Kopretina Kopretina komentáře u knih

Fantom ulice Fantom ulice Ian Livingstone

Za mě: paráda, četli jsme se synem několikrát, až jsme zvítězili. Fakt mě to bavilo; byl to první gamebook, na který jsem narazila. To se hned vrhnu na další!

15.05.2017 5 z 5

Palác stříbrných panterů Palác stříbrných panterů Thomas Brezina

Se synem sjíždíme příběhy Klubu tygrů. Tento je bezva, taky bych si chtěla pantera pohladit. I když jsem zprvu měla podezření na někoho jiného, pachatel byl odhalen!

07.05.2017 5 z 5

Kocourek se vrací Kocourek se vrací Michaela Hrachovcová

Devítiletý syn s nadšením přečetl sám a celé mi to odvyprávěl. Čtyřleté dcerce jsem knížku přečetla, moc se jí líbila, návštěvě vyprávěla příběh kocourka a hlavně ukázala obrázky, kterých je v knize mnoho krásných.

04.05.2017 5 z 5

Utajená laboratoř Utajená laboratoř Thomas Brezina

Perfektní!

18.04.2017 5 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

První setkání s autorkou mě nadchlo. Příběh jsem hltala a naplno prožívala. Trochu jsem byla zklamaná rychlostí navázání tělesného vztahu, ale to bylo jediné zklamání. Tajemství, pletichy, naopak čistota hlavní postavy, dále popis postiženého chlapce a život těchto lidí v tehdejší době - toho je román plný a dodává mu na celistvosti.

11.04.2017 5 z 5

Gladiátorův zlatý poklad Gladiátorův zlatý poklad Thomas Brezina

S dětmi sjíždíme Klub tygrů, líbí se nám jeho příběhy. Až do konce této knihy si člověk klade otázku: jde to ve skutečnosti?

08.04.2017 4 z 5

Zázrak v plechovce Zázrak v plechovce C. D. Payne

První seznámení s autorem mě nijak nenadchlo. Bylo to pro mě utrpení číst převážně dialogy rádoby vtipné. Nejvíce se mi líbila povídka nakonec o Henrym a jeho recyklování.

08.04.2017 2 z 5

Hlas ze záhrobí Hlas ze záhrobí Thomas Brezina

Pekfektní, podobný příběh se může dnes lehce stát! Zatím asi od Klubu tygrů nejstrašidelnější.

31.03.2017 5 z 5

Bezhlavý jezdec Bezhlavý jezdec Thomas Brezina

S dětmi sjíždíme příběhy Klubu tygrů. Je to fajn přicházet na odhalení sám.

29.03.2017 4 z 5

Bratr Dominik Bratr Dominik Oldřich Selucký

Po Bitvě na řece Pádu si nejstarší syn autora oblíbil. Moc chtěl, abychom si tuto další jeho knihu po večerech četli...uff, musím uznat, že tedy byla velmi náročná. Po každé kapitole jsme si museli shrnout, jak se děj posunul, každá kapitolka, podkapitolka měla děj z jiného místa a s jinými lidmi a my si museli připomínat, kdo to je, jak to s tím souvisí... Jsem však ráda, že jsem se s tématem mohla seznámit z téhle strany. Když jsem na konci chtěla shrnout poselství knihy, přišlo mi, že jej ještě děti nemohly pojmout. Třeba až si knihu přečtou znovu za 5 nebo 10 let, už pro ně bude srozumitelnější.

26.03.2017 3 z 5

Deník naší babičky Deník naší babičky Milada Podivínová

V první polovině Stáňa vypráví o svém každodenním životě: doma v rodině, ve sklárně a především o mužích, kteří se jí (a její nejlepší kamarádce Nadě) líbí a se kterými chodí. Od druhé poloviny pak nastupuje jako ošetřovatelka do ústavu v Brně k sirotkům, konkrétně nejprve k batolatům, pak pracuje u kojenců. Životní postoje se jí i Nadě v průběhu let mění, vyspívají, ideály se ztrácejí. Na konci Naďa otěhotní s nějakým floutkem, naštěstí potkává muže, který si ji vezme. Tím Stáňa ztrácí kamarádku.
První část je naivní, moc mě nezaujala, víc se mi líbil popis chodu v sirotčinci. To, jak děti stále toužily po rodičích ("Byla jedna holcicta a ta sla do lesa - a tam se jí nalodila maminta - a ta měla zlatou vězdu na čele."), jaký přísný režim tam vládl, jak některé umřely.. Chyběl mi nějaký závěr, když to má být deník babičky - ani není zmínka, koho si nakonec vzala..

05.03.2017 4 z 5

Velké tajemství Velké tajemství Ruth Gellersen

Čtyřletá dcerka je zamilovaná do této knihy (a pak dalších dílů). Když si dnes měla vzít do školky nejoblíbenější knížku, byla to jasná volba.

03.03.2017 5 z 5

Světy postižených Světy postižených Bohuslav Blažek

Potřebovala jsem se dozvědět nějaké informace o lidech s mentálním handicapem. V místní knihovně jsem nalezla pouze tuto knihu. Nejprve jsem se pročítala prvními kapitolami, teoretickými ukotveními a různými směry a školami, které se tématu dotýkají. Trochu jsem tím oprášila jména, která jsme kdysi na škole probírali.
Nejvíce jsem ocenila knihu cca od poloviny, kdy začaly kapitoly o konkrétních oblastech, které se dotýkají života této cílové skupiny (rodina, sourozenci, vzdělání, okolí atd.) jednak z hlediska empirického výzkumu, byť provedeného na malé skupině respondentů, jednak z hlediska lékaře, který má bohaté zkušenosti s touto skupinou a její rodinou. Jeho pohled na věc mi přijde dost nadčasový, srozumitelný a v neposlední řadě "pokorný", tj. uvědomělý všech nuancí, rizik, individuality a subjektivity.
Vzhledem k tomu, že je publikace již celkem stará, oceňuji její hodnotu.

26.02.2017 4 z 5

Mamutí jeskyně Mamutí jeskyně Thomas Brezina

25.02.2017 4 z 5

Chrám hromů Chrám hromů Thomas Brezina

S dětmi sjíždíme knihy Klubu Tygrů. Jako "mladší" bych je naprosto "žrala", teď je aspoň čtu na jeden zátah. Tento příběh byl moc dobrý, sama jsem plnila úkoly, používala lupu a listovala, abych se dopídila pokladu.

25.02.2017 5 z 5

Marko Marko Jaromír Tomeček

Knihu jsem četla svým dětem 10, 8, 4 roky. Musím uznat, že byly na ni malé, krom toho nejstaršího. Ten už pochopil mnoho vtipných narážek, průpovídek a nacházel děj v množství popisů přírody. Po každé kapitole jsem shrnula, k čemu jsme se dopátrali, a tak ani mladší neztráceli nit. Děje tam veskrze moc není, ale i ten stačil, abychom byli ke konci knihy napjatí. Mně se kniha líbila moc, zaujalo mě, jak je autor vtipný a nápaditý.

07.02.2017 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Vztah Juni k strýci nebo k Tobymu mě zvlášť nezaujal. Stále jsem čekala, jak se bude odvíjet její vztah se sestrou. Zdálo se mi, že tam je zakopaný pes...a ono opravdu! S Gretou jsem bolestně prožívala, jak se jí Juni vzdaluje. Závěr je krásný, veselý i smutný, prostě se znovu stávají sestrami...přidám štítek o přátelství, neboť o něm celá kniha je.

04.02.2017 3 z 5

Citadela Citadela Archibald Joseph Cronin

Kniha je průměrná - až na závěr. Do něj autor vkládá morální hodnotu - života, vztahů, lásky, postojů. Nikdy není pozdě, každý si zaslouží novou šanci, i když se nechoval čestně.

30.01.2017 4 z 5

Profesor Ulipispirus a jiné pohádky Profesor Ulipispirus a jiné pohádky Tomáš Špidlík

Domačkávám v oku poslední slzu, kterou ve mně pohádky vyvolaly. V životě už skoro nebrečím, málo věcí mě dojme jak ve smyslu pozitivním tak negativním. Když tedy mě dětská kniha dojme, hodnotím ji velice pozitivně. Vybrala jsem si ji do čtenářské výzvy jako knihu pohádek poté, co jsem odložila pohádky od Andersena (i když se mi v dětství líbily, nyní mi přišly takové ploché) a nelituji. Jsou moc milé, krátké a plné dobroty, lidskosti a toho, co jen nad námi. Paralelně se mnou čte knihu i můj osmiletý syn, a je z ní nadšený. Vždy přijde za mnou, jestli mi jednu pohádku může přečíst, když se ho pak zeptám, jestli tomu rozumí, podívá se na mě, vysvětlí mi pointu s dodatkem: vždyť je to tam přece jasně vysvětlené!

28.01.2017 5 z 5

Emil z Lönnebergy Emil z Lönnebergy Astrid Lindgren

To jsme se s dětmi nasmály!!! Skvělá kniha a skvělé příběhy Emila a jeho blízkých. Vůbec jsem to od knihy nečekala, ale nesmírně pobavila!

22.01.2017 5 z 5