Kudík Kudík komentáře u knih

Pravda nebo věrnost Pravda nebo věrnost Jayne Ann Krentz

Druhý díl mi přišel vtipnější než první. Nejvíc jsem se bavila u bezpečnostních dárků Zoe pro Ethana, a to jak o nich Ethan žertoval. Ohledně pavučin jsem měla jisté podezření, které mi vyšlo. Také jsem četla, že se jedná o trilogii, ale evidentně autorka napsala, v sérii Whispering Springs, díly dva.

15.07.2020 4 z 5

Záblesky stínů Záblesky stínů Jayne Ann Krentz

Zajímavá kniha s jistou paraschopností hlavní hrdinky. Začátek knihy mi dal trošku zabrat, než jsem se začetla, ale pak jsem se naopak chtěla rychle dobrat konce a zjistit, kdo za tím vězí. Ústřední dvojice tak rozdílná, ale přesto naprosto ladící. Čím to je, že to všichni okolo (vč. čtenářů) vědí, jen Zoe a Ethan, svůj "vztah" řeší. :)

15.07.2020 4 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Pěkné čtení a moc hezká (tématická) obálka. Emory jako silná hlavní hrdinka, která je spolehlivá a zásadová, se nevrátí z tréninku na maraton. Postupně se zde rozvíjí příběh, co a proč se stalo. Pachatele jsem tak nějak odhadla, i když samotný závěr byl přece jen trochu překvapením. Líbila se mi a celkově mě i bavila dvojice zástupců šerifa, a to Sam Knight a Buddy Grange. I FBI měla své světlé chvilky. :)

12.07.2020 5 z 5

Milovaný nevlastný brat Milovaný nevlastný brat Penelope Ward

Opět přečteno na jeden zátah, protože jsem musela vědět, jak to dopadne. Greta se mi líbila, hlavně tím, že zabít svého nevlastního bratra svojí laskavostí, je opravdu hrdelní zločin. :) A Elec se někdy choval trošku přes čáru, ale poté, co jsem se dostala k jeho autobiografii se hodně věcí vyjasnilo. Dále si mi líbila Sully, i když dostala jen málo prostoru. Fascinovala mě zápletka ohledně čísla "22" a čekala jsem, kdy se objeví poslední čipky. Dočkala jsem se. :)

11.07.2020 5 z 5

Adamův pád Adamův pád Sandra Brown

Lily i Adam se představili již v předcházejícím díle. Opět kratší titul na pár hodin. Tentokrát se závažnějším tématem, a to ohledně Adamova úrazu a následné terapii. Líbil se mi popis a možné těžkosti při práci fyzioterapeutů. Co jsem naopak nějak nepobrala, bylo to ohledně Lily a jejích "zkušeností".

10.07.2020 4 z 5

Milenec ze snů Milenec ze snů Sandra Brown

Přečteno za chviličku. Bavili mě hlavně děti Megan a Matt, a pak soused Thad a sestra Lily. Knihu jsem zhltla hlavně proto, že mě víc lákal druhý díl o sestře Elizabeth. Prostě romantika na pár hodin, kdy je výběr hrdinky od začátku jasný.

10.07.2020 4 z 5

Láska po řecku Láska po řecku Kat French

Tři kamarádky, které jedou na dovolenou na fiktivní řecký ostrov "Skelidos", a kde si tak trochu omylem, tyto tři angličanky, a to Stella, Frankie a Winnie, koupí penzion s palírnou ginu ve sklepě. Nejvíc mi sedla Stella, asi pro svůj sarkasmus. Jak to dopadne je předem jasné, jen u Frankie jsem byla mírně překvapená. Je to ideální letní čtení s vtipy o oslech. :)

08.07.2020 4 z 5

Přeju si... tebe! Přeju si... tebe! Tracy Brogan

(SPOILER) Jsem ráda, že se v tomto díle dozvíme osudy postav z "Něco jako láska". Dody měla málo prostoru, ale plně jej využila. Dostalo mě její podání sebekritiky na večírku. :)
Evelyn byla rozporuplná postava, ale s postupem děje se uvolnila a hlavně zdravě změnila svůj původní seznam. Velké plus dávám za Pancíře. No a Tyler..., sice se opakuji, ale věk je někdy jen číslo a někdy je ten rozdíl na místě. Doufám, že vyjde i 3. díl s nejstarším Connellym.

07.07.2020 4 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Tracy Brogan

Kniha mi přišla celkem zábavná. Sice humor byl sem tam až na hranici trapnosti, ale i tak jsem se bavila. Teta Dody to bylo doslova dílo. :) Co slovo, to perla.
Sadie byla zajímavá hrdinka, která uměla perfektně organizovat (věci), chvíli toužící po vztahu a chvíli jako kdyby zapomněla, že je dvojnásobnou matkou. Des byl typický hrdina, o Richardovi raději mlčím, ale oba bratránci byli super, hlavně Fontaine. Na léto ideální čtení, a když přivřu obě dvě oči, tak to má i na 4*. :)

07.07.2020 4 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Přečteno doslova za chvilku. Lehké a ideálně letní čtení. Noah akorát "dozrál" a pronajal si na léto loděnici, kde se setká s Heather, která je naopak na svůj věk vyspělá. Částečně jsem vytušila důvod jeho příjezdu.
Řekla bych, že autorka má lepší díla, ale za Teddyho + Bonnie a Clydea zaokrouhluji nahoru.

06.07.2020 4 z 5

Dívka s hnědýma očima Dívka s hnědýma očima Lisa Kleypas

Avery Crosslinová se mi nejvíce líbila v popsané scéně, jak se zachovala a koho nakrmila na své "svatební" hostině, která následovala poté, co si to ženich rozmyslel, a dále u všeho, co se týkalo Coco. A u Joe mi přišlo, že z celé rodiny dostal nejméně prostoru. Jinak musím souhlasit s tím, že se jedná o nejslabší díl celé série, ale i tak to není špatné čtení. Děj utíká plynule, potkáme zde postavy z předcházejících dílů, je zde i pár vtipným dialogů a situací. Takové příjemné završení celé série.

05.07.2020 4 z 5

Citlivá místa Citlivá místa Lisa Kleypas

(SPOILER) Ella Varnerová (vč. své sestry Tary) s tak vykreslenou "matkou" nemohla mít lehké dětství. Vůbec se divím, že s ní sestry vůbec zůstávaly v kontaktu, když zrovna Elle s jejím prvním přítelem provedla...., to co provedla. Jack se mi líbil, hlavně jeho neuvěřitelně kladný přístup k Lukovi. A u Luka jsem doufala, že zůstane tam, kde je zahrnut láskou. Celkově shrnuto..... romantická pohádka.

05.07.2020 5 z 5

Místo v životě Místo v životě Lisa Kleypas

Hardy Cates se mi líbil hlavně na začátku minulého dílu, kdy pomáhal Liberty a i přes jeho konec, který si zase tak moc nepokazil... no možná trochu ano, jsem se těšila na pokračování s ním. Zklamání nepřišlo. Haven byla trošku oříšek, protože i když byla obklopena luxusem a spoustou ochránců v podání bratrů a otce, tak toho ve výsledku nijak nevyužívala. Narazit však v krátké době na dva takové psychouše, jako byl Nick a Vanessa, to už je vážně moc. Díky závěru a redakční poznámce přemýšlím, kolik mám okolo sebe manipulátorů nebo obětí násilí.

03.07.2020 5 z 5

Místo na slunci Místo na slunci Lisa Kleypas

(SPOILER) Vlastní vinou jsem si pokazila čtení této knihy, a to tím, že jsem si s anotací prvního dílu, já trubka, přečetla i anotaci u druhého dílu. Takže jsem předem věděla.
I tak je kniha moc krásná a Liberty velmi obdivuhodná postava, která z dětství doslova skočila do dospělosti. Takto se leckdy nezachová mladistvý rodič, natož nevlastní sourozenec. A i když Gage byl úžasný (a já bohužel věděla), tak by u mě našel svůj tým i Hardy (jeho mladší vydání :) ).

01.07.2020 5 z 5

Svatební horečka Svatební horečka Paige Toon

(SPOILER) Nebylo to úplně špatné, ale když já nemám v oblibě moc hrdinky typu věřím/nevěřím Ti a házením miluji Tě na všechny strany. :) Naštěstí to Lucy zachránila svými vtipy, které si s mladším bratrem Sama vyměňovala, i když některé jsem četla 2x, abych pobrala pointu. :) Zavádějící je název knihy, vč. obálky, když originál (Lucy in the Sky) knihu přesně vystihuje. Závěr nepřekvapil.

29.06.2020 4 z 5

Milenka Milenka Amanda Quick (p)

Hledání vyděrače mě celkem, v podání Ifigenie, bavilo. Kniha měla jak romantickou, tak i detektivní linku a hlavně i dost vtipu, např. u "Muzea pana Hardstaffa". :)
No a "nemechanický" lord Marcus Masters byl také super. Ideální oddechovka s tím, že vyděrače je relativně snadné odhalit.

29.06.2020 4 z 5

Řeka to ví Řeka to ví Amanda Quick (p)

Má druhá kniha od této autorky a ve dvou zásadních věcech hodně podobná s tou první (Dáma ve věži). Seznámení ústřední dvojice hned v úvodu a její velká záliba v knihách. A musím říct, že až na tuto podobnost, která mi vůbec nevadila, je to opět bezvadné a nenáročné čtení. Zajímavá dvojice, Luisa/Joanna a Anthony, kdy oba řeší svojí minulost a souběžně i případy sebevražd a vražd. Stalbridgeova rodina byla správně "trhlá", a to hlavně na danou dobu. :)

26.06.2020 4 z 5

Výuka lady Caroline Výuka lady Caroline Patricia Cabot (p)

Trošku odlišné než jsem od Meg Cabot zvyklá, ale i tak pěkné a nenáročné čtení. Caroline Linfordová byla jako poupě, které se pomalu rozvíjelo..., samozřejmě za vydatné pomoci Bradena Granvilla. Škoda, že chybělo víc i o Tommym (osobně jsem doufala v Emm. :) ).

25.06.2020 4 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Od této autorky jsem dosud nic nečetla, takže jsem nevěděla do čeho přesně jdu, ale lákala mě anotace. A přiznávám, vůbec nejsem zklamaná. Osobně bych mafiánské prostředí viděla mnohem drsnější, ale takhle to bylo taky fajn. Celá rodina Bennettových měla něco do sebe, ať už Kai, Tanner, rozmazlená mafiánská princezna Brooke, anebo doktor Jonah. :) Konec to mírně pokazil, ale naopak epilog po cca 5ti letech byl super.

23.06.2020 5 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

(SPOILER) Hezká pohádka, ať už dle děje nebo postav. Děj byl občas neuvěřitelný, a to od souhry náhod až po stěhování celého domu. A z postav nebyla snad ani jedna záporná, i když to není nic špatného. Ryder, Eden a hlavně Ollie jsou neuvěřitelní. U Ollieho mě dostalo "krvavé story", a to jak pro svojí vtipnost, tak i tragičnost v jednom. Škoda že nebylo více rozvedeno jak "Milujuzadky433" prudil Montanu Lane. :)

20.06.2020 4 z 5