Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Na střední jako povinná četba. Za mně depresivní, bylo mi líto dvou mladých lidí, za dob války. Tolik jsem jim přála, aby to dobře dopadlo. Ale bohužel. Já válečné nečtu už kvůli všem těm hrůzám, co si lidé, kteří neměli nic s válkou společného a chtěli normálně žít, si chudáci museli prožít peklo. Ach jo.

02.12.2020 1 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tuto knihu jsem četla několikrát a velice se mi líbila. Byla pěkně napsaná a opravdově vyprávěna dívkou, co vše zažila. Pěkné čtení.

02.12.2020 5 z 5

Gérard Depardieu - NAŽIVU ! Gérard Depardieu - NAŽIVU ! Laurent Neumann

Gerard vše říká upřímně, tak jak je zvyklý. Na nic si nehraje a nic nepřikrášluje. Mluví, jak mu zobák narostl. Já ho mám jako herce ráda, ať je jaký chce. Každý máme svoje stíny, jen u herců se to vše pěkně zveličí a dodává všemu lesk zkaženosti. Ano nejsou to svatouškové, ale jsou daleko horší a horší a zkaženější, než tento herec.

01.12.2020 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Trochu jiný a přesto pořád stejný King. Taky bych chtěla tak zhubnout, ale ne tak drasticky a ne pod kletbou. Ale že mu to ta kletba natřela co? To ani hlavní hrdina nečekal, že dostane takovou lekci. Hrozně jsem ho litovala a říkala si, že už snad dost za chybu zaplatil, tak proč se po něm všichni tak vozí.........

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Povídky měly švih a výborně se četly.

Kořeny zla Kořeny zla Robin Cook

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

Horečka Horečka Robin Cook

Soudce Ti a vražedný zvon Soudce Ti a vražedný zvon Robert van Gulik

Výborná detektivka ze staré Číny. Jako velká milovnice dynastie Tang, pro mně soudce Ti a jeho příběhy byly jako zjevení. Čtivé, napínavé a laskavé vyprávění geniálního detektiva dob dávno minulých. Pan Gulik výborně vykresluje postavy, každodenní život lidí a zvyklosti staré Číny. Když čtu jeho knihy mám pocit, že jsem součástí jeho příběhů. Ihned si člověk udělá představu o lidech,životě a prostředí jako celku.

30.11.2020 5 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Moc pěkné, vtipné, zábavné.

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Povinná četba, rozbory a vše kolem toho. Naštěstí se mi kniha dobře četla a ráda na ni vzpomínám.

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Sympatický příběh, plný lásky a čokolády.

Dům duchů Dům duchů Isabel Allende

Moc hezké a místy mrazivé a syrové čtení. Ale pěkně vykreslené postavy a děj. Hodně zajímavé a film perfektní.

Ranč U Zelené sedmy 1 Ranč U Zelené sedmy 1 Eva Pelantová

Moc hezké, jak kniha tak seriál. Sympatické příhody a milé postavy.

Zelňačka Zelňačka René Fallet

Krásný, humorný a laskavý román o dvou dědouškách, kteří se nenechají nikým a ničím rušit, vaří zelnici a popíjejí své milované víno. Vzpomínají na staré dobré časy a jednoho dne se jim obrátí život naruby, když k jednomu z nich začne lítat ufon a začíná ten pravý binec, sranda a kupa nedorozumění. Krásný je i film s panem Funesem.

08.06.2023 5 z 5

Já jediná jsem přežila Já jediná jsem přežila Lauren Elder

Jako školačka jsem tuhle knihu četla a byla nadšená. Pěkně napsaná a opravdu jsem se do té dívky vžila a prožívala s ní všechno. Tolik jsem jí fandila a byla ráda, že to pro ní dobře dopadlo. Chudák, co si musela prožít a měla tak pevnou a silnou vůli, že dokázala na dívku jejího věku v neznámém a nebezpečném prostředí přežít. To by také každý nedal. Já bych byla mrtvá za dva dny. No ale třeba ne, pud sebezáchovy je silný a člověk dokáže v ohrožení života asi opravdu nemožné. Tito hrdinové jsou toho důkazem.

08.06.2023 5 z 5

Příhody včelích medvídků Příhody včelích medvídků Jiří Kahoun

Krásná klasika. Jak kniha, tak večerníček v televizi. Oblíbené příběhy sympatických včelích kluků, jejich popletené příhody, vtipný a trochu jak hrom do police, ale sympatický Pučmeloud a ostatní kamarádi našich medvídků. Tento druh pohádek vždycky pohladí dětskou duši a krásně se po nich usíná.

28.01.2023 5 z 5

Maxipes Fík Maxipes Fík Rudolf Čechura

Překrásný a nezapomenutelný Večerníček našeho dětství, který provází děti již dlouhou dobu a stále má své příznivce. Navíc výborně dabovaný panem Dvořákem. Má své úžasné kouzlo a nostalgii. Maxipes Fík je jednička mezi Večerníčky.

28.01.2023 5 z 5

Karkulín ze střechy Karkulín ze střechy Astrid Lindgren

Milá dětská kniha od výborné autorky. Velice pěkně napsané, krásné ilustrace a krásná vzpomínka na dětství.

13.07.2022 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Sympatická teď už klasika, která je oddychová a pěkně se čte.

06.06.2022 5 z 5

Chlapci a chlapi Chlapci a chlapi Karel Štorkán

Stará známá kniha i seriál. Ve své době velká pecka. Nyní nostalgie a pousmání.

02.02.2022 5 z 5