Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Eskymo Eskymo Bohumil Tožička

Knihu znám, přesně tohle vydání jsme měli doma. Za mně takový střed. Není pohádka jako pohádka. Ale když mamka předčítala, tak pohádky byly krásné.

Drakula a jiné horory Drakula a jiné horory Vladimír Hulpach

Za mně paráda. Ostatně skoro jako všechny povídky tohoto druhu.

Noční můry v Elm Street 2 Noční můry v Elm Street 2 Joseph Locke

Super čtení a prima film.

Noční můry v Elm Street 1 Noční můry v Elm Street 1 Jeffrey Cooper

Úplně super, jak film tak kniha.

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Tak tuhle knihu a film nějak nemusím.

11.01.2021 1 z 5

Ladovy veselé učebnice - Brouci a hmyz Ladovy veselé učebnice - Brouci a hmyz Josef Lada

Opět krásná kniha, na kterou s láskou vzpomínám. A ty Ladovy kresby .............

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Tuto knihu jsem dostala před mnoha a mnoha lety. Pěkně se četla, ačkoliv ten děj byl opravdu strašný. Jak mohli rodiče dopustit na svých dětech a hlavně dceři takové s prominutím svinstvo, to opravdu můj mozek nepobral. Pořád jsem si říkala, proč.... proč....... Hlavní hrdinka mi byla sympatická, prožívala jsem s ní všechno a byla ráda, že se nakonec na prahu dospělosti vymanila z toho pekla. Fuj. Lidi jsou fakt sobě navzájem vlky a tohle ještě páchané na dětech je na pováženou. Kniha se mi vryla do paměti a pořád si jí pamatuji a to doslova.

10.01.2021 5 z 5

Slávy dcera Slávy dcera Ján Kollár

Čteno pouze v rámci školy v hodinách literatury. Nezatracuji tento styl, ale zároveň ho nevyhledávám. Ale jistý přínos do literatury určitě má.

30.12.2020 2 z 5

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Něco dobré něco špatné a něco fakt děsné. Úplně bych asi tuto kuchařku nezatracovala, má jistě spoustu příznivců i pan Hruška, ale já prostě znám lepší.

30.12.2020 2 z 5

Lékař léčí, příroda uzdravuje Lékař léčí, příroda uzdravuje Jiří Noha (p)

Vtipně popsaná kniha s prima kresbami. U některých kapitol jsem se fakt nasmála. Opravdu mohu doporučit, jak lehkou zábavnou formou jsou popsány různé praktiky a metody dávno zapomenutých civilizací a pravěku. Za mně pecka.

28.12.2020 5 z 5

Bohové a hrdinové antických bájí Bohové a hrdinové antických bájí Vojtech Zamarovský

Knihy od pana Zamarovského jsem doslova hltala. Milovala jsem vše kolem starého Egypta, Řecka, báje a vše okolo těchto starověkých kultur. Za mně nádherná procházka historií.

28.12.2020 5 z 5

Králevic, král, císař Králevic, král, císař Alexej Pludek

Za mě velice pěkná kniha o jednom z našich předních českých králů. Pěkné čtení pro milovníky tohoto žánru.

08.12.2020 5 z 5

Zahalena závojem Zahalena závojem Ruth Rendell

Tuhle knihu jsem dostala jako dárek. Ze začátku jsem se nějak nemohla rozečíst, ale potom mně vtáhla do děje a knihu jsem za 2 dny přečetla. Výborná tmavá ponurá detektivka. A hodně dobrá. Zajímavé rozuzlení, hlavně jak na sebe pak všechno navazovalo, vše do sebe zapadalo, takový konec jsem nečekala. Kniha má spád.

06.12.2020 5 z 5

Damoklův meč a další známé příběhy z doby dávné a nejdávnější Damoklův meč a další známé příběhy z doby dávné a nejdávnější Hana Doskočilová

Damoklův meč stejně jako Diogenés v sudu jsou velice pěkně napsané příběhy z dob dávno minulých.

Ruské národní pohádky Ruské národní pohádky Michail Alexandrovič Bulatov

Trochu jiné pohádky, ale přesto velká pecka. Knihu jsem měla moc ráda, často jsem jí četla i sestře. Mně se tahle jiná odnož pohádek líbila. Co země, to jiná kultura a podle toho se odvíjí i jejich pohádky.

05.12.2020 5 z 5

O Zlatovláske a jiné pohádky a pověsti O Zlatovláske a jiné pohádky a pověsti Božena Němcová

Představovat národní české pohádky se ani nemusí. Hodně generací je těmito pohádkami prostoupeno a myslím si, že skoro každé dítě je zná nazpaměť. Každopádně Němcová a Erben jsou za mně nepřekonatelní průkopníci krásných pohádek.

Fontána pro Zuzanu Fontána pro Zuzanu Eleonóra Gašparová

Jak kniha tak film splnily mé očekávání.

Káťa, Katrin, Katynka Káťa, Katrin, Katynka Alena Santarová

Tato kniha se mi zvlášť nelíbila. Přečetla jsem ji do konce, neodložila v půlce čtení, ale přeci jsem čekala trochu více. Ale každému se líbí něco jiného. Já jí tenkrát dost porovnávala s knihami St. Rudolfa. A to asi byla chyba.

05.12.2020 3 z 5

Květa Květa Otakar Haering

Na tuhle knihu si matně vzpomínám. Neměla jsem o prázdninách před mnoha lety co číst, tak jsem sáhla babičce do knihovny. Taková červená knihovna o děvčatech z 30 let. Nebylo to špatné, četla se kniha pěkně, ale přece jen byla poplatná své době tak 30 - 40 léta.

Zlaté slunce, bílý den Zlaté slunce, bílý den Josef Václav Sládek

Přečteno jedním dechem. Básničky od Sládka se mi vždycky moc líbily a spoustu jich si pamatuji pořád. Krásná knížka z dětství. Opravdu povedené básničky, zapamatovatelné. A křišťálová studánka je klasika. Jsou věci, které mně při pouhé vzpomínce okamžitě přenesou zpátky časem.