Kudík Kudík komentáře u knih

Hledá se doprovod! Hledá se doprovod! Sophia Money-Coutts

Hodnocení, a to celé 2* dávám za pěknou obálku el. verze a poděkování autorky, které je na konci knihy a dostat se až k němu bylo v tomto případě docela těžké. Knihy ze zásady neodkládám, ale tady je anotace tak strašně zavádějící, že musím ostatní čtenáře varovat... s Bridget Jones to má málo společného, možná sem tam trapný moment.
Dodatečně jsem si přečetla ostatní komentáře a s většinou souhlasím až na přirovnání se S. Kinsellou, se kterou má autorka společné max. křestní jméno. Kinsella má dle mého názoru knihy vtipné a lehce čtivé, nikoliv s tak primitivním humorem.
Zpět ke knize. Polly je málo sebevědomá třicátnice, hledající toho pravého. Okolo sebe má relativně dost kamarádů, které by mohla vzít jako doprovod na svatbu své nejlepší kamarádky, ale shodou náhod se jí do cesty připlete člen britské smetánky Jasper, se kterým jako novinářka píše článek o jeho rodině. Přes mnoho litrů vína, rakovinu, jednoho šejka, který se chce stát britským aristokratem, dále přes různé fetiše se dopracujete až k prozření a konce ve stylu "hepáče". :)

04.02.2020 2 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

Závažné téma, ale četlo se to s takovou lehkostí. Postavy velmi sympatické a zábavné. Rodina Audrey byla úžasná. Starší bratr Frank byl top, hlavně v konfrontacích s matkou, která se zaměřovala na témata, o kterých zrovna psali v Daily Mailu. :) A kamarád Linus.... ty jejich první "oťukávačky" a následně zábavné bláznivé úkoly. To vše přehlušilo hlavní téma, a to šikanu. Neřekla bych, že je tento titul jen pro teenagery, ale najdou se v něm i rodiče.

02.02.2020 5 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

První díl byl o dost lepší.... Ten závěr ani nevím, zda byl dobrý či špatný. Možná dobrý pro 25 duchů.... Cas Lowood byl i v minulém díle prezentován jako super kositel duchů, ale přijde mi, že většinou těsně před akcí vytuhne a dostane na budku, anebo mu musí skoro pokaždé někdo z přátel pomoci. Kdo tady zaválel byly vedlejší postavy, a to hlavně Thomas a Carmel. Ta sice cca v polovině knihy "klopýtla", ale zase to zachránila. Nejvíc se mi líbil popis průchodu lesem sebevrahů a znovu moc hezká obálka.

01.02.2020 3 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Pro lidi s fantazií je Anna dokonalá. Jednou nevinná dívka v bílých šatech a následně vražedné monstrum, a co teprve Obeahman s křížkovým stehem. :) Přesto kniha až takový horor není.
Oblíbila jsem si hlavně vedlejší postavy, ať už Thomase s "amazonkou" Carmel, anebo Casovu maminku či Thomasova dědu Morfrana. A co teprve černého kocoura Tybalta. ♥ Celkově knihu (vč. krásné obálky) hodnotím na 3,5*.

01.02.2020 4 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Přečteno za jedno odpoledne, kdy kniha prostě nešla odložit. U několika pasáží mě napadlo, že věk je pouze číslo a přes veškeré morální zásady to asi nemohlo být jinak.
Scéna se žralokem mi přišla sice už trošku moc, ale proč ne.... někdo má tolik štěstí, že zvládne i nemožné. Líbil se mi epilog, který to celé završil.

24.01.2020 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Jude Deveraux (p)

Dle mého názoru se jedná o nejhezčí díl z celé trilogie. Obě hlavní postavy, ať už Hallie nebo James mi byly sympatické. Zamlouvala se mi i jeho větev rodiny, ať už bratránci či sourozenci. Naopak u Shelly mi přišel závěr moc kladný.
Duchové v této části byly asi nejlepší, takové dohazovací duo, a co teprve jejich bezkalorická strava. :) Na Nantucket bych se jako letní náplava podívala hned, jen bych tam nechtěla řídit. :)

23.01.2020 5 z 5

Navěky Navěky Jude Deveraux (p)

V tomto případě se jedná o pohádku, a to spočívající v záměně královských dvojčat v kombinaci s Popelkou bez zlých sester. Toby je sympatická, ale tak naivně počestná, že to je k neuvěření. Graydon na budoucího panovníka zase umí skoro všechno, od bojových umění, přes vaření až po cca 6 cizích jazyků. Prostě pohádka. :) Dějová linka v minulosti byla skvělá, hlavně jejich poslední návštěva. Mrzí mě, že nebyl uzavřen vztah mezi Dairem a Lorcan.

23.01.2020 4 z 5

Pravá láska Pravá láska Jude Deveraux (p)

První díl trilogie a má druhá kniha od této autorky. Děj relativně hezký, postavy zajímavé a ani duchovno mi nevadilo, ale jako celek mi to přišlo trošku moc překombinované. Mimo hlavních hrdinů (Alix a Jareda) je zde postav vícero, naštěstí je snadné se orientovat, kdo ke komu patří či patřil před více jak 200lety.

23.01.2020 3 z 5

Dokonalá vražda Dokonalá vražda Jude Deveraux (p)

Moje první kniha od této autorky a líbila se mi. Má se jednat o detektivní román, ale až na pár mrtvých je to spíše romance s detektivní zápletkou. Ústřední trojice Sara, Kate a Jack byla sympatická. Líbilo se mi jejich vzájemné špičkování, ať už mezi Kate a Jackem, anebo spolčení Sary s Kate proti Jackovi. :) Doufám, že vyjdou i následující díly a bude odhaleno něco z minulosti.

19.01.2020 5 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Asi zatím nejlepší kniha od tohoto dua autorek. Charlotte byla úžasná a krásně ztřeštěná. Její ťukání prsty a seznam Jebat-na-to jsou i v reálu docela inspirativní nápady. Z jejího seznamu se mi asi nejvíc líbilo zatančit si v dešti s cizincem. A Reed... jeho chování je pochopitelné, a ten vzkaz v šatech, to bylo něco...♥. Mezi Charlotte a Reedem dochází od začátku k různým, a také velmi vtipným momentům... např. projekt Veverka ... :) Dále se mi zamlouvala babička Iris a bratr Max, hlavně jeho pomoc s překladem. :)

17.01.2020 5 z 5

Láska na ľade Láska na ľade Rachel Gibson

Velká škoda, že ze série "Chinooks Hockey Team" jsem narazila jen na tento díl. Jane se mi vážně líbila, hlavně v situacích, kdy sama čelila hokejovému týmu, a to nejen v šatně, ale i při šipkách. :) Začátek knihy je vtipný, ale poté se jedná již o romantickou limonádu, což je docela škoda. Z dějové linky drzá novinářka vs. hokejisti mohlo být i víc, ale i tak oddychové čtení.

16.01.2020 4 z 5

Utajená krása Utajená krása Teresa Medeiros

Ze začátku se mi kniha zamlouvala, a to hlavně Holly, která se tak pěkně, v rámci svých možností, zošklivila. První špičkování a poznávání se s Austynem bylo také hezké, ale potom, někde v polovině se to nějak zlomilo a myslím si, že autorka to umí lépe. Mystično a závěr to jen vylepšil. Vidím to na 3,5*.

16.01.2020 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Nina mi na začátku přišla taková nemastná/neslaná, zkoušející na prahu 30tky všechno možné, ale časem jsem si jí oblíbila. Určitě není jednoduché obstát jako nejmladší z 5ti sourozenců, navíc mít jen starší bratry.
Sebastian potřeboval hodně času na to, aby se vůbec projevil. Jen jeho prozření mi přišlo trošku pozdě. Na začátku bych ho vzala pánví. :)
Líbila se mi celá parta v kurzu, ať už Marguerite s Maddie, Jane s Peterem, a co teprve Bill s jeho "klukama". A Marcel, to byl taky materiál. :)
I u tohoto dílu jsem měla chuť na sladké a současně si zavzpomínala na některá místa v Paříži, která jsem navštívila. Doufám, že vyjdou i další díly, protože 5. bude o Maddie.

12.01.2020 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Další díl romantické série, který trošku navazuje na první díl. Tento příběh je o Sophii a Toddovi, dále i o jeho sestřenici Belle a bylinkáři Wessovi. Nesmím opomenout ani vsuvky s Jamesem. Hlavně ten jeho výstup na konci byl k nakopání. Tento díl nebyl špatný, ale vzbuzoval strašné chutě na sladké. :( Také zde bylo pár chyb v překladu, např. "Sophie klesla na postel a položila si ruce do dlaní." Upozorňuji, že v této scéně byla Sophie v posteli sama. :)

12.01.2020 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Roztomilé. Kate a její výlet se skupinou novinářů byl zajímavý. Jejich provokace, hašteření a následně i pomoc Kate, to vše mě bavilo. Občas měl člověk pocit, že cestuje s nimi. Je patrné, že autorka to má opravdu procestováno a jsem ráda, že Dánskem to nekončí. Koncept hygge se mi také zamlouval, hlavně svíčky. Vtipná je až neskrytá reklama na Ikeu. :)

11.01.2020 4 z 5

Časovaná bomba Časovaná bomba Joelle Charbonneau

Zajímavá kniha, s ohledem na oběti a konec i relativně smutná, která začíná odstavcem ze dne exploze, kde se studenti po zapnutí rádia doslechnou, že byl zadržen komplic teroristy. Ten se nachází stále uvnitř školy a je to někdo z nich (ze 3 dívek: Diana, Cas, Kaitlin nebo 4 chlapců: Rašíd, Zed, Tad a Frankie). Chytře je to psáno tak, aby od začátku nebyl pachatel jasný. Po prvních kapitolách to mohl být každý a s ohledem na počet bomb jich může být i více, ale cca v polovině knihy většinu z této skupiny vyloučíte. Knihu jsem četla hlavně v rámci výzvy (jako 13. :) ), ale i tak jsem si ji chtěla přečíst, protože mě zaujala anotace. Spolupachatele jsem odhalila ještě před odchodem "Alexe". I když je kniha ukončena, nebránila bych se pokračování. Doporučuji.

11.01.2020 5 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

Od této autorky jsem zvyklá na trošku jiný styl, ale tohle tedy bylo....
Mallory "Myška" Dodgová byla úžasná, i když se k tomu musel člověk pročíst. Každou kapitolou, krůček po krůčku se zlepšovala a sílila.
No a Rider Stark to byl opravdu hrdina, sice sebedestruktivní a trochu znevažující se, ale hrdina.
Myška měla velké štěstí i na další postavy ze svého okolí, ať už "rodiče" Carla a Rose, anebo kamarádku Ainsley. Dále Keiru a tým roztleskávaček. Hectora a Jaydena ❤️, a i pana Santose.

08.01.2020 5 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Julie Garwood

Aktuálně mám přečteno 5 dílů z této série a musím říct, že všechny hodnotím 4-4,5*. Psáno čtivě, hlavní postavy jsou sympatické, ať už Laurant s Nickem, anebo její bratr Thomas, či Nickův kolega Noah. Ten byl v 1. až 3. díle opravdu super. Jsem zvědavá na jeho samostatný příběh. Je to sice červená knihovna s krimi zápletkou, ale děj je svižný bez "hluchých" míst a s jasným cílem. V tomto případě jsem pachatele netrefila, ale bylo to těsně vedle. :)

21.12.2019 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Dawn a Spencer, na tuto dvojici jsem se těšila už od prvního dílu. Líbilo se mi jejich seznámení, kdy Dawn chtěla sprdnout Kadena kvůli Allie, ale spletla si jej se Spencerem. Spencer mi přišel v prvním díle roztomilý a naštěstí mu to převážně zůstalo. Naopak jsem nepobrala Dawnina ex Nata…., že si až po tak dlouhé době uvědomil, že vysněný život s Dawn prožitý s jinou ženou není to pravé.
Super bylo, jak v min. díle Dawn bránila (za cenu své ruky) Allie a ta jí to v tomto oplatila. Série se mi líbí a doufám, že vyjdou i další díly. Přečteno za den.

12.12.2019 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Allie mi přišla sympatická. Stále jsem čekala (a to mnohem horší věci) na to, co se jí v minulosti stalo. K její matce se ani nemohu vyjádřit, nebylo by to vůbec slušné. Kaden se občas projevoval jako trubka. Jednou láska, podruhé vystěhování z bytu, ale závěrečná „romantická“ gesta bych si taky nechala líbit. :) Autorka píše čtivě. Druhý díl (spíše pár) se mi líbil o chlup víc. Přečteno za den.

12.12.2019