kob kob komentáře u knih

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Zajímavé čtení, jen v některých místech trošku nepřehledné.

08.08.2022 4 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Originální příběh i forma vyprávění ze tří úhlů pohledu. Jsem nadšená a knížku jsem odkládala jen pod pohrůžkou násilí ze strany hladové rodiny

04.04.2022 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Noc se mi líbila o něco méně než předchozí díly, protože Martin Servaz se tentokrát proměnil v úplného Kostěje Nesmrtelného a děj už mi přišel poněkud překombinovaný. Nicméně jsem se bavila a ani další díl si ujít nenechám.

10.12.2021 4 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Skvělé, jen teď budu muset přečíst aspoň tři milostné romány po sobě, abych vyhnala z hlavy ty hrůzné představy, které mi tam Stephen King nasadil ;)

10.11.2021 5 z 5

Pochovejte mě pod podlahu Pochovejte mě pod podlahu Pavel Vladimirovič Sanajev

Drsnost, vulgaritu, ale také lásku v sobě ukrývá tragikomický příběh malého Saši, který popisuje události ze svého pohledu. Zvláštní, zajímavé, líbilo se mi to a občas i rozesmálo.

22.10.2021 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Čtivé, napínavé a i když je to trošku duchařina, knížku jsem si hezky užila.

20.10.2021 5 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Vytříbený jazyk a snaha pobavit, což se chvílemi daří.

28.06.2021 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Fakt jsem byla zvědavá, co se z toho nakonec vyklube ;)
Nenáročná detektivka, žádné velké napětí, ale bavila mě.

07.06.2021 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Skvěle napsané, ale velmi temné a depresivní. Hlavní hrdinka ve mně navíc příliš sympatií nevzbuzovala.

26.04.2021 4 z 5

Čarostřelec Čarostřelec Jan Horníček

Děj se sice odehrává v roce 1789, ale způsoby kterými lze získat moc a majetek, ožebračit obyčejné lidi a ještě se jim vysmívat, ty mi připadají až velmi současné.

04.04.2021 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Napínavé, čtivé, jen ve jménech vedlejších postav jsem měla asi od poloviny už trošku chaos.

03.04.2021 4 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Originální verze příběhu ze začátku 19. století, která se později dočkala řady zpracování, kde je s původní předlohou nakládáno velmi volně.
Chudák netvor :(

26.02.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Velký, smutný příběh.

11.02.2021 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Přišlo mi to takové chaotické a nedotažené. Sice se pořád něco dramatického nebo drastického dělo, ale ani na konci mi všechno nedávalo úplný smysl. Navíc se mi při čtení velmi často vybavoval Řbitov zviřátek.

22.01.2021 3 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Drsné, zajímavé, napínavé... další skvělá kniha od mé oblíbené autorky.

10.12.2020 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Z románu v e-mailech jsem měla trochu strach, ale úplně zbytečně - líbil se mi.

07.11.2020 4 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Zajímavý příběh, přečetla jsem s velkou chutí.

21.10.2020 4 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Na další díl série s Jude Fontaine jsem se těšila - a nezklamal. Připravte se však, že je snad ještě zvrácenější než ten první.
... a už jsem si koupila třetí :)

14.10.2020 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Dokonale promyšlený příběh - smekám před autorkou - pro čtenáře velmi emotivní zážitek.

09.10.2020 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Asi v polovině knihy už mi permanentně rozhozená a naprosto nepoužitelná hlavní hrdinka natolik lezla na nervy, že jsem chtěla knihu odložit, ale naštěstí jsem to neudělala.
Následovala taková jízda, že jsem nestačila koukat. Číst ;-)

18.09.2020 4 z 5