kolacky kolacky komentáře u knih

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Souhlasím s ostatními, nejlepší knížka ze série.

20.01.2021 5 z 5

Puls Puls Felix Francis

"Na hradě je ženská!"
Ne, prosím, to v knížce nehledejte. Je to jen moje reakce na narušení hegemonie, co se týče mužských vypravěčů v knížkách pánů Francisů. Dlužno dodat, že povedené!

19.01.2021 4 z 5

Všude samý Skot Všude samý Skot Suzanne Enoch

Klasická paní Enoch. Obdivuju, jak nachází pořád (skoro) jiné zápletky.

18.01.2021 4 z 5

Králové Wyldu Králové Wyldu Nicholas Eames

Vtipné, hrdinské, nečekaně dobré!

16.01.2021 5 z 5

Jenom technická poznámka, zvířata se NEPĚSTUJÍ, ale CHOVAJÍ.
Vypěstovat si můžeme pšenku, jahody nebo chmel.

15.01.2021 4 z 5

H. U. S. (Hus úplně světovej) H. U. S. (Hus úplně světovej) Klára Smolíková

Tak tuhle knížku by si měl přečíst úplně každý Čech. Příjemnou hravou formou se člověk dozví spoustu informací nejen o Janu Husovi, ale i o jiných osobnostech, a přitom to vůbec nevyzní dětinsky. Moc užitečná a dobře napsaná knížka.
A pro mě, Pražáka, navíc procházka známými místy...

13.01.2021 5 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Dost drsné, pokud tohle mají vážně číst sedmileté děti... Tak trochu spoiler - drastický sirotčinec a nepotrestané vraždy, to pro malé děti fakt ne. Ale příběh byl postavený zajímavě a dobří lidičkové se nedali, to je hlavní.

13.01.2021 4 z 5

Záhada hotelu Winterhouse Záhada hotelu Winterhouse Ben Guterson

Tajný dopis malíře Rilleyho Grangera o hledání nápověd k záhadám je určitě hodně důležitý. Takže hurá do Výzvy!

12.01.2021 5 z 5

O čem si vyprávějí krumlovští andělé O čem si vyprávějí krumlovští andělé Irena K. Vacková

Pěkná lahůdečka na dvě hodinky. Mám moc ráda Český Krumlov, jeho ulice a atmosféru. I ty kostely, kde se andílci scházejí, poznávám.

11.01.2021 5 z 5

Malenčí Malenčí Hana Kavurová

Nečekala jsem, že to bude až tak hrůzné. Dokonalý tip do Výzvy ke knize, v jejímž světě bych se ani náhodou nechtěla ocitnout.

11.01.2021 4 z 5

Krvavé hry Krvavé hry Chloe Neill

Nicolina řeč na konci byla fantasticky politicko-pletichářská záležitost... Teď se ukáže. Máme ještě tři knihy, jestli se nepletu, ke konci a ke všem rozuzlením.

11.01.2021 4 z 5

Divoká karta Divoká karta Chloe Neill

Do mrazu džíny, tílko a bundu, byť koženou? To jako fakt???

10.01.2021 4 z 5

Člověk musí ty kluky žurnalisty obdivovat - ty nervy, to napětí!

08.01.2021 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Neodolala jsem a koupila a znovu přečetla i novou ilustrovanou verzi... a váhala jsem, jestli přidat ve Výzvě do nadpřirozených bytostí nebo do ilustrací. Ty obrázky jsou tak úžasné, že vyhrály! A mezi námi, klidně jich mohlo být mnohem víc.

07.01.2021

Stříbrný jednorožec Stříbrný jednorožec Ludmila Vaňková

"My staří muži mladých žen... "

Holky někdy koušou Holky někdy koušou Chloe Neill

Upíři, fae, nymfy, kožoměnci, čarodějové a ti další. Ideální do Výzvy. A nejlepší je děda ombudsman...

Dvojí kousnutí Dvojí kousnutí Chloe Neill

Ehmm... mně tedy "mohutná čelist" nepřipadá moc sexy. A jak jsou všichni chlapi krásní? Ráda bych je viděla, pak by se ukázalo.

04.01.2021 4 z 5

Začarovaný Hvozd - Příběh dětí z Končiny Začarovaný Hvozd - Příběh dětí z Končiny Klára Smolíková

První počin do Výzvy 2021. Pěkné počtení pro mládež, ale i pro jiné zájemce. A nejen obrázky, ale i mapa!
Příjemná jednohubka na zimní odpoledne...

02.01.2021 4 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Dana Stabenow

Moc dobře zachycený život na lodi. Krásné připojení aleutských děvčat a jejich košíků. A mně taky chyběla Obluda...

30.12.2020 5 z 5

Noční oheň Noční oheň Michael Connelly

Ballardová je dobrá a s Harrym jsou dohromady suproví.

30.12.2020 4 z 5