kuky921 kuky921 komentáře u knih

Turistický průvodce po řeckém ostrově Corfu Turistický průvodce po řeckém ostrově Corfu Vítězslav Vítkovič

Již trochu zastaralý průvodce, z roku 1995. Nutné brát uvedené informace s rezervou.

27.09.2016 3 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Velmi vtipný příběh o babičce a vnoučkovi. Ráda si přečtu i další knížky od stejného autora.

26.08.2016 5 z 5

Zootropolis - Filmový příběh Zootropolis - Filmový příběh Walt Disney

Velmi pěkná knížka. Ve srovnání s filmem, tak se liší asi ve dvou větách.

26.08.2016 5 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Prima prázdninové čtení, jen některé pasáže se mi zdály velmi zdlouhavé.

24.08.2016 3 z 5

Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Arto Paasilinna

Velmi zajímavý námět, velmi svěží, ale od setkání hlavního hrdiny se stařenkou, děj upadá.

24.08.2016 3 z 5

Kočky v patách čili fejetony z cest Kočky v patách čili fejetony z cest Rudolf Křesťan

Úžasné fejetony, které pobaví a zároveň jsou ideální četbou do práce.

15.08.2016 4 z 5

Slepičí polévka pro lidskou duši - 101 nejlepších - Jaká matka, taková dcera Slepičí polévka pro lidskou duši - 101 nejlepších - Jaká matka, taková dcera Jack Canfield

Velmi emotivní příběhy, které se zaměřují na matku a dceru. Knížku doporučuji číst po kouscích, najednou je tam až moc emocí. Je to má první zkušenost se slepičí polévkou a nejsem si jista, že do těchto vod znovu vkročím.
Určitě zajímavá zkušenost, ale ....

15.08.2016 4 z 5

Poslední láska Oldřicha Nového Poslední láska Oldřicha Nového Ladislav Tunys

Knížka, která přiblíží Oldřicha Nového jako obyčejného člověka, který i po úmrtí své manželky měl stále chuť žít.

14.08.2016 4 z 5

Já Miloš Kopecký

Na počátku velmi smutné čtení o poměrech v rodině, poté pomalé začátky a následně jsem došla ke zjištění, že jsem ho až na pár rolí vlastně neměla ani moc v oblibě.

09.08.2016 3 z 5

Neznámému bohu Neznámému bohu John Steinbeck

Knížka se mi dobře četla, ale zejména konec už byl pro mě trochu mimo. Zkusím asi příště jiný román od tohoto autora.

01.08.2016 3 z 5

Mrknutím oka Mrknutím oka Kiki Thorpe

Pěkný, pohádkový příběh pro malé uličnice.

25.07.2016 4 z 5

Standa a dům hrůzy Standa a dům hrůzy Arnošt Goldflam

Dobrodružná knížka pro děti, pěkné čtení a prima říkanky zločinců :-)

21.07.2016 5 z 5

Záhada č. 28 Záhada č. 28 Magdalena Wagnerová

Velmi hravě napsaná knížka s velmi pěkným věnováním autorky.
"Mému otci, který celý život usilovně četl a celý život si knihy usilovně půjčoval...
A jestli se na onom světě může číst, určitě si je půjčuje i tam."
No, není to krásné věnování?

19.07.2016 4 z 5

Jakov a sedm zlodějů Jakov a sedm zlodějů Madonna Ciccone

Velmi krátký příběh s dobrým koncem.

03.06.2016 3 z 5

Skřítek Nils Skřítek Nils Astrid Lindgren

Velmi pěkné příběhy, jen se mi zdály ještě nedopečené. Nápad výborný, ale potřebovaly by ještě nějakou tu "špetičku". Knížka má krásné ilustrace.

10.03.2016 4 z 5

Země dinosaurů: Jak Saro vyprávěl příběh Země dinosaurů: Jak Saro vyprávěl příběh neznámý - neuveden

Velmi pěkný příběh s dinosaury.

06.03.2016 5 z 5

Podivuhodný svět zvířat Podivuhodný svět zvířat Milan Kořínek

Velmi pěkně zpracovaná knížka, dcerka je z ní úplně paf. Už sháníme druhý díl :-) Je to pohled na zvířata z jiné strany...

12.12.2015 5 z 5

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

Knížka se velmi dobře četla, velmi zajímavý nápad - pátrání po ztraceném příteli uprostřed džungle. Konec byl zajímavý, i když jsem měla pocit, že jsem podobný závěr už někde četla.

28.11.2015 4 z 5

Ježíšek zpívá vánoční koledy Ježíšek zpívá vánoční koledy neznámý - neuveden

Velmi pěkně zpracované koledy. Dětem se knížka velmi líbila.

26.11.2015 4 z 5

Rošťák Oliver a korále pro mořskou vílu Rošťák Oliver a korále pro mořskou vílu Petra Braunová

Pěkný prázdninový příběh, ale děti moc nezaujal. Ilustrace jsou velmi pěkné.

26.11.2015 3 z 5