kosmi kosmi komentáře u knih

Piknik u cesty Piknik u cesty Arkadij Strugackij

Kniha i film vynikajici. Kniha pro me prevazne filozoficno, film art. Vyborny konec.

Boží bojovníci Boží bojovníci Andrzej Sapkowski

Cela serie je super

Oko Chiméry Oko Chiméry Zdeněk Volný

To jsem cetl kdyz mi bylo asi 15. Co si vzpominam tak to bylo vynikajici.

Nezvaný host Nezvaný host Lee Child

Beru ty knížky pěkně popořadě, takže má čtvrtá a asi nejslabší. Přijde mi, a to platí i pro předchozí díly, že nejlepší jsou tak do poloviny. Pak už je to většinou překombinované. Tenhle díl autor prozradil příliš tak jsem už před půlkou věděl kdo je TA osoba a zbytek jsem dočetl jen pro případ že by to byl náhodou autorův záměr a mě čekalo na konci překvapení ale to se nekonalo.
Výhoda u Childových knih je alespoň pro mě že je velice snadné se začíst a pak už to jede. Tenhle díl není špatný, jen je ta zápletka příliš okatá. Po stránce zábavy ale dobré jako ty ostatní, čtivé, akční, odsýpá to, takové jednohubky.

29.03.2014 3 z 5

Lučištník Lučištník Bernard Cornwell

Co dodat, prostě Cornwell

20.01.2014 5 z 5

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Předně, fantasy laděné do pohádkových bytostí moc nemusím a dlouho jsem Sapkovského knihy přehlížel. Po přečtení většiny knih od Bernarda Cornwella jsem poměrně rozmlsaný a hned tak nějaký spisovatel nenadchne, takže po marné snaze začíst se do pár knih jsem narazil na Narrenturm. Tohle je první kniha kterou jsem přečetl a nebylo to vlastně vůbec špatné. Naopak bavil jsem se velice a naštěstí se na začátku nevyskytovaly fantasy prvky neboť bych knihu asi odložil a to by bylo škoda.. Sice by mi nevadilo kdyby ta kniha byla čistě historická, bez téhle fantasy pohádkové zápletky. Ale to nevadí. Je to psané velice vtipně a svižně, spousta filozoficko historicko současných narážek. Je to tak moc vtipné až je to prostě úžasné. Tak zábavný styl psaní se jen tak nevidí. Spousty narážek které pochopí jen dospělí, paráda. Už se těším na druhý díl.

03.01.2014 5 z 5

Gestapo Gestapo Sven Hassel (p)

Vynikající čtení pro chlapy, jako ostatně všechny "hassellovky". Když mám chuť, mohu sáhnout po kterékoli a nemůžu udělat chybu. Knížky se dají číst i opakovaně a nikdy nenudí.

30.09.2013 5 z 5

Krvavý batalion Krvavý batalion Sven Hassel (p)

souhlas:mounal ten překlad je takový nejednotný, zřejmě všechny díly nepřekládal stejný člověk a místy se s tím nepáral.
Ale knihy jsou natolik dobré že to snad ani překlad nedokáže pokazit a člověk snadno odpustí drobné chybky. Ale je fakt že přečtení asi 5 nebo šesti knih jsem narazil na jednu u která byla přeložena natolik jiným způsobem že mi trvalo pár stran než jsem přišel na to kdo je kdo (konkrétně ten drobeček-mrňous třeba). To je nepříjemné když si člověk zvykne na nějaký styl a jména, ale jak říkám kniha byla natolik dobrá že jsem to stejně musel přečíst :-)

30.09.2013 5 z 5

Vnuci našich vnuků Vnuci našich vnuků Světlana Alexandrovna Safronova

trošku ryzí komunistické utopie, a příjemné počtení na deštivé večery.

22.09.2013 4 z 5

Piknik u cesty Piknik u cesty Arkadij Strugackij

Vynikající

20.09.2013 5 z 5

Čtení pro trpělivé.

07.09.2013 4 z 5

Ďábelská garda Ďábelská garda George Robert Elford

Hodnotím knihu, ne to o čem se v ní píše. To co popisuje je jako z jiné planety, vesmíru, dimenze. Něco neskutečného.

Věčná válka Věčná válka Joe Haldeman

Tahle kniha má hodně co říct, je to především zpověď veterána, hodně o pocitech. Skvělé ale smutné. úžasný román který je třeba pochopit. pro mě to není o válce ale o duši. zpočátku se to tváří jako obyčejná válečná sci-fi ale pak to začalo nabírat úplně jiný směr, byl jsem zmatený z těch časových posunů, pak mi došlo o čem to vlastně celé je. chce to dávku empatie vcítit se do pocitů hlavního hrdiny a pochopit co se spisovatel snaží sdělit. trochu bych to přirovnal k filmu "Narozen 4. července" za mě 100%
** perfektní komentář má messi@h **

Vzpoura proti času Vzpoura proti času Ivan Foustka

Výborně napsané. Přečteno asi 4x.

Jatka Jatka Lee Child

Výborně jsem se bavil. Skvěle napsáno, ani chvilku nenudí, skoro se nedá odložit knížka. Akorát ta dedukce hlavního hrdiny je hodně přitažená za vlasy, ale zábava je to náramná.

07.09.2013 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Tohle je špatný vtip. JAK ŠEL HONZA DO SVĚTA. S největším sebezapřením jsem to přelouskal do poloviny, snad kousek dál, ale pořád nic. Nuda, nuda, šeď, šeď... Autorovy vypravěčské schopnosti na úrovni mateřské školy. Postavy bez ducha, příběh bez ducha, zápletka žádná.

07.09.2013 odpad!