kuky921 kuky921 komentáře u knih

Kdo je ten chlap? Hledání Boba Dylana Kdo je ten chlap? Hledání Boba Dylana David Dalton

Velmi zvláštní osobnost, ale knížka se mi úplně nelíbila.

11.05.2015 3 z 5

Zvonilka a kouzelné kladívko Zvonilka a kouzelné kladívko Kiki Thorpe

Přečíst se to dalo, ale bylo to spíše z donucení. Dcerce se to líbilo, protože se to týkalo oblíbené víly, ale myslím, že už si na tuto knížku za týden ani nevzpomene.

11.05.2015 3 z 5

Kůň a jeho řeč Kůň a jeho řeč Lesley Bayley

Velmi pěkně zpracovaná knížka pro začínající chovatele i pro laické milovníky koní. Vše velmi příjemně vysvětleno.

27.04.2015 5 z 5

Julie & Julia Julie & Julia Julie Powell

Knížka mě zoufale nebavila a asi v půlce jsem jí odložila.

27.04.2015 2 z 5

Moja a páv - Gorilí pohádky Moja a páv - Gorilí pohádky Miroslav Bobek

Krásné pohádky a ještě krásnější fotky goril z pražské zoo.

14.04.2015 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Kniha se dobře čte, je to o hledání sebevědomí. Úplně převratná není, ale za přečtení stojí.

06.04.2015 3 z 5

Dědicové černé vlajky Dědicové černé vlajky Michael Peinkofer

Je to trochu červená knihovna pod záclonkou piráta, uprchlého otroka a zároveň šlechtice. Přečíst se dá, jen ke konci už se to túúúúúúúúúúúúze táááááááááhlo.

06.04.2015 3 z 5

Jak princezna Alžběta hledala ženicha Jak princezna Alžběta hledala ženicha Jiří Tichý

Knížku jsem si pamatovala z dětství a tak jsem po ní s důvěrou šáhla a přečetla dětem. Příběh je stále prima, ale asi už nemám ty správná dětská ouška.

31.03.2015 4 z 5

Tajemství pohřebního kamene Tajemství pohřebního kamene Matt Bondurant

Knížku jsem nedočetla, protože v té knize chybí to podstatné a to je nějaký spád, děj.
Knížka má celkem 277 stran, já jí odložila po 105 stranách. Za tu dobu se v knize vůbec nic dramatického nestalo, úplná ztráta času. Myslím si, že existují daleko lepší knížky, které stojí za přečtení.

20.03.2015 2 z 5

Tři anglické lásky Tři anglické lásky Ivana Mudrová

Velmi pěkná knížka, kde jsem se nejen dozvěděla o životních příbězích jednotlivých spisovatelek, ale zejména o místech, kde se odehrávají nebo kde se spisovatelky inspirovaly. Nejraději bych se hned rozjela a všechna místa viděla na vlastní oči.

14.03.2015 4 z 5

Pojídač stínů Pojídač stínů Kai Meyer

Knížka se četla velmi lehce a závěr je velmi zajímavý.

12.03.2015 4 z 5

Nevyjasněná úmrtí VII. Nevyjasněná úmrtí VII. Jana Havlíková

Jak je ten svět maličký.... do dvou životů, bohužel negativně, zasáhl jeden člověk - Přemysl Kočí. On byl příčinou, proč Jana Rybářová spáchala sebevraždu a Karla Högra propustili z Národního divadla. Tedy nakonec dal výpověď sám, ale tuto rozluku přežil jen tři dny....
Zajímavá kniha, která jistě stojí za přečtení...

07.03.2015 4 z 5

Historie na sobotu Historie na sobotu Miroslav Šiška

Velmi čitvá kniha, která se skládá z více událostí, které se točí kolem II. světové války.

05.03.2015 4 z 5

Město masek Město masek Mary Hoffman

Knížka se mi velmi líbila, hlavně to prolínání a cestování v čase.

26.02.2015 5 z 5

Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly Adele Faber

Jak přečtení prima, možná pár, ale opravdu pár lze uvést do reálného života, ale zbytek se mi zdá úplně mimo realitu. Pro normální den, kdy Vás sladké dítě "vytočí", zřejmě asi nebudu řešit, co a jak bylo napsáno v této příručce. Prostě se chovám tak, jak si myslím, že je adekvátní a na to mi myslím stačí selský rozum.

10.02.2015 3 z 5

Z Prahy všemi směry Z Prahy všemi směry Ivana Mudrová

Pár zajímavých míst jsem v knížce našla, ale uchvácena jsem zase až moc nebyla.

10.02.2015 3 z 5

Pět holek na krku po třiceti letech Pět holek na krku po třiceti letech Iva Hercíková

První knížka od této autorky, je to taková rekapitulace možných malých vítězství a proher. Bylo to zajímavé, ale nevím, zda se pustím do další knížky...

03.02.2015 3 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Děj je velmi předvídatelný, ale jako oddechové čtení proč ne. Klasika je klasika, možná by to se to dalo považovat jako za pokus střetu literárního idolu s realitou, ale...

25.01.2015 3 z 5

Kam se poděla Kralupská strašidla aneb Z vyprávění vltavského vodníka Kam se poděla Kralupská strašidla aneb Z vyprávění vltavského vodníka Jindřich Havlík

Z knížky mám smíšený pocit. Obsahuje krásné ilustrace, příběhy strašidel jsou úsměvná, ale potom vždy ten důvod, proč zmizela z Kralupska (zejména kvůli ekologickým problémům) se mi zdá moc. Je to knížka pro děti, kterým trochu příkladu, jak se chovat k přírodě neuškodí, ale nezdá se mi, že by to bylo nutné uvádět za každým příběhem.

24.11.2014 3 z 5

Lenka a dva kluci Lenka a dva kluci Václav Čtvrtek (p)

Výborná knížka pro začínající čtenáře. Pro dcerku to byla její první četba. Příběh je velmi přátelský. Jen jsem vysvětlila jiskry a soudružku učitelku.

11.11.2014 5 z 5