kolacky kolacky komentáře u knih

Odplata Odplata Benjamin Black (p)

Zajímalo by mě, proč si Quirke vždycky ke flirtu najde úplně nemožnou ženskou. Takovou, která za to vůbec nestojí. Prostě ten chlap neudrží svůj nástroj v kalhotách. A opět, nikdo z aktérů nebyl ani trochu sympatický.

15.04.2022 3 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Minulou sobotu jsem viděla filmové zpracování a nějak mi to místy neštymovalo, tak jsem si po letech znovu vzala knihu. Bylo to jinak, kniha je prostě kniha a tahle je daleko lepší než film. I když ta holčička, co hrála Abru, byla hrozně hezká.

13.04.2022 5 z 5

Slídil Slídil Tana French

Četlo se mi to parádně. Přestože je to v podstatě dost drsné, řekla bych, že i tak nějak příjemné. Cal a Trey byli moc dobrá dvojka.

11.04.2022 5 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Moc se mi to líbilo! Skleněný trůn je vynikající, ale tahle série mu těsně šlape na paty. Pořád nemůžu uvěřit, že tahle holčička (Sarah je stejně stará s mojí dcerou, takže pro mě fakt holčička) dokáže vymyslet a sepsat tak spletité a uvěřitelné příběhy. Strašně se mi líbilo, jak "oživl" Dům...
Věřím, že se dočkáme dalších dílů, je toho ještě hodně nevysvětleného a nedopovězeného.

Mimochodem... nemáte někdo tušení, kde se nachází Střed, odkud naši získali Masku???

09.04.2022 5 z 5

Podezřelá smrt Podezřelá smrt Stanislav Češka

Starý dobrý ukecaný Standa Berka. Tentokrát v docela vážném případu, který se táhne od sedmatřicátého roku. Naštěstí je Standův mozek pořád na úrovni.

05.04.2022 4 z 5

Nové případy četnické pátračky Nové případy četnické pátračky Ladislav Beran

Moje první knížka od pana Berana o píseckých četnících. A doufám, že ne poslední, i když se strašně špatně shánějí. Moc dobře se mi to četlo.
Jenom mě nadzvedl název jedné z povídek - Nečekaná smrt staré dámy. Staré dámě bylo dvaapadesát a v tom věku jsem se cítila jako mladá! I teď, o dost starší, jsem pořád ve středním věku! Pane Berane, nechcete do nosu??? :-)

04.04.2022 4 z 5

Temná pavučina Temná pavučina Benjamin Black (p)

Dublin plný magorů, úchylů a pacholků. Snad dočtu tuhle sérii bez ztráty víry v relativně normální Iry.

03.04.2022 3 z 5

Elegie za April Elegie za April Benjamin Black (p)

Každý v tom příběhu má depku, problémy a mizernou náladu. Achjo.

03.04.2022 3 z 5

Chodba hrůzy Chodba hrůzy Andrea Rimová

Docela pěkné. Čekala jsem větší horror, ale i tak to bylo čtivé.

30.03.2022 4 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

Mám pražské ulice a uličky moc ráda, takže jsem si užila. Pěkné čtení!

30.03.2022 4 z 5

Když krev promluví Když krev promluví Dana Stabenow

Jedna věc... Dočetla jsem se, že příběhy Kate Shugakové čítají dvaadvacet knížek! Pevně doufám, že se u nás časem všechny přeloží.

29.03.2022 5 z 5

Když krev promluví Když krev promluví Dana Stabenow

(SPOILER) Naprosto nejlepší - zatím - díl. Začátek s losem. Sjezd aljašských kmenů a Katein vynucený nákup oblečení. Pomsta za Jacka a Johnnyho. Babička... no, babičky nevyhnutelně stárnou. Ale Katein příběh na sjezdu! Její brilantní postup, co se padouchů týče. Vřele doporučuju!!!
P.S. Zapomněla bych na Obludu: skvělá a k sežrání!!!

29.03.2022 5 z 5

Morový testament Morový testament Vlastimil Vondruška

Tenhle díl se opravdu povedl. Zdánlivě nesouvisející případy se pomaloučku spojují do jednoho a všichni tři naši oblíbenci, Oldřich z Chlumu, Ota i Diviš se zapojují do vyšetřování. Společně dají průchod spravedlnosti.

25.03.2022 5 z 5

Zlatý klíček Zlatý klíček Alexej Nikolajevič Tolstoj

Nezapomenu, jak nádherně předčítal tuhle knížku pan Karel Höger v rozhlase. To jeho měkoučké brněnské "Buratíno..." a "otče Karlo", to slyším dodnes.

20.03.2022 5 z 5

Anatomie strachu Anatomie strachu Benjamin Black (p)

(SPOILER) Ve světle posledních stránek nechápu Billyho Hunta, proč na začátku přišel za Quirkem. To si to pěkně pomotal. Dost dobře nechápu ani Phoebe. Vypadala jako ukřivděná chudinka, ale buď je praštěná a neví, co chce, nebo je taky pěkná potvora.
A Leslieho nebyla žádná škoda, takového zmetka aby pohledal.

20.03.2022 3 z 5

Kdo je bez viny Kdo je bez viny Benjamin Black (p)

Takže - přečteno do Výzvy a nijak zvlášť mě neuchvátilo. Přesto dám šanci dalším dílům, protože Quirke je docela sympatický rozervanec.
Jen mi chvíli trvalo rozeznat, kde se vlastně odehrávají jednotlivé části příběnu - v Dublinu a v Bostonu.

19.03.2022 3 z 5

Poslední tajemství Jana T. Poslední tajemství Jana T. Jaroslav Velinský

Skvělá knížka! Zajímavé rozuzlení losnovsko-mažňákovské historie, původ Jana T., dobré špílce mezi RŠ, mně se líbily i ty vzpomínkové větičky, na které tady někdo upozornil jako nadbytečné... Pan Velinský zapojil fantazii, lásku a svůj výřečný um a nechal nám moc pěknou knihu, kterou jsem určitě nečetla naposled. Doporučuju!!!

P.S. Nám, kdo známe Otu Finka, přijde roztomilé, jak Rychlé šípy nenuceně oslovují Losnu Oto...
A Amazonky dost věrně napodobují Amazonky páně Ransoma. :-)

18.03.2022 5 z 5

Všude červená Všude červená Joanna Chmielewska (p)

(SPOILER) Není to špatné, ale Zpráva od nebožtíka to není.
Spoiler - Alice někde přišla o manžela a z další nejlepší kamarádky se vyklubal zločinec. Achjo.

17.03.2022 4 z 5

Zpráva od nebožtíka Zpráva od nebožtíka Joanna Chmielewska (p)

Četla jsem kdysi první české vydání, bylo mi kolem dvaceti let a hned jsem si tuhle knížku oblíbila, četla jsem ji každou chvíli a ani jednou jsem se nenudila. Teď jsem přišla na to, že ji nemám ohodnocenou! Takže po létech a létech znovu čtená, znovu dobrá praštěná Joanna. Pokaždé mě dostane "ten s očima"!

17.03.2022 5 z 5

Ztracená sestra Ztracená sestra Lucinda Riley

Taky jsem si myslela, že tady dostaneme odpovědi na všechny otázky! Nezbývá než doufat, že na osmou knihu nebudeme čekat moc dlouho... Těším se.

15.03.2022 5 z 5