Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Belmondo – věčný rošťák Belmondo – věčný rošťák Jiří Žák

Velký sympaťák, skvělý herec, kaskadér. Dal svým rolím to nejlepší ze sebe. Proto jeho filmy jsou oblíbené mnoha generacemi a stále mají své příznivce.

02.02.2022 5 z 5

Na Río de la Plata Na Río de la Plata Karel May

Tuhle knihu si velmi dobře pamatuji ze základní školy. Hodně dobrá nostalgie.

02.02.2022 5 z 5

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Krásné a veselé příběhy.

01.02.2022 5 z 5

Emanuela / Emanuela (Antipanna) Emanuela / Emanuela (Antipanna) Emmanuelle Arsan (p)

Ve své době velká pecka a něco neuvěřitelného.

26.01.2022 5 z 5

Mrtvé oči Londýna Mrtvé oči Londýna Edgar Wallace

Jedna z prvních přečtených detektivek od Wallaceho. Málem mi vypadly oči z důlků, jaký to byl pro mně v té době neznámý styl psaní a naprosto originální fičák. Na knihu ráda vzpomínám. Prima čtení.

23.01.2022 5 z 5

Piráti na Sylwě Piráti na Sylwě Jean-Pierre Garen (p)

Tyto knihy mají neuvěřitelné kouzlo a nelze si je nezamilovat. Náhodně objevené před 30 lety v knihovně a vytvořila jsem si s Markem a Rayem pouto. Příjemné čtení jak na dovolenou, tak na dlouhé zimní večery. Každý si najde to své.

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

Další legendární a výborná detektivka od paní Agathy. Opravdový požitek nabízí opět skvělé rozuzlení a odhalení pachatele na konci.

22.01.2022 5 z 5

Atentáty, které měly změnit svět Atentáty, které měly změnit svět Václav Pavel Borovička

Knihy pana Borovičky jsem vždycky ráda četla. Opravdu mi přišly pěkně a věrně napsané, jak vše bylo a nic si nepřikrášluje.

22.01.2022 5 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Knihu jsem jako dítě školou povinné ráda četla a dosud na ní ráda vzpomínám. Hodně silná nostalgie a příchuť dávných časů.

21.01.2022 5 z 5

Hospodyňkám od A do Z Hospodyňkám od A do Z Ružena Murgová

Tuhle knihu jsem dostala do výbavy před asi 30 lety coby 15 letá. Samozřejmě jsem některé rady ocenila až jako vdaná s vlastní domácností. Ono všechno ze staré knihy nemusí být nutně špatně a spousta věcí se dá použít i v dnešní moderní době. Hodnotím kladně.

21.01.2022 5 z 5

Srdíčko Srdíčko Peter James

Opět jedna z velice vydařených kniha pana Jamese. Jeho knihy jsou záhadné a mrazivé. Prima čtení pro zimní večery.

Chalupáři Chalupáři Václav Pavel Borovička

Kniha i seriál opravdu vyvedené a pěkně zpracované a napsané. Za mě výborný počin, který oslovil pár generací nazpět.

Mumie Mumie Max Allan Collins

Miluji starý Egypt a tento příběh je perfektní a krásně se prolíná minulost a současnost ve které se děj příběhu nachází. Dobrá zápletka a vše pěkně zpracované a film je perfektní.

Jak neuloupit smaragd Jak neuloupit smaragd Donald E. Westlake

Když jsou zlodějíčci packalové, tak vše okolo nich a oni samotní dostanou na frak. Humorný a hodně vtipný příběh, který stojí si za to přečíst.

Rain Man Rain Man Leonore Fleischer

Neobyčejný příběh dvou navzájem si odcizených bratrů, jejich dlouhá cesta najít si jeden k druhému náklonost a vžít se do pocitů každého z nich. Přes dlouhé peripetie, velké množství nedorozumění a citového a nervového vypětí, ale i jejich vzájemnému a místy i radostnému dobrodružství k sobě bratři najdou cestu. Moc hezké, dojemné, nostalgické. Příběh chytne za srdce a dlouho nepustí.

Obecná škola Obecná škola Zdeněk Svěrák

Za mně výborné, jak film tak kniha. Pěkně zpracované vyprávění malého chlapce, který prožívá dětství v poválečném Československu. Svět viděný naivníma dětskýma nezkaženýma očima. To je na tom to krásné a o tom dětský svět a dětství je. Prožité chvíle s kamarády jsou nezapomenutelné a mají určitý léčební efekt pro každého jedince.

Holky z porcelánu Holky z porcelánu Jaromíra Kolárová

Je dobře, když se vidí film a čte se i kniha. Již se mi to mnohokrát osvědčilo a byla jsem ráda, že jsem si pak věci z knihy představila daleko lépe, když jsem viděla film. Za mně dobré.

Předtucha Předtucha Marie Pujmanová

Kdysi hodně populární dílko, které bylo i jako povinná četba. Za mně dobré i když ne pro každého. Do knihy se musí každý začíst a pak to jde snadno.

Večerní písně Večerní písně Vítězslav Hálek

Až v dospělém věku jsem tomuto druhu naší literatury přišla na chuť. A opravdu nelituji. Člověk k tomu sám musí dospět. Velice krásná poezie, která si zaslouží opravdu pěkné místo v srdci každého milovníka tohoto žánru.

09.01.2022 5 z 5

O dvanácti měsíčkách O dvanácti měsíčkách Božena Němcová

Kdo by neznal klasiku všech klasik. Hodná Maruška, zlá Holena a macecha. Klasický trojúhelník, ze kterého vždycky vyjde jako vítěz hodný a pokorný člověk. Pohádky jsou přece krásné.

07.01.2022 5 z 5