Kudík Kudík komentáře u knih

Vražedná vášeň Vražedná vášeň Shannon Drake (p)

Autorka oproti prvnímu dílu docela přitvrdila, přišlo mi to celkové lepší a drsnější. Já si tentokrát zvolila jednoho pachatele, který pravděpodobně unesl Marnie, a i když se autorka snažila a nabízela tolik jiných, tak jsem ve svém typu vytrvala a on o5 vyšel. :) A že těch možností bylo, ať už někdo z příbuzných, stavbařů, z práce, z posilovny či stripbaru. Sam i Rowan byly postavy jak z románu :) ... krásní a zocelení životem. Ale ten závěr byl už trošku moc. Naopak velké plus za Gregoryho a kapustňačku Mollie.

07.08.2020 4 z 5

Začarovaný kruh Začarovaný kruh Heather Graham (p)

Má první kniha od této autorky. Děj je napínavý a pachatel je až do konce neznámý. Já si taky udělala seznam, jako Lori, ale pouze v duchu. Seana jsem tak nějak vynechala, a dále i ostatní dámy ze "staré" party (Andrew, Brad, Ellie, Jana, Jeff, Josh, Lori, Mandy, Michael, Ricky, Sean, Susan a Ted). Okruh podezřelých jsem zúžila na tři pravděpodobné pachatele a doufala, že to je ten, co to nakonec byl, i když jsem pouze hádala. :) Takže super čtení, až na obálku, ta popisu hrdinů nejen neodpovídá, ale je strašná.

06.08.2020 4 z 5

Galantní pomsta Galantní pomsta Amanda Quick (p)

Augusta byla hrdinka podle mého gusta, sympatická, veselá, vtipná, svéhlavá a do dané doby nezapadající. :) Lord Harry to s ní vyloženě vyhrál. Odhalit totožnost Pavouka asi není pro nikoho problém, jen anotace knihy prozrazuje něco, co se děje až v samém závěru knihy... Celkově pohodové a nenáročné čtení.

05.08.2020 4 z 5

Na útěku Na útěku Meg Cabot

(SPOILER) Projekt Phoenix mi došel dřív, než jsem dočetla knihu. Dá se říci, že je to něco jako starou knihu navléct do nového obalu.
Oceňuji, že Em alias Nikki chtěla chránit obě dvě své rodiny a byla rozhodnuta ponechat si Cosabellu. No a Christopher se změnil z puberťáka hrajícího PC hry v akčního hrdinu... (viz. akce pláž), to snad bylo větší sci-fi, než samotná operace. Ale ten konec mi přišel až moc happy, pár postavám jsem to i přála, ale u některých si říkám, to jako vážně?

03.08.2020 3 z 5

Jmenuju se Nikki Jmenuju se Nikki Meg Cabot

V tomto díle jsem více ocenila vedlejší postavy než-li Em/Nikki, a to sympaticky naivní Lulu, Stevena, a i Christophera. Začíná se vyjasňovat i pár věcí ohledně operace, ale první díl byl o něco lepší.

03.08.2020 3 z 5

V kůži supermodelky V kůži supermodelky Meg Cabot

(SPOILER) Počítačový "restart" je v podání Emerson Wattsové zvané Em spíše lobotomie, i když se má jednat o transplantaci mozku. :) Ale proč ne, zápletka je fajn, pokud člověk dopadne tak jako Em a skončí v těle supermodelky Nikki Howardové a nezaobírá se tím, jak se to stalo. První díl je spíše o seznámení se nejen s novým tělem, ale i okolím Nikki, jejími "přáteli", psíkem Cosabellou a návratem do původního loviště. Jsem docela zvědavá na další díly, a to i na Christophera či Gabriela.

01.08.2020 4 z 5

Zůstaň! Zůstaň! Allie Larkin

(SPOILER) Van byla zajímavá postava, chvilku v pohodě, poté se opíjela nebo hroutila, ale Diane měla pravdu...., že je silná a statečná. Ve výsledku byla. No a hlavní přátelé Peter a Janie, tam to bylo jako ze života, kde vztah upřednostňuje postavení a peníze. Kniha je nejvíc super od pořízení Joe alias Ragelhause vom Stoffelgrunda. :) Takové telátko bych brala všemi deseti... hlavně, když uměl tolik povelů a byl ze Slovenska. A potřeboval veterináře. :) Na prvotinu autorky je to pohodové čtení.

01.08.2020 4 z 5

Láska do nepohody Láska do nepohody Carla Bracale

Do ruky se mi o5 dostala tato knížka (spíš brožura), kterou jsem četla ještě jako pulec v min. století. Je to opravdu jednohubka s tím, že už nedělá takový dojem, jako dříve. Až moc sladké, ale z nostalgie zaokrouhluji nahoru. :)

30.07.2020 4 z 5

Skandál Skandál Amanda Quick (p)

(SPOILER) Simon byl takový ten správný hrdina, který si prošel už od dětství svým a následně se vypracoval svépomocí. Tam, kde okolí selhalo, se musel postarat sám o sebe, dokud se nepřišel pomstít Faringdonově rodině a nenarazil na Emily. No a Emily byla jako hlavní hrdinka kapitola sama pro sebe. Inteligentní žena, které se v dané době vyzná v investicích a udržuje rodinu v kladných číslech, ale jinak naprosto naivní. Líbilo se mi, jak se vzájemně oslovovali, on jí říkal skřítek, ona jemu draku. :) Ale z čeho mi málem hráblo, byla "metafyzická forma komunikace". Použito v různé formě cca 40x. To už ani nebylo vtipné, a proto to vidím na cca 3,5*.

30.07.2020 3 z 5

Z hrobu Z hrobu Jeaniene Frost

(SPOILER) Parádní happy zakončení celé série. Sice se zde něco opakovalo, a ta Cat na to pokaždé hupla, naivka, ale i tak to nebylo špatné. Z mých top oblíbenců mohl více prostoru dostat Vlad Tepeš, který měl jen takový štěk, ale i za scény s Ianem jsem ráda, např. akce s Barbarou, anebo loučení s Cat. :) Ocenit musím také Denise, která byla opravdu přínosem a Catin bývalý tým, bez nich by to nebylo ono. No a Bones/Crispin, Spade/Charles a Mencheres, první z jmenovaných si s Cat zasloužili tuto sérii a druzí dva své dodatkové díly také. Nemůžu si pomoct, ale ta finální zápletka mi připomněla "Stmívání". :) A jednou si sérii i přes svojí mírnou averzi k upírům vypůjčím a přečtu znovu. ;)

27.07.2020 4 z 5

Jeden hrob za druhým Jeden hrob za druhým Jeaniene Frost

Jsem ráda, že se v tomto díle zaměřila autorka více na duchy, a to nejen na Catina adoptovaného Fabiana, ale i na takového padoucha, jako byl autor Malleus maleficarum - Kladivo na čarodějnice. Autorka píše tak, že jednotlivé díly nemají "hluchá místa", jsou prošpikovány dějem, dostatkem krvavých, násilných, a i jiných scén. :) Prostě vše, co by v dívčích románech mělo chybět. :)

27.07.2020 4 z 5

Před záhrobím Před záhrobím Jeaniene Frost

Před tímto dílem je dobré si přečíst sérii "Svět nočních lovců", protože to objasní dost věcí, např. co potkalo Denise, anebo kdo je vlastně Kira.
Tento díl je opět okořeněn humorem, který mi trošku chyběl. Kdo by řekl, co udělají následky po setkání s "pozůstatky", a že Drákula má takový smysl pro humor. Musím říct, že mě celá tahle partička krvesajů, vč. vybraných ghúlů a kožoměnce stále baví.

26.07.2020 5 z 5

Věčný polibek temnot Věčný polibek temnot Jeaniene Frost

Musím se přiznat, že do tohoto dílu jsem Mencheresovi nemohla přijít na chuť, ale zde se mnohé objasní, ať už okolo jeho "exmanželky", anebo jeho původu a super hlášky, že je "starší než hlína". A Kira byla naprosto dokonalá. Doporučuji číst před 5. dílem "Nočních lovců". Já si to nechtěně přeházela, a tak jsem věděla předem, k jakým postavám se moc neupínat. :(

26.07.2020 4 z 5

Předurčena do hrobu Předurčena do hrobu Jeaniene Frost

Tenhle díl mi přišel zatím asi nejslabší, a to protože mi hlavní hrdinové (Cat i Bones) připomínali lidské chyby v partnerském vztahu, a to nedostatek vzájemné komunikace a naopak předpokládáním toho nejhoršího. I zápletka okolo Gregora mi přišla zvláštní, ale opět bylo v tomto díle dost akce a tekla u toho krev, i když někdy jí byla škoda.
Teď už vím, že po tomto díle je dobré si přečíst druhou sérii, a to "Svět nočních lovců". Tím se v 5. díle "Nočních lovců" dost vysvětlí.

26.07.2020 4 z 5

Nenávist až za hrob Nenávist až za hrob Jeaniene Frost

Tento díl mi asi přišel nejvíc nadupaný akcí. Ať už setkání s "tatíkem", všechna ta zrada, pak všechna ta úmrtí. Konečně se dostávám k tomu, co jsem omylem četla v prvním díle ze série "Svět nočních lovců", a proto nejsem tak překvapená.

24.07.2020 5 z 5

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

Tento díl mi přišel i na fantasy až na hranici reálnosti, ale pořád je to dobré čtení. Má to děj, akci, vtip a dozvěděla jsem se zase něco nové z minulosti postav, a že je u některých dlouhá. :)

23.07.2020 4 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Musím přiznat, že i když upírské téma 2x nevyhledávám, tak tato kniha byla parádní. Začátek byl pozvolnější a na hlavní hrdinku jsem si musela trošku zvyknout, ale pak to bylo vtipné, relativně akční s dávkou romantiky. Líbilo se mi, jak Bones oslovoval Cat, a to "kotě". :)

22.07.2020 4 z 5

První rudá kapka První rudá kapka Jeaniene Frost

Nevím, proč jsem to vůbec četla, protože tématiku upírů moc nemusím, ale nelituji toho. Trošku mi dalo zabrat, než jsem se probrala postavami, protože část je oslovována "lidským" jménem a část "upírským". Co mě mrzí je, že jsem četla tuto knihu jako první titul od autorky a evidentně to byla chyba, protože série "Svět nočních lovců" (i když vydaná dříve) se má číst až po sérii "Noční lovci", anebo někdy v průběhu, to teprve zjistím. :) Jinak velmi čtivé a příjemně krvavé.

21.07.2020 4 z 5

Tajné sestry Tajné sestry Amanda Quick (p)

Madeline a Daphne jako "tajné sestry". Kniha je sice napínavá, postavy sympatické, docela dobrý počet vražd, ale i tak to autorka umí lépe. Zde se mi nejvíce líbila předmluva a prolog, a tím jsem se namlsala. Ale oceňuji zápletku a vidím to na 3,5* .

20.07.2020 4 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Od začátku má čtenář představu, jak to dopadne, ale záleží jen na té cestě k cíli. Tady sledujeme Laurie s Camem na jejich cestě z Anglie do Itálie, a to v při splnění podmínek z poslední vůle strýčka Milese. Převáží ferrari GT250 California Spyder (musela jsem si vyhledat, jak přesně tento kousek vypadá :) ). Hlavní představitelé jsou fajn, až k závěru mě sice Lauren trošku nakrkla, ale celkově na mém hodnocení z knihy ubírá to, že jsem více čekala zážitky z cestování.

19.07.2020 3 z 5