak mělo.

12.07.2021 4 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Tak tohle bylo něco! Už od první věty jsem věděla, že to bude příběh přesně pro mě. Bylo to zatraceně vtipné, bláznivé, milé, žhavé, vášnivé. Skvělá romantická zápletka i erotické scény.
Jediný malinký problém jsem chvilkama měla s hlavní hrdinkou Penelope. Sebevědomí na rozdávání, to svět neviděl. Líbila se mi její prostořekost a crazy osobnost, byla prostě svá a fakt skvělá, ale troška pokory ( :) ) by neuškodila. Na můj vkus někdy až přeháněla a asi jsem se tvářila stejně jako Jake. :D
Jake byl opravdu Chlap snů s velkým CH. Hodně jsem si oblíbila i jeho nejlepšího kamaráda/asistenta? :D Cama. A potěšil mě epilog.
Nemám srdce na to, abych dala méně než 5/5.

22.06.2021 5 z 5

Sesterská bouře Sesterská bouře Petra Nachtmanová

Příběh se odehrává na přelomu 16. - 17. století v průběhu několika desítek let a sleduje osudy hned několika postav. Kniha je velmi čtivě napsána, neměla jsem bohužel moc času na čtení, ale když už jsem se do ní pustila, přečetla jsem ji na dva razy.

Pro mě to je taková drsnější pohádka pro dospělé. Nechybí vášeň, láska, prokletí, zrady, intriky, tajemství. Nebyl to úplně veselý příběh, chvilkama hodně smutný, ale přesto moc krásný s dojemným koncem.

Z některých postav se mi dělalo až zle a doufala jsem, že je dožene spravedlnost. Některých mi bylo naopak moc líto a přála jsem jim štěstí. Nejvíce mi přirostly k srdci Melissa a její nevlastní sestra Slavěnka. Další nevlastní sestra Kateřina si mé sympatie nezískala...

Sesterská bouře je prozatím nejlepší knížka, kterou jsem od autorky přečetla a těším se na další!
4,5/5.

18.06.2021 5 z 5

Tanec v srdci Tanec v srdci Petra Martišková

To bylo úžasný! Kniha ještě předčila má očekávání. Přečteno jsem měla s přestávkami (kvůli hokeji:D) za pár hodin, nemohla jsem se skoro vůbec odtrhnout. Četlo se to samo. Příběhy hate-love můžu číst pořád. Moc se mi líbilo kočkování mezi Luckou a Robem a samozřejmě jejich sbližování. Ale že to s nimi bylo jak na horské dráze!! Jeden tvrdohlavější než druhý!! Ale i když to párkrát bylo o nervy, stejně jsem si užila každou stránku a vím určitě, že se k jejich příběhu ještě někdy vrátím. Ten konec byl top. ❤
Hodně jsem se také nasmála, hlavně ze začátku, já bych takové hlášky vymyslet asi nedokázala. :D
Taneční prostředí super! Bavily mě tréninky a oblíbila jsem si, až na jednu nejmenovanou osobu (:P), všechny členy taneční skupiny Magika. Michala, Davida, Kláru a další.. fakt super parta. :) Také mě potěšila zmínka na After, to si neodpustím. :D
Jsem opravdu strašně ráda za dotisk této knížky a ještě k tomu upravený a vylepšený. Děkuju!

02.06.2021 5 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Miluju tě, já vím, je pro mě velmi příjemným překvapením. Mně se to fakt moc líbilo! Ava se mi zalíbila už v Navždycky a kvůli ní jsem si chtěla přečíst i toto volné pokračování.
Já jsem také takový filmový, seriálový a knižní maniak, takže veškeré narážky a hlášky z filmů jsou přesně pro mě. Teda kromě Star wars...ty úplně nemusím. :D Ale po přečtení mám chuť se na ně podívat a dát druhou šanci. :D I toho Zaklínače bych už mohla konečně zkusit!
Opět mě bavily části z messengeru. Celé to bylo strašně milé, vtipné, oddechové a prostě krásné. Chris byl .
Grafické zpracování opět super a vazba knihy mnohem lepší než jakou má Navždycky.

25.05.2021 5 z 5

Sexi darebák Sexi darebák Stela Rouge

Nebylo to špatně čtení, bavilo mě, ale čekala jsem, že Alex bude větší darebák. Ze začátku se spíš choval jako arogantní hňup než darebák. :D Přišlo mi, že pak "vyměkl" až moc rychle a bylo to přeslazené. Čekala jsem i víc erotiky.
Četlo se to ale moc dobře, baví mě číst slovensky.
Příběh nebyl úplně předvídatelný, za což jsem samozřejmě ráda, některé momenty mě překvapily a nejvíc mě šokoval ten konec. Jako tohle jsem opravdu nečekala.

24.05.2021 3 z 5

Moderní džentlmen Moderní džentlmen Meghan Quinn

Příjemně čtení. Nic světoborného, nesedla jsem si z toho na zadek, ale bylo to milé, vtipné, zábavné a svěží. Taková jednohubka na jedno odpoledne. Některé situace a hlášky mě fakt pobavily. :D Romantická linka moc pěkná.
Od autorky jsem četla Jak randit se sestrou nejlepšího kamaráda - to se mi moc líbilo, Džentlmen byl o trošku slabší, a proto mu dávám 4⭐/5⭐.

24.05.2021 4 z 5

Magie zabíjí Magie zabíjí Ilona Andrews

Zase se budu opakovat, ale tohle je skvělá záležitost. Pátý díl prečtený s přestávkami během dvou dnů (chtěla jsem si ho pošetřit, jinak bych ho přečetla určitě dřív). :D
Výborný styl vyprávění, originalita, opět zajímavá a napínavá zápletka, krásná romantická linka, nejúžasnější postavy. Jsem ráda, že se znovu objevila Julie a Derek dostal zase trošku víc prostoru. Také tu máme i novou postavu. ;)
Těším se na pokračování!

24.05.2021 5 z 5

Magie krve Magie krve Ilona Andrews

Budu se opakovat, ale tahle série je naprosto skvělá a začíná se mi dostávat pod kůži víc a víc.
Mám za sebou už čtvrtý díl a jsem pořád stejně nadšená.
Asi největší podíl na tom má romantická linka mezi Kate a Curranem. Ti dva jsou úžasní a moc jim fandím, i když to mezi nimi není vůbec jednoduché...
V tomto díle bohužel Curran nebyl tak často, jak bych si přála, ale když se tam objevil, pokaždé to stalo za to. Joo jsem z něj úplně unešená, ale Kate je o kousíček za ním, chtěla bych mít její odvahu. A vážně mě baví oslovení Zlatovláska, to nemá chybu. :D
Co se týče příběhu, tak opět byl velice zajímavý, krvavý, napínavý, vtipný (hmm zajímavá kombinace) a dočkala jsem se i menší žhavé scény. :)
Dozvěděla jsem se další věci o Kate, její rodině, minulosti..no čím dál lepší, opravdu. Četla jsem názory, že se z toho stává červená knihovna...mně osobně to třeba vůbec nevadí. :D
Jsem zvědavá na pokračování, na které se vrhnu co nejdřív.

17.05.2021 5 z 5

Slunečná 2 - Pokračování vašich oblíbených příběhů Slunečná 2 - Pokračování vašich oblíbených příběhů René Decastelo

Jsem velmi milé překvapená! Pokračování Slunečné mě neskutečně chytlo a knížku jsem přečetla během pár hodin. Už jsem vůbec nevěděla do čeho jdu, protože v seriálu jsem se tak daleko nedostala. Líbí se mi, jakým směrem se příběh vyvinul a asi dám seriálu druhou šanci. Objevily se i nějaké nové postavy, což je příjemné zpestření a určitě to bude ještě hodně zajímavé... ;)

17.05.2021 5 z 5

Jsem velmi milé překvapená! Pokračování Slunečné mě neskutečně chytlo a knížku jsem přečetla během pár hodin. Už jsem vůbec nevěděla do čeho jdu, protože v seriálu jsem se tak daleko nedostala. Líbí se mi, jakým směrem se příběh vyvinul a asi dám seriálu druhou šanci. Objevily se i nějaké nové postavy, což je příjemné zpestření a určitě to bude ještě hodně zajímavé... :)

Slunečná Slunečná René Decastelo

Knížka je napsaná podle seriálu a nebyla špatná, četla se moc dobře. Líbilo se mi grafické zpracování i pár fotografií z natáčení. Příběh byl samozřejmě úplně stejný, ale už jsem nějaké věci zapomněla, takže bylo fajn si je připomenout. Romantická linka mezi Jankem a Týnou se mi líbí, ale působí zdlouhavě, Týna je strašně nerozhodná a tvrdohlavá a mě to prostě vadí. :D

17.05.2021 4 z 5

Touha Touha Helen Hardt

Kniha mě okamžitě lákala anotací, ale kvůli negativním recenzím jsem se jí vyhýbala. A to, že je kniha přirovnávána k Rudé galerii tomu taky moc nepřidávalo.
Ale ejhle jaké překvapení! Mně se knížka líbila. Nebyla dokonalá, to ne, byly tam nějaké věci, které mi vadily. Třeba některá slovní spojení (nevím, jak vypadá originál, ale překlad asi není úplně nejšťastnější), opakující se slova i scény.
Co se týče erotiky..joo to by šlo. :D Od začátku vzrušující a mezi hlavními hrdiny to fakt hodně jiskřilo. Fakt hoodně. Ta půlnoční dostaveníčka mě bavila.
Nebyl to romantický, sladký příběh, ale spíš takový temný, sexy, nevím, jak to přesně popsat, ale měl takovou zvláštní atmosféru. No není se čemu divit.
Od začátku víte, že Talon zažil nepěkné věci, ale až v průběhu čtení se dozvídáte, co přesně zažil. A proč je takový..
No je to hrůza a bylo mi ho neskutečně líto. :( Ale i tak se kolikrát k Jade choval jako sobecký h**zlík, i když věděl, že si to nezaslouží. Jade mi byla sympatická a fandila jsem jí.
Doufám, že se brzo dočkám dalšího dílu, protože na poslední stránce jsem chvilku myslela, že se rozbrečím. Teď to přece nemůže skončit!
Upřímně si myslím, že další díly budou ještě hodně zajímavé...
Já dávám 4,5⭐/5⭐.

12.05.2021 4 z 5

Dokonalý tah Dokonalý tah Elizabeth Lowell (p)

Skvělá knížka! Kombinace romantiky, erotiky a trošky napětí.
Hlavní hrdinové Sara i Jay samozřejmě velice sympatičtí, chemie mezi nimi byla cítit už od prvního setkání. Jejich romantická linka se mi líbila. Moc se mi taky líbilo prostředí, kde se příběh odehrál, mělo to takové krásné kouzlo. I když to teda kazily ty hrůzy, co se tam staly.
Dvě postavy mě neskutečně, ale fakt neskutečně vytáčely, nikdo jiný než Barton (nevlastní bratr Jaye) a Liza (nevlastní matka). Jay byl s nimi dost trpělivý, ale taky naivní.
Je hrozné, co je člověk schopen udělat kvůli penězům.
Na konci jsem byla mírně v šoku, protože od jedné postavy jsem takový podraz teda nečekala.
4,5⭐/5⭐

07.05.2021 4 z 5

Chci to taky! Chci to taky! Ellen Berg

Velmi příjemné překvapení! Skvělý, milý, vtipný příběh.
Ze začátku jsem se sice vůbec nedokázala vcítit do hlavní hrdinky Charlotte, ty její názory a postoj mi přišel povrchní. Nicméně později jsem pochopila příčinu - její rodiče. Ti byli naprosto příšerní. Asi se není čemu divit, že byla taková jaká byla. Taky mi ale strašně vadila její naivita...hlavně ohledně její "nejlepší kamarádky".
Uwe (ehm zajímavé jméno) se mi naopak zalíbil okamžitě, to byl chlap do nepohody! Sympaťák, pracovitý, fešák, jako co víc si přát? :D Pro Charlotte ale strašná chyba, že je instalatér...no bóže.
I když byl každý úplně jiný, skvěle k sobě pasovali a doplňovali se. ❤

07.05.2021 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

S láskou, Lukov je moje třetí kniha od autorky a potřetí jsem nadšená! Autorčin styl vyprávění a její humor, který určitě ale nemusí sedět každému, mi sedí perfektně. Co sedí.. já ho přímo žeru. :D
Knížka sice měla pomalejší rozjezd, to musím podotknout, ale ve výsledku mi to vůbec nevadilo. Celý příběh jsem si moc užila a prožívala ho doslova od první stránky. Na konci jsem litovala, že nebyl ještě delší.
Při čtení jsem se usmívala jak měsíček na hnoji, jindy zase nahlas uchechtávala (až jsem si od okolí vysloužila pohledy, jestli jsem psychicky v pořádku) a taky párkrát dojala. Slow-burn romantická linka tady byla moc krásná, působila na mě přirozeně, vůbec ne zdlouhavě. Bylo to celé strašně milé, i kvůli tomu, že hrdinům už dávno nebylo náct.
Hlavní hrdinka Jasmine se mi zalíbila hned. Líbila se mi její prostořekost, upřímnost, bojovnost, osobnost i povaha, i když byla takový malý bručoun a někdy se chovala až dětinsky. Zkrátka nikdo není dokonalý. Oblíbila jsem si i její celou velkou rodinku.
O Ivanu Lukovovi bych se tady mohla dlouho rozplývat, protože si mě celou získal. Naprosto úžasný člověk, týpek, krasobruslař a právem se řadí mezi mé nejoblíbenější knižní hrdiny. Taky nebyl bez chyb, uměl se chovat jako blbec, ale upřímně kdyby ne, byla bych zklamaná. :D
Hlavně ze začátku, ale vlastně i v celém průběhu děje, mě strašně bavily jejich slovní přestřelky, jejich kočkování. A dočkala jsem se i vtipných přezdívek, jako u předchozích autorčiných knih. :D
Příběh se odehrává v krasobruslařském prostředí, což je příjemná změna a je to zas něco jiného. Myslím si, že pokud se vám líbil Kulti, pak se určitě bude líbit i Lukov, já knihu určitě moc doporučuju. :)
5⭐/5⭐

04.05.2021 5 z 5

Nevýslovná láska Nevýslovná láska Danielle Steel

Nevýslovnou lásku jsem si vybrala čistě proto, že se část příběhu odehrává na Titanicu. Na jednu stranu si vždy nadávám, proč to čtu, když skoro vždycky brečím, ale k Titanicu mě zkrátka furt cosi táhne...
Tady jsem teda brečela hodně. Strašně smutný příběh.
Na frázi "nepotopitelná loď" jsem šíleně háklivá, dyť to si přímo říká o malér!
Hlavní hrdince Edwině jsem strašně fandila. Prišla o rodiče, snoubence a v tak mladém věku se musela starat a vychovávat mladší sourozence. Neměla to vůbec lehké, přesto vše zvládla.
Příběh se odehrával v delší časové rovině, takže tu byla třeba i první světová válka. Bohužel i tady na Edwinu čekala další ztráta... :/ A přiznám se že tohle mě fakt naštvalo! Prostě proč?! Proč jít dobrovolně do války, když vás potřebuje rodina? Možná jsem divná, ale tohle nepochopím.
Čekala jsem nějakou romantickou linku, které jsem se sice jakž takž dočkala, ale vůbec se mi tam nehodila, ve výsledku mi přišla úplně zbytečná a nelíbila se mi. :(
3,5⭐/5⭐

03.05.2021 3 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

To byl tak krásný romantický příběh! Začátek mě sice moc nezaujal, ale jakmile se příběh rozjel, nemohla jsem přestat číst. Přečteno na jeden zátah. Styl vyprávění mi sedl, četlo se to úplně samo.
Jsem ráda za vyprávění z pohledu obou hlavních aktérů - tedy Andie a Coopera - a že jsem věděla, jaké myšlenky se honí Cooperovi hlavou, protože jeho chování bylo někdy opravdu zvláštní a záhadné. Přiznám se ale, že jsem stejně dlouho nedokázala pochopit, čeho přesně, se Cooper bojí.
Jejich sbližování se mi moc líbilo, slow-burn romantika začíná být má oblíbená.
Oba mi byli sympatičtí a přála jsem jim štěstí, ani jeden to neměl lehké.
Kromě nich ale v příběhu vystupují další postavy, které jsem si moc oblíbila. Skoro neustále nabručenou June, Masona (o kterých by měl být další díl, na který se strašně těším), ukacenýho Jacka, Dylana a Susie. A samozřejmě nesmím zapomenout na psího společníka jménem Ponožka. :D
Ovšem jednu postavu...nebo spíš dvě, bych nejradši vystřelila na měsíc.
Ze srdce knížku určitě moc doporučuju, myslím si, že pokud se vám líbí knížky od Mony Kasten, bude se líbit i tato.
4,5⭐/5⭐
Ve spolupráci s knihydobrovsky.cz

01.05.2021 5 z 5

Dědička Dědička Gabrielle Bernátová

Knížka se mi líbila, prostředí mafie mám v oblibě, navíc miluju kombinaci napětí a romantiky/erotiky. Ale mám pár výhrad.
Za prvé (a asi to nejdůležitější) mi nebyla úplně sympatická hlavní hrdinka, někdy se chovala jako blbka (slušně řečeno) #sorrynotsorry. Třeba takové chování ke svým kamarádům? Takovou kamarádku bych teda asi nechtěla. :D
V jednu chvíli je sprostá jak dlaždič, je schopná všem vynadat a poslat do háje a v další brečí. ‍️ Já vím, že to měla těžký, ale prostě jsem s ní soucítit moc nedokázala.
Abych na ní ale jen nenadávala, líbil se mi její postoj, že nechce být na nikom závislá a tak podobně. Taky měla kuráž, to se jí musí nechat.
Oproti ní Petr byl zvláštní týpek, na jednu stranu nebezpečný mafián, big boss a na druhou takový starostlivec? A že si od Veroniky nechal tolik věcí líbit? No nevím, nevím. Nepůsobilo to na mě úplně věrohodně.
Taky mi úplně neseděly opakující se zdrobněliny - Péťa, Vaculka, dědoušek, sestřenička. Éé ne. Už kvůli tomu v jakém duchu byla kniha psaná - vulgarismy a podobně - se tam ty zdrobněliny za mě prostě nehodily.
Abych nebyla jen negativní, tak knížka se opravdu moc dobře četla. Ze začátku mi chvilku trvalo se začíst, er-formu úplně nemusím, nicméně po pár stranách už to šlo samo. :) Prakticky neustále se něco dělo, nebylo to zdlouhavé ani nudné.
Chemie, jiskření mezi Veronikou a Petrem, erotické scény - super! Opravdu vzrůšo, to mě hodně bavilo. :)
Kromě erotické stránky nechybělo samozřejmě napětí, akce, rodinná tajemství, odhalení a překvapivý konec.
3,5⭐/5⭐

30.04.2021 3 z 5