Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Hrůzostrašné příběhy Hrůzostrašné příběhy Arthur Conan Doyle

Všechny knihy od mého milovaného pana Doyla jsou čtivé a napínavé. Můj miláček od školních let.

29.12.2020 5 z 5

O sobě O sobě Josef Čapek

Bratry Čapky mám ráda. Pro mne jejich díla mají zvláštní nepopsatelné kouzlo, zřejmě mně hodně ovlivnila Dášeňka a pejsek a kočička.

29.12.2020 5 z 5

Nebuď dlouho vzhůru Nebuď dlouho vzhůru Robert Lawrence Stine

Tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem. Je sice určena pro mnohem a mnohem mladší čtenáře než jsem já. Ale to ničemu vůbec nevadí, kniha pro mne byla skvělým zážitkem, jako když mi bylo náct. Já jsem taková doživotní milovnice R.L.Stinea, tak nesmí v mé sbírce tato kniha chybět.

15.12.2020 5 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Za mně taková průměrná kniha. Přečetla jsem jí na etapy, což u mne není zvykem. Ale nechtěla jsem jí odložit nedočtenou. Byla jsem docela zklamaná, čekala jsem více.

08.12.2020 3 z 5

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Tak téhle knize jsem nikdy nepřišla na chuť. Byla to tenkrát povinná četba, ale za mě to byl trest. Pro mně do bylo depresivní čtení, v těch mých 13-14 letech to přišlo strašně smutný, jak přišla o maminku a musela se starat o tatínka a narozeného bratra a kde hrozilo, že bratříček půjde do kojeneckého ústavu. Bylo mi to neskutečně líto a proto čtení bylo za trest.

05.12.2020 1 z 5

Cipísek Cipísek Václav Čtvrtek (p)

Loupežnickou rodinku jsem milovala, bylo to pro mně oddechové čtení. ráda jsem četla pod peřinou, když rodiče už nařídili zhasnout a já prostě musela si dočíst ještě kousek......... Je to klasika, moc se mi líbilo dobrodružství v lese Řáholci, bydlení v jeskyni, hňup knížepán a další. Fakt výborný.

05.12.2020 5 z 5

Maková panenka a motýl Emanuel Maková panenka a motýl Emanuel Václav Čtvrtek (p)

Krásné kresby, úžasné postavičky, skvělé vyprávění. Samozřejmě takhle klasika nepotřebuje žádný komentář. Vše již bylo řečeno.

Běží liška k Táboru Běží liška k Táboru Ferdinand Krch

Tak tohle bylo za mého dětství úplně něco úžasného. Kniha je hodně a hodně stará,snad původní z roku vydání. Mám jí po mé mamce a pro mně ještě lepší proto, že jsem z Tábora a byla jsem jako malá děsně pyšná na to, že knížečka má název mého města. A pro děti úžasná záležitost. Taková stará, dobrá a opravdová kniha pro malé čtenáře.

Host do domu Host do domu Jiří Wolker

Za mě dobré. Wolkera jsem četla a nikdy mi to nepřišlo divný.

02.12.2020 5 z 5

Tak tohle mně opravdu pohladilo po čtenářské duši. Velmi se mi to líbilo, mám takové příběhy ráda. Tajemno, zvláštní lidé, časové osy, jo to všechno můžu.

Tajemství Tajemství Robert Lawrence Stine

Kvalitní čtení, hlavně v noci a pod peřinou. A ještě lepší je, když je člověk doma sám. Jistota, že do rána má oči jak tenisáky a usne až s prvními paprsky.

Letní msta Letní msta Robert Lawrence Stine

Tuto knihu jsem četla snad asi jako jednu z prvních a nechala ve mně nesmazatelný dojem. Od té doby jsem musela všechny stopy hrůzy přečíst a vyplatilo se. Jsem bohatší - o pěkné zážitky s hrdiny mých oblíbených knížek.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Kniha mně nijak nezaujala. Přečteno jen jednou jako povinná četba.

02.12.2020 2 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Od knihy jsem čekala vše, co čekám od Kingových knih vždycky. Líbila se mi a nemám jí co vytknout.

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Jak lehce se dají koupit lidé. Co vše jsou ochotni udělat pro věc, kterou chtějí vlastnit a po které celý život toužili. Co za špatnosti je v lidech, kolik nenávisti, pomsty a jen minimum porozumění a lásky .......

01.12.2020 5 z 5

Malá mořská víla (převyprávění) Malá mořská víla (převyprávění) neznámý - neuveden

Pohádka hezká, ale dost smutná a depresivní. Jak již jsem psala, Andersenovy pohádky jsou krásné, ale nejsou pro každého.

Mozek Mozek Robin Cook

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

Krize Krize Robin Cook

Blízký konec Blízký konec Robin Cook

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

Velké kriminální případy I. Velké kriminální případy I. Václav Pavel Borovička

To už je hodně dávno,co jsem četla tuto knihu. Mně se hodně líbila, bylo to něco jiného, než jsem byla zvyklá doposud číst. Pamatuji si, že jsem hltala stránku po stránce a připadalo mi to senzační čtení. Když jdu zpět, tak opravdu musím říci, že se mi kriminální případy velmi líbily. Čtivé, mrazivé a místy i hodně smutné. Ale o tom bohužel jsou kriminální případy dle skutečných událostí. A lidi budou stejně pořád nepoučitelní a budou strkat dobrovolně hlavu do oprátky v domnění, že se na nic nepřijde.

30.11.2020 5 z 5