Kudík Kudík komentáře u knih

Začátek sezóny Začátek sezóny Linda S. Howington

Naivní Dacinda Ann Minorová alias Daisy se ve svých 34 letech nejen nudí, ale je i sama nudná, alespoň do její proměny. Předtím stojí za zmínku snad jen její špičkování s policejním náčelníkem. Naštěstí následně ožije, i když ten věk vs. chování mi trošku nesedělo. Její pokus o malování (hlavně řasenka), výstup v klubu, nákup v místní lékárně a pořízení Midase to rozjede. Zápletka je zajímavá, i když vč. prologu smutná.

20.03.2020 4 z 5

Odvážná Sage Odvážná Sage Sandra Brown

Pěkné zakončení celé série. Nenáročné čtení s předem jasným koncem a celou rodinou Tylerových. Sage mi přišla sice méně vtipná než v předchozích dílech, ale Harlan Boyd to naštěstí zachraňuje.

20.03.2020 4 z 5

Odhodlaný Chase Odhodlaný Chase Sandra Brown

Druhý díl, který mi přišel oproti prvnímu více reálnější. Chase Tyler je nejstarší syn, který přišel o svojí milovanou manželku Tanyu a těžce se s tím vypořádává. Náhoda mu opět přivede do cesty spolužačku Marciu, kterou jsem si neuměla zařadit. Chvíli jsem jí chápala a fandila jí a někdy jsem s ní naopak měla problém, jako s vyplacením šeku, návrhem manželství (formou návrhu) nebo to s domem.

19.03.2020 4 z 5

Šťastný Lucky Šťastný Lucky Sandra Brown

Rychlá a jednoduchá romantika s menší zápletkou ohledně nutného alibi. Líbila se mi celá rodina Tylerových, nejvíc však prostořeká nejml. sestra Sage. U Luckyho jsem se pobavila u popisu stejné situace, jak ke své přezdívce přišel. :)

19.03.2020 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Páni, tak tohle jsem nečekala. Tierney byla hrdinka, která opravdu až postupně viděla to, co měla před nosem a každým zážitkem víc a víc sílila. Já to odhalovala společně s ní, i když charaktery u některých nebylo těžké poznat i dříve, např. u Hanse a starouše Fallowa. I dívku ze snů (GRW) jsem uhádla. Avšak to jak se dívky "zbavovaly" v táboře své magie, vše ohledně stromu trestů, a to že se to opakovalo již 47 rokem bylo docela drsné.
A Ryker s Michaelem, to se ani nedá komentovat. ❤️ Co nemohu dále opomenout je krásná obálka a velmi zajímavé poděkování.

17.03.2020 5 z 5

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Má první kniha od této autorky a rovnou hodnotím na 4,5* (4* jsou málo a 5* moc :) ). Hlavní postavy, ať už Summer nebo Cole, jsou sympatické a již od začátku je jasné, jak to dopadne, ale je pěkné si přečíst to, co vše se mezi tím odehraje. Oba dva si prošli vztahy a každý byl svým způsobem podveden. A musím přiznat, že se mi "pomsta" Summer na zkušební večeři líbila. :) Nejvtipnější momenty jsou dále jejich nákupy s pytlíky na hlavě, a to hlavně ten druhý v rámci epilogu, a také vše, co se týká kohoutka Kokyho, za kterého zaokrouhluji nahoru.

16.03.2020 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Musím přiznat, že mě vývoj postavy Sawyer překvapil. První seznámení s ní proběhlo už v "Začít znovu" (chodbu vynechám), a to na večírku, kde si nebere servítky a následně je Kadenem vyhozena. V druhém dílu má jako spolubydlící Dawn více prostoru a po ztrátě medailonku projeví i city. Ale zde je to až jiná postava, anebo se jí Isaac až tak moc dostal pod kůži. ;) Příběh jejího dětství a dospívání je smutný a docela vysvětluje její promiskuitu. Vývoj Sawyer se mi líbil a přiznám se, že i Isaacův. Z motýlkového šprta je vlastně hodný kluk z farmy. Doufám, že se dočkáme i dalších příběhů.

15.03.2020 5 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Ze začátku jsem si říkala..... chudák Susan, ale poté, co byla více odkryta minulost, jsem to změnila na chudáci všichni ostatní. Bellamy se mi celkem líbila, i když to nebyla nijak zvlášť akční hrdinka, avšak Dent, to byl správně uřvaný rošťák. Jako pár neměli chybu. Další postavy, které jsem oceňovala jsou Gall a Steven. U Raye Stricklanda jsem se dobře bavila, a to až do použití nože.
Vraha jsem si zkusila tipnout, ale cca v polovině knihy jsem svůj tip (úspěšně :) ) změnila.

10.03.2020 5 z 5

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Hezké, chvíli smutné, chvíli vtipné, ale hlavně čtivé. Osobně jsem knihu dala za jedno odpoledne.
Jessie je sympatická a snadno uvěřitelná, vč. jejích nových/starých kamarádek Dri/Scar. NN bylo snadné odhalit i přes tu jedinou lež, a i když zde bylo pár pokusů autorky o zmatení. Štvala mě však šikana Jessie, a to, že se jí v danou chvíli nikdo nezastal, a také se mi nelíbilo počáteční jednání jejího otce.

08.03.2020 5 z 5

Kvůli tobě i zhubnu Kvůli tobě i zhubnu Ellen Berg

Má druhá kniha od této autorky, a jak jsem z první byla pobavená (Chci to taky!), tak tady už to nebylo úplně ono. Postavy převážně sympatické, hlavně dámy okolo hlavní hrdinky Niki. Z jejich hubnoucí čtveřice mě nejvíc bavila Walburga, ohledně pánů to bylo horší. Co jsem nějak vůbec nepobírala, byl provoz resortu Vitalis a hlavně to, co se dělo pod pojmem "shiatsu" s Mariem.

08.03.2020 3 z 5

Chci to taky! Chci to taky! Ellen Berg

Jednoduché a příjemné čtení. Hlavní hrdinka Charlotte byla trhlá, ale správně, anebo spíše se k té správnosti propracovala. A Uwe, to byl panečku instalatér. :) Nejvíc mě bavila ta jeho vtipná trička a pohotové reakce na "downdating". Dále stojí za zmínku úžasné osoby, a to Anna a Holly. Anna měla od začátku pravdu, vážně to byla moc pěkná pohádka. :)
Jen poznámka k obálce, Uwe má světlé vlasy a Lottka žádnou kočku.

07.03.2020 5 z 5

Cizí myšlenky Cizí myšlenky Linda S. Howington

Má třetí kniha od této autorky a zatím bych řekla, že je "nejhorší". Marlie Keen byla úžasná, ať už díky svým (PSI) para schopnostem, anebo tím, co vše si prožila. Zato Dane Hollister mě překvapil. Postava detektiva vykreslená se 6tým smyslem a on udělá takovou blbost s volavkou, a když už, tak jsem doufala, že Marlii zachrání, a to ideálně vrhnutým nožem. :) Jinak napínavé čtení.

07.03.2020 4 z 5

Nebezpečně blízko Nebezpečně blízko Linda S. Howington

Tak nějak hrozně hezky popsaná havárie letadla. Celá kniha je i přes neuvěřitelný děj (viz. nehoda a následné přežití bez jídla, vody a v mrazu) lehce čtivá. Baily i Cameron jsou na začátku až chladnokrevní, neuvěřitelně rozvážní a označila bych je tzv. za studené čumáky. Následně se odhalují a vlastně jsou oba sympaťáci, jen se museli projevit. Baily i bez jakéhokoliv kurzu přežití, či alespoň skauta, měla neuvěřitelné schopnosti a nápady.
Pachatele jsem tušila, byl jedním z dvou mých vytipovaných adeptů, ale ten motiv? A následné zpytování?

06.03.2020 5 z 5

Skandální noc Skandální noc Teresa Medeiros

Carlotta alias Lotka od prvního dílu vyrostla a relativně zmoudřela. Její opakovaný úvod do společnosti byl zábavný, hlavně co se krále týkalo. Pár překvapení se v ději taky najde vč. mystična.

01.03.2020 4 z 5

Nezapomenutelný polibek Nezapomenutelný polibek Teresa Medeiros

Musím přiznat, že se mi tento romanticky naivní příběh líbil, a i docela pobavil. Ať už hlavní hrdinka Laura s jejím vysněným Nicholasem alias Sterlingem, kde chování obou bylo občas překvapující, ale jindy zase pochopitelné. Nebo ml. sestra Laury, Lotka s jejími pokusy o vraždu. :) Spoiler: Být to reálné, tak to úsměvné není, hlavně letící anděl.
Litovala jsem však Ellie s Nellie. Ale co mě točí, jsou obálky. Sterling byl dle popisu blonďák a Laura tmavovláska.

28.02.2020 4 z 5

Dokonalý muž Dokonalý muž Linda S. Howington

První kniha od této autorky, kterou jsem přečetla za necelý den, resp. noc. Jaine i její kamarádky ze seznamu dokonalého muže se mi moc líbily, nejvíc však ona. Zbožňuji vtipné a sarkastické hrdinky. Její seznámení a hašteření se Samem, to bylo něco. :)
Do první vraždy (nechci nic mimo anotaci prozrazovat) se mi to líbilo a nedalo se nesmát. Co mě vzalo víc, než samotná vražda, byla jistá žádost…. Vážně tak brzy? Ale zvládla jsem to, jen odhalit pachatele nikoliv. Jisté podezření jsem měla, a to i na správnou osobu, ale celou dobu jsem si myslela, že to je opačně. Takže autorka mě překvapila a určitě si přečtu i něco dalšího.

24.02.2020 3 z 5

Neandrtálka našla člověka Neandrtálka našla člověka Penny Reid

První díl byl prostě lepší, zde to již nebylo úplně ono, ale zase dostaly víc prostoru kamarádky z pletacího klubu... hlavně ve Vegas. :) Janie nezklamala a zásobovala své okolí i nyní informacemi všeho druhu. A Quinn... ta jeho žádost o ruku neměla chybu.
Jako nenáročné čtení super, ale kdyby tento díl nebyl, protože nic tak zásadního nepřinesl, mohlo se rovnou pokračovat s příběhem Elizabeth. I tak to vidím na 3,5*.

14.02.2020 3 z 5

Ty a já, navždy Ty a já, navždy Jill Mansell

Kniha se mi relativně líbila, dobře a rychle se četla. Sice je děj předvídatelný, ale pár tajemství s překvapením zde bylo.
Nejvíc jsem se bavila nad Patsy, a to jejími pokusy o seznámení se. Škoda, že v jejím posledním případě nedostala víc prostoru. U Lily byla velmi úsměvná konverzace s Danem, spíše jejich vzájemné špičkování a dále scéna z červeného koberce s Eddiem, kdy se vrhla Miře pod nohy. Linka s Coral mi přišla už jen tak do počtu.

09.02.2020 4 z 5

Neandrtálka hledá člověka Neandrtálka hledá člověka Penny Reid

Musím říct, že to bylo docela zajímavé čtení. Typická červená knihovna, kdy se potká krásná s krásným, ale proč ne. Je to prostě nenáročná oddechovka.
Tolik informací, které vychrlila Janie Morrisová dalo až zabrat, ale Quinn Sullivan, který mi byl jasný od začátku, to bravurně ustál. Kamarádky Janie z pletacího klubu nedostaly tolik prostoru, až na super scénu, kdy Elizabeth svolala mimořádnou schůzku klubu, kam dorazili i 3 neohlášení "hosté". Vážně jsem se pobavila scénou, co vše je možné dělat s pletací jehlicí a naopak, co se nemá dělat s aranskou vlnou z limitované řady od Madelintoshe. :) Chystám se na další díl a doufám, že v překladu vyjdou i ostatní díly této série.

09.02.2020 4 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

Moje první kniha od této autorky a vidím to na dobré 3,5*. Hlavní hrdinové, a to Jordie Bennettová a Shaw Kinnard (kterého jsem relativně rychle prokoukla) jsou sympatičtí, i přes jejich originální seznámení a následně různá tajemství.
Něco málo jsem v rámci četby vydedukovala, ale i tak jsem byla závěrem překvapená. Určitě si přečtu i jiné autorčiny knihy.

07.02.2020 4 z 5