kob kob komentáře u knih

Rozpravy o mravech hříšných kurtizán Rozpravy o mravech hříšných kurtizán Pietro Aretino

První kapitola docela drsná, druhá celkem zajímavá, ale pak už jsem se na čtení netěšila, což je pro mě důvod, abych knihu v polovině odložila. Básnické obraty oceňuji, ale později už trochu nudí.

12.08.2016 2 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Užitečná knížka - sympaticky napsaná

14.01.2016 5 z 5

Žítkovské čarování Žítkovské čarování Jiří Jilík

"Vše, co se stává veřejnou informací, se ocitá v prostoru bulvarizace a zbaveno výlučné posvátnosti to ztrácí i neznámou energii přítomnou v magické komunikaci. ... Irma mi řekla, co říci chtěla. Více znát a vědět netřeba."
Škoda, že už není nikdo z přímých potomků, kdo by pokračoval...

24.08.2015 5 z 5

Tady všude byl Ladislav Smoljak Tady všude byl Ladislav Smoljak kolektiv autorů

Spousta zajímavých informací, o kterých jsem neměla tušení...

27.01.2014 5 z 5

Sběrná kniha Sběrná kniha Pavel Kosatík

Asi bych ocenila, kdyby se pan Kosatík tolik neprosazoval a neměl potřebu se ke všemu obsáhle vyjadřovat.
Paní Třeštíkovou mám ráda a velmi si její práce vážím.

22.06.2024 4 z 5

Mitfordské vraždy Mitfordské vraždy Jessica Fellowes

Velmi příjemný poslech audioknihy - Louisa mi asi bude v autě nějakou chvíli docela chybět ;)

23.01.2024 4 z 5

Alíku, nech toho povyku Alíku, nech toho povyku Jody Rosengarten

Nejpraktičtější knížka o výchově psů, jakou jsem četla. Všechno v ní dává smysl a člověk si rychle uvědomí, v čem dělá chyby.

30.12.2023 5 z 5

Proč jsem se neoběsila Proč jsem se neoběsila Halina Pawlowská

K odpolední kávičce, když potřebujete relaxovat.

17.06.2023 4 z 5

Neštěkej na svého psa Neštěkej na svého psa Tomáš Nushart

Pár rad určitě využiji, psa netrestám, ale mám pocit, že kdybych využívala pamlsky v takovém množství jako autor, tak by chudák Gina za chvíli pukla ;)

08.06.2023 4 z 5

Vražda za oponou Vražda za oponou Antonín Jirotka (p)

Na odpoledne k vodě - místy spíše k pobavení

02.05.2023 4 z 5

Zběsilé osmdesátky Zběsilé osmdesátky Stanislav Hložek

Pěkné vzpomínání, ale jen takové opatrné, aby se někdo nezlobil ;)
V každém případě je pro mě Standa Hložek celoživotní sympaťák. Právě v těch osmdesátkách jsem se s ním setkala pracovně při natáčení zábavného pořadu brněnské televize s názvem Pět přání. Měli jsme čas si popovídat a pamatuji si, jak to bylo přirozené, jako bychom byli staří známí. Byl moc fajn. Po letech jsem zjistila, že se moje maminka přátelí se Standovou sestrou Radkou, takže se občas aspoň poptám, jak se má a doufám, že nám i sobě bude písničkami dlouho dělat radost.

10.04.2023 4 z 5

Na procházce se psem Na procházce se psem Jeanette Przygoda

Taková příručka se spoustou fotek.
Nic objevného, ale pár rad si zapamatuji. Možná :)

09.04.2023 4 z 5

Moje anglická babička Moje anglická babička Hana Parkánová-Whitton

Postava babičky na mě působila jako ta od Boženy Němcové, jen zmodernizovaná.

24.03.2023 3 z 5

Šťastné hororové mládí Šťastné hororové mládí Václav Upír Krejčí (p)

Myslela jsem si, že knihu jen zběžně prolistuji, protože jsem ji dostala a moc mě nelákala, ale pak jsem se začetla a musím uznat, že je napsaná docela dobře. Nevynechala jsem ani písmenko

21.01.2023 4 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Pomalejší rozjezd, ale pak super napsané a super načtená audiokniha Richardem Krajčem

16.11.2022 4 z 5

Hedvábí Hedvábí Alessandro Baricco

Okouzlující

09.10.2022 5 z 5

Skoro normální rodina Skoro normální rodina Mattias Edvardsson

Farář Adam mi dost lezl na nervy, takže první část, psaná z jeho pohledu, mě moc nebavila, ale od druhé třetiny se příběh hezky rozjel.

16.09.2022 4 z 5

Jak žít neustále šik Jak žít neustále šik Tish Jett

Pár zajímavých rad a postřehů jsem si z knížky vzala, ale problém je v tom, že autorkou je Američanka okouzlená Francií. Z českého pohledu se věci jeví trochu jinak ;)

24.08.2022 4 z 5

Zmrzlinová královna Zmrzlinová královna Susan Jane Gilman

Kniha se nečetla zrovna jedním dechem, chvílemi jsem se do ní nutila a četla současně jinou, ale každopádně je zajímavá a stojí za pozornost.

14.08.2022 4 z 5

Laďka Kozderková - Muzikálová hvězda Laďka Kozderková - Muzikálová hvězda Robert Rohál

Laďku Kozderkovou jsem měla moc ráda, ale tahle knížka mě nenadchla. Je to trochu chaos a několikrát opakující se informace.

19.07.2022 3 z 5