Kudík Kudík komentáře u knih

Štěstí pro začátečníky Štěstí pro začátečníky Katherine Center

Hezký a inspirativní příběh. Proč nezkusit něco nového, neznámého a i adrenalinového pro tzv. nové "nakopnutí" sama sebe? Takový výlet musí být super, až na tu hygienu. :)
Helen se s výletem a vším okolo vypořádala skvěle. Co mi přišlo nefér a zamrzelo byl certifikát a Píďala. Jake byl kouzelný, smutné bylo, že jej celých 6let "neviděla". Přečteno za den.

09.12.2019 5 z 5

Láska přemůže i smrt Láska přemůže i smrt Meg Cabot

(SPOILER) Nejhezčí díl z celé série. Bála jsem se konce, ale naštěstí byl slovy pana Smitha (správce hřbitova) prostě skvělý. :)
SPOILER: Líbily se mi scény nově příchozích, a to hlavně Chloe, Sportovce a paní Engleové. Dále úprk Pierce na kole z domu své matky před fúrií..., kdy postupně narazí na holčičku s tričkem "Tátova princeznička", vrátnou v Dolphin Key a záchranáře s motorovkou. Pobavilo mě vysvětlení pana Smitha policejnímu šéfovi Santosovi, že cca 60 lidí utrpělo hromadně úpal. :) Konec byl paráda. Přečteno v rámci dne.

08.12.2019 5 z 5

Láska v podsvětí Láska v podsvětí Meg Cabot

Druhý díl mi přijde o trošku lepší než první a víc v něm poznávám rukopis autorky. Hlavně zde není chaotické střídání minulosti a současnosti, jako to bylo v prvním díle.
Dále se vyvíjí vztah hl. hrdinů, a to Pierce a Johna. Je zde i dost vedlejších postav, kde mě zaujal bratranec Alex, strýc Chris, kamarádka Kayla a celé osazenstvo Podsvětí (Frank, Henry, pan Graves a pan Liu).
Mrzela mě poradkyně Jade se svým tetováním "Zastav se dřív, než se zcela zničíš".

08.12.2019 4 z 5

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Přiznávám, že jsem měla problém se začíst. Po přečtení jiných sérií od Meg Cabot jako "Mediátor" nebo "Hrdinkou snadno a rychle" mi tato nepřišla jako od ní. Následně se děj rozjede a stránka od stránky (následně i díl od dílu) je lepší a lepší. První díl mi přesto přijde nejslabší, a to na cca 3,5*. Pierce jsem musela postupně přijít na chuť, ale pán podsvětí/kapitán John, to bylo něco. Super jsou citace z Danteho. Přečteno za den.

08.12.2019 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Chvilku mi trvalo se začíst, ale potom se děj příjemně rozjel. Tiffy i Leon byli sympatické postavy. Super byla jejich prvotní komunikace pomocí vzkazů, a to doslova v celém bytě. Oblíbila jsem si i jejich přátele, ať už Moa s Gerty, Rachel, pletařku Katherin, bratra Richieho, souseda Bobba a Holly z nemocnice.
Justina a Martina nikoliv. Poučila jsem o gaslightingu.
Trošku mi dalo pobrat všechny ty lišky. :) A nakonec jsem doufala i v "hepáč" pro Rachel a Richieho.

23.11.2019 5 z 5

Léto na vodě Léto na vodě Petra Martišková

Hodně krátké, úžasně letní a moc roztomilé. U léta s frajerem jsem měla chuť vyrazit na tábor, tady mám chuť vyrazit na vodu. Nejlepší postava byl Vojta. :) Přečteno za pár hodin.

23.11.2019 5 z 5

Útěk za láskou Útěk za láskou Petra Martišková

Emma byla roztomile naivní. Nate mi byl hned jasný. :) Billyho si taky umím představit.
Potěšilo mě, že ProCreation - alias Mára, Tom a Michal - free runningová parta - skutečně existovala.
Hezká oddechovka pro náctileté s pár nesrovnalostmi. Přečteno za pár hodin.

20.11.2019 4 z 5

Ve tvých snech Ve tvých snech Kristan Higgins

Emmaline mi přišla už v předcházejících dílech, kde se sem tam mihla, velmi vtipná, ale až v tomto díle čtenář zjistí, co za tím vším stojí úsilí. Její zákroky s kolegou Everettem, to teprve byla sranda. :)
A Jack, ten byl taky úžasný, hlavně v předchozích dílech, kde se objevoval ve scénách se svojí rodinou a klanem tří sester, které mu dávaly občas dost zabrat. :) V této knize se mi líbilo, že mu všechny posílaly radící SMS. Dále se projevil jako neuvěřitelný hrdina, protože zachránit jednoho by byl úspěch, ale „všechny“?
Opět mám radost, že autorka dodržuje svůj trend, a to co díl, to hlavní postava se svým zvířecím mazlíčkem. Zde jsou dokonce dva, a to Jackův kocourek Lazar a Emmalinino štěně Serža.
Ale co ta obálka? Serža byl štěně něm. ovčáka a Jack s vlasy špinavě blond?
Těším se na další díl, a to na Connora a Jess.

20.11.2019 5 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Annie mi přišla, že rozchod s takovým… píp… bere až moc tragicky. Naopak by se jí mělo ulevit. Od dovolené a seznámení se s Chrisem (Boydenem) se opět rozjíždí série vtipných situací. Hodně věcí bylo předem jasných, např. co asi tak může napsat scénárista?
První díl byl o chlup (možná i o dva) lepší, ale ani tento nešetří štědrou dávkou humoru a romantiky. Doufám a současně se i těším na zbytek série, a to na příběhy Jane, Stormy a Val. Dále jsem ráda, že se v tomto díle ukázala Lilly s Damienem. Jedna scéna v jejich podání, kde jsou součástí pávi a želvy byla obzvlášť k popukání. :) Doporučuji.

19.11.2019 5 z 5

Návrat na vinici Návrat na vinici Kristan Higgins

Pěkná rodinná série z prostředí vinice. V prvním díle se představí nejmladší dcera Hollandovic klanu, a to Faith, která mi byla i přes svou naivitu sympatická. Její únik z toalet mě dost pobavil. Celá Hollandovic rodina je bezvadná, ať už škorpící se děda s babi, ovdovělý otec, 3 sestry vs. 1 bratr, neteř a synovec.
No a Levi, to byl teprve materiál. :) Líbil se mi vztah k jeho sestře Sarah a mrzelo chování jeho otce.
Na celé sérii mě dále baví, že hlavní postavy mají i své domácí mazlíčky, a zrovna Blue (pes Faith) je v jistém ohledu fakt maniak.... díky za polštářky. :)

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

(SPOILER) Nečekala jsem, že se až tak budu bavit. Cca 2/3 jsem se musela smát, co zase Lilly provede (s pomocí Damiena). Cesta na líbánky byla neuvěřitelná, od letadla a letiště, přes večeři v novomanželském apartmá a "samovznícení", strip v klubu, ubytovnu pro baťůžkáře... atd. Fakt jízda. :) Za vtip, popis Thajska a i romantickou linku 4,5*.

Léto s frajerem Léto s frajerem Petra Martišková

Roztomilé. Kniha na mě dýchala létem, vodou, zábavou.... První od této autorky a vím, že nebude poslední. Berenika byla fajn žába. V dnešní době vzácná a "v mé době" (bohužel už to nějaký pátek je... dokonce je to minulé století :) ) nás takových bylo víc. Naopak dívky jako je Laura jsou v každé době. Doporučuji. Přečteno jedné bezesné noci.

Dokonalá partie Dokonalá partie Kristan Higgins

Honor jsem si z prvního dílu představovala trošku jinak, naštěstí mě překvapila (příjemně). Tom se mi moc líbil a nejvíc jsem si cenila jeho vztahu s Charliem. Dále se mi zamlouvalo, jak Honor „bránil“ před Broganem a Danou.
Tento díl mi přišel trošku pokulhávající oproti předcházejícímu, ale to se rychle změnilo. Začalo to akcí na rybníku a následně ten závěr, no páni. Tom se projevil jako hrdina, a to rovnou 2x. A „krysa“ Spike, to bylo něco pro mě. :)
Smála jsem se u epizodek s Pru Hollandovic, protože ta od prvního dílu perlí víc a víc. A babi s dědou, to bylo něco. :)

14.11.2019 5 z 5

Šance na štěstí Šance na štěstí Kristan Higgins

Colleen byla sarkasticky vtipná, a to se mi líbí. Hezky byl vykreslený vztah s dvojčetem Connorem a její nevlastní mladší sestrou Savannah. Společně s Colleen jsem hádala, kdo je Connorova tajná přítelkyně, možná se to dozvím v posledním díle. Lucas byl fajn, ale něco mi v popisu této postavy, a to hlavně slova vs. činy, nesedělo. Jsem ráda, že autorka (zatím) v každém díle této série stvořila i zvířecího společníka. „Telátko“ jménem Rufus byl vyobrazen skvěle. Hlavně neustálé dotazy, zda je kastrován. :)
Fandila jsem i druhé dvojici. Bryce a Paulie měli také své chvilky, např. výměna pneumatiky. :)

14.11.2019 4 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

První dcera Morrighanu, alias Lia byla neuvěřitelná. Sice mě trošku drtila její tvrdohlavost, ale obdivovala jsem její sílu a víru. To čím si od začátku třetího dílu musela projít a vytrpět, přes postupné odhalování zrádců a nepřátel v řadách nejbližších, mě utvrzovalo v přesvědčení, že jí to jen před finální bitvou posílí. Dále jsem doufala, že se trošku více bude rozvíjet její Dar.
Rafe byl v tomhle díle zachránce v mnoha ohledech. Kaden se zase asi nejvíc změnil a jeho otec, kterého jsem relativně rychle odhalila, mě nijak nepřekvapil. Z královny a krále Morrighanu jsem byla vyloženě nadšená, o zbývající bratry se bála a ženy a dívky z okolí Lii jsem doslova zbožňovala.
V tomto díle jsem se děsila po zkušenosti z minulých dvou jediného, a to kolik postav autorka „obětuje“. Nejvíc mě dostal milovník košil z cruvaského plátna alias sběratel koňský koblížků. :( Partička 4 z Dalbrecku se mi totiž moc líbila, jako i dvojice z Vendy, a to Griz a Eben. Nakonec oceňuji, že to mohlo dopadnout mnohem hůř.
Doporučuji a doslova zhltnuto za 1,5 dne.

05.11.2019 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Druhý díl se mi líbil, i když byl odlišný od prvního. Zdál se relativně klidný, méně naplněný akcí, ale já ji tam viděla. Dar sice nemám, ale akce tam bylo dost. :)
Rafe a jeho společníci byli úžasní. 4 nejlepší z Dalbrecku. A oni opravdu byli Ti nejlepší. Zde jsem už byla připravená a totožnost většiny odhalila dříve, než to udělala autorka.
Komizar byla zvláštní postava. Sice záporák, ale občas (v minulosti) s kladnou reakcí. Na konci bych ho však zapíchla sama, protože nejvíc mi bude chybět .... „slečno, pospěšte si“..... :(
Doporučuji, přečteno za den a něco.

05.11.2019 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Mé čtvrté setkání s touto autorkou. Pokaždé jiné téma, pokaždé tak závažné a pokaždé strach, jak to dopadne. Přiznám se, tady jsem se konce bála nejvíc.
Obdivuji lásku a trpělivost Grahama, zoufám si s Quinn a zbožňuji "děti" pojmenované po koření (August je doslova už jen třešnička na dortu).
Doporučuji a přečteno za jedno odpoledne, protože kniha nešla odložit bez zjištění konce.

01.11.2019 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Páni… naštěstí nečtu (moc) komentáře předem. :)
Dostala mě zápletka princ a zabiják. Kaden a Rafe nebo Rafe a Kaden? Po odhalení (a hlavně pochopení) jsem se musela vrátit zpět, a pak mi došlo, jak se to stalo. Autorka to udělala jednoduše, ale přesto velmi chytře.
Princezna Lia mi přišla v některých ohledech naivní, ale i tak velmi sympatická a statečná.
Upřímně líto mi bylo postav….. jako Walthera a Grety, dále i Gavina, Avra, Cyrila a Bleska. ❤️
Knihu doporučuji. Přečteno za 1,5 dne a vrhám se s napětím na další díl.

01.11.2019 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

To tedy bylo. ❤️ Ani mi to nepřišlo jako typická YA literatura.
Každý se se svým smutkem vyrovnává jinak, a proč ne zrovna psaním dopisů? Z těch Julietiných smutek skoro odkapával. Ale to, čím procházel Declan Murphy, no tak za to bych jeho rodiče ….. Ani se nedivím k čemu se za pomoci alkoholu odhodlal. Jeho matku ani nelze nazvat pasivním rodičem a upřímně ani matkou. Toho kluka nešlo nelitovat, hlavně když svému okolí dával neustále nové šance.
Knihu doporučuji. Přečteno za den a těším se na pokračování s Revem.

29.10.2019 5 z 5

Seznam snů a neřestí Seznam snů a neřestí Alison Bliss

Jsem ráda, že dostaly prostor postavy z prvního dílu, který se mi líbil o chlup víc. Co provede seznam na ubrousku, že? :) Ještě, že nedošlo na všechny body. Ze všech postav mě tentokrát nejvíc pobavil Max. Přečteno za jedno odpoledne.

26.10.2019 4 z 5