Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Dětem Dětem František Hrubín

Hrubín byl spisovatel mého dětství a objevoval se hodně v čítankách na I.stupni. Jeho dílo znám a vždycky jsem ho ráda četla.

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Velice známá kniha od pana Škvoreckého. Příběh vojáků v době, která vůbec nebyla růžová, ale přesto se kluci přes všechny útrapy přenesli a vznikla jak báječná kniha, tak vynikající humorný film s mnoha hláškami.

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Knihy této známé spisovatelky jsou vždycky dobře napsané, pěkně se čtou a mají spád. Kniha byla i zfilmována. Příběh je ponurý, ale to knize vůbec neubírá na kvalitě.

26.01.2021

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Díky filmu se mi kniha četla daleko lépe. Za sebe mohu doporučit i když pro někoho kniha může být dost "hutná". V tom případě skvěle poslouží film, který je opravdu pěkně natočený.

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Krásný fantasy příběh. Nostalgie, na kterou se jen tak nezapomene.

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Tenhle druh čtení má ráda moje mamka. Ráda čte tento typ knih. Knihu před léty dostala jako dárek a přečetla jí jedním dechem. A ostatní knihy také.

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Hodně zajímavé čtení. Některé pasáže jsou těžko stravitelné, ale to se Kingovi prostě musí odpustit a jede se dál.

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

King je pro mně č.1 a jeho knihy a filmy miluju.

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Drsné a zároveň pěkné čtení. Prostě King..........

Svůdníci a první milovníci Svůdníci a první milovníci Robert Rohál

Filmy pro pamětníky mám ráda a o jejich představitelích si ráda počtu vždycky. Příjemné oddychové čtení, třeba i na dovolené.

17.01.2021 5 z 5

Co za to stálo... Co za to stálo... Milan Hein

Sympatický a výborný herec. Cokoli zahrál, bylo velice přesvědčivé. Ať to byl jeho nezapomenutelný doktor Štrosmajer nebo feldkurát Katz, tak jeho role prostě byly opravdové a převtělil se do svých postav tak přesvědčivě, že divák mu to prostě uvěřil.

17.01.2021 5 z 5

Sittafordská záhada Sittafordská záhada Agatha Christie

Vynikající detektivka s nečekaným rozuzlením. Ostatně jako vždy od paní Christie.

12.01.2021 5 z 5

Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni Václav Čtvrtek (p)

Moc hezké vyprávění. Ale je spíše určeno pro trochu starší děti, než pro ty nejmenší a malé.

Pohádky Boženy Němcové Pohádky Boženy Němcové Božena Němcová

Klasické pohádky, jen v jiném přebalu.

O princezně na hrášku O princezně na hrášku Hans Christian Andersen

Legendární pohádka, kterou znají snad všichni od dětství.

Pohádky Pohádky Alexandr Sergejevič Puškin

Puškin mi nikdy nevadil. Spousta spolužáků na tyto autory nadávala, tak jsem četla potají a nepřiznala, že čtu Puškina. Já ruskou literaturu mám a měla ráda, vždycky jsem si vybrala to, co mi přišlo čtivé. A nelituji toho.

Ladovy pohádky Ladovy pohádky Josef Lada

Pohádky našeho dětství. Pan Lada je pojem a k jeho tvorbě mám velkou úctu. Zanechal pro mnohé generace spoustu dobrého a nezapomenutelného, zkrátka to, co každé dítě potřebuje. Laskavou formou a kresbami si lehce získá srdce dětí.

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Je mi líto, k této knize jsem nikdy cestu nenašla. Od malička jsem k ní měla odpor. Bohužel.

11.01.2021 1 z 5

Princezna se zlatou hvězdou na čele Princezna se zlatou hvězdou na čele Božena Němcová

Krásné národní pohádky, které jsou prostě pro mne nepřekonatelné. Kouzlo a neuvěřitelná říše snů, na kterou nelze zapomenout. Poklad.

Záhadný zámek Záhadný zámek Helga Torsten

Taková miloučká knížečka, která se přečte za jeden večer.