koubin007 koubin007 komentáře u knih

Nevšední doteky dějin Nevšední doteky dějin Karel Pacner

Průměrná historická kniha, nicméně zaujme především rozkrýváním neznámých historických faktů. Japonci jsou mírumilovný a inteligentní národ? Možná dnes, ale před sto lety krvežízniví hrdlořezové:)

30.06.2016 3 z 5

Příprava kvasu na výrobu slivovice Příprava kvasu na výrobu slivovice Josef A. Zentrich

Vše o výrobě destilátů. Kniha podává ucelený pohled na problematiku přípravy kvasu, ale už trochu opomíjí techniku pálení a technického vybavení. Asi bych zvolil něco více podrobného.

15.08.2013

1063 dnů s Karlem Krylem 1063 dnů s Karlem Krylem Markéta Matoušková (Zítková)

Autorka dává čtenáři možnost nahlédnout do zákoutích Krylova velmi složitého soukromého a milostného života. Určitě se dozvíte hodně o této legendě a o jeho "lidství". Byl to komplikovaný muž, který měl velmi komplikovaný pohled na svět. Literární forma není nejostřejší, avšak pro nás, jako pro jeho fanoušky, přináší úplně nové pohledy do "zákulisí".

08.08.2011 3 z 5

Umírání za dlouhého dne Umírání za dlouhého dne Alan White

Velmi nevšední válečný román. Pojatý spíše více psychologicky. Dějově není až tak přeplněn, nicméně obsahově odpovídá velmi kvalitnímu dílku. Kniha byla také zfilmována, což byl také důvod, proč jsem po ni sáhl. Film mi byl kdysi doporučen, a tak když jsem později narazil na její knižní podobu, neváhal jsem a půjčil v knihovně.
Vřele doporučuji všem milovníkům válečných dramatů a ne příliš náročného čtení na dobrou noc.

11.02.2011 5 z 5