Kudík Kudík komentáře u knih

Ledové dvojče Ledové dvojče Jude Deveraux (p)

Jsem trošku zmatená, zda jsem začala sérii prvním nebo až druhým dílem. Zde je uvedeno "Ledové dvojče" jako první díl, ale jak pročítám komentáře, tak je asi až druhý, i když ve výsledku to bude jedno. Houston se mi velmi líbila a vůbec nebyla tou popisovanou ledovou lady. Leander i Kane se k ní nechovali vždy fér, ale řekla bych, že zrovna s Kanem si dobře poradila. Závěr mi prodloužil život, protože od povedené akce ve vězení, jsem se nepřestávala smát.

12.09.2020 5 z 5

Sladké lži Sladké lži Jude Deveraux (p)

(SPOILER) Ze začátku jsem měla trošku potíž, protože mi Sammy přišla jako nesympatická a nijak zábavná postava. Naopak Mike byl přesný opak. Ale pozvolna se to mění a Sam postupně odhaluje svojí minulost i povahu. Nejvíc se mi líbil asi piknik a seznámení se s Kanem a jeho dvojčaty. Samantin popis, že se těch osm nebo dvanáct dětí zabije .... to nemělo chybu. :)
Zápletka ohledně masakru u Jubileea mi přišla trošku překombinovaná, ale hlavního viníka jsem tušila správně. Celkově zajímavé čtení.

10.09.2020 4 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Joan Johnston

(SPOILER) Ach jo, opět série, kde až při čtení zjistím, že v originále vyšly další 2 díly, ale již nedošlo na jejich překlad. A docela mě osud Markusova (Krasavce/Netvora v jednom balení) bratra Alastaira zajímal.
Markus má dvě podoby, a to před bitvou a po ní, a to nejen vizuální. Eliza byla opět sympatická a netradiční hrdinka, která měla 2 bratrance, ale ani jeden z nich nebyl kandidát na bratrance roku. Nigel byl chlípník nedržící slovo a Julian se zase Markusovi přizná, že je tajně zasnoubený, ale čas na hotelu tráví s …… a následně "zachraňuje" Elizu žádostí o ruku? Dvojčata Becky a Reggie, vč. tety Lavinie, knihu příjemně oživily. Opět nenáročné čtení, kde si mihnou postavy z prvního dílu.

08.09.2020 4 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Joan Johnston

Má první kniha od této autorky a velmi povedená. Hlavní hrdinka lady Charlotta ( pro přátele Charlie) byla úžasně živé stvoření. A Lion byl něco jako opatrovník a krotitel v jedné osobě. :) Jeho sestra Olivie/Livy byla Charlottin opak, ale po jejím příchodu také ožila. Dohadování hlavních hrdinů bylo úsměvné. Rozdíl mezi výchovou lady v Americe a Anglii byl doslova propastný. Celkově příjemné a oddychové čtení.

07.09.2020 4 z 5

Svůdné objetí Svůdné objetí Barbara Dawson Smith

(SPOILER) Jednoduché romantické čtení. Ústřední dvojice Alice a Drake byla sympatická, hlavně co se zacházení s podřízenými týče, navzájem to bylo trošku horší. Zajímavé vyústění zápletky ohledně Drakova původu. U Sáry a Jamese jsem tak nějak doufala ... :) No a co se týče maminky Eleanor, lady Brockwayové, alias královny, pirátky, cikánské vědmy atd., tak jsem jen ráda, že měla dceru, která se o ní chtěla postarat a zetě, který jí v tom podporoval.

06.09.2020 5 z 5

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

Moc pěkné čtení. Beth mi sice v prvním díle až tak sympatická nebyla, ale následně (po přečtení - čím si prošla) chápu její chování. No a Ryan, ten měl jediné mínus, a to, že rovnou nepodpořil Marka. Jinak kluci v této sérii mají neuvěřitelné charaktery. Jak ráda bych si přečetla i další díly, hlavně o Isaiahovi a Loganovi.

05.09.2020 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Ani nevím, proč jsem tuto knihu relativně dlouho odkládala, ale stálo to za to. Čtivé s nutností dozvědět se, co se vlastně Echo stalo. No a Noah..... takového bratra nebo přítele by si přála většina. U obou jsem si říkala, že takové zážitky by děti prostě mít neměly (a vlastně nejen u nich).

02.09.2020 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Amanda Quick (p)

Nenáročné romantické čtení s detektivní zápletkou s troškou duchařiny. Sophie Merryweatherová vykreslena jako v dané době netypická žena, srdnatá a zajímající se o záhadné jevy. U některých z těchto jevů, jako výskyt duchů (hlavně jejich rozuzlení) jsem se opravdu pobavila. A Sebastian, earl (hrabě) z Angelstonu, byl taky trošku záhada, ale přesně pro Sophii. Velké plus za Lucifera.

30.08.2020

Nezralý pro lásku Nezralý pro lásku Barbara Dawson Smith

Autorku jsem dosud neznala, ale hned první kniha a celkem příjemné čtení. Líbí se mi postupný vývoj hrdinky Jane, a to ze "staré panny", i když hezky kousavé, až v žádoucí ženu. Zápletka ohledně rodičů Marianne mi byla jasná po návštěvě cca třetí milenky a jsem ráda, že jsem se nepletla.

28.08.2020 4 z 5

Dívka jménem Summer Dívka jménem Summer Julie Garwood

Pro náctileté super jednohubka. Pro ostatní už to taková sláva není, ale já osobně bych takového Davida v 15ti brala všema 10ti. :) I celou Summeřinu rodinu, i když mi tak moc trhlá nepřišla. Při čtení jsem se usmívala (např. u tenisu), a to je hlavní. Byla zde snaha i o poučení, ale na to už jsem moc stará a zkažená. :)

27.08.2020 4 z 5

Kde končí řeka Kde končí řeka Nora Roberts

Opět parádní nástup, podobné jako v "Povolené ztráty", i když ty byly ještě mnohem lepší. Zde jsem si živě představila 4letého andílka v šoku, který je zaskládaný v plyšákách. :( Vraha jsem tušila cca od 40str. a relativně hned mi bylo jasné, kdo bude ten mladý spisovatel z anotace. Co mě celkově mrzelo byl osud rodičů Livvy/Olivie, a následně i zbylé rodiny. Velké plus a zaokrouhlení nahoru je za popis fauny a flóry.

27.08.2020 5 z 5

Galantní protivník Galantní protivník Rexanne Becnel

Moje první kniha od této autorky, ale i přes vysoké hodnocení mi až tak nesedla. Nejsympatičtější postavou mi byl Dann (hodně vedlejší postava) a následně Corbett, ale u Lilliane jsem si málem rvala vlasy. Na to jak byla vyobrazena, a to jako hrdá a vychovaná lady, byla neuvěřitelně naivní a lehce ovladatelná. Navíc v daném období by provedla jedinou z mnoha akcí a asi by to byl poslední pokus o rebelii. :) Ale byl to můj první pokus a zkusím od autorky i něco jiného.

25.08.2020 3 z 5

Do háje s láskou Do háje s láskou Carla Bracale

Tak strašně naivní a roztomilé čtení. :) Moje nejoblíbenější kočka byla Nora. Celkově hodnotím jako velké plus prostředí zoo a zvířecí obyvatele.

16.08.2020 4 z 5

Sexy srážka Sexy srážka Helena Hunting

Tato kniha je každopádně lepší než "Talisman pro štěstí".
Všichni hlavní hrdinové, Daxton, Kailyn a Emme, jsou sympatičtí, jen to občas není tolik vidět, když se vyrovnávají se ztrátou svých bližních. Dax a Emme přišli o rodiče, a tak se ze svobodného právníka a současně i bývalého herce seriálu "Můj život", stane starší bratr křížený s otcem. No a Kailyn tuto ztrátu zná osobně, a i ze svých případů pro bono. Oddychové čtení, kde předem víte, jak to dopadne, ale s úžasně vtipným epilogem. :)

16.08.2020 4 z 5

Dobré ráno, lásko Dobré ráno, lásko Robin Kaye

Nechápu, co vede nakladatele k tomu, vydat 3. díl ze 4dílné série, navíc, když předcházející díly jsou o postavách, které se zde také vyskytují. Děj je předvídatelný, ale celkově se jedná o příjemnou oddechovku. Rich byl prostě roztomilý, velmi inteligentní, ale v běžném procesu domácnosti nepoužitelný. :) Rebeka se dala chápat, ale trošku mi svým postojem lezla na nervy. Velké plus za tetu a třínožku Tripoda.

14.08.2020 4 z 5

Na křídlech touhy Na křídlech touhy Shannon Drake (p)

Pěkné zakončení celé série se Sloanem a Sabrinou. Oba dva začali svůj příběh již v prvním díle, kde se docela netradičně seznámili. Sabrina mi sice přišla, že má občas až "sebevražedné" sklony, ale na druhou stranu byla vykreslena jako velmi statečná. Autorka do díla zakomponovala bitvu (resp. masakr) u Little Big Hornu, vč. autentických postav.

12.08.2020 5 z 5

Sladká jako hřích Sladká jako hřích Shannon Drake (p)

Čekala jsem jak si autorka poradí s touto zápletkou, a to 5let nezvěstným Davidem Douglasem. Na můj vkus sice dost náhod, ale celkově to nebylo špatné. Hlavního padoucha jsem neuhádla, i když ve výsledku jsem ráda, že to byl zrovna on. A to se Shawny a jejím zmizením po Davidově smrti bylo naopak jasné. Jsem ráda, že se zde vyskytují postavy z předchozího dílu, který se mi o chloupek líbil víc.

12.08.2020 5 z 5

Ten pravý Ten pravý Shannon Drake (p)

Rozhodla jsem se pokračovat ve čtení děl od této autorky a je to paráda. Skylar i Douglas/Jestřáb jsou v něčem tradiční hrdinové (krásní, chytří, schopní, neustále hašteřící se ;) ) a v něčem netradiční (u Jestřába např. jeho původ). Putování Skylar nemělo chybu (od lovecké chaty, přes sídlo Mayfair, až po prérii). Už nyní se těším na posl. díl této série, a to na Sloana a Sabrinu.

11.08.2020 5 z 5

Nebezpečná krása Nebezpečná krása Shannon Drake (p)

(SPOILER) Bezva zakončení série. Tento díl navazuje na předchozí "Hvězdu", takže jsem se opět setkala s většinou postav seriálu "Údolí Valentinů". Liam a Serena trošku překvapili, protože v předchozí části působili oba dva jiným (jemnějším) dojmem. Zde byl hlavní vrah (ten konečný) opravdu překvapením, ale naopak ten s "papírem a led..." mi byl podezřelý od začátku. Celá série byla příjemná a určitě si ještě něco od této autorky přečtu.

09.08.2020 4 z 5

Hvězda Hvězda Shannon Drake (p)

Tento díl mi zatím přijde "nejjemnější" z celé série a i s pachatelem, který se dal relativně dobře odhalit. Hlavní hrdinové, ať už Jennifer nebo Conor mi tentokrát dali trošku zabrat. U Jennifer mi přišlo, že štěkala víc jak Lady s Rambem dohromady. :)
Granger House musel být úchvatný dům. Dle anotace jsem zjistila, že 4. díl navazuje, a bude to pokračování se Serenou.

09.08.2020 4 z 5