Kopretina Kopretina komentáře u knih

Ovečka Barborka Ovečka Barborka Ráchel Bícová

Jedna z nejkrásnějších knížek pro děti. Četla jsem ji snad tisíckrát, a vždy ji děti chtěly znovu a znovu.

29.12.2019 5 z 5

V síle Ducha V síle Ducha Charles Whitehead

Ze začátku jen teorie, postupně nabírání praxe. Nejpřínostnější závěrečná zamyšlení a otázky, jako třešnička na dortu závěr - pojednání o tom, jak Duch svatý živě vstoupil do života věřících za poslední století a o charismatické obnově.

29.08.2019 5 z 5

Cesmínka a tajemná loď Cesmínka a tajemná loď Gilian Shields

Naivní knížečka pro holčičky. Dcerce se líbila, ale četly jsme podstatně lepší knížky.

04.08.2019 2 z 5

Lední medvěd Lední medvěd Jindřich Mann

Stylu autora jsem nepřišla na chuť až do konce. Ba naopak, konec byl ještě horší než začátek. Autorův humor mi nesedl, ani zápletky, nic. Jeden bod za to, že snad tato kniha nese jakousi historickou hodnotu.

31.07.2019 1 z 5

Bábi s Kallem hospodaří Bábi s Kallem hospodaří Peter Härtling

Kallovi umřou rodiče při autonehodě a tak se ho ujme svérázná babička. Na vše, včetně politiky, má názor, počítá každou korunu a vzpomíná na dávné doby. Kalle se s ní hádá, přitom ji má rád. Postará se o ni, když je nemocná. Když mu je 10 let, bábi mu říká, že musí počítat s tím, že tu už dlohou nebude. Tím kniha končí. Na mě depresivní, dětem bych nečetla.

20.07.2019 2 z 5

Jak se žije dětem s postižením Jak se žije dětem s postižením Helena Chvátalová

Klobouk dolů před takovým dílem. Důkladně zpracovaná publikace o různých druzích postiženích z pohledu rodičů, dětí, odborníků, organizací a průvodkyně-autorky. Přitom kniha není vleklá, zbytečně natáhlá a "ukecaná". Takto si představuji odbornou literaturu určenou laické veřejnosti. Před autorkou hluboce smekám!

16.06.2019 5 z 5

Zloděj mrtvol Zloděj mrtvol Thomas Brezina

Bojim, bojim.

14.06.2019 4 z 5

Bod tání Bod tání Martin Němec

Některé povídky mi připadaly naprosto skvělé, některé absolutně o ničem. Jsem ráda, že jsem se s autorem seznámila.

01.06.2019 2 z 5

O bílém medvědu O bílém medvědu Dagmar Findová

Vtipná kniha plná méně známých pohádek. Dcerce se líbila.

21.02.2019 5 z 5

Divočina Divočina Walt Disney

Přečetla jsem s dítětem a vůbec nechápu pointu, děj, umělecké cítění.

14.02.2019 1 z 5

Doktor chodí tiše Doktor chodí tiše Michael Palmer

Četla jsem s napětím, závěr mi přišel přehnaný.

19.11.2018 3 z 5

Zapomenutá korunka Zapomenutá korunka Jana Štroblová

Pohádky týkající se rostlin a následně vždy básnička. Ač pro mě má kniha skryté kouzlo, pro dcerku je moc epická a hodně jí nerozuměla.

09.11.2018 4 z 5

Zmizení v hlubinách Zmizení v hlubinách Thomas Brezina

Ať jsem dospělá, čas od času si ráda nějaký díl tygrů přečtu. Tento byl fajn.

09.11.2018 4 z 5

Na život! Na život! Pavel Bělobrádek

Ale jo, fandím mu. S komentáři pode mnou se ztotožňuji.

24.10.2018 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Není to můj šálek kávy a nebyl by ani v době, kdy jsem byla cílovou skupinou této knihy.

06.10.2018 1 z 5

Anička a její kamarádky Anička a její kamarádky Ivana Peroutková

Neurazí a nenadchne.

18.04.2018 2 z 5

Evelínka a kouzelný lektvar Evelínka a kouzelný lektvar Gilian Shields

Nezaujala. Ani dcera ději nerozuměla, jen se jí líbilo, že by byla sama mořskou vílou.

25.01.2018 1 z 5

Herkules Herkules Walt Disney

Příliš složité a strašidelné pro děti, příliš moc bohů na mě.

26.12.2017 1 z 5

...a muž ti vládnout bude ...a muž ti vládnout bude Milena Tomešová

Jako kazuistika k tématu domácí násilí dobré, jako beletrie mě kniha zklamala. I hlavní hrdinka mi nebyla zvlášť sympatická, hlavně s tím svým "dám si dvojku". Ale např. pro studenty s touhou se dozvědět něco o tématu, dobrý.

09.12.2017 2 z 5

99 dědečků a 1 babička 99 dědečků a 1 babička Jiří Žáček

Ani jsem netušila, že to, co denně s dětmi vymýšlíme u večeře má nějaký název - limeriky. Mezi našimi spisovali bychom našli více dobrých autorů, kteří je skládají. Poučila jsem se.

15.11.2017 3 z 5