Kudík Kudík komentáře u knih

Záblesk něhy Záblesk něhy Jayne Ann Krentz

(SPOILER) Olivia Chantryová i Jasper Sloan měli svá tajemství a strašáky z minulosti. Ona vdova a tzv. "Temná Múza" po Loganu Daneovi, on rozvedený s péčí o synovce Paula a Kirbyho. Jejich minulost je okrajově zmíněna, ale pro současnost a partnerství ve spol. Jas je důležitá. Zápletka je zajímavá jen mi přišla trošku překombinovaná. Co mi však nesedlo, je že Olivie má problém a hned se svěří Jasperovi, kterého vůbec nezná a následně bum prásk... a najednou je tam i jiný než obchodní vztah. Tu chemii jsem ze začátku ústřední dvojici nevěřila, ale i tak příjemné nenáročné čtení.

13.10.2020 3 z 5

Pravidla se mají porušovat Pravidla se mají porušovat Natalie Williamson

Kniha má zajímavou obálku, ale nějak nemá s pravidly uvnitř co do činění. Jinak Amber naprosto chápu. Její pravidla vzešla ze situace, kdy se nejen cítila zranitelná, ale byl to i způsob její "sebeobrany" vůči případným ztrátám. Partička okolo Amber se mi líbila, ať už její nejlepší kamarádka Hannah nebo Ryan se zásobou sladkostí. Dále i nové postavy jako Cammie, což je dcera nového/posledního přítele její matky Kevina, a také Cammiin kamarád Jordan. Ale nejlepší postavou z celé knihy byla Buffy, a její odložení "klídek" nemělo chybu. To já u své milované fenky nikdy nedosáhla. :( Ocenila jsem i jak k Buffy Amber přišla. Celkově roztomilé romantické čtení na pár hodin o tom, zda je dobré někdy svá pravidla porušit.

11.10.2020 4 z 5

Říční dáma Říční dáma Jude Deveraux (p)

(SPOILER) Wesley Stanford se mi v prvním díle zdál naprosto jiný. V 1. díle došlo k jeho seznámení s Leah Simmonsovou a za její pomoc i darování zlaté mince. V tomto díle je Wes cca do poloviny knihy neskutečně zaslepený a tvrdohlavý blb. Leah byla zase káče, měnící se v labuť, ale za dost vysokou cenu, ať už se jednalo o jejího otce, péče o sourozence, anebo vstup do manželství. Opět zde bylo pár nevyjasněných okolností a nedodělků. Např. Kimberly se 3/4 knihy projevuje jako naprosto nepoužitelná, sebestředná, na povel omdlévající potvora a konec zásadní změna a rozhodnutí při volbě partnera? Navíc odhalí Tanečníka. I když od té "nehody" s povozem (toho zbytečně utraceného koně jí neodpustím), jsem měla při dalších událostech jistá oprávněná podezření. Nebo bratr Leah Abe. Jemu bych zaručeně přála jiný konec, už jen za to co provedl Nicole, a když už se zde objevil Abe, proč na plantáži nebo v mlýně se alespoň nemihl i druhý bratr Isaac? A poté takový useknutý konec. Ale i přes mé výtky je to pěkné čtení se zajímavým dějem. Např. dvojčata Bud a Cal jsou super postavy. Líbil se mi i Justin a Linnet s Mirandou.

09.10.2020 4 z 5

Ztracená dáma Ztracená dáma Jude Deveraux (p)

(SPOILER) Mladičká Regan byla neuvěřitelně naivní stvoření. Dejme tomu, že se to dalo zdůvodnit její skleníkovou výchovou. Travise jsem si nějak nemohla ztotožnit s tím z prvního dílu, ale jeho panovačnost jsem poznávala. V půtkách s Regan to bylo úsměvné. Jejich lodní radovánky mi přišli až přehnané, takže jsem celkem byla vděčná za bouři. :) No a poté co Regan "dospěla" za pomoci Brandy a na scénu přišla i Jennifer mi to, co dokázaly za pár let přišlo taky trošku přitažené za vlasy. Travisovo odolávání Margo, dále jeho námluvy, které by v jistých ohledech nezvládl ani Houdini, to už mi přišlo přímo absurdní, ale naštěstí stále zábavné. Co nepobírám, je jeho láska k dětem, kdy se na konci dozvídáme, že se jedná o již 2. "nemanželské". Závěr rychlý a velmi podobný 1. dílu. Autorka to umí mnohem lépe, a tady bylo pár nedotažených/nevysvětlených záležitostí.... dopis zcizený Margo, prodané šperky po Travisově matce, advokátův trezor, přátelství s Brandy, 1. nemanželské dítě....

08.10.2020 3 z 5

Podvržená dáma Podvržená dáma Jude Deveraux (p)

Z děje knihy jsem trošku rozpačitá. Sice pěkné čtení, ale trošku moc dramatu. Celkem se i divím, že hlavní hrdinka Nicole vše zvládla ve zdraví, a to hlavně v duševním. Přečkala toho až moc od ztráty rodiny ve Francii při revoluci, poté strasti jako služebná v Anglii a následuje únos, nehezká svatba a drsná cesta až po seznámení s manželem, který jí dělá život o dost náročnější..... Claye jsem často nechápala. No a Bianca, to byla kapitola sama pro sebe, i zápletka s Beth. Dlouho jsem si říkala, že se Beth a James zázračně objeví. Každopádně se těším na pokračování s kluky Stanfordovi, hlavně na Wesleye. Ale obálky knih jsou přímo odstrašující (mimo vydání z 98).

07.10.2020 4 z 5

Čekej do půlnoci Čekej do půlnoci Amanda Quick (p)

Opět příjemné čtení, kde není o zajímavou zápletku nouze. Sice se dá pachatel brzy odhadnout či uhádnout, je to vlastně 50:50, ale to nevadí. Tentokrát je zde mimo dvou vražd i vydírání a různé parapsychologické schopnosti. Hlavní i vedlejší hrdinové standardně sympatičtí, ať už Caroline C. (ovdovělá paní Fordyceová) anebo Adam. Dále její tetičky a jeho strýc vč. "sourozenců". Překvapením bylo, čím si Caroline "zkazila" pověst.

05.10.2020 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Příjemné překvapení. Mei se mi nejvíc zamlouvala v lásce ke všemu z čokolády. Naštěstí jsem knihu zvládla přečíst za jedno odpoledne, takže došlo pouze na 1 horkou čokoládu.
Travis a Liam... oba sympaťáci, kde už od začátku (možná z anotace) většina čtenářů tuší, že to budou rivalové ve vztahu k Mei. Jen mě mrzí, že se tak brzy rozhodlo. A za mě rozhodně nejlepší a nejvtipnější postava byla Ava, takovou kámošku mít, to by bylo terno. Její únikové plány ...(pozor trošku SPOILER) slaňování, školník, kotelna, petardy... to byla pecka. A pak to autorka dorazí "děkovačkou"! :)

05.10.2020 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Překvapivě je vše uvedeno již v anotaci knihy, takže se žádné velké překvapení ohledně Sery a Bena nekoná. Dále mám pocit, že série "Destination Love" je od jiného autora, protože je to v celkově odlišném stylu. Avšak za poděkování autorky a ujištění, že "auto to nebylo", a to rovnou 2x, dávám * navíc. ;)

04.10.2020 4 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Moc pěkné čtení. Autorky to stále umí, jak spolu, tak i sólo. Tady se mi nejvíc líbil domácí mazlíček Hortenzie a pan doktor Chester Maxwell, který mi v epilogu zlomil ♥, ale jeho popis ze sledovačky od Juliana neměl chybu, smála jsem se ještě do další kapitoly. :) No a hlavní postavy, Griff a Luca, tam nebylo moc co vytknout. Možná mi jen vadila jejich přílišná dokonalost (vně). Nejvíc jsem ocenila Griffinovu trpělivost a její věrnost v Isabellinu památku. Překvapení v podobě písně pro Luku ... díky tomu zaokrouhluji hodnocení nahoru.

28.09.2020 5 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Mé první setkání s autorkou a opravdu příjemné překvapení. V této knize se mi velmi líbil přidaný obrazový materiál, ať už playlisty, účtenky nebo ilustrace. Super bylo, že autorka si cestu střihla sama a fotky jsou autentické z jejího roadtripu. Jinak část knihy, hlavně konec mezi Hillary a Edmundem :), alias Amy a Rogerem vydedukuje čtenář již z anotace. I když na mě konec působil dost otevřeně, ještě že jsem si přečetla komentáře a vrátila se k poslední účtence. A díky za některé postavy, které bych také chtěla potkat, např. Bronwyn, Walcotta nebo Luciena. A nějak nevím, jak to pobrat s Michaelem. Každopádně osobně mám chuť někdy si projet "The Loneliest Highway" nebo "Route 66".

27.09.2020 5 z 5

Květ lásky Květ lásky Amanda Quick (p)

Opět pěkný příběh od této autorky. Líbí se mi neústupné, tvrdohlavé a i emancipované hrdinky, což Victorie byla, a taky jí to přivedlo až k novému hraběti ze Stonevale. Bohužel on hledá hlavně dědičku, anebo ne? Předem čtenář ví jak to dopadne, ale ta cesta k cíli je zajímavá, zde bylo i pár vtipných momentů a zápletka vztahující se do minulosti jak z rodiny Victorie, tak i z válečného pole Lucase. Pověst o Jantarovém rytíři a jeho paní to příjemně završuje.

26.09.2020 4 z 5

Nebezpečná podoba Nebezpečná podoba Sandra Brown

Velice pěkné a napínavé čtení. Pokud přivřu oči nad zázračnou plastickou operací a rychlou rekonvalescencí, tak to, že si změn nevšimlo vícero lidí, tolik očí na přivření prostě nemám. :) Avery byla evidentně opak Carole, což bylo pro Mandy a Tatea to nejlepší, co je mohlo potkat. Velmi se mi líbil její vztah k Mandy a i pomoci, kterou rodině poskytla, ať už Dorothy Rae nebo Fancy. Hlavního strůjce i motiv jsem tušila, jen ten vykonavatel překvapil a i jeho druhá kulka na stupínku.

24.09.2020 4 z 5

Rodinné pouto Rodinné pouto Susan Mallery

Anotace je mírně zavádějící, a to že se v ní píše pouze o prostřední Albertově vnučce, ale kniha je o všech nevlastních sourozencích, nejen o Callie. Dále je zde nejstarší Malcolm a nejmladší (brzy 13letá) Keira. Kniha je z počátku (cca do 3/4) takové vztahové pohlazení, a to od seznámení nevlastních sourozenců, přes počáteční averze až po vzájemné porozumění a odhalení jednotlivých tajemství a trápení. Od začátku čtenář tuší kdo s kým skončí, i když některé postavy ještě nevstoupily na scénu. :) Ono je to trošku klišé, ale to na mém hodnocení neubírá. Naopak je tomu v poslední čtvrtině, a to když dojde na zbytečné drama. Vyvažuje to Lizzy. :)

23.09.2020 4 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Tak tady jsem si dobře naběhla. Teď budu min. půl roku čekat na další díl.
Kniha je opravdu velmi podobná stylu Mony Kasten "Začít znovu" s mixem Elle Kennedy "Návrh". Komu se líbí styl a výše uvedené tituly těchto autorek, tak zde si přijde taky na své. Sage odchází studovat co nejdále od svého domova. Důvody, proč se tak rozhodla, se čtenář postupně dozvídá, i když strach z dotyků a panické ataky prozrazují své. Líbí se mi, jak autorka podrobně popisuje, co Sage právě probíhá hlavou. Úžasné jsou její kamarádky, ať už z dětství Megan, anebo April. Zápletka ohledně bratra mi došla ihned a mám takové tušení jak to bylo i před 3lety s April. No a Luca je prostě Luca. Takový na oko bad boy, který studuje na knihovníka. :) Jediná věc mě v rámci děje zmátla, a to údaj ohledně úmrtí otce Sage.

22.09.2020 5 z 5

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

(SPOILER) Knihu jsem přečetla za odpoledne a musím přiznat, že z ní mám rozporuplné pocity. Dílem bylo to, že vztah hlavních hrdinů postrádal tu správnou chemii. Část plynula i z toho, jaké je zacházení s Mel jako zaměstnankyní na helpdesku v Hnízdě (firma pro start-upy). Bohužel Greg a Joshua se nedají nazývat kolegy měsíce, a ani vedení Hnízda i Fluttru nepřekvapí. Anotace má naprostou pravdu, že Alex je "jediný z jejích kolegů, co není úplný kretén".
Moc se mi líbily nejky Mel, a to Whitney, Lia a Dani a její spolubydlo Vanessa se správcem Rayem. Celkově nevím jak hodnotit, 3* jsou málo a 4* hodně.

20.09.2020 4 z 5

Klam lásky Klam lásky Amanda Quick (p)

Siréna Olympia a strážce/pirát Jared jsou ústřední dvojicí, která prožívá své projevy "vášně", ať už v jejím případě hlavně pro legendy a jeho pro obchod.
Osobně jsem si oblíbila 3 synovce s jejich Mínótaurem, a i paní Birdová měla svůj vtip. Demetriina milence jsem odhalila relativně brzy, ale více mě zajímalo, zda pan Pettigrew vrátil co měl a jak výsledný poklad vypadal. Celkově nenáročné čtení.

19.09.2020 4 z 5

Zkrocený netvor Zkrocený netvor Amanda Quick (p)

(SPOILER) Harriet jsem si od začátku oblíbila, je to úžasně vykreslená postava. Při jejích půtkách s Gideonem jsem se bavila. Hlavně její pokus nemluvit a poté použití "zbraně" proti panu Humboldtovi. :)
Jsem ráda, že tentokrát hlavní hrdinové nebyly dokonale krásní, i když Gideona nazývat "netvorem" je celkem kruté. Zápletku ohledně bratra a exsnoubenky jsem netušila, o to víc byl závěr překvapující.

18.09.2020 5 z 5

Kukačka Kukačka Karolina Limrová

Jedná se o mé první setkání s autorkou a musím to shrnout jako pohádkově roztomilé. Anotace prozrazuje hodně z předvídatelného děje, ale pár zvratů se najde. V knize je i pár nepřesností, ale jsou to jen drobnosti. Celkově velmi milé čtení. Marii si čtenář rovnou oblíbí s tím, že na svých 17 má názory a životní zkušenosti na mnohem vyšším levelu. Pamelu Kingovou naopak (po)zná člověk z popisu ostatních postav a závěr si také udělá. Aaron byl vyobrazen jako fajn sympaťák, o kterého mohla být i větší bitka. :) … protože krásný, bohatý, 28letý... žralok ;) Ohledně Helen jsem váhala, ale také mi jí bylo hodně líto. No, a moc se mi zamlouvají vedlejší postavy, ať už bodyguadi nebo mexičani. :)

16.09.2020 4 z 5

Holly Holly Jude Deveraux (p)

(SPOILER) Holly měla ten problém, že si idealizovala své okolí a vzpomínky, i když je to pěkná vlastnost, taky to hodně zkresluje realitu. Vyproštění z betonové jámy bylo zábavné, jen ten závěr záchrany, no nevím nevím. :) Panské sídlo Belle Chere muselo být ve své době krásné, ale já bych volila Nicka. ;) Celkově nenáročné čtení.

15.09.2020 4 z 5

Ohnivé dvojče Ohnivé dvojče Jude Deveraux (p)

(SPOILER) Bylo to pěkné čtení, ale možná tím, že jsem jako první četla díl "Ledové dvojče", mi tento přišel o něco slabší. Dále se mi více zamlouvala Houston, oproti Blaire, ale zase u pánů o chlup vedl Leander. U Blaire jsem prostě nemohla odpustit jak začala svůj vážný vztah, to se prostě nedělá, navíc vlastní sestře dvojčeti s výmluvou na alkohol. Ale u scén hlídání Blaire, aby neutekla, soutěžení s Alanem a následně vzpomínáním, co vše provedla v dětství Leeovi, jsem se bavila.

13.09.2020 4 z 5