kolacky kolacky komentáře u knih

Upíři a nemrtví: bytosti ze záhrobí Upíři a nemrtví: bytosti ze záhrobí Anita Ganeri

Krátké, rádobyvšeshrnující, s docela dobrými obrázky. Pro děti upírů ještě neznající jako dělané.

10.07.2023 3 z 5

Krev v ráji Krev v ráji Peter Tremayne (p)

Fidelma opět nezklamala... ale bohužel ty příznaky nesnášenlivosti křesťanství jsou tady dobře popsané.

09.07.2023 4 z 5

Klíč k vraždě Klíč k vraždě J. R. Ellis

(SPOILER) Ty bláho - to jako fakt? Dvojčata??? Takové klišé??? Páter Knox se v hrobě obrací!
Jinak dobré čtení, zamotaná zápletka, dvojí pachatelé... Ale první díl se mi líbil víc.

06.07.2023 4 z 5

Pláč zavržených předků Pláč zavržených předků Angela Slatter

Už dlouho jsem nečetla tak podmanivou knížku. Skvělý a neobvyklý nápad, výborně vystižené postavy, zajímavé prostředí a krajiny. Miren jsem si zamilovala. Nedala se, byla chytrá, sympatická a silná.

Docela bych uvítala další knihy od této autorky přeložené do češtiny.

05.07.2023 5 z 5

Podzimní nebe nad Rubínovými vodopády Podzimní nebe nad Rubínovými vodopády Holly Martin

Rodinná pohádka. Mám romantiku ráda, krásně se u ní relaxuje.

02.07.2023 4 z 5

Vražda v Mallowan Hall Vražda v Mallowan Hall Colleen Cambridge (p)

Mně se to líbilo. Mělo to Agathina ducha a Phyllida byla fajn, nedala se. Dost jsme se dozvěděli o tom, jak to v Anglii chodilo "pod schody".

02.07.2023 4 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Linda Castillo

Nervy to byly, Kate neměla po ruce svůj tým a ani podporu Tomasettiho, jenom na dálku, stres a napětí... Ale dala to dohromady, přes ty překážky a nedůvěru. Jonasovi a jeho rodině jsem moc držela palce, byli sympatičtí.

02.07.2023 5 z 5

Svítání nad Safírovým zálivem Svítání nad Safírovým zálivem Holly Martin

Hezké prázdninové čtení, jak už psaly kolegyně čtenářky. Rodina, to mám ráda. A určitě si přečtu i další díly.
P.S. A nápisy na Angelových tričkách!

01.07.2023 4 z 5

Atlas: Otcův příběh Atlas: Otcův příběh Lucinda Riley

Popravdě jsem ten konec předpovídala a jsem ráda, že to bylo právě takhle. Celá série je perfektně vymyšlená a výborně napsaná a Harry věrně podržel maminčino žezlo.

30.06.2023 4 z 5

Ta z katovny Ta z katovny Diana Štelová

Pěkný, ale dost smutný příběh. Asi i proto věnuju knížku do knihovny...

28.06.2023 4 z 5

Zapomenutý zločin Zapomenutý zločin Vlastimil Vondruška

Nebylo to špatné. Jednohubka na letní odpoledne.

26.06.2023 4 z 5

Černá lilie Černá lilie Vlastimil Vondruška

Není z nejlepších, ale ani z nejslabších. Zápletka zapletená, Oldřich z Chlumu zabodoval, Diviš s Otou nakonec taky. A padouch byl za padoucha od první chvíle, co se v ději objevil... :-)

26.06.2023 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

No to byl tedy fakt ZKURVENEJ PŘÍBĚH! Pro mě byl nejzajímavější postavou Jay. A pak Noah. Závěrečná pecka byla pecka se vším všudy.

24.06.2023 4 z 5

Maska smrti Maska smrti Arnošt Vašíček

Četlo se dobře a zlehka. Mám záhady ráda.

21.06.2023

Strážce duší Strážce duší Arnošt Vašíček

Příjemné prázdninové čtení.

21.06.2023 4 z 5

Ďáblovy dcery Ďáblovy dcery Jaroslav Mostecký

Hm... čekala jsem víc čarování. Obálka zajímavější než obsah.

13.06.2023 3 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Dobré čtení. Miu mám ráda a nějak se jí nevedlo...

11.06.2023 4 z 5

Epos o panáčkovi Epos o panáčkovi Jaroslav Beznoska

Nepřehledné a moc překotné. Pěkných pár kapitol mi trvalo, než mi doklaplo, že je to vyprávěné z hlediska dvou postav... a na konci si čtenář nemůže být jistý ani tím. A na můj vkus - i na brak moc zbytečných obětí.
Nu což... dám ji do vlakových knih, třeba se někomu hodí.

11.06.2023 2 z 5

Džungle v kuchyni Džungle v kuchyni Ivanka Devátá

Paní Devátá je jako vždycky vtipná, plná zajímavých postřehů a tentokrát se podělí i o recepty. Klidně některé vyzkouším.

08.06.2023 5 z 5

Tajemství oranžové kočky Tajemství oranžové kočky Jošitomo Imae

Škoda že jsme se s touhle knížkou nepotkala před lety. Byla by to rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších. Ale i teď se mi líbila.

08.06.2023 4 z 5